[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 160
x 192
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

TVP8Polska pisze: 11 lis 2020, 18:31 Coś jednak program informacyjny łódzkiego ośrodka TVP ma problem z załadowaniem NOWEJ OPRAWY GRAFICZNEJ obowiązującej od 9 listopada:
https://lodz.tvp.pl/50744165/lodzkie-wi ... 12020-2130
Zauważcie, że nie jest to wersja antenowa, a z wewnętrznego sygnału - w wersji HD!
Kostka pisze: 11 lis 2020, 9:42 Właśnie - cały czas czekam na to, aż wreszcie pojawi się jakieś kompletne nagranie z tej zielonej oprawy. ;-)
Wiem... Obiecuję, że zabiorę się za to, jak sytuacja się unormuje. Z tego co pamiętam, mam już nawet zgrany jakiś fragment, ale na mojej maszynie, która pozostawia wiele do życzenia. Mojej ulubionej zielonej należy się porządne podsumowanie. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było w archiwum!

Btw. ciekawostka związana z ówczesnymi „Faktami”: biała, czyli w żargonie zapowiedź relacji była wtedy... zielona. Zapowiedzi prezentera drukowane były na zielonych kartkach w formacie A4. Ale nie wszystkie redakcje znają pojęcie „białej”. Czasem to po prostu „studio”.

Różnie nazywa się też w systemach Ośrodków wypowiedzi bez belki, bez wizytówki (tu też kolejna różnica - w zależności od regionu). We Wrocławiu niepodpisana wypowiedź (bo np. jest zbyt krótka albo po prostu już nie trzeba kolejny raz) to „niepodpisana”, „np”. W Rzeszowie - „zerowa”. Są też redakcje, w których konsekwentnie podpisuje się każdą wypowiedź, choćby jedna osoba pojawiała się w materiale pięć razy. Moim zdaniem niepotrzebnie.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 13 lat.
Kostka
Obserwator
x 2
x 64

Post autor: Kostka »

SNOL pisze: 14 lis 2020, 1:01 Zauważcie, że nie jest to wersja antenowa, a z wewnętrznego sygnału - w wersji HD!
Czołówki Kurierów WOT-u (te obecne) też były robione w HD, a nawet oprawa TVP3! :O Do dzisiaj się dziwię, że ośrodkom regionalnym, nawet kurde Warszawie, nie chce odpalić się emisji w wysokiej rozdzielczości. Byłoby nawet o wiele wyraźniej i lepiej. Mniej bolących pikseli by było.
SNOL pisze: 14 lis 2020, 1:01 Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było w archiwum!
Obyś zaskoczył podobnymi, ciekawymi materiałami z Betacamów co @Spooky na YT, którego bardzo serdecznie pozdrawiamy ;-)
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 160
x 192
Kontakt:

Zgadza się, oprawa TVP3 - i każdego kanału lokalnego z osobna - jest w całości w HD i przesłana tak do otv. A zatem od grudnia 2015, kiedy trafiła do Ośrodków, może być emitowana w wysokiej rozdzielczości.

Wrocławskie, lokalne oprawy, tworzone od wiosny 2016 na szablonie TVP3, również w całości powstają w HD. Wrocław ma rocznie - jeśli dobrze liczę - sześć nowych opraw graficznych (cztery pory roku i dwie okolicznościowe na święta). Każdego roku tworzona jest nowa. Bardzo się cieszę, że udało się to wywalczyć.

Szczecin również ma swoje oprawy w HD, Gdańsk swego czasu (przed powrotem trójki) też miał. A ostatecznie to wszystko jest downscalowane i widzimy to, co widzimy... :redface:
Kostka
Obserwator
x 2
x 64

Post autor: Kostka »

SNOL pisze: 14 lis 2020, 21:59 Wrocławskie, lokalne oprawy, tworzone od wiosny 2016 na szablonie TVP3, również w całości powstają w HD. Wrocław ma rocznie - jeśli dobrze liczę - sześć nowych opraw graficznych (cztery pory roku i dwie okolicznościowe na święta). Każdego roku tworzona jest nowa. Bardzo się cieszę, że udało się to wywalczyć.
Mam nadzieję, że ułożysz to wszystko w jedną kompilację, bo widzę, że co rok mamy co innego :P Szczególnie też pauzy, które z tego co widać, są baaaaaardzo długie i nigdy nie zostają wyemitowane w całości (bo nie chcemy, żeby Wrocław się spóźnił i wszedł np. już w trakcie Dziennika Regionów).
Wielkanoc akurat jest chyba wyjątkiem, bo zawsze pojawiają się te same obrazy z kwiatami (najczęściej przebiśniegami), co ciekawe, te same obrazy, które wykorzystywano w przerywniku emitowanym jako zapychacz czasu przed wejściem Warszawy na antenę (nie żadna oprawa, po prostu różne obrazki z kwiatami, z gitarową muzyczką, nawet to kiedyś parę razy nagrywałem tyle że w nienajlepszej jakości).

Co ciekawe, plansza Telewizji Wrocław z Ratuszem i zegarem słonecznym - mimo że nie jest do końca spójna z oprawą, dalej pozostała na antenie :) W sumie nawet to i dobrze.
TVP8Polska
Użytkownik
x 2

Post autor: TVP8Polska »

SNOL pisze: 14 lis 2020, 1:01
Kostka pisze: 11 lis 2020, 9:42 Właśnie - cały czas czekam na to, aż wreszcie pojawi się jakieś kompletne nagranie z tej zielonej oprawy. ;-)
Wiem... Obiecuję, że zabiorę się za to, jak sytuacja się unormuje. Z tego co pamiętam, mam już nawet zgrany jakiś fragment, ale na mojej maszynie, która pozostawia wiele do życzenia. Mojej ulubionej zielonej należy się porządne podsumowanie. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było w archiwum!
Użytkownik "przemozgc", który jest na YouTube, nie tylko posiada tą czołówkę, ale również ma ją jako film prywatny! :) Gdyby jakoś udało się z nim skontaktować, to byśmy mogli go poprosić o upublicznienie tej czołówki. Tylko od jakiegoś czasu nic nie wrzuca na YT...
michal
VIP Expert
x 6
x 18

Post autor: michal »

Co do zmian w ŁWD: Jest lepiej niż dotychczas, ale i tak ta odsłona w przeciwieństwie do tej z lat 2010‐2011 pozostawia pewien niedosyt.
Początek czołówki jest fajny, tylko po pojawieniu się mapy województwa dosłownie cała akcja mówiąc brzydko siada.
Sygnał nie jest taki żenujący jak te z lat 2011‐2017 i 2017‐2020, ale i tak nie powala.
Studio w pozytywnym słowa znaczeniu ciekawe.
Czołówki Sportu i Pogody wypadły genialnie.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 25
x 301
Kontakt:

Post autor: Poland »

Szczerze mówiąc to już "szablonowa" Kronika z Krakowa ma lepszą czołówkę od ŁWD - zresztą serwis z moich okolic zawsze miał szczęście co do czołówek co widać w tej kompilacji:
Poland - Aktywnie najlepszy!
mkmgdańsk
Użytkownik
x 16
x 4

Post autor: mkmgdańsk »

mkmgdańsk pisze: 11 lis 2020, 18:43 Co ciekawe podkład, który jest na początku ŁWD (podczas widoku na miasto) można było też (nadal można?) usłyszeć w TVP Wilno w serwisie InfoWilno podczas przywitania prezentera i forszpanu.
Przeszukując bibliotekę audio Koka Media natrafiłem na ten utwór - jest to News Break z albumu KOK2341.
https://www.universalproductionmusic.co ... mId:(8481)
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 160
x 192
Kontakt:

Od dziś „Fakty o poranku” TVP3 Wrocław mają nowe: czołówkę, dżingle, spoty i oprawę muzyczną.
Tutaj akurat czołówka:

Przepiękna wizualnie, muzyka też bardzo porankowa, przyjemna. Wpada w ucho, teraz ciągle ją nucę. Mimo że nie miałem jeszcze potwierdzenia, że to Sławomir Ruczkowski, to od razu wiedziałem. Używa charakterystycznych dźwięków, które występowały też w oprawach głównych „Faktów” sprzed lat. I akurat za tymi „flecikami” i basami przypominającymi melodię do filmów przygodowych tutaj nie przepadam.

Świetnie prezentują się spoty z prowadzącymi, spoty z bardziej dostojną muzyką. Jeszcze nie zostały opublikowane, ale będą na portalu i FB Faktów.

I na tym zakończę ocenę, bo... nie zostały zmienione barwy oświetlenia scenografii. I plansze, i animacje na ekranach w studiu. Wiecie, co o takiej „zmianie oprawy” sądzę. Ech...
michal
VIP Expert
x 6
x 18

Post autor: michal »

Szablon, który od 2018 r. niestety obowiązuje w "Kronice" TVP3 Kraków był swego czasu wykorzystywany także w "Nawinach" z lokalnej TV z białoruskiego Mołodeczna: https://www.youtube.com/watch?v=U-ExBV_mxIQ
Z kolei sygnał tego programu przed laty wykorzystywano w "Raporcie z Polski" TVP Regionalnej.

Pozwolę sobie na OT: O dziwo to wydanie jest prowadzone po białorusku. To naprawdę zaskakujące, ponieważ Białorusini albo nie znają swojego języka, albo nawet jeśli już znają, co należy do rzadkości, to i tak wielu z nich mimo niechęci do Łukaszenki nie chce się nim posługiwać, ponieważ z absurdalnych dla mnie powodów preferują rosyjski.

Warto też zwrócić uwagę na to, że zarówno podczas startówek, jak i materiałów język białoruski brzmi dosłownie jak odmiana języka polskiego.
telemaniak92
Obserwator
x 98
x 9

Post autor: telemaniak92 »

Poland pisze: 21 lis 2020, 17:32 Szczerze mówiąc to już "szablonowa" Kronika z Krakowa ma lepszą czołówkę od ŁWD - zresztą serwis z moich okolic zawsze miał szczęście co do czołówek co widać w tej kompilacji:
Taa... szczególnie ta parodia z jesieni 2009, była bardzo udana! :P
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 25
x 301
Kontakt:

Post autor: Poland »

W tym przypadku wszystko szpeciła oprawa muzyczna ale sama czołówka wraz z jej zamysłem z zobrazowaniem newsroomu była już niezła.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Obserwator
x 163
x 60

Post autor: Nowy Telewizor »

Tomasz Lasota odszedł z TVP3 Łódź, koncentruje się na pracy w radiu

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... cy-w-radiu
Szczęśliwego Nowego Roku 2021
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 160
x 192
Kontakt:

Duża strata. Dyrektor, który wprowadził studio wirtualne dla redakcji internetowej, wdrażał nowinki technologiczne, ciągle rozwijał otv. M.in. z jego inicjatywy tamtejsze internety przygotowują (nie jestem pewny czy nadal to robią) flesze informacyjne „Łódzkich Wiadomości Dnia” na telewizyjną antenę.
telemaniak92
Obserwator
x 98
x 9

Post autor: telemaniak92 »

Już w listopadzie go nie było (i to tuż przed zmianą oprawy ŁWD)... trochę mniejsza szkoda w przeciwieństwie do odejścia Madzi Michalak i Boruszczaka (grudzień '90 - październik 08... czyli świętowania 18tki nie było! ;) ), Osińskiej ze szczecińskiej Kroniki (1992-2016) lub Siezieniewskiego z gdańskiej panoramy, który też był w swojej panoramie 26 lat (tj. TL i MM w łwd)! :P, :(

I wgl ze starej gwardii w łódzkim oddziale to chyba ostali się jedynie 53-letnia Stachura-Ścieszko (już tylko reporterka, ew. lektorka materiałów filmowych; najczęściej ze świata kultury) i równie legendarny sportowy, 52-letni Mikołaj Madej (oglądąjąc go w dzieciństwie, wydawał mi się dużo starszy) i Leszek Bonar (z najdłuższym stażem, bo od 1984! :o) od programów dot. muzyki poważnej. ;) W TVG jest z tym trochę lepiej... nadal tam są Kordalska-Rosiek, Olechnowicz, Sulęciński, Lindner (!) i Świąc.

A jeszcze z 10 lat to temu był prezenter z "ikrą", którego się dobrze słucha i ogląda... teraz tego się nie odczuwało, chyba zmieniło szefowstwo w RAPie ośrodka (2012-19)! :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”