[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Bartellin
Użytkownik

Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartellin »

TV Wrocław - Fakty stara czołówka ok.2002 r.
http://lanex.wrzuta.pl/film/laxMC3dOjy/ ... a_czolowka
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Post autor: michal »

Ale zaraz przecież taką samą oprawę muzyczną ma program Sport wieczorową porą z TVP Gdańsk.Oto dowód:
http://video2.v2.tvp.pl/2008/07/21/170309/film.asf
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 90
x 89
Kontakt:

Post autor: SNOL »

michal pisze:A pamiętasz jak wyglądały czołówki Sportu,Pogody i Faktów Tydzień za czasów zielonych Faktów z kropkami?
P.S W tym pliku który Ci nie wchodzi jakaś prezenterka program prowadzi na tle niebieskiego tła.
Aha to już wiem. Wtedy wieczorne "Fakty" leciały sprzed okna na samym czubku budynku Telewizji Wrocław z widokiem na północną część Karkonoskiej.
Co do zielonych "Faktów" to oprócz muzyki i czołówki serwisu pamiętam tylko "Pogodę". Przeważał kolor pomarańczowy i widoczne było pomarańczowe słoneczko. Gdyby się uprzeć, można by porównać do poprzedniej oprawy "Pogody" TVP Szczecin. Kojarzę jeszcze muzykę, ale na forum ciężko przekazać nucenie. Wydaje mi się, że trochę przypomina to jadący pociąg. "Fakty tydzień" i "Fakty kultura" (te drugie bodajże piątek ok. 19.00, prowadziła Magdalena Pawlinow) miały prawie identyczną czołówkę, tylko na końcu pojawiał się odpowiedni napis. W przypadku "... tydzień" było słychać jeszcze taki jakby prąd. Po tamtych czasach na komputerze ostało mi się tylko kilka zapów:
Obrazek ObrazekObrazek << 3 foto to studio widziane okiem kamery przez lustro.
Tą wersję studia wspominam najmilej, pamiętam że podczas rozmów z gośćmi w tle widoczne były nazwy głównych miast, tak jak w czołówce. Później niestety musiała być zmieniona, ponieważ z obowiązków dziennikarzy wrocławskiego ośrodka wykreślono Opole, bo powstała TVP Opole.
Bartellin pisze:TV Wrocław - Fakty stara czołówka ok.2002 r.
To tą czołówkę pamiętam jako pierwszą. Wcześniejszej chyba nie odnajdę w pamięci, za młody jestem :P. Mam szczęście, że mama włączała "Fakty" i oglądaliśmy razem, to teraz mam miłe wspomnienia. Jako młody chłopczyk pojawiłem się w jednym z tych niebieskich wydań (do Wrocławia przyjechała królowa Beatrix i wypowiadałem się na temat Jej limuzyn. Tego dnia prowadziła akurat Magda Mołek. Niestety mam to nagrane na kasecie VHS. Video już dawno się zepsuło, a domownikom brakuje czasu żeby oddać kasetę do przegrania na DVD :D. Jak już będę miał, wrzucę na YT.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 179
Kontakt:

Post autor: Poland »

michal pisze:Mam do Was pytanie co chcielibyście zmienić w serwisach z Waszych serwisach informacyjnych?Ja bym bardzo chciał aby Kronika TVP Kraków na zawsze przestała być nadawana z newsroomu na zawsze i przeniosła się do wirtualnego studia.Powinna być także nowa 3 wymiarowa czołówka pokazująca na mapie Małopolski jak linie wychodzą z takich miast jak Nowy Sącz, Tarnów, Zakopane czy Chrzanów które docierają do Krakowa i wtedy pojawia się napis małymi literami złożony z kropek napisem ,,kronika''.Cała oprawa powinna mieć delikatny kolor fioletowy.A jeżeli już tak się upierają na ten newsroom to mogli by go oszklić.Szkło także miałoby kolor fioletowy.Jak oceniacie moje pomysły?Piszcie także swoje pomysły na oprawę do lokalnych serwisów.
Też chciałbym żeby było takie coś w Kronice TVP Kraków. Jednak na takie coś nie ma szans no chyba że się zgłosi propozycje do samej zainteresowanej stacji.
A tymczasem TVP chce wydać 16 milionów na serwisy regionalne :
[quote=""Press""]TVP chce wydać ponad 16 mln zł na sieć produkcji programów informacyjnych

Telewizja Polska chce zlecić wykonanie sieci produkcji programów informacyjnych w oddziałach regionalnych. Zamówienie – wraz ze szkoleniami dla pracowników TVP – może kosztować ok. 16,5 mln zł.
Lokalne systemy produkcji audycji informacyjnych i publicystycznych, które TVP zamierza kupić dla oddziałów, mają być zintegrowane z systemami w Agencji Informacji i kanale TVP Sport.
Oddziały regionalne telewizji publicznej produkują newsy do serwisów informacyjnych, które emitują w ramach pasm rozłącznych TVP Info, oraz do programów informacyjnych pasm wspólnych TVP Info i głównych anten TVP.[/quote]
Na czym ten "system produkcji audycji informacyjnych i publicystycznych" miałoby polegać po zmianach ??
Poland - Aktywnie najlepszy!
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Co do Moich koncepcji to wysłałem nawet maila do Kroniki w tej sprawie i prosiłem o odpowiedź gdy to sprawdzą.Niestety odpowiedzi takiej nie uzyskałem.
A może napiszemy rankingi Naszych regionalnych programów informacyjnych i pogodowych.
Oto Moje rankingi:
Kronika TVP Kraków
1.Olimpia Górska
2.Alicja Popiel
3.Rafał Nowak
4.Agnieszka Friedrich
5.Paweł Chowaniec
Pogoda TVP Kraków
1.Magdalena Kotarba
2.Ada Fijał
3.Monika Selimi
4.Monika Stachurska
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 179
Kontakt:

Napisz je poprzez wątek na forum TVP Kraków lub poprzez maile ludzi z Kroniki (namiary są zresztą na ich forum). Co do mojego rankingu jest on podobny do twojego tyle że w Pogodzie jest taka sytuacja że pani Ada jest pierwsza a pani Magda druga.
Pawrzes
Użytkownik

Post autor: Pawrzes »

Tutaj jest ta zielona czołówka Faktów: http://pl.youtube.com/watch?v=cgE1ousd_L4
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ta oprawa jest rewelacyjna.Fajna muzyka,fajna,scenografia i czołówka.Fajnie było by zobaczyć pełne wydanie.P.S scenografia bardzo pomysłowa.Fajny pomysł mieli z tymi kółkami miast Dolnego Śląska i Opola.
Bartellin
Użytkownik

Post autor: Bartellin »

Bartellin pisze:TV Wrocław - Fakty stara czołówka ok.2002 r.
http://lanex.wrzuta.pl/film/laxMC3dOjy/ ... a_czolowka
Oto studio po tej czołówce:
Obrazek
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Ojej jak się bardzo zmieniła Agata Dzikowska.Wiecie czemu już nie prowadzi Wiadomości?A to urodzinowe Fakty z 26 marca 2008 roku.Na końcu możecie zobaczyć stare scenografie i fragment pierwszej czołówki Faktów.Wiecie kiedy były scenografie od 15:42 do 15:46
http://ww6.tvp.pl/View?Cat=6239&id=684237
michal
VIP Expert
x 5
x 18

W dzisiejszym Telewizyjnym Kurierze Warszawskim zapowiedzieli że jutro zmienią scenografie.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 179
Kontakt:

Według mnie to studio tak bardzo się nie zmieniło poza tym że zmienił się widok za prezenterem. Wracając natomiast do pomysłu michal'a to też jestem za wirtualnym studiem bo dzięki temu scenografia Kroniki może być bogatsza. Skoro takie rozwiązanie z wirtualnym studiem stosuje jej "Pogoda" to czemu nie sama Kronika ??
michal
VIP Expert
x 5
x 18

A co Wy na to aby Kronika TVP Kraków była nadawana w takiej scenografi.Mnie się bardzo podoba.Taką scenografię miały Spravy STV w latach 2004-2005.A jak Wam się to podoba?
http://medialne.etrend.sk/televizia/cla ... clanok=118
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 179
Kontakt:

Patrząc na to zdjęcie :
Obrazek
scenografia przypomina trochę Wiadomości z tego okresu
Według mnie dziwna jest trochę ta scenografia no ale ostatecznie mogła by być (oczywiście z pewnymi korektami dopasowującymi ją do serwisu).
michal
VIP Expert
x 5
x 18

Co myślicie o tym aby Kronika zaczynała się tak jak Białoruski program informacyjny Panorama.Mogli by zrobić ten początek bardziej profesjonalnie a w prawym dolnym rogu byłoby odliczanie do 18:00 .Początek kończył by się tym że prezenter przychodził z wydawcą do stołu i wydawca do prezentera coś gestykuluje i udziela wskakuzek. Program zaczyna się od 0:41 sekundy a oto źródło:
http://satvideo.blogspot.com/2008/07/be ... intro.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”