[TVP2] Moja klasa - Back to school

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od najbliższego poniedziałku 11 maja w dni robocze o 18:30 (w paśmie powtórek teleturnieju "Va Banque") TVP2 emitować będzie program "Moja klasa - Back to school".
Pozdrawiam, Trzeciak
DAWIDKI
Obserwator
x 2

Post autor: DAWIDKI »

Czyli "Ananasy z mojej klasy v2"... To już lepiej było zostawić te powtórki Va Banque...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

Według opisów prasowych - ma to być teleturniej. Poprowadzi go Maciej Kurzajewski.

Tak wygląda formuła nowego tworu TVP:
Powrót do szkolnej ławy na wesoło. Maciej Kurzajewski łączy się zdalnie z uczestnikami i ich drużynami. Odpowiadają oni na pytania, których zakres obejmuje wiedzę ze szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Na tym etapie wybierają oni jedną z czterech proponowanych odpowiedzi. Po każdej prawidłowej zdają do następnej klasy. W finale czeka ich matura. Tu muszą poprawnie odpowiedzieć na pięć otwartych pytań. Zespoły nie rywalizują ze sobą, a wszelkie ściągi są dozwolone.

https://programtv.onet.pl/tv/moja-klasa ... y=42489986
P. S.:
[ Spoiler ]
Pozdrawiam, Trzeciak
DAWIDKI
Obserwator
x 2

Czyli klon "Czy jesteś mądrzejszy od 5klasisty" - wykonanie jego pewnie będzie na poziomie "Ja TO Znam".
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 165

Post autor: wislok »

Nie ma się co spodziewać cudów na kiju, niemniej gratulacje dla TVP, że zamiast puszczać same powtórki stara się wprowadzać nowe produkcje typu ten teleturniej dla młodzieży szkolnej czy ten serial "Wszystko będzie dobrze kochanie".
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

DAWIDKI pisze:
06 maja 2020, 12:24
Czyli klon "Czy jesteś mądrzejszy od 5klasisty" - wykonanie jego pewnie będzie na poziomie "Ja TO Znam".
#PolskiMalkontentyzm

Rozumiem, że widziałeś już zdjęcia z nagrań teleturnieju, skoro uważasz, że wykonanie będzie na poziomie "JTZ!" z udziałem Rozmusa? Poza tym - pisałeś od razu o "Ananasach z mojej klasy" v. 2.0, co jak widać - nie znajduje potwierdzenia.

Poza tym po formule widać, że bliżej temu tworowi będzie do "Dzieciaków Górą!" niż "Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?", skoro o nagrody walczyć będą drużyny. Nie sądzę, by było to coś spektakularnego, ale może być ciekawe, a zapewne tym projekcie będzie zapewne także promocja projektu "Szkoła z TVP".

Można sporo TVP zarzucić, ale - jak napisał @wislok - stacja z Woronicza przynajmniej próbuje w obecnej wyjątkowej sytuacji z premierowym kontentem i nie przyspiesza z wakacyjnymi ramówkami o co trudno obecnie u komercyjnej konkurencji. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 462
x 1099

Post autor: Medyk24 »

Czołówka programu:

Póki co na blamaż z przytaczanego tutaj "Ja To Znam" się nie zanosi, a zawsze to lepsza propozycja niż powtórki "VB".
POZDRAWIAM, Medyk24
rynienka
Obserwator
x 17
x 44

Post autor: rynienka »

Właściwie to na razie nieznane są dwie ważne rzeczy: odpowiadają dorośli czy młodzież (raczej dorośli pewnie skoro "Back to school") i czy będą jakiekolwiek wygrane, czy tylko symboliczne punkty jak w teleturnieju Rozmusa :D
Fan_Internado
Użytkownik
x 2

Post autor: Fan_Internado »

Ciekawa sprawa z tym nowym teleturniejem, ja zamierzam zerknąć. choćby na pierwszy odcinek tego teleturnieju, choć ja tylko z innych tegp typu programów zerkam w Tvp na "Jaka to melodia" czy "1 z 10", Może będzie ciekawie. :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

rynienka pisze:
06 maja 2020, 16:02
Właściwie to na razie nieznane są dwie ważne rzeczy: odpowiadają dorośli czy młodzież (raczej dorośli pewnie skoro "Back to school") i czy będą jakiekolwiek wygrane, czy tylko symboliczne punkty jak w teleturnieju Rozmusa :D
Nawet (niemal) na pewno dorośli, nawet z opisu pod filmem, który umieścił @Medyk24 jasno to wynika. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tele Rozrywka
VIP Expert
x 56
x 195
Kontakt:

Post autor: Tele Rozrywka »

rynienka pisze:
06 maja 2020, 16:02
Do wygrania maksymalnie 24 000 zł ;)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 630
x 777

Post autor: N-O-R-O-N »

W ,,Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?" można było znacznie więcej wygrać.

Tamten pamiętam no i dobrze wspominam, fajny teleturniej edukacyjny z sympatyczną atmosferą i dzieciakami przede wszystkim. A tutaj z kolei będzie jakaś taka drużynówka. No ale z drugiej strony jako zastępstwo za powtórki ,,Va banque" w Dwójce w paśmie o 18:30, to może być ;)
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

Był już taki teleturniej, gdzie drużyny sprawdzały swoją wiedzę szkolną i brały w nim udział także dzieci, ba, był nadawany na tej samej antenie.
[ Spoiler ]

Na antenie Dwójki jest już emitowany zwiastun, który można zobaczyć pod linkiem. Program wyreżyseruje Konrad Smuga, pod linkiem także informacje o tym jak można zgłosić się do teleturnieju. :):
https://rozrywka.tvp.pl/47931010/nowy-t ... -to-school

A 24 000 zł i to dziennie do wygrania w access prime time to i tak niemałe pieniądze do wygrania. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
DAWIDKI
Obserwator
x 2

Ze zdjęć widać, że to bliżej "Czy jesteś mądrzejszy od 5klasisty?" aniżeli "Dzieciakom górą".
Dwa koła jako "korzystanie z podpowiedzi" i "drzewko klas" w odwrotnej kolejności niż w Milionerach i 5klasiście.
Nawet montaż obrazu Kurzaj/gracze przypomina pilot Milionerów w UK...

Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

Dodajmy, że w tym teleturnieju będą mogły brać całe rodziny - także z niepełnoletnimi dziećmi. Dziś w "Wiadomościach" i "Teleexpressie" były materiały z planu programu.

Jak na teleturniej zrealizowany "zdalnie" i do tego w dość krótkim czasie zapowiada się na całkiem porządną produkcję.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”