[TVN] Milionerzy

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
bustram
Activist
x 84
x 1531

[TVN] Milionerzy

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

A mnie trochę drażni te KPTL - wystarczy zwykły brak refleksu, by odpadła bardzo dobrze przygotowana wiedzowo osoba. Zresztą ta metoda faworyzuje młodszych, bo trudno oczekiwać, że 60-latka będzie tak samo szybka jak 25-latka. Tym samym w moim odczuciu "Milionerzy" nie są teleturniejem stricte wiedzowym, lecz zręcznościowo-wiedzowym. Bo właściwie najważniejsze dla gracza w tym teleturnieju jest przejście przez KPTL - potem jest z górki :) A powinno być zupełnie odwrotnie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 583
x 2877

[TVN] Milionerzy

Post autor: Karol »

60-latka teoretycznie będzie mądrzejsza od 25-latki. A jednak nad wiedzą, jak i refleksem można pracować, a sam wiek nie zawsze odgrywa kluczową rolę :P
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

[TVN] Milionerzy

Post autor: Direct »

KPTL to w jakimś sensie tradycja tego formatu, w tym w Polsce, choć​ jak wiemy, są kraje, gdzie KPTL nie ma. Na miejscu producentów rozważyłbym rezygnację z tego elementu, zwłaszcza przy naszej obecnej ekspresowej formule. Nie jestem jego absolutnym przeciwnikiem, co to to nie, ale stosunek do tego etapu mam ambiwalentny.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 54
x 191

[TVN] Milionerzy

Post autor: Kamilo »

"Milionerzy" są generalnie tak skrojeni pod grupę komercyjną, że przeskoczenie KPTL dla stereotypowego 60-latka z wiedzą encyklopedyczno-krzyżówkową, wydaje się przy niektórych zestawach pytań wierzchołkiem góry lodowej...
To najlepsze koło. Publiczność prawie zawsze wskazuje poprawną odpowiedź. Nie zawsze jednoznacznie, ale najczęściej dobrze podpowiada.
A wielu - zamiast zachować na czarną godzinę, gdy rzeczywiście będzie pustka w głowie - wykorzystuje je na samym początku i tylko po to, by się potwierdziło, że mają rację.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 504
x 1260

[TVN] Milionerzy

Post autor: Medyk24 »

Do tego ludzie korzystając z tego koła dosyć często wcześniej przedstawiają swoje typy, która to sugestia przy trudniejszym pytaniu może odwrócić się przeciwko nim, z czym mieliśmy już do czynienia w tej edycji. :)
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
oscareczek
Użytkownik

[TVN] Milionerzy

Post autor: oscareczek »

Dla mnie Milionerzy bez FFF wyglądają jakoś tak… dziwnie? Kiedy (choćby pod koniec w UK czy aktualnie w USA) wchodzi uczestnik, to tak sobie myślę „okej, ale skąd on się tu wziął?”, natomiast, nawet jeśli pytanie będzie w stylu „Uporządkuj litery w kolejności alfabetycznej. A: X B: D C: P D: F” to mam świadomość, że delikwent coś wie.
A, pragnę też zauważyć, że w pierwszym sezonie brytyjskich Milionerów (4-13 września 1998 i odcinek świąteczny, którego nie ma na YT) oraz przez bliżej nieokreślony czas w australijskich (od początku) FFF było zwykłym pytaniem tak na poziomie 500 zł. Wycofano się jednak z tego, gdyż można było oszukać system, wciskając wszystkie przyciski naraz ( http://millionaire.wikia.com/wiki/John_Stewart ).

Natomiast co do publiczności: wg mnie, to koło właśnie powinno się przydawać wcześniej. Przykładowo, gdyby uczestniczka miała to koło na pytaniu o Lema za milion, to czy publiczność wskazałaby dobrą odpowiedź? Ja już miałem mocne wątpliwości, czy będą wiedzieć, ile złotych medali zdobyto w Brazylii, myślałem, że będzie mniej-więcej po równo (BTW nie rozumiem gościa, że zmarnował te dwa koła).
No, oczywiście nie powinno się marnować kół, żeby upewnić się na pytaniu za 500 zł, jaka jest poprawna odpowiedź, jak ostatnio pani Anna.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
x 105
x 61
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Post autor: rafik »

Z tego co wiem, to uczestnicy wchodzący do gry w ostatnich sezonach w UK i obecnie w USA byli wyłaniani na podstawie eliminacji dokonywanych przed programem (czy to jest KPTL, czy po prostu losowanie, nie wiem). W Polsce może brak tej konkurencji by zdynamizował program (byłaby szansa zagrać większą liczbę gier), ale też naraziłby na krytykę sam program, bo ludzie od '99 są przyzwyczajeni do tego, że jest KPTL, że ludzie układają właściwą kolejność i najszybszy siada na gorące krzesło. Wyobrażacie sobie tę falę hejtu i te podejrzenia o ustawianie rywalizacji? :D Cała Polska!

Może powinni obok publiczności wprowadzić czwarte koło z pytaniem do trzech osób z publiczności? Może i to koło miałoby podobną skuteczność, co pytanie do publiczności.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Memorex_94
VIP Expert
x 4
x 118

[TVN] Milionerzy

Post autor: Memorex_94 »

Wszelkie udziwnienia z kolami u nas nie zdaja egzaminu. Tak samo jak eliminacja KPTL. Obecna formula oprocz czasu antenowego zdaje w pelni swoja role i nie podlega zmian, takie strategie maja gracze i tyle. Jezeli juz to w "nagrode" po dojsciu do 40k dostac czwarte kolo i to jedyna zmiana jaka moglaby byc na plus.
Awatar użytkownika
oscareczek
Użytkownik

[TVN] Milionerzy

Post autor: oscareczek »

U nas udziwnienia z kołami nie zdały egzaminu, ponieważ najpierw zamieniono telefon na pytanie do eksperta, co było zupełnie bez emocji, a dopiero później do wprowadzono zamianę pytania zamiast drugiego progu, czego również nie do końca pochwalam, ale niektórzy to chyba lubią.
Na pewno bym nie dodawał koła z zeszłorocznych czeskich Milionerów, czyli pytania do wybranej osoby z publiczności, ponieważ czasem to potrafiło zgubić uczestnika (niekiedy kilka razy pod rząd!), a wyobraźcie sobie, jak potwornie musi się czuć osoba, przez którą uczestnik stracił, dajmy na to, 150 000 koron (około 30 tysięcy zł).
Podwójna odpowiedź (ang. Double Dip) byłoby interesującym kołem. Jego założenia są takie, że po wybraniu tego koła, nie można zrezygnować ani wybrać innej podpowiedzi, zatem wyobraźcie sobie, jak dobrze by się oglądało, gdyby ktoś się wahał między dwoma odpowiedziami, a okazałoby się, że żadna z nich nie jest poprawna (nie wiem, jak Wy, ale u mnie patrzenie jak ktoś przegrywa sprawia dziwną satysfakcję, dobrze, że tylko w Milionerach XD). Z drugiej strony, jeśli ktoś na pytaniu za milion ma (50:50) i Double Dip, ma zapewnioną pewną wygraną, chyba że regulamin danej edycji zakłada, że nie można łączyć tych kół.
Pytanie do trzech osób z publiczności też brzmi ciekawie, gdyż mniejsze jest prawdopodobieństwo, że dwie (czyli większość) osoby będą źle, myśleć niż jedna. Sprawia to też, że publiczność nie jest tylko od klaskania i głosowania, że ktoś faktycznie tam siedzi.
No i zmiana pytania - czasem zdarzają się pytania np. myśliwskie, gdzie nikt nie ma zielonego pojęcia, jaka jest poprawna odpowiedź, zatem to koło potrafi być szalenie przydatne, z pewnością bardziej, niż w poprzedniej edycji, gdyż tutaj pytania układają także kandydaci do gry.
Z pewnością jednak nie należy powielać kół z amerykańskiej edycji, czyli:
  • Three Wise Man - eksperci tvn-owi często ekspertami nie są, koło by irytowało
  • Jump the Question - pomijanie pytania to już zbytnie ułatwienie moim zdaniem, mam świadomość, że trzeba i tak odpowiedzieć na pytanie potem, żeby zgarnąć kasę od pytań pominiętych, ale i tak...
Osobiście byłbym za dodaniem któregoś z "europejskich" kół, ale z drugiej strony, dla wielu mogłoby to być niepotrzebne udziwnienie.
Damianou18
Activist
x 337
x 56

[TVN] Milionerzy

Post autor: Damianou18 »

Pytanie za 75 tysięcy całkiem ciekawe :D a myślałem, że to inna odpowiedź XD

Po przerwie, chyba się z nim jeszcze nie pożegnamy :D
Memorex_94
VIP Expert
x 4
x 118

[TVN] Milionerzy

Post autor: Memorex_94 »

Na pewno nie. Czapka jest poprawna odpowiedzią.
Damianou18
Activist
x 337
x 56

[TVN] Milionerzy

Mamy pytanie za 250 tysięcy złotych :D chyba po raz ostatni w tym sezonie, wątpię aby jutro takie pytanie padło :)
Kubex
Użytkownik
x 1

[TVN] Milionerzy

Post autor: Kubex »

:o W gronie zawodników jest Tomira Kowalik - aktorka, kojarzę ją z "Sąsiadów" TVP.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 695
x 843

[TVN] Milionerzy

Post autor: N-O-R-O-N »

To pytanie za 250.000 zł o holowaniu samochodu przy złej widoczności, chyba nie powinno być dla uczestnika aż na takim progu ;) Trochę łatwiejsze to było.
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Damianou18
Activist
x 337
x 56

[TVN] Milionerzy

O jejku, takie proste pytanie :/ to nie słyszał o tym. A to takie popularne w ostatnim czasie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”