[TVN] Milionerzy

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 53

[TVN] Milionerzy

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Direct pisze:Jak już kiedyś pisałem, telefon byłby bardziej pomocny, gdyby przebywały pod nim (tj. obecnie w studiu obok) nie jedna, a ze trzy osoby do wyboru lub więcej. Nie pamiętam, ilu dokładnie przyjaciół można było podać w starych edycjach, gdy rzeczywiście dzwoniono do domu, ale pewnym jest, że mając pod telefonem tylko jedną jedyną osobę trudno trafić w grze na pytanie z dziedziny, z której przyjaciel jest mocny. Bez wątpienia więcej zachodu wymaga sprowadzenie na nagranie np. trójki przyjaciół zamiast jednego, ale przyznajcie sami, nie jest to niewykonalne. Aktualnie telefon, koło które jest ikoną tego programu, paradoksalnie nic nie wnosi, a uczestnicy biorą je, gdy już innych nie mają do dyspozycji.
W pierwszej odsłonie można było podać do 5 przyjaciół, a po pierwszej reaktywacji bodajże 3. W sytuacji, gdy przyjaciel musi znajdować się w "pomieszczeniu obok studia" zgłoszenie więcej niż jednej osoby przez każdego zawodnika jest oczywiście możliwe, ale trudniejsze organizacyjnie. Na każdy odcinek może się zebrać niezły tłum (zawodnicy, przyjaciele, osoby towarzyszące). Może z tego wyjść nawet ponad 30 osób, z których i tak aktywny udział w grze weźmie najwyżej kilka z nich.
Let's play
Użytkownik
x 7
x 1

[TVN] Milionerzy

Post autor: Let's play »

No i dziś 40 000 zł. Pan poległ na pytaniu o próbę 24-karatowego złota.
Za to fajnie zareagował (nie pamiętam dosłownie, mogłem coś pomylić, ale był tekst w stylu): "ale chociaż grę mam! ;) "

W fińskiej edycji reaktywowanej w 2016 wybiera się trzech przyjaciół (co prawda nie wiem czy przebywają oni w studiu, ale podejrzewam, że tak) i podczas podejmowania decyzji przez gracza, do którego zadzwoni; po prawej stronie ekranu przedstawiane są wszystkie trzy dostępne osoby. [zdjęcie]
Finlandia: Telefon do przyjaciela
Finlandia: Telefon do przyjaciela
Do obejrzenia tutaj: https://youtu.be/VzyNDdqVxRg?t=38m31s
––––––––––
Co do oprawy...
to obecny wygląd jest rewelacyjny, ale bardzo mi się również podoba kilkusekundowe podświetlenie wręcz całego studia na czerwono (ładnie wygląda publika za graczem) przy przegranej zawodnika (wyjawieniu przez prowadzącego, że zaznaczona odpowiedź jest błędna). [zdjęcie]
Finlandia: Błędna odpowiedź
Finlandia: Błędna odpowiedź
Do obejrzenia tutaj: https://youtu.be/VzyNDdqVxRg?t=41m3s
––––––––––
Poza tym drobnostka, ale tęsknię za melodią "Say bye bye to contestant" (https://youtu.be/kXDBJnXp4as) podczas pożegnania z graczem. Po reaktywacji w jego miejsce puszczają mniej więcej taki dźwięk: https://youtu.be/X03J2bHXId0?t=1m45s , który jest również dźwiękiem podczas wychodzenia zwycięzcy eliminacji na środek do Huberta.
Nie wiem czy to kwestia licencji, czy też kaprysu producentów; ale po prostu lubię ten dźwięk i chciałbym go znów usłyszeć w odcinku.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2017, 22:47 przez Let's play, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 278
x 333
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Post autor: kacper3100 »

Ten dźwięk, który jest obecnie podczas pożegnania z graczem, był na pewno w 1 odcinku 2 edycji i czasami również w 1 edycji.
Wszystkiego najlepszego dla najlepszej stacji radiowej! :) Radio ZET i już!
TVN - od 23 lat programowo najlepsza!
Memorex_94
VIP Expert
x 4
x 118

[TVN] Milionerzy

Post autor: Memorex_94 »

Dokładnie. To był dźwięk wygranych od 1k do 32k w latach 99-03 i 1k do 40k w 08-10 lrzy wypisywaniu czeków przez Huberta. Teraz jak widać służy do tzw "say bye contestants" i wyjsciu do Hubiego.

