[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

I stało się - po raz kolejny TVP Kraków pozmieniała swoje serwisy czyli m.in Kronikę....
Poland - Aktywnie najlepszy!
domi
Junior
x 16
x 65

Post autor: domi »

Chodzi o to, że TVP2 zmieniła emisję programu lokalnego z 17:30 na 16:00. Dla mnie jest to zły wybór. Przede wszystkim za wcześnie.
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Post autor: michal »

To niestety prawda. Wczoraj TVP Kraków ufundowała "Kronice" nową czołówkę i oprawę muzyczną i uważam, że jest jeszcze gorzej niż było. Nowa czołówka jest marna. Nowa oprawa muzyczna jest jeszcze gorsza od poprzedniej i kompletnie nie nadaje się do serwisu informacyjnego. Dziś zmieniono również czołówkę "Tematów dnia". Tę zmianę oceniam na duży plus. Nowa czołówka jest bardzo ładna. Do gustu przypadła mi również nowa oprawa muzyczna programu. Jak narazie nie zmieniono oprawy "Pogody" i "Kroniki Sportowej". Grafika ekranowa została lekko zmodyfikowana i nie zmieniono tapety z logo "Kroniki".
Oto nowa czołówka "Kroniki": http://www.youtube.com/watch?v=iT1FcozL0HU i "Tematów dnia": http://www.youtube.com/watch?v=lYa_Rzld7TI
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

Niech zgadnę - w grafice ekranowej zmieniono jedynie kwadracik z logo serwisu...
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 14
x 25

Post autor: Kamil »

Cóż za żenujący przykład zarządzania ośrodkiem regionalnym.
0 konkurencji - są jedyni - a czołówki i studia wymieniają z taką częstotliwością jak pada deszcz na dworze.

I pomyśleć, że widzowie dotowali ten ośrodek finansowo...
Nie warto.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

Post autor: TiM »

Chyba jedna z lepszych zmian w TVP Kraków. W końcu wygląda to sensownie! Nietypowe, inne, nowoczesne. Oprawa muzyczna także porządna.
Mogli by jednak dorobić jakieś porządne belki i jeżeli chcą coś wymieniać to nie czołówki, tylko te stare kineskopy na jakieś ładne LCD. Newsroom wyglądałby o wiele lepiej.
erkk
Użytkownik

Post autor: erkk »

SNOL pisze:Przed chwilą Monika Jagielska-Mikłos, prowadząca "Fakty" TVP Wrocław, zaczynająca pracę w Telewizji Dolnośląskiej TEDE (główna prowadząca podczas powodzi w 1997 roku - więcej np. tutaj: http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=64999#p64999 ) na zakończenie wydania o 21.45 powiedziała, że odchodzi z "Faktów". Podziękowała widzom i - co ciekawe - dodała, że pozdrawia krytykantów. Szczerze mówiąc, nie wiem, o co chodzi.
Ogromna szkoda, ceniłem tą prowadzącą, od wielu lat miałem przyjemność oglądać ją na ekranie.
http://media2.pl/media/63514-wkrotce-zm ... tacji.html Monika Jagielska-Mikłos to nowy dyrektor Superstacji. To już kolega Snol będzie wiedział o co chodzi :) Sam ją widziałem w Faktach w internecie i szkoda, że w Superstacji nie będzie pojawiała się na antenie...
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jeśli chodzi o Kraków - dobrze zrobili. Przedostatnia czołówka była już stara (i niezbyt dobrze wyglądała), dotychczasowa była nieudana (była wzorowana na starej, z lat 80. albo 90). Ta nowa ma motyw zaczerpnięty z przedostatniej, ale od obu jest lepsza. Jak na ośrodek regionalny - nawet bardzo dobra.

Łódź oczywiście o zmianie czołówki, a przede wszystkim scenografii nie pomyśli.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 161

Post autor: wislok »

Każda decyzja tych władz jest coraz gorsza..
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
ww.
Użytkownik

Post autor: ww. »

Czołówka Kroniki - dobra, grafika napewno lepsza od poprzedniej, muzyka też jest niezła, belki też dobrze wyglądają. Tylko gdzie headline w Kronice o 17:30?
Jeżeli chodzi o czołówkę tematów dnia rewelacyjna! Nie spodziewałbym się czegoś tak dobrego po TVP Kraków.
Mam nadzieje że ta grafika zostanie już na dobre. Czekam tylko na nowe mapy z pogodą...
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Post autor: michal »

Od chyba wczoraj w paśmie TVP Kraków w TVP2 pojawia się nowe wydanie "Kroniki" o 16:00. Trwa ono blisko dwie minuty. Dzisiaj w tym wydaniu podano jeden krótki materiał i zapowiedziano "Kronikę" o 17:30 dwiema informacjami. W dodatku wydanie to prowadzone jest nie z newsroomu, a z blueboxu. Tłem za prowadzącym stanowi widok z wieży nadawczej znajdującej się tuż obok budynku ośrodka. Osobiście cieszę się z tego, że TVP Kraków wreszcie pomyślała o widzach, którzy nie mają dostępu do TVP Info z Krakowa. Szkoda tylko, że to wydanie jest takie krótkie. W dodatku nie jestem zadowolony z tego, że wszystkie informacje zamieszczone w wydaniu były tylko i wyłącznie z Krakowa. Nie sądzę, aby np. mieszkaniec Krynicy byłby nimi zainteresowany i dlatego uważam, że powinni podawać tylko i wyłącznie informacje z Małopolski. Zainteresowanych zapraszam do zobaczenia "Kroniki" o 16:00. http://www.youtube.com/watch?v=8sLvMKYmAJA
W dodatku to nie jedyna nowość w "Kronice". Od wczoraj program ten ma lekko zmodyfikowaną czołówkę i oprawę muzyczną. Według mnie prezentują się jeszcze gorzej niż dotychczas. http://www.youtube.com/watch?v=NcUto4ghd-U
Dziś również pojawiły sie odnowione belki, które są wykorzystywane w wydaniach o 16:00 oraz podczas trwania forszpanu w głównym wydaniu serwisu. Nie wiem jak wam, ale mnie te czerwone belki przypominają belki z TVN24, a te niebieskie przypominają mi belki z m. in. Zeit im bild (ORF), Heute (ZDF) czy CT24.
Jak na razie nie nie dokonano zmian w oprawie "Kroniki Sportowej", Pogody i "Tematów dnia".
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

Pewnie znając życie chcą tradycyjnie wprowadzić zmiany powoli i bez zbędnego pośpiechu co według mnie jest błędem - jeżeli palą się do zmian to niech zrobią je w komplecie.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

michal pisze:Od chyba wczoraj w paśmie TVP Kraków w TVP2 pojawia się nowe wydanie "Kroniki" o 16:00. Trwa ono blisko dwie minuty. Dzisiaj w tym wydaniu podano jeden krótki materiał i zapowiedziano "Kronikę" o 17:30 dwiema informacjami.
Czyli robią podobnie jak Łódź podczas wakacji 2009. Niestety akurat z Łodzi przykładu brać nie powinni, bo są w zupełnie innej sytuacji jeśli chodzi o zasięg.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

Ja tymczasem mam pytanie a mianowicie czy ośrodki z południa Polski zmieniły ramówki z okazji powodzi jaka nawiedza te regiony ?? O ile wiem w TVP Kraków nadawane są raporty powodziowe i dodatkowo całe Kroniki oraz Tematy Dnia są poświęcone tej sprawie ?? A jak jest w innych regionach
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

Post autor: Jacek_TVPinfo »

W TVP Katowice całe główne wydanie "Aktualności" jest poświęcone sytuacji powodziowej. Łączenie z reporterem i relacja o sytuacji powodziowej na miejscu oraz bieżące informacje dotyczące całego regionu śląskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”