[TVP1] Jaka to melodia?

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Memorex_94
Poster

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Memorex_94 » 01 wrz 2018, 20:45

Muszę przyznać, że Norbi naprawdę dał radę. Nie oglądało się tego jakoś tragicznie, a czasem naprawdę konkretnie potrafił dorzucić, tego mi brakowało, u RJ to już było takie zbyt cukierkowe w kierunku uczestników. Ale na większą recenzje poczekam jak już zaczną się te "normalne" wydania i Norbi będzie musiał dźwignac też osobę typowego prowadzącego, a nie tylko kogoś do rzucania jakiegoś suchara. Pierwszy odcinek na takie solidne 3+.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Poland » 01 wrz 2018, 20:48

Także i ja mam podobne zdanie choć pierwszych 15 minut nie widziałem. Bardziej niż za Janowskim będę tęsknił za dziewczynami z wokalu a propo nich ta najbardziej znana i wyraźna czyli Magdalena Tul urządziła sobie premierę swojego nowego singla o znajomo brzmiącej z innego teleturnieju nazwie "Va Banque" który to już dostępny jest razem z teledyskiem na Youtubie.
Mi nie pasują dwie sprawy - po pierwsze jak już tak afiszują się tą 17:30 to niech puszczą wydania niedzielne też o tej porze, po drugie w TVP i ZPR Media nie umieją w grafikę - grafika 7 piosenek swoje, grafika piosenek swoje a czołówka rund w ogóle nie tykana. Ciekawe kto ma prawo do dźwięku z niej - TVP czy Media Corporation.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
CamilloVip
Użytkownik

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: CamilloVip » 01 wrz 2018, 21:17

Nie macie wrażenia, że tło za uczestnikami to klatka z intro "Wiadomości"?
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Manieq » 01 wrz 2018, 21:26

Kilka stron wcześniej wrzuciłem porównanie :D
A tymczasem "JtM?" wraz ze swoim "restartem" doczekała się oficjalnego profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/jaka_to_melodia_tvp/
POZDRAWIAM | MANIEQ
DaMiAn1998
Junior

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: DaMiAn1998 » 01 wrz 2018, 22:14

A ja kilka stron pisałem, że jest konto na Instagramie ;)
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Manieq » 01 wrz 2018, 22:17

Tak dużo się dzieje wokół nowej odsłony, że musiałem to przeoczyć.
POZDRAWIAM | MANIEQ
Pawel

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Pawel » 02 wrz 2018, 2:53

Nrobi wypada o wiele lepiej niż sztywny Janowski dla sztywniaków +60. Jak na razie wielki plus bo wygląda na to że faktycznie TVP udało się zrobić dobry rebriding wbrew temu co próbowali wmówić totalni.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: pulkownik » 02 wrz 2018, 6:48

Janowski też potrafił dowalić uczestnikowi, pamiętam że jakaś niepełnosprawna uczestniczka zrobiła dla niego rękodzieło, a prowadzący zasugerował, żeby sobie je zatrzymała... Także wolę już (czasem udane :o ) złośliwe wrzuty Norbiego niż sztucznie miłego Janowskiego. Do tej pory zresztą nie rozumiem skąd wzięła się, ta błędna, opinia że jest człowiekiem z klasą - patrząc na jego zachowanie, wywiady z nim, udział w TZG - facet ma jakieś zaburzone postrzeganie własnej osoby :rolleyes:

"Nowa odsłona" robiona naprędce, sytuacje typu "Tak, to <<Coś optymistycznego>> a Kasia Kowalska zaśpiewa coś optymistycznego - <<Pieprz i sól>>" i występ sprzed paru lat są niedopuszczalne. Studio wygląda nieźle, panował straszny rozgardiasz (czemu winne były też aktorki z serialu), Norbi czasem ogarnia, czasem miałem wrażenie że jest na innej imprezie :lol: Nie było tak źle jak większość się spodziewała, ale też trzeba czasu (i zwykłych uczestników) aby formuła i prowadzący jakoś się wyrobili. Koło z Brzozowskim to też początkowo było piekło, teraz jest umiarkowanie dobrze (poza jego i Dereń "śpiewem" :twisted: ) więc może i ten program się wyklaruje.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Kamil » 02 wrz 2018, 12:43

A dzisiaj stawiam pytanie po 1 nutce :P
Jak myślicie, oglądając wczorajszą odsłonę teleturnieju... jakie zmiany mogły tak bardzo nie spodobać się R.Janowskiemu, że postanowił napisać serię oświadczeń w mediach społecznościowych, mówiących o tym, iż nie może zgodzić się na "obniżenie jakości" programu?
- lifting studia?
- odświeżenie grafiki?
- odświeżenie zespołu muzycznego?
- delikatne odświeżenie zasad?
- odcinki sobotnie z gwiazdami?
- bitwy muzyczne w niedzielę?

Macie jeszcze jakieś dodatkowe pomysły?
Discopolo to jest fake argument, ponieważ nawet w ostatnim, piątkowym powtarzanym odcinku prowadzonym przez RJ była piosenka z takiego repertuaru.
Jantar
Activist
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Jantar » 02 wrz 2018, 13:12

Jak mówi mądre powiedzenie "Gdzie nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze", więc obstawiam, że Kurski chciał obniżyć RJ pensję za prowadzenie programu. Być może RJ ma także jakieś dodatkowe bonusy, jak np. koncerty czy możliwość wydawania swoich płyt pod szyldem nazwy programu, co Kurski także zechciał mu odebrać. A to oznacza dla RJ utratę sporej kasy.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Poland » 02 wrz 2018, 13:33

Kamil pisze:A dzisiaj stawiam pytanie po 1 nutce :P
Jak myślicie, oglądając wczorajszą odsłonę teleturnieju... jakie zmiany mogły tak bardzo nie spodobać się R.Janowskiemu, że postanowił napisać serię oświadczeń w mediach społecznościowych, mówiących o tym, iż nie może zgodzić się na "obniżenie jakości" programu?
- lifting studia?
- odświeżenie grafiki?
- odświeżenie zespołu muzycznego?
- delikatne odświeżenie zasad?
- odcinki sobotnie z gwiazdami?
- bitwy muzyczne w niedzielę?

Macie jeszcze jakieś dodatkowe pomysły?
Discopolo to jest fake argument, ponieważ nawet w ostatnim, piątkowym powtarzanym odcinku prowadzonym przez RJ była piosenka z takiego repertuaru.
Bitwy muzyczne są w soboty. Zespołu muzycznego nie ma już w ogóle - w zamian za to nie licząc Leny i Kaliszuka są gwiazdy śpiewające covery. Z grafiką zaś wyszedł im pewny bałagan.
Tak przy okazji kto ma prawo do dźwięków na przykład z czołówek rund - TVP czy Media Corporation? Jak ci drudzy to już mogłaby być podstawa do sprawy sądowej.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
david90
Użytkownik

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: david90 » 02 wrz 2018, 13:56

Z grafiką wyszedł OGROMNY bałagan. Nowe logo - ale stara czołówka ze starym logo, a tyłówka to jakieś nieporozumienie. Fajnie wyglądało przejście z nowym logo na samym początku pomiędzy występem Norbiego, a kolejnym. W ogóle mogliby darować sobie czołówkę, a zrobić krótkie intro z pierwszymi sekundami motywu muzycznego z czołówki i nowym logo.
Pozdrawiam serdecznie.
DaMiAn1998
Junior

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: DaMiAn1998 » 02 wrz 2018, 13:56

Zdaje mi się, że na tym spotkaniu gdzie ustalili, że MC nie będzie realizować 10 odcinków pewnie wszystko dogadali. Za możliwość korzystania z polskiej nazwy jak i występów wcześniej nagranych TVP raczej troszkę groszem rzuciła.
Dd1zz
Użytkownik

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Dd1zz » 02 wrz 2018, 14:14

pulkownik pisze:Janowski też potrafił dowalić uczestnikowi, pamiętam że jakaś niepełnosprawna uczestniczka zrobiła dla niego rękodzieło, a prowadzący zasugerował, żeby sobie je zatrzymała... Także wolę już (czasem udane :o ) złośliwe wrzuty Norbiego niż sztucznie miłego Janowskiego. Do tej pory zresztą nie rozumiem skąd wzięła się, ta błędna, opinia że jest człowiekiem z klasą - patrząc na jego zachowanie, wywiady z nim, udział w TZG - facet ma jakieś zaburzone postrzeganie własnej osoby :rolleyes:
Bycie złośliwym wobec zwykłych graczy a bycie złośliwym wobem celebrytów to oddzielne rzeczy. Myślę że konwencja teleturnieju pozwala na to by czasem dopiec celebrytom.
Pawel

[TVP1] Jaka to melodia?

Post autor: Pawel » 02 wrz 2018, 17:25

Jantar pisze:Jak mówi mądre powiedzenie "Gdzie nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze", więc obstawiam, że Kurski chciał obniżyć RJ pensję za prowadzenie programu. Być może RJ ma także jakieś dodatkowe bonusy, jak np. koncerty czy możliwość wydawania swoich płyt pod szyldem nazwy programu, co Kurski także zechciał mu odebrać. A to oznacza dla RJ utratę sporej kasy.
No i jeśli tak było to bardzo dobra zmiana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”