[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

TO ON?! Jestem w ciężkim szoku. Jeden z najgorszych prezenterów płci męskiej w call-tv jakich znam :D
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Serio - nie mają nikogo w Krakowie do prowadzenia serwisów, ze muszą sięgać po Pana od programów interaktywnych? :lol:
2008-2023
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Skoro wygrał kiedyś casting organizowany przez TVP3 Kraków to warto dać mu szansę. Przypomnę że także chociażby Adrian Klarenbach zaczynał od prowadzenia teleturnieju - co prawda nie call tv ale jednak teleturnieju.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Oczywiście. I zgadzam się z tym, co Krystian Lis napisał kiedyś na naszym forum, zresztą w podobnym tonie wypowiedział się w swoich mediach społecznościowych - że mimowolnie przypięta jest do niego latka wróżbity 🙂 Dzieciaki, które dojrzewają wraz z telewizją, w której pracują, to całkiem inna historia. Raczej nie było możliwości, aby Chylewska, Kraśko czy Klarenbach od razu atakowali programy informacyjne czy sportowe. To naturalny awans. Inaczej się prezentuje niż przeskoczenie z Polonii 1 do TVP Info, chociaż - co już podkreślałem - mi osobiście to nie przeszkadza 🙂
Awatar użytkownika
Dionis25
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 20 mar 2020, 22:30
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
x 101

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dionis25 »

Poland pisze: 06 cze 2021, 22:03
ShortPress pisze: 06 cze 2021, 16:51
Spooky pisze:
To co możemy powiedzieć to mówimy :) Więcej szczegółów zdradzić nie możemy :)
Skoro tak, to czy ktoś może podsumować to co już wiemy?
Oczywiście. Obecnie wiemy że:
- będzie wspólna oprawa w ośrodkach
- będzie zmiana godzin emisji programów
- będzie jedna nazwa serwisów, CND i DR do likwidacji?
- ośrodki mają mieć podobne studia, lub identyczne
- start planowany na jesień choć pierwotnie był to 2022 rok albo nawet grudzień sądząc po tym że wtedy Kraków planował remont studia.
@Poland , skąd pomysł, że studia będą identyczne albo podobne? To jakieś potwierdzone info, czy spekulacje? Bo to raczej na polskie warunki niemożliwe, by każdy ośrodek miał podobne studio, co najwyżej mogą być utrzymane w podobnej kolorystyce. Studio krakowskie jest olbrzymie, a np. gorzowskie, kieleckie czy olsztyńskie to klitki. Jedyne co mi przychodzi do głowy to marnej jakości studia wirtualne. Dlaczego marne? Bo z reguły polskie wirtuale są strasznie sztuczne i przesadzone (jedynie Łódź się jakoś broni).

Mam nadzieję, że jeżeli nawet dojdzie do unifikacji opraw, to marki typu "TKW", "Kronika", ale nawet młodsze serwisy, jak kieleckie "Informacje" pozostaną na rynku. Podział na 16 regionów też musi zostać, bo na jednym kanale emisja 16-tu serwisów informacyjnych po kolei od 18:30 nie ma sensu :P Chyba, źe szykuje nam się łączenie ośrodków, np. z 16 w 4, ale na tym ucierpią tylko "wartości lokalne", które i tak są bolączką obecnych regionalnych programów informacyjnych. W obecnych czasach lepiej chyba skorzystać z komercyjnych portali internetowych, niż z serwisów regionalnych TVP. Ich serwisy i tak są zdominowane przez newsy ze stolic województw.

I oczywiście powrót do zieleni... byłoby cudownie.
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

Karol pisze: 07 cze 2021, 10:01 Oczywiście. I zgadzam się z tym, co Konrad Lis napisał kiedyś na naszym forum, (...)
Krystian Lis ;)
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Nowy Telewizor ups 🤭
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Dionis25 pisze: 07 cze 2021, 10:31
Poland pisze: 06 cze 2021, 22:03
ShortPress pisze: 06 cze 2021, 16:51 Skoro tak, to czy ktoś może podsumować to co już wiemy?
Oczywiście. Obecnie wiemy że:
- będzie wspólna oprawa w ośrodkach
- będzie zmiana godzin emisji programów
- będzie jedna nazwa serwisów, CND i DR do likwidacji?
- ośrodki mają mieć podobne studia, lub identyczne
- start planowany na jesień choć pierwotnie był to 2022 rok albo nawet grudzień sądząc po tym że wtedy Kraków planował remont studia.
@Poland , skąd pomysł, że studia będą identyczne albo podobne? To jakieś potwierdzone info, czy spekulacje? Bo to raczej na polskie warunki niemożliwe, by każdy ośrodek miał podobne studio, co najwyżej mogą być utrzymane w podobnej kolorystyce. Studio krakowskie jest olbrzymie, a np. gorzowskie, kieleckie czy olsztyńskie to klitki. Jedyne co mi przychodzi do głowy to marnej jakości studia wirtualne. Dlaczego marne? Bo z reguły polskie wirtuale są strasznie sztuczne i przesadzone (jedynie Łódź się jakoś broni).

