[TVP1] Jaka to melodia?

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Patryk M

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Patryk M » 12 cze 2019, 10:35

1,49 mln widzów pierwszego sezonu z Norbim. Program stracił 390 tys. widzów i pozycję lidera.

Obrazek

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/j ... nosc-norbi

Z pewnością ta "rewolucja" nie wyszła, bo w komercyjnej jest nawet sporo gorzej od ostatniego sezonu z Janowskim, ale jednocześnie spodziewałem się dużo gorszych wyników, tak ok. 1,3 mln. Więc generalnie kontynuacja mnie nie dziwi.

Program ogląda się już całkiem nieźle, Norbi się w tym odnalazł, jest więcej nieprzewidywalności i emocji, a także panuje większa sprawiedliwość, i nie ma faworyzacji weteranów. Ponadto plus za urozmaicenie w postaci odcinka z bitwą fanclubów różnych gwiazd.
kolos
Obserwator

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: kolos » 12 cze 2019, 12:34

Tak podają jak to JtM spadła oglądalność a zapomina się że za czasów Janowskiego, zwłaszcza w ostatnim okresie, oglądalność programu też spadała.

Moim zdaniem to bardziej naturalne spadki spowodowane zmęczeniem widza po tylu latach tym samym ciągle formatem. Wpływ Norbiego na oglądalność wydaje się być żaden.
Fanboy C:-)
DaMiAn1998
Junior

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: DaMiAn1998 » 12 cze 2019, 14:09

W tamtym sezonie spadła tylko o 50 tys. Zmiany w programie bardzo na plus. Jest o wiele lepiej realizowany. Program zarabia na siebie i są jeszcze pieniądze na zagraniczne gwiazdy.
Awatar użytkownika
Michał56
Junior

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Michał56 » 12 cze 2019, 18:24

Patryk M pisze:
12 cze 2019, 10:35
1,49 mln widzów pierwszego sezonu z Norbim. Program stracił 390 tys. widzów i pozycję lidera.

Obrazek

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/j ... nosc-norbi

Z pewnością ta "rewolucja" nie wyszła
, bo w komercyjnej jest nawet sporo gorzej od ostatniego sezonu z Janowskim, ale jednocześnie spodziewałem się dużo gorszych wyników, tak ok. 1,3 mln. Więc generalnie kontynuacja mnie nie dziwi.

Program ogląda się już całkiem nieźle, Norbi się w tym odnalazł, jest więcej nieprzewidywalności i emocji, a także panuje większa sprawiedliwość, i nie ma faworyzacji weteranów. Ponadto plus za urozmaicenie w postaci odcinka z bitwą fanclubów różnych gwiazd.
Rewolucja wyszła bo pomimo gorszych wyników, program (który telenowelą nie jest- chociaż tak twierdzą WM ;) ) zarobił ponad 20mln więcej. :)
Załączniki
Bez tytułu.png
^-^
Patryk M

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Patryk M » 12 cze 2019, 18:35

Pod względem finansowym - zgoda. Większe wpływy reklamowe przy niższych kosztach produkcji to z pewnością sukces. Jednak celem tej "rewolucji" było głównie przyciągnięcie młodej widowni do "JTM?", a tymczasem jest nawet gorzej niż za Janowskiego.
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: MaciejOlek » 06 lip 2019, 16:51

Prasa donosi, bodajże "Fakt", że zamierzają nieco odświeżyć skład prowadzących. Ponoć z Norbim mają prowadzić na zmianę albo Olga Bończyk, albo Katarzyna Żak. Dodam, że Żak była w pierwszym zespole wokalnym w programie.

Hmmm... Co do ubiegłego sezonu faktycznie na początku było żle - bałagan w czołówkach, Norbi się gubił, te występy z poprzednich scenografii... A dziś? Teraz się ogląda naprawdę przyjemnie, Norbi się wyrobił, jest już OK, no i jest więcej emocji, nie ma już faworyzowania weteranów no i na plus też lekka zmiana zasad. Jedyny minus to były te odczucia uczestników po rundach - po co mi z tym?

Po widowni widać, że miała przyciągnąć młodych, a tu nie wyszło. Nie wiem, czy dodanie drugiej prowadzącej na zmianę coś zmieni. Przypomnę, że kiedy chciano w 2017 robić już zmiany, to też był pomysł prowadzenia programu przez kilka osób.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Trzeciak » 06 lip 2019, 17:04

W końcu Robert Janowski z Media Corporation jesienią robią swemu byłemu programowi konkurencję na antenie TV Puls. ;) A tak szczerze, to Norbi może się wyrobił, ale i tak jednak Janowski - jakimkolwiek on nie był - nadawał temu programowi duszę, a starsza formuła była taka bardziej otwarta. ;)

Tymczasem na YT pojawił się odcinek z 4 lutego 2000 roku, co najciekawsze z nieco innymi jeszcze zasadami rundy 3. :):
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Michał56
Junior

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Michał56 » 09 lip 2019, 0:54

MaciejOlek pisze:
06 lip 2019, 16:51
Prasa donosi, bodajże "Fakt", że zamierzają nieco odświeżyć skład prowadzących. Ponoć z Norbim mają prowadzić na zmianę albo Olga Bończyk, albo Katarzyna Żak. Dodam, że Żak była w pierwszym zespole wokalnym w programie.

Hmmm... Co do ubiegłego sezonu faktycznie na początku było żle - bałagan w czołówkach, Norbi się gubił, te występy z poprzednich scenografii... A dziś? Teraz się ogląda naprawdę przyjemnie, Norbi się wyrobił, jest już OK, no i jest więcej emocji, nie ma już faworyzowania weteranów no i na plus też lekka zmiana zasad. Jedyny minus to były te odczucia uczestników po rundach - po co mi z tym?

Po widowni widać, że miała przyciągnąć młodych, a tu nie wyszło. Nie wiem, czy dodanie drugiej prowadzącej na zmianę coś zmieni. Przypomnę, że kiedy chciano w 2017 robić już zmiany, to też był pomysł prowadzenia programu przez kilka osób.
Też o tym czytałem, mam nadzieje, że to nieprawda i nic nie będą zmieniać. Poniżej zdjęcia.
Załączniki
DSC_0713.jpg
DSC_0714.jpg
^-^
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Poland » 09 lip 2019, 1:02

Bończyk zdementowała doniesienia ale pomysł wydaje się ciekawy.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Manieq » 09 lip 2019, 11:08

Wprowadzenie rotacji prowadzących to byłby kompletny strzał w stopę. Nie wiem jak jest zagranicą, ale w Polsce - szczególnie jeśli chodzi o teleturnieje - widzowie są przyzwyczajeni do jednej osoby będącej równocześnie główną twarzą. Wyobraźcie sobie taką sytuację, że "Jeden z dziesięciu" nagle mieliby na przemian oprócz pana Sznuka prowadzić również Kammel i na przykład Kurzajewski. Wprowadziłoby to niemały chaos - szczególnie wśród starszej widowni - oraz nieco zaburzyłoby format. ;)
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Trzeciak » 12 lip 2019, 17:37

Podczas powtórek programu na pasku oprawowym Jedynki jest informacja o castingach do kolejnego sezonu teleturnieju, który ruszy już jesienią.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: matik » 19 lip 2019, 6:56

Od września program poprowadzi Rafał Brzozowski - Wirtualne media. Pl
adijos98d
Poster

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: adijos98d » 19 lip 2019, 7:05

Przecież dzisiaj nie jest 1 kwietnia xD
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Rektor » 19 lip 2019, 7:30

W superaku... Norbi to potwierdził :D
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Iluzjonista » 19 lip 2019, 8:55

To są ku... żarty, no po prostu żarty. Ten program powinien totalnie spaść z anteny.
Ciekawe kogo wynajdą do "KF", ażeby tylko nie Norbi.
EDIT: Popatrzyłem w temat KF i moje "pobożne" życzenia się spełniły.
EDIT2: Modom nie radziłbym kasować tego posta, w miejscu kropek może być np. kurde.
Polska najlepsza w skokach! 4ever
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”