[TVP1] Jaka to melodia?

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Pawel pisze:Jak na razie bardzo dobrze. Można się było spodziewać że będzie lepiej niż z Janowskim. Oczywiście grupa hejtująca jak zwykle swoje, ale i tak nikt tego nie bierze pod uwagę. Dokładnie jak z totalnymi.
Jak ktoś tu hejtuje i ma pieczenie pewnej części ciała to od dłuższego czasu jesteś tą osobą ty. Ale nikt nie bierze tego pod uwagę i nie stosuje sankcji. Zupełnie jak obóz rządzący.

Poczekajmy na wydania codzienne, kiedy już będzie konkurencja stacji komercyjnych i siostranej stacji, i czy dalej będą tak fantastyczne wykresy, czy udziały dalej będą na poziomie 10%. :)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Na pierwszy rzut oka (widziałem może ze 2 minuty) zapowiadanej rewolucji nie widać - studio za uczestnikami bardzo podobne, występy nadal doklejane xD
dość
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2134
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1754
x 693

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Doklejane występy są najbardziej odpowiednie. Przy emisji codziennej byłoby nieekonomiczne zapraszanie do każdego odcinka gwiazd. Poza tym program nagrywany jest w bardzo małym studio ( 520 m ).
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Miała być wielka rewolucja i odmłodzenie formatu, a wyszło jak zwykle. Lepiej dla TVP. ;-)

Może po kolei. Jedna z niewielu zmian w programie to wymiana prowadzącego. Nie jest źle, bo Norbi nie próbuje być na siłę zabawny (jak to było na konferencji TVP). W porównaniu z lekko aroganckim i surowym stylem prowadzenia Janowskiego, Dudziuk wprowadził trochę więcej luzu. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w kolejnych odcinkach.
Scenografia niemal nietknięta. Tunel (od Kuby Wojewódzkiego :-P ) kompletnie nie pasuje do innych elementów, trochę zagraca. Duży ekran podczas rozgrywki nie jest wykorzystywany - równie dobrze mogłaby stać kartonowa zastawka. Pozostałe elementy niemal bez zmian, liczyłem na większe odświeżenie. W pierwszym odcinku irytował mnie krzywo ustawiony monitor Norbiego. :lol:
Baza muzyczna bez zmian. Wciąż te same utwory, w tak samo raz lepszej, raz gorszej aranżacji. Nadal mam wrażenie, że nikt się nie wysila nad przygotowaniem zestawu utworów do finału. Ile razy już była Natalia Nykiel i Kayah w finale? W ciągu ostatniego roku słyszałem te piosenki dziesiątki razy, a stałym widzem nie byłem. ;-) Nowo nagrane występy też bez większych zmian. Choć trudno ocenić, bo na razie pokazano 5 (dobrze liczę?) nagrań z bieżącej transzy. Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach nie pojawią się występy nagrane w erze SD. :-D
Wczorajszy błąd ze zmieniającą się kwotą przy piosence Brodki to też nic nowego. Za czasów Janowskiego też nie zwracano uwagi na poprawny montaż. W sumie czemu miałoby być inaczej, skoro program robi wciąż niemal ta sama ekipa. Nie rozumiem pomysłu z emisją starej czołówki. Już mogliby zostawić tę krótką animację z nowym logo, ona w zupełności wystarczy. O okropnie wyglądających napisach końcowych była już tutaj mowa, nie mam nic więcej do powiedzenia.
Zastanawia mnie jedna sprawa. Produkcja programu miała wrócić do TVP, a wciąż pieniądze są wysyłane na zewnątrz. Wcześniej Media Corporation dostawało za produkcję, a teraz ZPR Media. Za co? Za przeprowadzenie castingu? Za ogarnięcie ludzi w TVP, studia w TVP, systemu z TVP Technologie? Dziwi mnie to, bo Telewizja Polska jest w stanie robić "Jaką to melodię?" w całości własnymi siłami. Tak jak prezes Kurski obiecywał podczas obejmowania stanowiska w TVP.
Trochę nie rozumiem zasad w 3. rundzie. Raz wyskakuje 400, raz 300. Zdziwił mnie finał po 2 odgadniętych piosenkach w pierwszym odcinku. Powinno to być jakoś uporządkowane. Nie wiem, czy nagrody rzeczowe w ramach "bonusu" nie byłyby lepszym pomysłem. Jak to będzie wyglądało ze zwykłymi ludźmi? Okaże się.

Podoba mi się pomysł bitwy fanklubów. Jak to wyjdzie w TV, zobaczymy. ;-)

"Jaka to melodia?" nie zmieniła się za wiele w stosunku do poprzedniej wersji. Zwyczajny widz jedynie zauważy zmianę prowadzącego. Myślę, że połowa nie widzi nawet zmian w scenografii - tak jak eksperci (m.in. z WP) nie widzą, że połowa występów była nagrana kilka miesięcy temu. :-D Myślę, że oglądalność będzie stabilnie spadać, tak jak wcześniej. A jak będzie? Przekonamy się.

Ps. Wreszcie odcinki pojawiają się na TVP VOD. Wcześniej zastanawiałem się, dlaczego program nie jest tam dostępny. Blokada ze strony Media Corporation?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tymczasem Norbi chce w godny sposób z widzamu pożegnać pana Janowskiego: https://teleshow.wp.pl/norbi-chce-zadow ... 189095041a
Pomysł dobry ale powinien tyczyć się też zespołu.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Gdyby Janowski pozostał to przeciętny widz nie zauważyłby żadnych zmian w programie, zatem zastanawiające jest czy Janowski ściemniał przedstawiając powody rezygnacji, czy jednak ściemniała TVP by pozbyć Roberta, a może jednak zmiany będą dawkować stopniowo - teraz nowy prowadzący, później zmiany w formule.
Dd1zz
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:16

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dd1zz »

Nie ogarniam tego ubezpieczenia.
Można je kupić nawet jak nie ma się 300 zł?
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19307
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13420

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Te setki uczestników... :lol:
Dd1zz
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:16

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dd1zz »

Ta szósta trudna zagadka za 600 zł jest zła. Bardzo zła.
Ta babka nie powinna być w finale tylko ten facet.
Curvy Model
Junior
Posty: 960
Rejestracja: 21 lis 2015, 13:38
x 203
x 144

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Curvy Model »

Za 400 zł ;) Co nie zmienia faktu, że ta nowość zdecydowanie na minus.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Te wypowiedzi są okropne.
Całkowicie niszą dynamikę gry.
Mam nadzieję, że to usuną
Dd1zz
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:16

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dd1zz »

Curvy Model pisze:Za 400 zł
Mój błąd, za 400 zł

Widać że twórcy chcieli wprowadzić jakieś zmiany, wogóle niezastanawiając się jak to wpłynie na rozgrywke.

Wyobraźcie sobie że teraz każda osoba która wchodzi do finału z niższą kwotą będzie wybierała szóstą zagadkę dla przeciwnika i koniec, pograne.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Zdecydowałam się obejrzeć dzisiejszy odcinek, źle nie jest, ale w sumie jest jak na razie ok. Spodziewałam się jakichś fajerwerków po liftingu programu. To co zobaczyłam przerosło moje oczekiwanie, starej czołówki na nową to nie potrafią zmienić. Playback nadal jest obecny przy Wet Fingers i Wandzie Kwietniewskiej na wokalu oraz przy występie Fun Factory (nie wiem czy oni w ogóle się zgodzili zaśpiewać z playbacku). Polscy wokaliści to śpiewali własnym głosem o dziwo, dziwnym trafem spodobał mi się remix "Bo jo cię kochom" od Red Lips.

Przedstawienie prowadzącego jak i uczestników w przy podkładzie muzycznym to jakby nowość. Norbi w sumie fajnie prowadzi program, z takim luzem pochodzi do uczestników. Dziwne natomiast były te setki uczestników, nie są one akurat potrzebne, bo wypowiedzi trochę zabrzmiały sztucznie. W finałowej rudzie to dla każdego już łatwo odgadnąć co to za melodia grana na co dzień z radia, uczestniczka nie wiedziała co to Daft Punk przy numerze 4. Pan Kamil natomiast w tym odcinku to jak burza szedł z odpowiedziami. Po zmianach mogę powiedzieć, że mogę dać szansę programowi, jeśli zmienią czołówkę, bo jak na razie to odpuszczam dalsze oglądanie. Poczekam na finał miesiąca.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Nie no, na podstawie czołówki podejmować decyzję o tym, czy będzie się oglądać program? Bez przesady.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Pawel

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Memorex_94 pisze:
Pawel pisze:Jak na razie bardzo dobrze. Można się było spodziewać że będzie lepiej niż z Janowskim. Oczywiście grupa hejtująca jak zwykle swoje, ale i tak nikt tego nie bierze pod uwagę. Dokładnie jak z totalnymi.
Jak ktoś tu hejtuje i ma pieczenie pewnej części ciała to od dłuższego czasu jesteś tą osobą ty. Ale nikt nie bierze tego pod uwagę i nie stosuje sankcji. Zupełnie jak obóz rządzący.

Poczekajmy na wydania codzienne, kiedy już będzie konkurencja stacji komercyjnych i siostranej stacji, i czy dalej będą tak fantastyczne wykresy, czy udziały dalej będą na poziomie 10%. :)
Uderz w stół, a nożyce się odezwą :lol: :lol: :lol: :lol: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości