[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Patryk M

[TVP2] Koło Fortuny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Jest też Łukasz Nowicki :)
Awatar użytkownika
Christianus
Junior
x 231
x 259

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Christianus »

O Nowickim pomyślałem od razu, ale prowadzenie dwóch teleturniejów równocześnie byłoby już przesadą. Faktycznie, Wolny mógłby się sprawdzić ;)
dida12314
VIP Expert
x 2
x 57

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: dida12314 »

Szkoda tylko ze w spocie nie podali dokladnych szczegolow jak ma to zgloszenie wygladac. Bo chetnie bym sie zglosil...
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
x 99
x 57
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: rafik »

Fajnie, że wraca Koło Fortuny :) Tylko oby nie skończyło się klapą, jak wydanie z Tyńcem.

Osobiście w roli prowadzącego widziałbym Tomasza Kammela, program idealnie skrojony pod niego. No i kwestia produkcji. TVP samodzielnie, czy jakiś Rochstar, Endemol?

@mateusz_71 - mam wrażenie, że robią z ludzi idiotów, przecież wiele osób pamięta jeszcze Pijanowskiego, Masny (teksty o całowaniu pana i czterech literach + pokazywanie w samochodzie), ja niestety pamiętam tylko tę edycję Tyńca, a Pijanowskiego mogę co najwyżej na YT pooglądać. Naprawdę, przecież Koło Fortuny było już w Polsce, nie jest to nowość.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Direct »

Wersja z Tyńcem wcale nie była klapą, istniała 2 lata. I gdyby nie zawirowania wewnątrz TVP w 2009 roku potrwałaby pewnie jeszcze trochę, tyle, że z Piotrem Szwedesem w roli gospodarza, bo już lada chwila miały ruszać nagrania nowych odcinków z nowym prowadzącym, kiedy TVP nie przedłużyła licencji na program.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
x 99
x 57
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: rafik »

Podobnie czasem nie było z "Gilotyną", że nie przedłużono licencji na program?
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
parkingowy
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: parkingowy »

Ciekawe czy zmniejszą ilość JzD i KF będzie jego kosztem czy Koło o innej porze niż JzD.
Patryk M

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Patryk M »

To pierwsze rozwiązanie byłoby najrozsądniejsze, poprzednia wersja dobrze sobie radziła w tym paśmie. Innego miejsca w prime time nie widzę :P
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3225
x 1433

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Trzeciak »

Pewnie Kurski 24 sierpnia na Woronicza 17 powie, że "TVP odbudowując naszą wspólnotę narodową przywraca tak uwielbiany i kochany przez Polki i Polaków teleturniej". ;D A na prowadzących pewnie się szykują Robert Rozmus lub Piotr Szwedes i ulubienica prezesa telewizji - Kasia Kołeczek. :evil:

A tak poważnie - fakt, że powrót poniekąd związany jest z 25-leciem od debiutu programu w Polsce, ale mimo, że nie jestem zwolennikiem nadmiernie ambitnej rozrywki, to spot wywołał u mnie skojarzenia... bardzo jarmarczne. Też jestem bardzo sceptyczny do powrotu tego formatu do Polski. Tak jak już niektórzy powiedzieli - formuła quizu gdzie prowadzący zadaje pytania, a uczestnik odpowiada na nie jest co prawda prosta, ale dzięki temu ponadczasowa, czego nie można powiedzieć o zabawie z kręceniem kołem o odgadywaniem literek w haśle, która w dzisiejszej telewizji wygląda infantylnie. Zresztą to potwierdzają to reaktywacje "Koła..." zagranicą. W Holandii po niezłym debiucie program szybko zaczął tracić widownię i znikł z anteny po ledwie 6 miesiącach. Jeszcze szybciej format po powrocie zwinął się na Słowacji, gdzie nie wytrzymał w ramówce nawet 1,5 miesiąca. Inna sprawa, formatodawcy nie byli zadowoleni z reaktywacji polskiej edycji programu za czasów, kiedy prowadził Tyniec. Nie mniej na pewno lepszy jest powrót tego programu, niż niedoszła reaktywacja "Idź na całość", która dopiero byłaby prawdziwym obciachem telewizyjnym.
manieq01 pisze:Prawdopodobnie wygasła wykupiona licencja na emitowanie (nawet urywków) "Koła Fortuny" z lat 2007-2009, stąd są tylko fragmenty zagranicznych wariacji. ;)
Dokładnie tak jest. Zresztą, gdy pierwszy raz reaktywowano "Koło Fortuny" w 2007 roku, to był tylko spot z Tyńcem i Martą Lewandowską vel. Magdą, ale nie było żadnych fragmentów z edycji 1992-1998.
Direct pisze:
Christianus pisze:Mam tylko nadzieję, że nie wpadnie im do głowy angażowanie Kammela w kolejny projekt. Problem w tym, że poza nim TVP2 nie ma innych prezenterów, którzy nadawaliby się do prowadzenia "Koła fortuny".
Są, są. Tomasz Wolny na przykład. Już nie raz pokazał, że nadaje się i do tańca i do różańca. Skoro prezenter "Panoramy" może prowadzić również PNŚ, to czemu by nie teleturniej.
Przecież Kraśko w TVN-ie prowadzi i "Dzień Dobry TVN" i "Fakty z zagranicy", a nie występuje w programach rozrywkowych.
rafik pisze:No i kwestia produkcji. TVP samodzielnie, czy jakiś Rochstar, Endemol?
Z tego, co wiem, to tak jak poprzednią reaktywację programu w latach 2007-2009, tak i tą TVP będzie produkować we własnym zakresie. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 577
x 2836

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Karol »

A może poprowadzi Anna Popek? :)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Direct »

Bardzo możliwe, w końcu tak wielka gwiazda nie mogłaby tylko liter odsłaniać.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3225
x 1433

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Trzeciak »

Nie chcę nic sugerować, ale prawie rok temu Anna Popek i Katarzyna Kołeczek prowadziły już - co prawda nie razem, ale jednak - ten sam program emitowany w Jedynce. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2242

[TVP2] Koło Fortuny (edycja 2007-2009)

Post autor: wiatriwoda »

wiatriwoda pisze:Czy jest coś na rzeczy? Nie zdziwiło by mnie, gdyby Kurski wpadł na pomysł powrotu tego teleturnieju, Wielka Gra miała wrócić, potem miała inspirować do nowego teleturnieju, ale nic z tego nie wyszło, kto wie czy nie doczekamy się na kolejny powrót KF.

A więc miałem rację, nie było to bez przyczyny, zobaczymy co z tego wyjdzie.
piksel169
Użytkownik
x 6

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: piksel169 »

Ktoś przemycił na wiki informację bez źródła, że Koło Fortuny ma poprowadzić Stefan Pawłowski wraz z Magdą Masny. Napisał też o premierze 14 września.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 492
x 1254

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Medyk24 »

Wakacje w pełni, widać, że niektórym się chyba nudzi. :lol:

O ile informacja na temat Pawłowskiego to raczej pobożne życzenie autora, tak z Masny mogłoby być coś na rzeczy w końcu nie tak dawno wystąpiła w jednym z odcinków KCP, nie mniej z całym szacunkiem do pani Magdy, ale jednak w roli asystentki raczej widziałbym kogoś młodszego.
POZDRAWIAM > Medyk24
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”