[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
x 105
x 61
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

To może zależy, w których odcinkach. Jak puszczą z wcześniejszej transzy, to może mówić o programie antywirusowym, ja w ostatni wtorek załapałem się na odcinek, gdzie Brzoza mówił tylko o 500 zł w rundzie startowej, więc mógł to być odcinek z tych nagrywanych obecnie.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 505
x 1260

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Medyk24 »

Dziś również w rundzie startowej do wygrania jedynie 500 zł.

A teraz przy haśle z kategorii "przysłowie" nie było 6 literek wymienianych pod rząd przez uczestników.

W rundzie muzycznej Brzoza promuje swoją najnowszą piosenkę "Już wiem", w związku z czym hasło z kategorii "nowość" brzmi: "Najnowszy singiel prowadzącego koło fortuny".

Dziś znów niższa kwota w finałowej kopercie, bo jedynie 8 tyś. i pani Małgorzata w sumie wygrała ponad 12 tyś. złotych.

Warto dodać, że po raz pierwszy na końcu prowadzący nie zapraszali na kolejny odcinek.
POZDRAWIAM > Medyk24
dida12314
VIP Expert
x 2
x 58

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: dida12314 »

Trzeba wspomnieć, że Pani Małgorzata Ciura to "weteranka Koła Fortuny". Za czasów Pijanowskiego wygrała auto, za czasów Tyńca odgadła hasło finałowe. Jak widać trzecia próba i również się udało. :)
Patryk M

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Patryk M »

I tu mam pewne wątpliwości, bo wcześniej w tej edycji "KF" grała inna Małgorzata Ciura i nie wiem, czy aby na pewno to ta Małgorzata co wygrała dzisiejszy odcinek, brała udział także w dwóch poprzednich edycjach programu :huh:
dida12314
VIP Expert
x 2
x 58

[TVP2] Koło Fortuny

Muszę jednak te wątpliwości rozwiać : to była ta sama Małgorzata Ciura.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2281

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: wiatriwoda »

Program ogląda średnio 1,24 widzów, 1,14 mln osób gromadzą odcinki pokazywane w dni powszednie, a 1,70 mln w niedzielę.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ud ... z-w-soboty
Damianou18
Activist
x 337
x 56

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Damianou18 »

No i regularnie przekracza milion w dni powszednie od ponad miesiąca. Z czego w ostatnim czasie, to widownia waha się w okolicach 1,5 mln widzów w dni powszednie. Rewelacyjne wyniki. Niedziele widać, że są ze stabilną widownią. To bardzo udany powrót tego programu do "Dwójki" :)
Telemann
Junior
x 141
x 64

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Telemann »

Szczerze powiedziawszy to aż tak dobrych wyników Koła fortuny to się niespodziewałem, jestem pozytywnie zaskoczony :) W dni powszednie w ostatnim tygodniu średnio 1,5 mln widzów, udziały w rynku ponad 15% naprawdę udana reaktywacja dlatego nie dziwi również dodanie emisji w sobotę. Dziwi mnie tylko brak oficjalnego fanpejdżu programu.
Pozdrawiam, Telemann :)
Patryk M

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Patryk M »

Od listopada "KF" z wynikami na poziomie 1,3-1,7 mln widzów w dni powszednie już chyba regularnie miażdzy paradoki na Polsacie i TVN-ie, co mnie cieszy...

Bez wątpienia największy sukces TVP tej jesieni :) W poprzednim sezonie od pon do pt o 16:30 Dwójka miała zaledwie 500-600 tys. widzów.
bustram
Activist
x 84
x 1531

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: bustram »

Brzozowski: "nie, nigdy nie chciałem prowadzić Jakiej to melodii !". A w "Kole fortuny" śpiewa i gibie się przy blacie. Yhm akurat nie chciał... I jak tu wierzyć celebrytom ? :)

Swoją drogą rozwala mnie to jak to wygląda - cała sytuacja przypomina mi podpitego wujka, który co i rusz wyszukuje okazji, aby tylko zaśpiewać przy stole :) W poprzednich edycjach też były zaśpiewy prowadzącego, czy to jego autorski pomysł ? W każdym razie nie przypominam sobie, aby Tyniec śpiewał... Oj chciał Rafał jednak prowadzić "Jaką to melodię", chciał... W tej kwestii wierzę Janowskiemu. Ale podoba mi się ten pomysł, zawsze się uśmiecham gdy śpiewa :)

A Izabella Krzan rzeczywiście pasuje jako uzupełnienie Brzozowskiego. Fajnie wygląda, fajnie się gibie, elokwentna też jest - czego chcieć więcej ? Jako popołudniowy odmóżdżacz teleturniej świetnie się sprawdza, co widać po oglądalności. Być może zneutralizuje trochę te paradokumenty, największą zarazę telewizji w tej dekadzie. Okił, jak mogłeś ?! :)
dida12314
VIP Expert
x 2
x 58

[TVP2] Koło Fortuny

Pod względem oglądalności trzeba spojrzeć na jedno : od prawie 2 miesięcy Koło Fortuny nie ma mniej niż miliona widzów. No i potwierdziło się rekordowe 1,7 mln widzów. Czyli jednak nie Netia a Nielsen. :)
piksel169
Użytkownik
x 6

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: piksel169 »

Oglądalność Koła świadczy o wielkim sukcesie tej reaktywacji, podobnie jak przy Milionerach. Nawet miałem o tym wykład na studiach ostatnio, więc to chyba coś znaczy :)

A co do dzisiejszego odcinka - antywirus został zastąpiony przez gry planszowe nowego sponsora - firmę Aleksander (dobry znak!). Ponadto gra była, mam wrażenie, dużo bardziej dynamiczna, tytułowe koło zostało inaczej nasterowane (moim zdaniem kręci się idealnie - jest lżejsze, ale się dłużej kręci, zarazem nie zanudzając), ponadto finałowe koło zmieniło lekko stylistykę.

No i jest szansa na nowy wiral z Panem Zdobysławem, ale nie chcę Wam spoilerować :D
Czarli02
Użytkownik
x 1

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Czarli02 »

Hmmm...
No, to właśnie ja jestem tym "Panem Zdobysławem" i nie sądzę, że przejęzyczenie (trudnej zbitki słów przecież) wynikające z naprawdę dużego stresu może stać się "wiralem"... Bez przesady...
Pracuję z duuuuużym zespołem wokalnym i wyrażenie "stół z powyłamywanymi nogami" jest ćwiczone przed każdą próbą jako rozgrzewka języka. Niestety - ja tylko akompaniowałem na pianku... A mogłem deklamować również... Gdybym wiedział... :)
Już tu kiedyś pisałem - trza jechać, zobaczyć, przeżyć... Przed TV wszystko proste, śmieszne i TAAAAKIE oczywiste... Przed TV.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Direct »

piksel169 pisze:A co do dzisiejszego odcinka - antywirus został zastąpiony przez gry planszowe nowego sponsora - firmę Aleksander (dobry znak!). Ponadto gra była, mam wrażenie, dużo bardziej dynamiczna, tytułowe koło zostało inaczej nasterowane (moim zdaniem kręci się idealnie - jest lżejsze, ale się dłużej kręci, zarazem nie zanudzając), ponadto finałowe koło zmieniło lekko stylistykę.
Ponadto w czasie gry dłużej pokazują tablicę.
Pozdrawiam, Direct
piksel169
Użytkownik
x 6

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: piksel169 »

Czarli02 pisze:Hmmm...
No, to właśnie ja jestem tym "Panem Zdobysławem" i nie sądzę, że przejęzyczenie (trudnej zbitki słów przecież) wynikające z naprawdę dużego stresu może stać się "wiralem"... Bez przesady...
Sam kiedyś zaliczyłem ogromną wpadkę w teleturnieju, w swojej dziedzinie, więc dobrze wiem, co to znaczy stres przed kamerą. A bycie sławą internetową... no cóż, można popełnić gafę, która może zniszczyć życie (np. Licheń - kto wie, jakie może to mieć skutki dla tej kobiety w realnym życiu) albo sympatycznie się przejęzyczyć (jak np. Pan) co oczywiście złe nie jest, ale może jednak rozejść się po Internecie. Zresztą już ktoś to raczył wrzucić na YT, o czym właśnie mówiłem. Ogromnie mi jednak żal, że kosztowało to aż 3000 złotych. Przykro mi. Również pozdrawiam :)
Direct pisze:Ponadto w czasie gry dłużej pokazują tablicę.
...i niestety jeszcze nie potrafią idealnie zgrać montażu. Muszą wyczuć idealnie moment pokazywania hasła i przełączania kamery na koło, gdyż jego kręcenie też jest elementem programu. W tym odcinku np. pokazywano zbyt długo hasło, po czym kamera przeszła na zawodników, wszyscy biją brawa, a widz jeszcze nie wie, że gracz wykręcił 2k złotych. A to właśnie wskaźnik na kole też wprawia widzów w skupienie. Mam tylko nadzieję, że nie wpadną na pomysł pokazywania koła w rogu ekranu - moim zdaniem jest to fatalny i brzydki element wykorzystywany w wielu krajach oraz np. w Polsce za czasów Mikulskiego.

A i jeszcze jeden szczegół - bok koła został obity i udekorowany ciemniejszymi elementami, co przysłoniło brzydkie jakby "łączenie", widoczne we wcześniejszych odcinkach. To następny dowód na to, że na teleturniej chuchają. I dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”