[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

[TVP2] Koło Fortuny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ama18 pisze:A co do Szwedesa, facet kojarzy mi się ze wszystkim i z niczym.
Szwedes za wielu programów nie prowadził, osobiście kojarzę go tylko z "We Dwoje" TVN, gdzie był jednak fenomenalny.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
x 19
x 40

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: PPM »

To fakt, Szwedes "We Dwoje" prowadził fajnie a i w "Ciao Darwin" też był dobry, tylko, że to było 13-12 lat temu :)
Na dobrą sprawę i tak wolę Szwedesa niż Tyńca w nowym "Kole Fortuny".
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 116
x 148
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Ama18 »

Może go po prostu nie lubię ;) , ale kojarzy mi się głównie z pojedynczymi rolami w serialach. We Dwoje to stare dzieje, późniejsza kariera rozrywkowa wyglądała gorzej, chociaż muszę oddać, że miał trochę pecha. Zdjęcie z anteny Załóż Się to raczej nie jego wina, Koła nawet nie poprowadził, a Ciao Darwin wiemy, czym było.

Dużo spekulacji się robi ;)
piksel169
Użytkownik
x 6

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: piksel169 »

Tyniec byłby dobrym prowadzącym, ale wprowadzanie Koła Fortuny w wersji francuskiej w 2007 roku było zbyt wielkim szokiem dla publiczności. Jak powiedzieli mu, że jednak ma nie szaleć, to stracił kompletnie na spontaniczności i każde jego zdanie było oklepaną formułką daną przez reżysera. Przypomnijcie sobie jego:
- Dwieście złotych za spółgłoskę. Poproszę o spółgłoskę!
- Trzy razy X. Kręci Pan, kupuje Pan samogłoskę, czy odgaduję hasło?
[dziwny śmiech jak ktoś raczył zakręcić samemu, co jest wręcz przedziwne]
- Czerwony wskaźnik... zobaczymy ile będzie na kole...
(wróć do pierwszego myślnika).

Albo w finale, pod koniec wygłaszania stałej formułki (pamiętam co do słowa po 7 latach):
Zasady są jasne? Zaraz podam kategorię hasła rundy finałowej.
Kategoria hasła rundy finałowej: RZECZ
Mamy ilość liter w haśle. Podaję stały zestaw liter: RSTLN oraz samogłoska E.

Zero luzu, spontaniczności... Tyniec, gdyby został dobrze nakierowany przez reżysera, prowadziłby to znakomicie. Te same błędy robił (choć go bardzo szanuję) Czejarek w Gilotynie. Odechciewało się oglądać.
Teraz jednak Tyniec jest spalony w tym temacie. Do tego wcześniej przeze mnie wspomniane niedoróbki teleturnieju i program jakimś cudem utrzymał się jedynie dwa lata. Takich byków jako wierny fan Koła w Polsce i za granicą, nie widziałem wiele.

Na jego miejsce widziałbym kogoś młodego, może nawet niedoświadczonego, który wyrośnie na nową gwiazdę telewizji. Młody Królikowski? Tomasz Wolny? A może rzeczywiście Pawłowski, któremu brakuje skandali, a nie brakuje dobrej wymowy i urody? A może ktoś na swój sposób charakterystyczny, typu Rudi Schuberth, Piotr Pręgowski, Szwedes albo Olszański? Tu sprawę zostawmy producentom, ale nie ponośmy się tak z pozytywną, bądź negatywną oceną Tyńca i chęcią jego przywrócenia, bo nikt by się nie odważył go wziąć, skoro utonął razem z poprzednią edycją. Tym bardziej nie widziałbym kogoś "oklepanego" w teleturniejach typu Kammela, Nowickiego (radzi sobie dobrze, ale moim zdaniem jest zbyt sztuczny i wymuszony), Strasburgera czy Sznuka, bo świeżości im brak, nie mówiąc o tym, że są twarzami innych przedsięwzięć.
parkingowy
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: parkingowy »

A czym się różni wersja francuska od amerykańskiej?
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Direct »

Rudi byłby super jeśli kontynuowana byłaby formuła wersji francuskiej :).

Ogólnie wersja wzorowana na francuskiej, czyli ta z Tyńcem, była bardziej rozrywkowa. Tyniec śpiewał fragmenty piosenek z haseł itp. No i jego słynne "ba-ba-ba-baaankrut!".
Pozdrawiam, Direct
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Frontowiec »

Co do Rudiego Schubertha to w jednej gazecie ostatnio czytałem, że nieco się ograniczył z życia publicznego z powodu bardzo wysokiej cukrzycy. Natomiast Tyniec faktycznie świetnie prowadził ''Koło Fortuny'', bardzo miło go wspominam :).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Reality
VIP Expert
x 25
x 51

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Reality »

Zgłosił się ktoś z Was już do programu? Ja również dostałem przed chwilą ankietę z ATM Grupy (a nie wysyłałem zgłoszenia). Co się nagrywa w takim 1-minutowym filmiku?
dida12314
VIP Expert
x 2
x 57

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: dida12314 »

Ja się ładnie i grzecznie przedstawiłem, po czym powiedziałem dlaczego chciałbym wystąpić w Kole Fortuny. Tylko nie nagrywaj z jakością HD. Bo mi filmik minutowy 720p wyszedł ok. 40 MB i 2 razy wysyłałem i odrzucało mi z serwera TVP. Później zrobiłem konwert tego filmu do jakości 480 i już zajmował 10x mniej. Najlepiej jakby wszystkie załączniki miały nie więcej niż 5 MB :D

A teraz powiedzcie mi tak : telefoniczne bezpośrednio będą dzwonić na casting. Czy to oznacza, że trzeba będzie jeszcze jechać na casting do Warszawy i tam dopiero będzie wiadome kto zagra w programie?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3223
x 1431

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Trzeciak »

piksel169 pisze:Ja również dostałem ankietę od ATM. W życiu nie słyszałem o tych dwóch ww. teleturniejach, ale musicie być świadomi, że ATM Grupa mierzyła siły na zamiary i nie warto porównywać jakiegoś programu dla podrzędnych telewizji,
"Podróż życia" była realizowana bezpośrednio dla TVP1.
Pozdrawiam, Trzeciak
piksel169
Użytkownik
x 6

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: piksel169 »

Trzeciak pisze: "Podróż życia" była realizowana bezpośrednio dla TVP1.
I to jest ciekawe, bo choć jestem fanem telewizji i wiem o niej więcej niż większość moich znajomych, to o tym programie nigdy nie słyszałem. O "Kole..." czy "Milionerach" słyszeli prawie wszyscy, więc w tym może tkwić problem tej sprawy. ATM mierzy się z legendą i chyba wiedzą, że nie mogą zrobić chały, chyba że dostaną dramatyczne warunki do pracy.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2238

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: wiatriwoda »

Niestety prowadzącym ma być Brzozowski, dlaczego?
Dobrze wypadł podczas castingu do nowej serii programu Jaka to melodia. Jednak gdy dogadano się ze starym prowadzącym Robertem Janowskim, władze TVP nie chciały zostawić go z niczym. Reaktywacja Koła to będzie dla niego wyzwanie i jednocześnie trampolina do sukcesu – wyjaśnia źródło dziennika
http://jastrzabpost.pl/newsy/rafal-brzo ... 52785.html
Jordi
VIP Expert
x 1838
x 1836

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Jordi »

Trampolina do szybkiego zdjęcia KF z anteny.

Co do powrotu samego formatu, to zgadzam się ze stwierdzeniem, że to jednak na dłuższą metę bardzo monotonny teleturniej. Ogromnym atutem Milionerów, czy Awantury o Kasę (oby to ona wróciła na Polsat) jest wymagana znajomość wielu dziedzin i aspektów życia. KF to najczęściej przysłowia, tytuły książek itp. No i tylko kręcą tym kółkiem i literki kobita odsłania - nic porywającego... 1z10 jest dużo lepszy, bo właśnie testuje różnoraką wiedzę...

Obawiam się, że sukcesu nie będzie (czyli według prezesiny 1-1,2mln widzów :P ). Z Brzozowskim to wręcz nierealne się robi... Jest antypatyczny i ludzie go nie lubią prócz jego fanklubu ;)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 492
x 1253

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Medyk24 »

Reaktywacja Koła to będzie dla niego wyzwanie i jednocześnie trampolina do sukcesu
Nie wiem czy udział w jednosezonowcu można zapisać na liście z tytułem: "sukces". :P
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2238

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: wiatriwoda »

Brzozowski właśnie wydał nowy singiel, trochę promocji się przyda :) Ale jeszcze JtM można było zrozumieć, ale KF? Jakoś trochę mam nadzieję, że to plotka. Młody, ma czas na telewizję, niech robi swoją muzykę, z pewnością ma jakiś fanów. Z jedną piosenką już przeszedł do historii polskiej muzyki, szkoda, że kolejne były słabe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”