[TVP1] Jaka to melodia?

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6108
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1582

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Jak macie problem z pewnymi częściami ciała, to odpowiedniejsze jest pójście do lekarza niż wzajemnie diagnozowanie się.
Przechodząc do meritum- nawet jeśli program nie zwiększy poziomu i oglądalności, to przynajmniej będzie trochę tańszy. Norbi jaki jest, każdy widzi. Nie jest najwybitniejszym prowadzącym, ale przynajmniej nie zamula i jeszcze nie jest zbufonowany jak zdarzało się to RJ.
Pawel

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Ale pisz kontretnie do @Memorex_94 bo to on wyskakiwał z jakimś pieczeniem. Widocznie ma jakieś problemy.

Ja cały czas odnosiłem się do nowej wersji JtM, która moim zdaniem jest lepsza niż ta z Janowskim.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

OT : Jeżeli ktoś ma jakichś problem do mojej osoby, to zapraszam na PW. Koniec OT.

Obejrzałem, krótka recenzja, wielkiego szału nie ma. Ale myślę, że po tamtej obsadzie i RJ nikt specjalnie płakać nie będzie. Daje to radę.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Kpc21 pisze:Nie no, na podstawie czołówki podejmować decyzję o tym, czy będzie się oglądać program? Bez przesady.
No akurat brak zmiany czołówki można nazwać minusem gdyż niestety ale redakcja tworząca program jeszcze wszystkiego do końca nie ogarnęła.
Po poprzedniej załodze można płakać ale dla bezpieczeństwa osoby tworzące "Jaką to melodię" postanowili wpleść ich występy sprzed roku by tu widzowie nie zobaczyli negatywnej rewolucji.
Poland - Aktywnie najlepszy!
rotalplus
Obserwator
Posty: 558
Rejestracja: 18 maja 2012, 13:09
x 21

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rotalplus »

Dd1zz pisze:
Curvy Model pisze:Za 400 zł
Mój błąd, za 400 zł

Widać że twórcy chcieli wprowadzić jakieś zmiany, wogóle niezastanawiając się jak to wpłynie na rozgrywke.

Wyobraźcie sobie że teraz każda osoba która wchodzi do finału z niższą kwotą będzie wybierała szóstą zagadkę dla przeciwnika i koniec, pograne.
No nie do końca - jeśli nie zmieniły się zasady to warunkiem wejścia do finału jest udzielenie poprawnej odpowiedzi a nie otrzymanie prezentu od przeciwnika. Ponadto ta szósta zagadka pomaga w przypadku zastosowany w tym odcinku - uczestniczka ma 0 zł, przeciwnik 400 zł.
Zagadka jest trudna, więc przeciwnik myli się , na konto uczestniczki wpada 400 zł i przeciwnik wybiera już normalne hasło, które okazuje się zazwyczaj łatwe
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1684
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 367

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

Mimo dużej sympatii do Roberta, stwierdzam, że nie ma ludzi niezastąpionych.
Całkiem przyjemnie się to ogląda. C:-)
^-^
Dd1zz
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:16

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dd1zz »

Ale w jaki sposób powstrzymać gracza z mniejszą kwotą (czyli wybierającego jako pierwszego) od wybierania przeciwnikowi zagadki nr 6 na sam początek? W pierwszych odcinkach gracze nie ogarniają jeszcze taktyk (może dopiero przy nagraniach dowiedzieli się o nowych zasadach), ale z czasem gracze zaczną grać tak, żeby wygrywać. A zagadka za 400 zł jest za trudna. Gdyby chociaż to był nazwa wykonawcy, bez żadnej podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Kamil pisze:Te wypowiedzi są okropne.
Całkowicie niszą dynamikę gry.
Mam nadzieję, że to usuną
Setki to pasują np. do gry przygodowej czy reality-show, a nie do quizu muzycznego. Na dodatek wyglądają kiepsko.

Norbi widać, że chce być bardziej miły dla uczestników, ale wielokrotne zwracanie do uczestników i to bardzo zdrobniale ("Sylwuniu, sylwuniu...") irytuje bardziej, niż zeszłoroczna "Fantastyczna brawo rodzinka" Ramsa.

Odświeżone zasady pierwszych trzech rund na plus, w tym gwarancja, którą można kupić przed 2 rundą. Dzięki temu jest nieco więcej nieprzewidywalności. I chociaż montaż jest nieco uporządkowany. Warto dodać, że wcoraj zagrał jednak uczestnik, który grał 9 czerwca br. i jest pierwszą na razie osobą, która grała z dwoma prowadzącymi.

I jeszcze jedno. W napisach końcowych jest także nazwisko Mikołaja Dobrowolskiego - do początku 2016 roku szefa polskiej delegacji na Eurowizję. Mamy więc powrót tego pana do TVP po ponad 2,5 roku. ;)

I jeszcze jedno. Od wczoraj jeśli gracz, który brał udział w poprzednich odcinkach odpadł w 2 lub 3 rundzie to pod spodem jest wyświetlana jego pełna kwota ze wszystkich odcinków.

No i dziś mija 21 lat od pierwszego wydania programu. Jakoś dziwne te urodziny bez Janowskiego...
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3402
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Jeszcze taka ciekawostka.
Podobno Norbi nagrał pierwsze 6 odcinków zanim w świat popłynęła informacja o zmianach i jego udziale w show. Stąd może stara czołówka.
Pewnie nikt po kolaudacji nie chciał tego zmienić :lol: :lol: :lol:
Telemann
Junior
Posty: 1461
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Dzisiaj w drugiej rundzie były tylko 3 hasła.
Pozdrawiam, Telemann :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wczoraj też były. W sobotę i w niedzielę za to było 8 haseł w pierwszej i 5 haseł w drugiej rundzie. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

7 nie 8.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Mój błąd. Widać, że trzeba się przywyczaić do nowych reguł. ;)

A dziś Norbi wyjątkowo, i to od samego początku sypał słabymi tekstami. Do tego problemy z dykcją.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3402
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Dziś bardzo słaby odcinek jak dla mnie.
Kurz opadł i Norbi zrobił dziś na mnie słabe wrażenie.
Ciągłe powtarzanie tych samych zwrotów, nadmierne zdrobnienia. Nie winię go za to :) Każdy program ma reżysera i jego zadaniem jest odpowiednie ustawianie prowadzącego.
Przypominam sobie także, że Rafał Brzozowski również prowadził pierwsze odcinki na "turbodoładowaniu". Mam nadzieję, że to chwilowa faza i trochę przystopuje. Jak się nie wygłupia nadmiernie i nie piszczy jak durny to jest naprawdę spoko...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Jaka to melodia?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Kamil pisze:Jeszcze taka ciekawostka.
Podobno Norbi nagrał pierwsze 6 odcinków zanim w świat popłynęła informacja o zmianach i jego udziale w show. Stąd może stara czołówka.
Pewnie nikt po kolaudacji nie chciał tego zmienić :lol: :lol: :lol:
Tylko na ekranach pod graczami i studio oraz w weekend na otwarciu było już nowe logo programu. To nie ma nic do tego, bo występy i gry nagrywane są oddzielnie, a więc jest to kwestia montażu, celowego, ale nietrafionego.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości