[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontakt:

Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Post autor: embi » 06 sie 2008, 12:56

Agnieszka Friedrich ? Przecież ona prowadzi "Zbliżenia" w TVP Bydgoszcz.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 06 sie 2008, 13:31

Tak jakoś wyczytałem spis prezenterów na Wikipedii.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Post autor: Ice » 06 sie 2008, 13:47

Rzeczywiście - Wikipedia = bardzo dobre źródło informacji. Kisielku powołuj się na bardziej wiarygodne źródła.
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 06 sie 2008, 15:02

To Ja wpisałem na Wikipedii informację o Agnieszka Friedrich z Bydgoszczy prowadziKronikę.Wczoraj widziałem Ją w wieczornym wydaniu.Niestety nie mam żadnego zdjęcia a na krakow.tvp.pl nie ma wieczornej Kroniki ale Paweł Chowaniec wczoraj o 18:00 zapowiadał właśnie Ją.Oto dowód:http://ww6.tvp.pl/6272,20080805766424.strona
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

Post autor: Kamil » 06 sie 2008, 15:04

O matko! Weźcie się wynieście z tą zakichaną wikipedią. Sami edytujecie teksty przestawiacie a później to komentujecie. Żal.pl jak to mówi Ice
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 13 sie 2008, 14:36

Pod koniec lipca gdy byłem w Warszawie to widziałem ciekawą planszę z okazji 50-cio lecia Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego.Teraz udało Mi się tą planszę znaleść.Moim zdaniem animacja jest bardzo dobra a muzyka bardzo słaba.Oto ta plansza.Jak ją oceniacie?
http://video2.v2.tvp.pl/2008/07/20/170223/film.asf
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 13 sie 2008, 22:03

Dzisiejsze główne wydanie Kroniki poprowadziła Agnieszka Friedrich była już prowadząca Zbliżeń TVP Bydgoszcz.Oto dowód:
http://ww6.tvp.pl/6272,20080813771535.strona
Awatar użytkownika
Artu
Junior

Post autor: Artu » 18 sie 2008, 13:10

Czy ktoś ma zapa z wczorajszych "Faktów" TVP Wrocław? Chodzi mi konkretnie o belkę z napisem "WSPARCIE DLA POWRACAJĄCYH" Niestety w internecie publikują tylko wydanie z 18:00 :/

Chodzi mi o wydanie z 21:45.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 18 sie 2008, 15:24

Hahaha! Widziałem to! I sprawdziłem w necie. Błąd jest też w wydaniu o 18.00, zamieszczonym na wroclaw.tvp.pl (ładnie wygląda ta czerwona stronka). Mam kilka zapów z całego wydania (też z "POWRACAJĄCYH"):
1>Obrazek 2>Obrazek 3>Obrazek 4>Obrazek 5>Obrazek
6>Obrazek 7>Obrazek 8>Obrazek 9>Obrazek 10>Obrazek

1> Czołówka "Faktów", 2> "Fakty" w 16:9? Oczywiście, że nieee... To tylko fragment relacji z Igrzysk!, 3> Łączenie na żywo z Marcinem Brodowskim znajdującym się kilka pięter niżej od studia, 4> Relacja na żywo z Karkonoskiej, 5> POWRACAJĄCYH, 6> Archiwalny materiał z Londynu, 7> Belka z nazwiskiem i 'funkcją', 8> Wizytówka z samym imieniem i nazwiskiem, 9> Informacja o następnym wydaniu "Faktów", 10> Napisy końcowe.