Mam nadzieję, że jeżeli nawet dojdzie do unifikacji opraw, to marki typu "TKW", "Kronika", ale nawet młodsze serwisy, jak kieleckie "Informacje" pozostaną na rynku. Podział na 16 regionów też musi zostać, bo na jednym kanale emisja 16-tu serwisów informacyjnych po kolei od 18:30 nie ma sensu :P Chyba, źe szykuje nam się łączenie ośrodków, np. z 16 w 4, ale na tym ucierpią tylko "wartości lokalne", które i tak są bolączką obecnych regionalnych programów informacyjnych. W obecnych czasach lepiej chyba skorzystać z komercyjnych portali internetowych, niż z serwisów regionalnych TVP. Ich serwisy i tak są zdominowane przez newsy ze stolic województw.

I oczywiście powrót do zieleni... byłoby cudownie.
Przecież nasi koledzy zaraz na początku informacji wspominali że studia będą ujednolicane. To akurat więc są potwierdzone informacje. Chodzi tu zapewnie o podobny wygląd tak jak to było w przypadku sceny na Eurowizję Junior 2020 gdzie każdy kraj robił scenę o podobnym wyglądzie.
Ja byłbym za unifikacją nazw serwisów bo byłaby jedna marka po stronie lokalnej jak i na przykład także centralnej. Łączenie ośrodków miałoby sens bo łatwiej byłoby je wepchać na satelitę na czym Kurskiemu pewnie zależy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2600
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

A będą ujednolicane, ponieważ ponoć ta oto koncepcja...
Kostka pisze: 20 kwie 2021, 20:56 [...] po prostu przekształcić "Co niesie dzień" tak, żeby był nadawany na żywo nie tylko ze studia w Szczecinie, ale np. jednego dnia ze Wrocławia, drugiego może z Poznania itp. itd.
Taka wspólna integracja ośrodków.
...ma akurat ponoć wchodzić w życie z tego co słyszałem. I właśnie CND i DR pewnie właśnie się połączą w jeden ogólnopolski serwis, ale lokalne serwisy pozostaną na antenach.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Lokalnie będzie jedynie fuzja graficzno-studyjna bez potrzeby zmiany nazwy.
Swoją drogą ciekawe co ośrodki zrobią na czas remontów u siebie ;)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Karol pisze: 07 cze 2021, 10:01 Oczywiście. I zgadzam się z tym, co Krystian Lis napisał kiedyś na naszym forum, zresztą w podobnym tonie wypowiedział się w swoich mediach społecznościowych - że mimowolnie przypięta jest do niego latka wróżbity 🙂 Dzieciaki, które dojrzewają wraz z telewizją, w której pracują, to całkiem inna historia. Raczej nie było możliwości, aby Chylewska, Kraśko czy Klarenbach od razu atakowali programy informacyjne czy sportowe. To naturalny awans. Inaczej się prezentuje niż przeskoczenie z Polonii 1 do TVP Info, chociaż - co już podkreślałem - mi osobiście to nie przeszkadza 🙂
Słuszna uwaga. Zresztą do mnie napisał owy Pan po przeczytaniu powyższej debaty (a jak wiadomo z życzeń dla forum ludzie mediów też czytają nasze forum) i po tym co napisał dowiedziałem się że jemu było przykro choć z drugiej strony zapowiedział wyciąganie wniosków. Mi zaś było głupio w imieniu swoim jako forumowicza to czytając.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Atlas2016 pisze: 06 cze 2021, 22:25 Czyli będzie Telewizyjny Kurier Krakowski ?
Nie i całe szczęście bo niektórych rejonach będących za czasów komunistycznych w zasięgu Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego historia zatoczyłaby koło. Mam tu na myśli chociażby Białystok czy Kielce gdzie wtedy były lokalne telewizyjne kuriery o czym dowiedzieć się można z kompilacji na Youtube.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2600
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Bo wtedy to nawet te ośrodki nie istniały. A że te obszary były w zasięgu Warszawy, no to robiono właśnie wtedy Telewizyjne Kuriery: Warszawski (stolica), Mazowiecki (reszta woj. warszawskiego), Białostocki (woj. białostockie), Lubelski (woj. lubelskie), Kielecki (woj. kieleckie) i Olsztyński (woj. olsztyńskie). Ówczesny podział administracyjny się kłania.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

To akurat wiem. Chodziło mi po prostu że gdyby teraz w ramach planowanych zmian wprowadzono zasugerowane przez @Atlas2016 nazywanie lokalnych serwisów "Telewizyjnymi Kurierami..." to w wymienionych przez ciebie miejscach mielibyśmy powtórkę z rozrywki czyli spory krok wstecz.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tak wygląda czołówka krakowskiej "Kroniki" w wersji bez studia na początku:
Ostatnio zmieniony 18 cze 2021, 8:18 przez Poland, łącznie zmieniany 2 razy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości