Castingi do teleturniejów

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
SaulGreen
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2021, 10:00
x 5
x 2

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SaulGreen »

Czy to prawda, że 24 maja startują kolejne nagrania do GSK? Jest tu ktoś kto się załapał? ;)
astrolog
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 30 sty 2018, 9:29
x 1

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: astrolog »

Czy to prawda, że teraz castingi do 1z10 odbywają się tylko telefonicznie. Jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat, proszę o informacje.
Gabriela1402
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2020, 20:24
x 1

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gabriela1402 »

Czy dostał ktoś już odpowiedz od postaw na milion z pozytywna lub negatywna odpowiedzią o dostaniu się do programu na nagrywki?
SolariS
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 22 lis 2017, 15:12
x 173
x 31

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SolariS »

Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia castingu do Koła Fortuny? Wysłałem zgłoszenie w maju (dokładnie 3 miesiące temu), ale nikt się nie odezwał. Według zgłoszenia wynikało, żeby podać podstawowe dane w mailu, żadnych dokumentów itp. nie ma, dopiero są później. Chyba, że źle zrozumiałem zapisy, ale wynikało dość jednoznacznie, że idzie to w ten sposób.
Paul19
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2021, 13:09
x 1

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paul19 »

SolariS pisze: 20 sie 2021, 16:38 Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia castingu do Koła Fortuny? Wysłałem zgłoszenie w maju (dokładnie 3 miesiące temu), ale nikt się nie odezwał. Według zgłoszenia wynikało, żeby podać podstawowe dane w mailu, żadnych dokumentów itp. nie ma, dopiero są później. Chyba, że źle zrozumiałem zapisy, ale wynikało dość jednoznacznie, że idzie to w ten sposób.
Tam się czeka podobno rok nawet. Moje zgłoszenie poszło w październiku i też żadnego odzewu do tej pory.
SaulGreen
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2021, 10:00
x 5
x 2

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SaulGreen »

Zadam bezpośrednie pytanie: do czego (do jakiego programu) Waszym zdaniem najlepiej się teraz zgłosić?
SolariS
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 22 lis 2017, 15:12
x 173
x 31

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SolariS »

Paul19 pisze: 21 sie 2021, 7:44
SolariS pisze: 20 sie 2021, 16:38 Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia castingu do Koła Fortuny? Wysłałem zgłoszenie w maju (dokładnie 3 miesiące temu), ale nikt się nie odezwał. Według zgłoszenia wynikało, żeby podać podstawowe dane w mailu, żadnych dokumentów itp. nie ma, dopiero są później. Chyba, że źle zrozumiałem zapisy, ale wynikało dość jednoznacznie, że idzie to w ten sposób.
Tam się czeka podobno rok nawet. Moje zgłoszenie poszło w październiku i też żadnego odzewu do tej pory.
Ahaaa... czyli znaczy, że wypełniłem jak należy, ale tyle osób się zgłosiło. No to nic, czekam dalej.
młody_tłok
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2018, 0:17
x 1
x 4

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: młody_tłok »

SaulGreen pisze: 24 sie 2021, 9:34 Zadam bezpośrednie pytanie: do czego (do jakiego programu) Waszym zdaniem najlepiej się teraz zgłosić?
Moim zdaniem to zależy (w pewnym stopniu, a może i głównie) od tego, do którego teleturnieju najbardziej czujesz się na siłach, no i od tego, co rozumiesz przez "najlepiej się zgłosić" - czy zależy Ci na wyższych wygranych, czy na pewności gry, czy jak najkrótszym czasie oczekiwania,
czy na autografie od gwiazdy ;D , czy jeszcze na czymś innym. Najbardziej transparentne pod względem odsiewu kandydatów wydaje mi się 1z10 - od razu wiesz, że jeśli przekroczysz na eliminacjach pewien próg poprawnych odpowiedzi, kwalifikujesz się na nagranie. Możesz czekać dość długo, ale masz wtedy praktycznie pewność, że zagrasz :)
kacper943819
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 sie 2021, 7:37
x 17
x 11

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper943819 »

Cześć :) Jestem tutaj nowy. Od jakiegoś czasu śledziłem forum (zwłaszcza wątek z teleturniejami), teraz postanowiłem dołączyć. Mi samemu zdarza się występować w teleturniejach, więc być może moje niewielkie "doświadczenie" się na coś przyda przy rozwianiu niektórych wątpliwości :)
SaulGreen pisze: 24 sie 2021, 9:34 Zadam bezpośrednie pytanie: do czego (do jakiego programu) Waszym zdaniem najlepiej się teraz zgłosić?
Tak jak napisał kolega w jednym z ostatnich wpisów, najważniejsze jest to, z jakim "celem" chcesz wystąpić w teleturnieju: Czy chcesz wygrać jakąś większą kwotę, czy chcesz jak najkrócej czekać, czy po prostu chcesz przeżyć fajną przygodę.

Rzeczywiście najbardziej przejrzysty jeśli chodzi o eliminacje jest "1z10". Tam oczekiwanie na nagranie po przebrniętych eliminacjach to rok (a przynajmniej tak wspominała ta Pani, na której pytania miałem przyjemność odpowiadać w czasie eliminacji), ja czekałem na samo nagranie 1,5 roku. Jeśli chcesz wystąpić w telewizji "jak najszybciej" to polecam zgłoszenie się do "Gry Słów. Krzyżówki". Tam nie ma eliminacji, więc wystarczy wysłanie zgłoszenia i kierowanie się następnie według wszystkich dalszych wytycznych. No i karencja jest dość krótka, bo niezależnie od wyniku jaki się osiągnie, to jest to 12 miesięcy, gdzie np. w "Jakiej to melodii?" dla finalistów miesiąca (a i podejrzewam że także roku) są to 3 lata, a dla uczestników którzy nie dostali się do odcinka podsumowującego cały miesiąc jest to 6 miesięcy.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem odpowiedzią. Pozdrawiam :)
Vajolet0301
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 mar 2020, 19:32
x 2

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vajolet0301 »

A mnie zastanawia co trzeba wpisać w formularzu do Milionerów żeby przyjęli zgłoszenie (chodzi o pytanie dlaczego właśnie ty powinieneś wygrać milion czy jakoś tak podobnie). Wysyłałam już kilkukrotnie zgłoszenie i nie wiem czy brak odpowiedzi wynika ze zbyt banalnej odpowiedzi czy może z ilości zgłoszeń do programu. Ktoś podpowie o co może chodzić?
kacper943819
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 sie 2021, 7:37
x 17
x 11

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper943819 »

Dzień Dobry :) Mam pytanie, odnośnie castingu do "Va Banque": Czy odesłanie dokumentów przesłanych w odpowiedź na maila z chęcią występu (regulamin, ankieta, oświadczenia) musi mieć formę skanu, czy też mogę po wypełnieniu dokumentów, zrobić zdjęcie telefonem i im to w takiej formie wysłać?
Dumny patron najlepszego radiowego adresu na świecie, mający obsesję na punkcie radia, teleturniejów i sportu, student dziennikarstwa.
SaulGreen
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2021, 10:00
x 5
x 2

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SaulGreen »

kacper943819 pisze: 17 wrz 2021, 11:19 Dzień Dobry :) Mam pytanie, odnośnie castingu do "Va Banque": Czy odesłanie dokumentów przesłanych w odpowiedź na maila z chęcią występu (regulamin, ankieta, oświadczenia) musi mieć formę skanu, czy też mogę po wypełnieniu dokumentów, zrobić zdjęcie telefonem i im to w takiej formie wysłać?
Zdjęcie powinno być okej, ale dla pewności polecam zainstalować na telefonie aplikację typu CamScanner i odpowiednio przyciąć przy jej użyciu takie zdjęcie, nada to bardziej profesjonalny wygląd
adijos98d
Activist
Posty: 2517
Rejestracja: 04 kwie 2016, 15:28
x 539
x 170

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adijos98d »

Od miesiąca pisze do programu "Koło Fortuny" że jestem zainteresowany wzięciem udziału.. do dzisiaj zero odzewu. Wczoraj znalazłem formularz castingowy, uzupełniłem go i odesłałem. Ile trzeba czekać na odpowiedź? Ktoś się orientuje?
SaulGreen
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2021, 10:00
x 5
x 2

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SaulGreen »

adijos98d pisze: 21 wrz 2021, 14:47 Od miesiąca pisze do programu "Koło Fortuny" że jestem zainteresowany wzięciem udziału.. do dzisiaj zero odzewu. Wczoraj znalazłem formularz castingowy, uzupełniłem go i odesłałem. Ile trzeba czekać na odpowiedź? Ktoś się orientuje?
W marcu Norbi powiedział: "Żal nam, że publiczności wciąż nie ma. Muszę przyznać, że 200 osób w studiu tworzyło wspaniałą atmosferę. Niestety nic nie możemy na to poradzić. Dobrze, że koło wciąż się kręci. Zdradzę, że 90 tys. ludzi czeka w kolejce, żeby przyjść na casting. Z jednej strony to bardzo miłe, ale z drugiej nie wiadomo, kiedy chętni się doczekają. To świadczy o ogromnej popularności tego programu. Chcielibyśmy przyjąć wszystkich, ale jest to niemożliwe. Rok ma tylko 12 miesięcy"

Co więcej, castingi odbywają się raz na kilka miesięcy, produkcja zaprasza na casting kilkaset osób (w turach po 25 osób) i wybiera po nich najciekawsze osoby. Odcinki są kręcone z około 4-6 miesięcznym wyprzedzeniem.

Z tego co wiem, to niektóre osoby potrafiły czekać nawet 2 lata na zaproszenie na casting. Produkcja kiedyś zaznaczyła, że wynika to także z tego, że są osoby, które potrafią zgłaszać się po kilkanaście razy w krótkim odstępie czasu, co zapycha im skrzynkę
Vajolet0301
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 mar 2020, 19:32
x 2

Castingi do teleturniejów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vajolet0301 »

adijos98d pisze: 21 wrz 2021, 14:47 Od miesiąca pisze do programu "Koło Fortuny" że jestem zainteresowany wzięciem udziału.. do dzisiaj zero odzewu. Wczoraj znalazłem formularz castingowy, uzupełniłem go i odesłałem. Ile trzeba czekać na odpowiedź? Ktoś się orientuje?
Zgłaszałam 3 razy w odstepach roku i dopiero za trzecim razem mi się udało (zgłoszenie wysłane w maju 2020, a na casting dostalam zaproszenie na wrzesień 2020 - telefon mialam pod koniec sierpnia)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Piotrek1 i 14 gości