P.S. Jeszcze dzisiaj do tematu "TVP3 / TVP INFO" wrzucę bardzo ciekawy błąd ekranowy, na który natrafiłem w Poranku.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 19 sie 2008, 22:27

Od połowy sierpnia serwis informacyjny TVP Kraków "Kronika" zmienił studio na tymczasowe. Dotychczasowe widoki na żywo zastąpił duży plakat z tyłu. W takim stanie serwis będzie nadawany do września ,potem z kolei serwis przeniesie się z powrotem na swoje miejsce które się jednak znacząco zmieni. Jak na razie brak szerszych informacji na ten temat informacji.
Poland - Aktywnie najlepszy!
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 19 sie 2008, 23:32

Mam do Was pytanie co chcielibyście zmienić w serwisach z Waszych serwisach informacyjnych?Ja bym bardzo chciał aby Kronika TVP Kraków na zawsze przestała być nadawana z newsroomu na zawsze i przeniosła się do wirtualnego studia.Powinna być także nowa 3 wymiarowa czołówka pokazująca na mapie Małopolski jak linie wychodzą z takich miast jak Nowy Sącz, Tarnów, Zakopane czy Chrzanów które docierają do Krakowa i wtedy pojawia się napis małymi literami złożony z kropek napisem ,,kronika''.Cała oprawa powinna mieć delikatny kolor fioletowy.A jeżeli już tak się upierają na ten newsroom to mogli by go oszklić.Szkło także miałoby kolor fioletowy.Jak oceniacie moje pomysły?Piszcie także swoje pomysły na oprawę do lokalnych serwisów.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 20 sie 2008, 0:50

Mój pomysł jest dokładnie odwrotny do Twojego pomysłu z wyrzuceniem "Kroniki" ze studia. Zdecydowanie wolałbym, gdyby "Fakty" TVP W-w nadawano w studiu połączonym z newsroomem. I wydaje mi się, że takie usytuowanie studia w obecnym budynku na Karkonoskiej mogłoby być realne, ponieważ obok newsroomu znajduje się pomieszczenie, w którym znajduje się dużo telewizorów (jedno z pomieszczeń montażowych?). Gdyby powiększyć newsroom oddzielony od tego właśnie pokoju tylko szklaną ścianą, byłoby jeszcze więcej miejsca, np. na pole do manewru kamerami. Dwa poranne wydania "Faktów" już od dawna są nadawane z tamtego miejsca, kadrowanie jest podobne do poniższej fotografii, tylko oczywiście tak jak w innych serwisach - do ramion lub trochę niżej.
Obrazek
Reszta serwisów Telewizja Wrocław emituje ze studia na innym piętrze:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/p ... VP_W-w.JPG
Jest bardzo ładne, tylko męczy trochę ta ściana z tyłu, która jest usytuowana dość blisko prezentera. Oczywiście nie ma na co narzekać, na szczęście "Fakty" nie wyglądają jak informacje jakiejś osiedlowej telewizji.
Oprawa (uśmiecham się, gdy oglądam np. "Zbliżenia" TVP Bydgoszcz - są w czerwieniach, a przecież TVP INFO postawiło od 1.08. na szarości i granaty) nie jest zła. Gdyby się uprzeć, można powiedzieć że jest trochę podobna do oprawy "Sportu" czy "Pogody" na TI. Na ekranie na pewno ładnie by wyglądało logo "Faktów" z umieszczonym obok zegarkiem i czcionka na pasku dopasowana do czcionki na belkach (niestety tak nie jest). Ale tak naprawdę to nic nieznaczące szczegóły.
Najważniejsze są przekazywane informacje, a z tym akurat we Wrocławiu nie ma problemów. :)
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 21 sie 2008, 9:51

A pamiętacie to studio Faktów i tą prezenterkę?http://www.grm.wroclaw.pck.org.pl/filmy ... 030223.asf
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 21 sie 2008, 11:20

Niestety mam problemy z jakimś koderem-dekoderem WMV1 w WMP i nie odtwarza. :/
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 21 sie 2008, 11:23

A pamiętasz jak wyglądały czołówki Sportu,Pogody i Faktów Tydzień za czasów zielonych Faktów z kropkami?
P.S W tym pliku który Ci nie wchodzi jakaś prezenterka program prowadzi na tle niebieskiego tła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”