Te światła przy złej odpowiedzi, w sumie fajne urozmaicenie wizualne. Dla mnie dobry pomysł. Przy tym potencjale studia mogłoby wyjść kosmicznie wręcz.
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 35
x 12

[TVN] Milionerzy

Post autor: DoreK »

Ja uważam że tak jak jest teraz jest dobrze i wątpię żeby to zmienili (jeśli chodzi o czerwone studio he he).
@Let's play to samo jest w wersji koreańskiej, też do 3 przyjaciół można zadzwonić. Ciekawe czy w 4 sezonie i wyżej będą jakieś zmiany :]
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 278
x 333
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Post autor: kacper3100 »

Inna muzyka przy pytaniu za 2000 zł, która była w 2010, była także w styczniu 2008, ale szybko ją zmienili, bo w marcu już była ta, która jest w obecnej edycji.
Wszystkiego najlepszego dla najlepszej stacji radiowej! :) Radio ZET i już!
TVN - od 23 lat programowo najlepsza!
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 35
x 12

[TVN] Milionerzy

@kacper3100 Nie, w obecnej jest jeszcze inna.
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 59
x 64

[TVN] Milionerzy

Post autor: mi8sp1590Priv »

kacper3100 pisze:Inna muzyka przy pytaniu za 2000 zł, która była w 2010, była także w styczniu 2008, ale szybko ją zmienili, bo w marcu już była ta, która jest w obecnej edycji.
Zgadza się, na początku 2008 i w 2010 do pytania za 2,000 było używane tło, które było stworzone na potrzeby Milionerów w Australii do pytania 16 - za 5 mln dolarów :)
Michał
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2281

[TVN] Milionerzy

Post autor: wiatriwoda »

Tak jak w tamtym sezonie, na koniec dali same najsłabsze odcinki :) I to jeszcze odpadki na takich banałach :) Ale przynajmniej można się pośmiać :)
martin123154
Użytkownik
x 5

[TVN] Milionerzy

Post autor: martin123154 »

Pytanie o monarchie już było kilka odcinków temu chyba? ;d
Kubex
Użytkownik
x 1

[TVN] Milionerzy

Post autor: Kubex »

Dzisiaj na koniec nawet nie poinformowano i nie pokazano belki z wygraną 1 000 ZŁ. Ciekawe, pewnie wina montażu.
szymek48
Junior
x 28
x 11
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Post autor: szymek48 »

Można zauważyć, że ostatnie odcinki mają wiele różnych technicznych niedoróbek.
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 35
x 12

[TVN] Milionerzy

Ostatnie odcinki kuleją z montażem, wspominałem już o poprzednich błędach. Coś czuję że ktoś stracił pracę he he.
Co do dzisiejszego odcinka podejrzewam że powód jest jasny, uczestnik kończył grę wraz z odcinkiem dlatego nie pojawiła się ta tabelka :P
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 117
x 656

[TVN] Milionerzy

Post autor: Final98 »

Niestety sam zauważam, że coś niezbyt dobrego się dzieje teraz z tym teleturniejem, zwłaszcza chodzi o realizację. Boję się o to, że tendencja będzie powoli spadkowa, na zasadzie robienia "taśmowo". Za tydzień skończy się obecna edycja to chętnie przed świętami jeszcze podsumuję wszystko i powiem co mnie razi, co bym poprawił itd. Możliwe, że wyjdzie z tego jeden z dłuższych postów jakie widziało to forum :P
darekB
Użytkownik
x 37
x 10

[TVN] Milionerzy

Post autor: darekB »

Ostatnio to nawet już leci dźwięk głosowania publiczności w tym samym czasie jak Hubert dopiero prosi o głosowanie, dzisiaj jeszcze zwróciłem uwagę na dźwięki pytania za 10k w 1 grze i za 20k w 2 grze (były ucięte, na początku takie "puknięcie" można było usłyszeć). Mam wrażenie, że osoba/osoby montujące robi/robią to od niechcenia a szkoda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”