[TVP2] Familiada

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Powiem tak : jak na tablicę, która była w Szwecji używana (będzie miała już prawie 30 lat) to i tak jeszcze dobrze działa.

A jeśli mam być już szczery to do obecnej scenografii ta tablica już nie pasuje. No ale nie będą nic zmieniać, bo ludzie tego nie przyjmą. Poczekają, aż tablica faktycznie padnie i będą na ostatnią chwilę się zastanawiać, co dalej.

W Niemczech, jak była Familiada to rozegrali to najlepiej jak mogli. Ekran , a obraz wyświetlany był jak z tablicy z Familiady. Tak można byłoby zrobić.

Popatrzcie, jak to było mądrze zdobione w "Kocham 2".
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Ludzie tego nie przyjmą? A może prawdziwym powodem jest oszczędność w realizacji? ;) Przy dzisiejszej modzie na retro wyobrażam sobie, że można zaprojektować scenografię, aby była współczesna technologicznie i jednocześnie w duchu programu.

Tablica z 2012 roku była fatalna od strony graficznej. Nikt nawet nie próbował stworzyć czegoś estetycznego. Gdyby zrobiono to dobrze, śmiem twierdzić, że widzowie by to bez problemu zaakceptowali.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Naturalna kolej rzeczy to wymiana tych tablic na monitory. I grafika na monitorach odzwierciadlająca wygląd tablic 1:1, skoro widownia tak ortodoksyjna :P
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Kamilo pisze: 12 sty 2021, 12:22 Naturalna kolej rzeczy to wymiana tych tablic na monitory. I grafika na monitorach odzwierciadlająca wygląd tablic 1:1, skoro widownia tak ortodoksyjna :P
W Niemczech takie coś było i to wyszło bardzo dobrze. 😊😊
9999
Obserwator
Posty: 566
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:54
x 172
x 177

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 9999 »

W dzisiejszym odcinku wystąpiła rodzina Marchewek, która pod nazwą Klan Marchewek w 2014 roku wygrała Turniej Mistrzów. Niestety, dziś nie zdobyli ani jednego punktu. To co najmniej drugi przypadek w historii, że zwycięzcy Turnieju Mistrzów pojawiają się po latach ponownie. 7 lat temu grały siostry Witkowskie, które wygrały Turniej w 2003 roku.
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Tymczasem znowu w Familiadzie bubel - po finale nazwa drużyny magicznie zniknęła

Obrazek
9999
Obserwator
Posty: 566
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:54
x 172
x 177

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 9999 »

To nie pierwszy taki błąd, kiedyś na początku odcinka też nie było nazwy. Przy okazji mogliby wymienić te tablice z nazwami drużyn na jakieś LCD, gdzie dałoby się wpisać więcej znaków i wyraźniej.
Awatar użytkownika
FelciakPL
Obserwator
Posty: 521
Rejestracja: 13 cze 2020, 18:32
x 1
x 47

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FelciakPL »

To jeszcze nie wszystko, pozostawiam to bez komentarza.
Awatar użytkownika
ambiroz
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 13 sie 2020, 19:07
x 117
x 46

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambiroz »

Zwykła pomyłka, nic nadzwyczajnego. Gorzej, gdyby podała jakąś postać z mitologii.
Awatar użytkownika
Tomasz_B
Obserwator
Posty: 450
Rejestracja: 17 kwie 2018, 0:51
x 434
x 56

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz_B »

Ja też nie widzę w tym jakiegoś kardynalnego błędu. Nawet oglądałem drugi raz, bo myślałem że to chodzi o jakiś błąd na tablicy czy coś w ten deseń. W ferworze presji i upływających sekund to mimo wszystko powiedziała pierwsze skojarzenie które nie odbiegalo jakieś od tematu, gdyby powiedziała o jakichś dinozaurach to by śmieszne wtedy było :huh:.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

W końcu Jezus umierając na krzyżu powiedział do wiszącego obok Dobrego Łotra:
Łk 23, 43 pisze:Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ostatnio po raz pierwszy od bardzo dawna zerknąłem na "Familiadę". Nie wiem czy to kwestia tej covidowej trzyosobowej wersji czy zaawansowanego wieku Karola Strasburgera, ale program wydaje się bardzo drętwy, zauważalnie słabszy, niż jeszcze 5 lat temu. Żebyście mnie dobrze zrozumieli, ja wiem, że "Familiada" nigdy nie była jakimś mega show, ale jednak czegoś tam obecnie brakuje (publiczności?), źle się ogląda. Gospodarz programu, który znudzony/zmęczony recytuje formułki końcowe od niechcenia. To nie powinno tak być.
W 1z10 Tadeusz Sznuk jest jeszcze starszy, prowadzi program nawet nieco dłużej (tylko o 3 m-ce, ale jednak) i znużenia u niego nie widać, a wręcz przeciwnie :).
2009-2021
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Jeżeli można poruszyć kwestię prowadzenia. Familiada jest bardziej programem rodzinnym, mniej w nim wiedzy. Jednak trochę łatwiej jest siedzieć pół godziny i czytać pytania z kartki z dopowiedziami. Ale zgadzam się, że mocno to siadło, Strasburger chyba pomału nie nadąża z rozmowami, zwyczajnie nie wie o co pytać, myślę, że jednak pomału mógłby się przemoc by zacząć używać jakiegoś małego promptera i się nim wspomagać bo czasami jest to bardzo słabe do oglądania.
9999
Obserwator
Posty: 566
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:54
x 172
x 177

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 9999 »

Też to zauważyłem. Jak się ogląda powtórki sprzed 5 lat w dni powszednie i premiery w weekendy to widać dużą różnicę. Karol ma już mniej energii, mówi wolniej i czasem trochę niewyraźnie. Brakuje publiczności, dżingli, dłuższej wersji muzyki na końcu, te nagrane brawa są mega słabe i sztuczne. Nawet rozmowy z uczestnikami są na coraz niższym poziomie, takie o niczym. Od jakiegoś roku każdy odcinek wygląda identycznie, nie ma żadnych zaskakujących sytuacji, zwłaszcza w finale. Po prostu wieje nudą, kiedyś tak nie było.
Zamiast tych rozmów lepiej jakby wprowadzili po 7,8 odpowiedzi do odgadywania, jak kiedyś. W starych odcinkach z lat 90. Karol prawie wcale z nikim nie rozmawiał, tylko najwyżej spytał kto czym się zajmuje i tyle.
TheLuckySeven
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:11
x 18
x 53

[TVP2] Familiada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TheLuckySeven »

Można również te gadki zostawić na sam początek, gdy drużyny się przedstawiają, a potem czysta rozgrywka, bez żadnych rozmów. A co do Karola, to z całym szacunkiem, ale nie wiem czy nie powinien przemyśleć decyzji o zaprzestaniu prowadzenia. Przydałoby się trochę świeżej energii, bo patrząc na edycję amerykańską, bądź nawet brytyjską, to aż chce się oglądać. Jeżeli obostrzenia do jesieni zostaną złagodzone, to mam nadzieję, że przynajmniej będą 4-osobowe drużyny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości