[TVN] Milionerzy

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

[TVN] Milionerzy

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Przyznam jednak, że fajnie by było zobaczyć taką scenografię w polskiej wersji teleturnieju i to jeszcze w tej karnacji, bo program niemal ostatecznie nie zleci jeszcze przez rok lub dwa z ramówki TVN-u. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert
x 114
x 651

[TVN] Milionerzy

Post autor: FA98 »

Przykro mi, ale do mnie ta scenografia nie trafia. Jest zbyt "neonowa" i wygląda jakby była robiona co prawda teraz, ale na podstawie projektu sprzed 25 lat, w którym ukazano ówczesną wizję futurystycznego studia. Za bardzo jednak odbiega to od tego do czego przyzwyczaił format przez 20 lat. I dlatego mam nadzieję, że ludzie odpowiedzialni za polską wersję nie wpadną na to, by zrobić coś podobnego i u nas, a co najwyżej podkręcą obecne studio np. nowymi animacjami.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

[TVN] Milionerzy

Pierwsze skojarzenie? Scenografia włoskiej "Gilotyny" z początków istnienia z 2003 roku. Rai Uno to się oglądało. ;D:
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert
x 114
x 651

[TVN] Milionerzy

A ja pokażę jeden z odcinków bułgarskiej wersji programu, którego seria rozpoczęła się jakieś dwa tygodnie temu :) Czy to studio przypomina wam coś, przynajmniej powierzchownie? ;)

Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

[TVN] Milionerzy

Nawet oprawę graficzną mają taką samą. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert
x 114
x 651

[TVN] Milionerzy

Prawie, bo intro mają już najnowsze, z tego roku, kiedy my mamy jeszcze to starsze ;) Nie ma też powtarzającego się przejścia światła przez belki z pytaniem, jakie u nas jest co 5 sekund. Ale reszta się zgadza, nawet dźwięk przy opadaniu świateł jest przestawiony jak u nas, to już chyba musi być standard
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 35
x 12

[TVN] Milionerzy

Post autor: DoreK »

Dziwię się że dopiero teraz zauważyliście Bułgarską wersję która jest już od początku tego miesiąca :P W sumie mogłem tutaj ją pokazać wcześniej.
Co do intra u nas to nowe raczej nie wejdzie, bo ono jest dla formatu 15 pytaniowego.
Mam uwagi co do tego studia. Nawalone tymi światłami, psuje efekt i tak zmarnowanych ledów - żadnych sensownych animacji, poza tym przy kolejnych pytaniach (po pierwszym progu) w studiu jest za ciemno. Ale i tak lepiej wygląda to studio w Bułgarii niż to, co do tej pory pokazali w UK.
Let's play
Użytkownik
x 7
x 1

[TVN] Milionerzy

Post autor: Let's play »

O proszę, nawet nie wiedziałem, że nastąpiła reaktywacja w Bułgarii.
Faktycznie, trochę przesadzone te snopy światła. Nie ma klaksonu, gdy zawodnik źle odpowie na końcówce.

Zazdroszczę im cienkiej czcionki w belkach i muzyki 'Say bye to contestant' na pożegnanie zawodnika.
Qgn
Użytkownik
x 3
x 15

[TVN] Milionerzy

Post autor: Qgn »

Okazuje się, że twórca pierwszej muzyki z Milionerów skomponuje ścieżkę dźwiękową do odcinków na 20-lecie.

http://www.matthewstrachan.co.uk/news/w ... rns-to-itv

Gdyby się okazała nie gorsza od tej z 2007 roku (co wydaje się mało realne), to miło by było, gdyby w przyszłości zawitała i do nas. :)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Post autor: Poland »

barty pisze:Widzieli? :)
Tak szczerze to scenografia do mnie nie bardzo trafia póki co. Nie myślałem, że zmieni się tak bardzo, trochę przekombinowane. Ale widać w tle 6 miejsc dla uczestników FFF :D Fajnie, że do tego wracają. Słychać też starą muzykę, ciekawe czy będzie wykorzystywana. No i ten powrót do formatu z 15 pytaniami, ciekawe.
Mam nadzieje że Jeremy Clarkson zachowa w "Milonerach" to do czego przyzwyczaił nas w "Top Gear" czyli cięty język pomagając nieco się odstresować zawodnikom :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
x 101
x 385

[TVN] Milionerzy

Post autor: Rektor »

Swoją drogą przeurocze bieda nagrody w bułgarskiej wersji :D Po 20tys.E przychodzi nagle 100 tysięcy.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
x 91
x 57
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Post autor: rafik »

100 tysięcy lewa, nie € ;) W Bułgarii nie ma €, gdyby one było, to nagroda byłaby kilka razy mniejsza. Były w Europie takie edycje, gdzie z niskiego pułapu nagroda przeskakiwała do miliona np. Holandia, gdzie 14 pytanie było warte 250 000€, a następne milion. W Niemczech między 13 a 14 pytaniem jest różnica 375 000€, bo 125 000 -> 500 000. Ale też miejmy na uwadze, że w Niemczech pierwsze pytanie jest warte 50€.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Baroner
Użytkownik
x 1
x 2

[TVN] Milionerzy

Post autor: Baroner »

W Finlandii jest największy z obecnie nadających edycji przeskok między przedostatnim, a ostatnim pytaniem - z 200 000 € na milion €. Standardem w strefie euro jest/było 300 000 € (Austria, Francja, Włochy, Hiszpania).

Holandię przebija jeszcze sąsiednia Belgia (nieemitowana) gdzie przeskok był ze 125 000 € na milion.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 223
x 248
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Post autor: kacper3100 »

We wczorajszym odcinku uczestniczka doszła do pytania za ćwierć miliona, ale niestety zaryzykowała i wygrała 40 000.
Nie oglądam kłamliwej, ohydnej i obrzydliwej propagandy TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

[TVN] Milionerzy

No i pytanie o Sławomira pojawiło się w "Milionerach". ;D
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”