[TVN] Milionerzy

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
BardzoCiekawyNick
Użytkownik

[TVN] Milionerzy

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BardzoCiekawyNick »

Największa wada tego teleturnieju to...

Włączasz milionerów. Zaczyna się odcinek. Zazwyczaj już w pierwszych pytaniach do 5k koleś bierze pytanie do publiczności. Już w tym momencie wiesz, że nic z tego nie będzie. Że nie dojdzie dalej niż do 40k. I tak się dzieje. Publiczność to de facto jedyne koło ratunkowe. Gdy ktoś je wykorzysta już na początku gry to już jest totalnie spalony. Pół na pół czasami pomaga, ale telefon to już totalnie nic nie daje.

No i ta irytująca przerwa reklamowa po zaznaczeniu odpowiedzi która totalnie wnerwia. A po przerwie zazwyczaj się okazuje, że zawodnik odpowiedział błędnie. I już wtedy masz ochotę wyłączyć telewizor. Po co znowu oglądać grę od początku gdy zostało jakieś 10 minut do końca? Najwyżej ktoś dojdzie do 10k i będzie kontynuować a to oglądanie jednej gry w dwóch odcinkach jest zwyczajnie nudne i irytujące.

A skoro już fantazjujemy o nowych kołach ratunkowych i formatach programu to mi się marzy gra z pytaniem-pułapką. Takie pytanie mogłoby wystąpić maksymalnie raz w ciągu gry i wówczas żadna odpowiedź z czterech nie byłaby prawidłowa. A zawodnik musiałby to stwierdzić żeby zaliczyć pytanie. Naprawdę takie coś by skutecznie utrudniało podjęcie decyzji przez zawodnika i byłoby ciekawe.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 369
x 438
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Post autor: kacper3100 »

Doresuaff pisze:Ostatnie odcinki kuleją z montażem (...)
Bo teraz jest nowa montażystka. Mnie jakoś w ogóle ten montaż nie przeszkadza, wygląda nawet lepiej, a ucięta muzyka przy pyt. za 10 tys. podoba mi się.
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 36
x 12

[TVN] Milionerzy

Post autor: DoreK »

darekB pisze:Ostatnio to nawet już leci dźwięk głosowania publiczności w tym samym czasie jak Hubert dopiero prosi o głosowanie, dzisiaj jeszcze zwróciłem uwagę na dźwięki pytania za 10k w 1 grze i za 20k w 2 grze (były ucięte, na początku takie "puknięcie" można było usłyszeć). Mam wrażenie, że osoba/osoby montujące robi/robią to od niechcenia a szkoda.
Też to zauważyłem, ciekawe jak to będzie wyglądać w nowym sezonie.
Strasznie tandetnie ostatnio jest.
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 125
x 709

[TVN] Milionerzy

Post autor: Final98 »

W dzisiejszym odcinku dźwięki z programu (poprawna odpowiedź, opadanie świateł) przy 2k czy 5k były lekko asynchronizowane :O Wcześniej zaś urwało dźwięk przy KPTL od razu dając "walnięcie" na znak końca konkurencji. Montaż się sypie ostatnio.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 83
x 2389

[TVN] Milionerzy

Post autor: wiatriwoda »

Pytanie o rum ostatnio było w Jokerze, takie samo lub bardzo zbliżone :)
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 36
x 12

[TVN] Milionerzy

Dodam że dźwięk pytania za 40k chyba też lekko ucięty, do tego dźwięk gdy publiczność zaczyna głosować znów puszczony za wcześnie.
Poza tym zauważyłem że dźwięki let's play i zaznaczania/poprawnej odpowiedzi czasami są puszczane chyba też za wcześnie.
Błagam, niech zmienią montażystę...
/edit: dopiero teraz zobaczyłem że FinalAnswer napisał niemalże identyczną odpowiedź :V
Damianou18
Activist
x 461
x 66

[TVN] Milionerzy

Post autor: Damianou18 »

Takie pytanie za 250 tysięcy złotych. Lool. Chociaż to faktycznie, może być mylące.
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 36
x 12

[TVN] Milionerzy

Myślałem że B a jednak D :V
Klakson coś cichutko był, ale tabelka z wygraną się pojawiła.
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 125
x 709

[TVN] Milionerzy

Ja nie wiedziałem co będzie dobrą odp, ale czułem, że B byłoby zbyt oczywiste, zwłaszcza za taką sumę
martin123154
Użytkownik
x 5

[TVN] Milionerzy

Post autor: martin123154 »

W milionerach akurat ostatnimi czasy dużo pytań o wysokie sumy nie jest podchwytliwe i uczestnicy zacinają sie na tym myśląc właśnie że coś jest bardziej skomplikowane niż w rzeczywistości, chociażby z tego co pamiętam pytanie o ilość palców u konia za 500,000
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

[TVN] Milionerzy

Post autor: Qgn »

Moją uwagę w tym odcinku zwrócił fakt, że w kwalifikacjach wystąpiła pani, która w 1999 lub na początku 2000 roku występowała już w Milionerach, wygrała 16 tysięcy, a występ ten można zobaczyć w internecie. A tymczasem czytam w regulaminie, że:
W Konkursie nie mogą brać udziału Finaliści Audycji wyłonieni w którejkolwiek polskiej edycji teleturnieju „Milionerzy“.
szasne
Użytkownik

[TVN] Milionerzy

Post autor: szasne »

Czy oddzwaniali już do kogoś, kto wysłał formularz zgłoszeniowy do nowego sezonu po 17 listopada?
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 59
x 65

[TVN] Milionerzy

Post autor: mi8sp1590Priv »

Ludzie w komentarzach piszą, że tak, ale nie wiem czy jest to prawda :D
Do mnie nie oddzwonili jeszcze, formularz wysłałem 27.11
Michał
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 125
x 709

[TVN] Milionerzy

Warto dodać, że nagrania pierwszych wiosennych odcinków stosunkowo szybko, bo już 16-20 grudnia :)
szasne
Użytkownik

[TVN] Milionerzy

Post autor: szasne »

A znacie terminy nagrań w pozostałych miesiącach?
Nagrania jeszcze przed świętami znaczyłyby, że chyba nie będzie przerwy i nowy sezon ruszy w styczniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”