[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Medyk24 » 27 paź 2017, 16:50

Mam wrażenie, że przy braku litery w haśle bądź wykręceniu "bankruta" buczy tylko jednak osoba i jest to niewyżyty animator publiczności. :P
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: PPM » 27 paź 2017, 23:02

Medyk24 pisze:"Kolor - kultowa polska komedia" :lol:
Dopiero teraz spokojnie po pracy mogę obejrzeć dzisiejszy odcinek. Właśnie poczułem się lekko zażenowany... Kolor? Serio? No nie mogę...
kondzio1
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: kondzio1 » 28 paź 2017, 8:29

Kolor to bzdet. Gorsze jest to , że Rafał Brzozowski we wczorajszym odcinku oszukał zawodniczkę. Pani odgadła hasło muzyczne, fakt, ze zaczęła trochę inaczej, ale się poprawiła. Nie uznał jej tego. Zamiast tego dał wygrać młodej, sztucznie uśmiechniętej.A przecież kiedyś w finale pozwolił komuś zmienić raz rozpoczęte hasło i ten ktoś wygrał.
Mam wrażenie, ze w tym teleturnieju sa ustawieni ludzie. Młody aktor wygrywający finał np.
Czy jest gdzieś regulamin tego teleturnieju? Czy to Brzozowski ustala, kto ma wygrać?
ulaczek
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: ulaczek » 28 paź 2017, 9:38

W większości teleturniejow wszystko jest sterowalne.Wygrywa ten,ktorego wskaze rezyser.Nic nie ma na zywiol.
Na eliminacjach nie wezma bdb graczy,tylko tych przeciętnych zeby duzo nie ugrali a i tak.zrobia potem co beda chcieli.
W kazdej tv tak jest.Moj brat brał udzial w jednym z teleturniejow w tvn,udalo mu sie podejrzec kartke z kolejnymi rundami i zadaniami jakie dla niego przygotowywali i co sie okazalo???tak dobrze mu szlo,ze zamienili konkurencje finalowa z jedna z kolejnych.
I ja i moja rodziina bralismy udzial w kilkunastu teleturniejach(w KF tez) i moglibyśmy opowiedziec co sie działo -z roznym skutkiem byly to udziały ale w 90% z dobrym a nawet bdb skutkiem dla nas.:-).U mojej mamy raz podmienili odpowiedź widoczna na tv.Chodzilo o teletubisie,ona wie jak wcisnela a na ekranie bylo inaczje.nawet mowila,ze czula opor czasami przy wciskaniu guzika.
Tak wiec w KF tez widac,ze jak ktos ugral duzo kasy w rundach to w finale ma trudno....
barti
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: barti » 28 paź 2017, 9:50

@kondzio1 - skoro nie znasz regulaminu, nie osądzaj z góry, że Rafał Brzozowski oszukał zawodniczkę. Jako prowadzący, musi znać regulamin i raczej umie go zastosować. Mógł się pomylić, ale pewnie takiego odcinka nie puściliby w TV, więc raczej wszystko było zgodnie z regulaminem.Finał a rundy eliminacyjne to dwie różne sprawy.Może chodzić np o zabezpieczenie, by uczestnicy zbyt szybko nie próbowali podawać hasła jeśli nie są go pewni.
Memorex_94
Poster

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Memorex_94 » 28 paź 2017, 12:33

Czyli rozumiem, że szukamy juz ustawek i w "KF" bardzo dobrze, że jest tak pilnowane. Jeżeli sie pomylisz to sory memory, pierwsze słowo do dziennika. Każdy chyba powinien mieć tego świadomość, że jeżeli się pomyli to powtórki juz nie ma. Trudno.

Co do komentarza wyżej, to dziwne ze w każdym teleturnieju, każdy widzi ewidentne ustawki, tylko nigdy jakoś tego nie opublikuje. Przecież dla szmatławcow to wręcz Góra złota, taki ustawiony teleturniej.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Direct » 28 paź 2017, 14:38

W finale można się poprawiać, ale trzeba podać całe prawidłowe hasło. W rundach liczy się pierwsza odpowiedź.

Bardziej razi mnie brak informacji o tym, czy pod polami "500?" zawsze jest duża kwota lub bankrut czy mogą być np. dwie kwoty. W pierwszym przypadku bezsensem jest zostawianie na kole drugiego pola, gdy pod pierwszym były pieniądze. Dziwne jest też to, że czasem najpierw podają/odsłaniają literę i potem odkrywają pole, a czasem odwrotnie.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: wiatriwoda » 30 paź 2017, 16:53

Pierwszy raz, dogrywka do finału. Dwaj uczestnicy mieli po 2 tysiące złotych.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: PPM » 30 paź 2017, 16:54

Dziś pierwszy raz w historii tej edycji dwóch uczestników miało po tyle samo pieniędzy po podsumowaniu, więc musiała się odbyć dogrywka na zasadzie rundy startowej czy też rundy muzycznej, czyli kto pierwszy ten lepszy.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Medyk24 » 30 paź 2017, 21:28

Na YT pod rękę wpadło mi nagranie popisu wiedzy, a raczej jej braku u pewnej pani z jednego z ostatnich odcinków wg, której isntnieje coś takiego jak "Ciednina Gibraltarska" :lol:
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Direct » 30 paź 2017, 21:37

Niedawno hasło brzmiało "Smażone zielone pomidory" (tytuł filmu), a uczestniczka pomimo wyświetlenia na tablicy wszystkich liter w środkowym słowie podała "Smażone zmielone pomidory" :).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Trzeciak » 30 paź 2017, 22:23

To akurat było we wczorajszym odcinku. :)
PPM pisze:Dziś pierwszy raz w historii tej edycji dwóch uczestników miało po tyle samo pieniędzy po podsumowaniu, więc musiała się odbyć dogrywka na zasadzie rundy startowej czy też rundy muzycznej, czyli kto pierwszy ten lepszy.
Za czasów Piekarskiej i Tyńca taka sytuacja nigdy się nie zdarzyła, więc jest to pierwszy przypadek w całej polskiej historii "Koła Fortuny". :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Medyk24 » 31 paź 2017, 9:21

Myślałem, że w takiej sytuacji decyduje ilość wygranych rund, czyli we wczorajszym przypadku to pan Tomasz powinien trafić do finału bo wygrał aż 3. Ktoś wie jak to było za Pijanowskiego, albo za granicą ?
POZDRAWIAM, Medyk24
dida12314
Junior

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: dida12314 » 31 paź 2017, 10:18

Za Pijanowskiego i do Mikulskiego nie było w ogóle dogrywek. Były 4 rundy, z czego czwarta to półfinał. Kto wtedy odgadł hasło wchodził do finału.

Nasza edycja różni się mocno od innych. W USA np. jak zawodnik odgadł hasło i miał na koncie zero to dostawał nagrodę 1000$. U nas nie ma nic.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Medyk24 » 31 paź 2017, 16:46

A ja jeszcze podpytam czy były specjalne odcinki z gwiazdami, bo za Tyńca nic takiego sobie nie przypominam ?

Dziś z kolei gra uczestnik podobny do byłego pracownika TVP Macieja Orłosia, nawet Brzozowski zauważył to podobieństwo. :)

Nawet uwzględnili jutrzejszy brak emisji, Brzozowski zaprosił bowiem wyjątkowo dopiero na czwartek, to się chwali. :)
POZDRAWIAM, Medyk24
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”