[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

Według mnie te studio jedno z najlepszych jakby się porównywano wszystkie studia oddziałów regionalnych. Ale mam taką uwagę że zamiast po prawej strony robić tapetę z falami lepiej mogli przedłużyć ekran, ponieważ nie za bardzo ładnie wygląda ta fala w czerwieni która jest w "KM" ale niestety pewnie tego zmienią. Po tej zmianie studia jeszcze trzeba wiele zmienić. Kamery, aby nie było tych czarnych linii po bokach czy zmiana jakości z SD na HD.
Moja ocena: 8/10
Miłego dnia :)
SebMat
Obserwator
Posty: 441
Rejestracja: 28 lip 2020, 10:29
x 191
x 70

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SebMat »

Miałem ochotę zobaczyć nowe studio TKW za pośrednictwem emisji w internecie. Dobra robota, te nowe studio jest lepsze od starego. Mimo tego, że oprawa TKW czy Kuriera Mazowieckiego jest taka sama.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19312
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2217
x 13421

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Po zmianie scenografii w czasie końcowej animacji czołówki przebija widok na studio ;/ Wcześniej - ani w poprzedniej scenografii, ani w greenboxie, tak nie było :rolleyes:
Zrzut ekranu 2021-03-30 o 19.29.16.png
Zrzut ekranu 2021-03-30 o 12.07.03.png
Dkdomjk
Obserwator
Posty: 405
Rejestracja: 20 cze 2016, 14:58
x 654
x 78

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dkdomjk »

Wygląda to jakby był w tej czołówce jakiś kolor, który jest kluczowany i dlatego jest ta przebitka. Ciekawa sytuacja.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2600
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Ta sama przebitka jest w czołówce i tyłówce Pogody przy wydaniach z prezenterem/prezenterką. Co więcej nawet czołówka ma troszkę sfałszowane bądź przekłamane kolory, bo jest bardziej niebieska, a w rzeczywistości jest bardziej błękitna...
Sonilink
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:35
x 1

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sonilink »

Jaccob pisze: 21 gru 2016, 22:45 Ja czekam na odpowiedź a nikt nie pisze...

Zresztą, jakieś 7 lat temu ktoś spytał się w innym temacie o dźwięk ŁWD z 1999:
adekpabianice pisze:czy ktoś ma sam dźwięk czołówki :)?[/i]
No i przed chwilą zrobiłem, podkład muzyczny z lat 1998-2001:
http://www90.zippyshare.com/v/mZsC0Bn1/file.html
Ponadto wrzucam wam też dwa podkłady Faktów: z 2003 (bez czołówki, sama muzyka w tle gdy pokazane jest studio) i z 2006:
http://www22.zippyshare.com/v/Ev6VbEdb/file.html - zielona oprawa
http://www22.zippyshare.com/v/6upAwBc3/file.html - niebiesko-zielona oprawa
Mam też podkłady z mojego ośrodka, ale jutro wrzucę.
Czy mozesz przeslac jeszcze raz, bo linki nie dzialaja.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2600
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

I tak te dźwięki nie zgadzały się z tym co oryginał więc nie ma aż takiej potrzeby :P
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Atlas2016 pisze: 29 mar 2021, 17:07 Czy da radę ktoś wstawić fragmenty Warszawskiego dnia w którym było prezentowane nowe studio ?
Proszę bardzo, łączenie z kulisami. Co prawda pojawiły się problemy w pogodzeniu dwóch sygnałów - z kamery studyjnej i z kamery z „plecaka” - ale coś tam można podejrzeć i podsłuchać, mimo że dźwięk marny:

Jestem pod wrażeniem, bo wreszcie, po tylu latach, mogę powiedzieć, że serwisy TVP3 Warszawa mają naprawdę ładne studio i godne stołecznej telewizji lokalnej. Co prawda jestem fanem (ba, wyznawcą!) identyfikacji wizualnej, wraz ze scenografią, nieodżałowanej TVN Warszawa, ale tu jest naprawdę w porządku. Cieszę się tylko, że to nie mój otv, bo długo bym nie wytrzymał, patrząc na ten uskok na tapecie za prezenterem. I oni jeszcze na ten fragment ciągle kadrują... :rolleyes:

Popełniono jeden ważny błąd: falę trzeba było wydrukować w neutralnej, np. szarej barwie. Dzięki temu wyglądałaby dobrze i w czerwonym oświetleniu KM + KWiM, i w niebieskim TKW. Tapeta nie będzie przecież prezentowana bez podświetlenia, więc spokojnie można było tak zrobić, a dzięki temu w czerwonej scenografii nie przebijałby ten niebieski.

Dość szybko błąd ten wyszedł też w 2015 r. w studiu „Faktów” TVP3 Wrocław. Wystarczyło wydrukować krzywe Beziera w neutralnej barwie, jak np. w studiu BBC Sport (tutaj barwy linii są tylko delikatnie podkreślone) czy Canal+ Sport (szare). Tam przy każdym oświetleniu ściany prezentują się doskonale:
Załączniki
arch. SNOL
arch. SNOL
arch. SNOL
arch. SNOL
bbc.com
bbc.com
atvtoday.co.uk
atvtoday.co.uk
matjul.pl
matjul.pl
ekstraklasa.org
ekstraklasa.org
naekranie.pl
naekranie.pl
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
TVP8Polska
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2017, 16:20
x 5

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TVP8Polska »

Wiadomo było już, że grafika z czołówki Informacji Lubuskich TVP3 Gorzów jest szablonowa. A muzyka?
Kacper.m
Poster
Posty: 1689
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:05
x 543
x 230

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper.m »

Podejrzewam, że widownia, która mogłaby oglądać na terenie województwa lubuskiego serwisy informacyjne z Beninu jest jednocyfrowa, a to, że jest to jakiś bank muzyki było oczywiste, większość stacji korzysta z takiego banku.
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2600
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Dokładnie tak. Zresztą z tego co się ostatnio dowiedziałem, nawet autor muzyki do kilku regionalnych serwisów, Marek Papaj włożył parę swoich utworów do płatnego katalogu Audiojungle od Envato. A łączy je to... że zostały one użyte do graficznych czołówek też robionych na szablonach z Videohive :D Mowa o bydgoskich Zbliżeniach (do 2017), poznańskim Teleskopie (też do 2017), oraz obecnych wrocławskich Faktach. W przypadku "Faktów" aż tak nie jestem pewny w kwestii animacji, ale niewykluczone, że ona też pochodzi stamtąd.
Awatar użytkownika
mkmgdańsk
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 28 paź 2020, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk
x 1960
x 20

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkmgdańsk »

Na Videohive można znaleźć też szablon, którego użyto do czołówki Informacji lubuskich. Co ciekawe w filmiku-prezentacji na tej stronie tego szablonu jest... właśnie muzyka z czołówki Informacji lubuskich. Wychodzi na to, że gorzowski ośrodek kupił oprawę i muzykę jednocześnie :P
Oprócz tego, przeglądając Videohive natrafiłem na szablony, które wykorzystano do czołówek innych programów TVP3, np. Aktualności TVP3 Rzeszów z lat 2013-2016, poprzednia oprawa Telekuriera czy obecna czołówka katowickich Aktualności.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Krakowska "Kronika" też jest na szablonie tylko że nie wiadomo skąd jest i czy muzyka też jest z jakiejś bazy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Za rok szykuje nam się rewolucja! :-X

Wielu z Was będzie zachwyconych, wielu raczej zawiedzionych. Oczywiście trudno oceniać coś, co nawet nie powstało, ale zawsze uważałem (i chyba wielokrotnie tu pisałem), że przydałaby się serwisom TVP3.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Możesz opisać szerzej co na myśli o co chodzi? Mi po przeczytaniu twojego postu po głowie chodzi ujednolicenie serwisów lub powrót do planu Daszczyńskiego.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości