[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
bustram
Activist
x 84
x 1532

[TVP2] Koło Fortuny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

To tak jak Janowski - ani z niego aktor, ani muzyk, ani weterynarz. Pewnie dlatego od 21 lat prowadzi teleturniej... :)
piksel169
Użytkownik
x 7

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: piksel169 »

I tak lepszy taki Brzozowski niż np. Nowicki, który choć ma dobrą dykcję to się gibie, ma niezrozumiały żart i galopuje swoim wyuczonym tekstem, że aż ciężko czasem też ogarnąć. Strasburger (tu będzie hejt na mnie xD) bardzo moim zdaniem podupadł w ostatnich latach i stał się do bólu sztampowy. Janowski jako jedyny ze wszystkich ma szczyt charyzmy, ale przy tym jest niestety permanentnym bucem. Na tle tych wszystkich Brzoza wypada nieźle.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 21
x 205
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Poland »

bustram pisze:To tak jak Janowski - ani z niego aktor, ani muzyk, ani weterynarz. Pewnie dlatego od 21 lat prowadzi teleturniej... :)
    Muzyk jeszcze jest bo koncertuje :)
    Poland - Aktywnie najlepszy!
    Awatar użytkownika
    Trzeciak
    VIP Mod
    x 3284
    x 1455

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Trzeciak »

Direct pisze:Dziś w kopercie tylko 8000 zł. Pierwsza w tym roku poniżej 10 tysięcy.
    Nie pierwsza. W Nowy Rok discopolowcy wygrali 8000 zł z koperty, a dzień później finalistka tylko 4000 zł. Jeszcze pare razy (w tym np. 9 stycznia) zdarzało się, że była koperta poniżej 10 tys. zł.

Dodam, że hasłem finałowym było przysłowie "Potrzeba jest matką wynalazków". Finalista nie wiedział tylko pierwszego słowa, i dlatego wygrał tylko ponad 2000 zł.
    Pozdrawiam, Trzeciak
    Awatar użytkownika
    sebastiannn
    Activist
    x 386
    x 267

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: sebastiannn »

Dziś w kopercie tylko 8000. Hasło finałowe to "Czarny kawior z jesiotra". Uczestniczka nie odgadła, a wygrała łącznie z rund 3500 zł.
    3 lata na forum :)
    Awatar użytkownika
    Trzeciak
    VIP Mod
    x 3284
    x 1455

[TVP2] Koło Fortuny

Karol pisze:Ja bym nie patrzył na Brzozowskiego tylko przez pryzmat "lepszości" od Tyńca ;) Obaj Panowie nie nadają się do prowadzenia teleturniejów i do śpiewania - jeden sprawdza się jako Królik Bugs, a drugi... nie wiem :)
    E tam się nie nadaje. Brzozowski przynajmniej robi progres, nie udaje nikogo i ma dobry kontakt z uczestnikami podczas gry, a to ostatnie w teleturnieju chyba najważniejsze. :)
    piksel169 pisze:I tak lepszy taki Brzozowski niż np. Nowicki, który choć ma dobrą dykcję to się gibie, ma niezrozumiały żart i galopuje swoim wyuczonym tekstem, że aż ciężko czasem też ogarnąć.
    Totalnie się z Tobą nie zgodzę. Dla mnie Nowicki w "PnM" to klasa sama w sobie i jak mowi już jakiś żart, to rzadko, ale z duzym sensem. Ogarnąć to można, wystarczy sprawdzić co autor miał na myśli. ;)
    Pozdrawiam, Trzeciak
    bustram
    Activist
    x 84
    x 1532

[TVP2] Koło Fortuny

Strasburger na autopilocie jedzie już od wielu wielu lat. Naprawdę, przecież on snuje się po tym studiu i mamrocze coś pod nosem bez ładu i składu. Czasem jest to zabawne ale ile można ? Niemniej jednak "Familiada" do weekendowego kotleta pomiędzy gryzem a beknięciem po piwie się nadaje jak mało co. Nie trzeba wytężać umysłu, jakieś zagadki co prawda są ale takie na luzie. Idealny program na sobotnie popołudnie.

Janowski też jedzie na autopilocie od wielu lat. Przecież w "Jaka to melodia" nic się nie dzieje od dwóch dekad ! A mimo to teleturniej jest oglądany. Czy jest bucem nie wiem, nigdy się z nim nie spotkałem ani specjalnie nie czytałem o żadnych tego typu incydentach z jego udziałem.

Brzozowski jest okej, nie mogę powiedzieć że mnie drażni czy coś. Trochę pośpiewa (co bywa zabawne, szczególnie, że jego głos nie zawsze brzmi najlepiej), trochę dowygląda, coś tam zabawnego dopowie, poobraca Izę i program jakoś leci w miłej atmosferze. Stosunkowo młody jest, więc wiadomo, że energię jeszcze posiada.

Najlepszy prowadzący teleturniej ? Dla mnie jest nim Paweł Gołębski, niedoceniony prezenter, który prowadził teleturniej interaktywny "Skarby nieodkryte" na TVP Polonia. Błyszczał niebanalnym humorem w każdym odcinku, do tego stopnia, że zasiadałem przed TV co niedzielę. Przyciągał mnie swoją osobowością. No wiadomo, nie był to teleturniej mainstreamowy ale jednak teleturniej - liczy się :)
    Awatar użytkownika
    Trzeciak
    VIP Mod
    x 3284
    x 1455

[TVP2] Koło Fortuny

bustram pisze:Strasburger na autopilocie jedzie już od wielu wielu lat. Naprawdę, przecież on snuje się po tym studiu i mamrocze coś pod nosem bez ładu i składu. Czasem jest to zabawne ale ile można ? Niemniej jednak "Familiada" do weekendowego kotleta pomiędzy gryzem a beknięciem po piwie się nadaje jak mało co. Nie trzeba wytężać umysłu, jakieś zagadki co prawda są ale takie na luzie. Idealny program na sobotnie popołudnie.
    Tyle, że Strasburger jest już w takim wieku, w jakim jest i na to on sam może sobie pozwolić, a i tak naprawdę jest nieźle. Zresztą to, że sporo młodych osób zgłasza się do tego teleturnieju też o czymś świadczy.
    bustram pisze:Janowski też jedzie na autopilocie od wielu lat. Przecież w "Jaka to melodia" nic się nie dzieje od dwóch dekad ! A mimo to teleturniej jest oglądany.
    Nic się nie dzieje? Liczne zmiany opraw scenografii, występy gości specjalnych, czy takie "epickie" chwile jak 7 piosenek w 3 sekundy, czy mistrz drugiego planu. Nie powiedziałbym nawet, że Janowski jedzie na autopilocie, biorąc pod uwagę z jaką tremą prowadził pierwsze odcinki, a z jaką energią obecne.
    Pozdrawiam, Trzeciak
    Memorex_94
    VIP Expert
    x 4
    x 118

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Memorex_94 »

Miejmy też na uwadze, że "Familiada" też nieco zmieniła format. Kiedy częściej zgłaszały się rodziny to i mam wrażenie, że same te rozmówki z graczami były po prostu ciekawsze, można było popytać o innych członków rodziny, jakieś tematy takie swojskie. Teraz jak się zgłaszają twory typu "25-latkowie" itd. To też moim zdaniem nieco ciężej poruszyć jakieś ciekawe tematy. Miejmy też na względzie, że Pan Karol jako chyba ciągle jedyny prezenter praktycznie w ogóle nie korzysta z promptera czy pomocy osób układających teksty a robi to od 24 lat. Trochę zrozumienia, bo to wbrew pozorom naprawdę nie jest łatwy temat a czasem są takie drużyny, że laicy naprawdę mogą mieć kłopot a prowadzący musi te kwestie jakoś poruszyć. Moim zdaniem daje radę.

Ja do Brzozy nic specjalnego nie mam, jak mówiłem kiedyś, i tak spodziewałem się, że kompletnie nie ogarnie tematu, a spokojnie za jakiś czas może być nawet jednym z lepszych prowadzących na naszym rynku. Wysławia się coraz lepiej, ma coraz więcej luzu, może brakuje mi więcej spontaniczności, ale nie wali tekstami "500 zł za spółgłoskę, proszę o podanie spółgłoski", tylko dorzuci czasem coś od siebie. Już dużo bardziej męczy mnie osoba Izy, która bez promptera to byłaby tam zagniona w akcji.

Dobrze też, że wreszcie chyba ogarnęli to pole "500?" bo coraz częściej jest ono porozrzucane po kole, co dodaje nieco emocji bo teraz to już nie wiadomo czy znowu Bankrut czy może 3000zł. Można krytykować wiele, ale ten format od startu po dziś zrobił chyba największy postęp ze wszystkich produkcji TVP w ostatnich latach.
    Awatar użytkownika
    Trzeciak
    VIP Mod
    x 3284
    x 1455

[TVP2] Koło Fortuny

"Odruch bezwarunkowy" z kategorii "Psychologia" nie dał finaliście dodatkowych 15 000 zł, i w efekcie opuścił studio z kwotą 3000 zł.

Co warto dodać - o finale zadecydowała różnica tylko 50 zł. Gdyby dyrektor szkoły jeszcze raz zakręcił i podał spółgłoskę w ostatniej rundzie - to on zagrałby w finale.
    Pozdrawiam, Trzeciak
    bustram
    Activist
    x 84
    x 1532

[TVP2] Koło Fortuny

O gustach się nie dyskutuje, mnie już te programy znudziły, bo oglądam je od zerówki a mam obecnie 25 lat - także co za dużo to nie zdrowo. Najlepszy w "Jakiej to melodii" jest montaż, wkręcają babcie niesamowicie dając przebitki z uczestnikami podczas występu jakiegoś zespołu. A uczestnicy stoją dokładnie w tym samym miejscu, w którym wokalista śpiewa :P Przyjrzyjcie się: https://youtu.be/qZk9NMbOUhM?t=54s. O tym, że zespoły nie grają przy uczestnikach wiedziałem dużo wcześniej, ale dopiero niedawno się zorientowałem, że tam jest jedna scena... Czy się mylę ?
    Memorex_94
    VIP Expert
    x 4
    x 118

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Memorex_94 »

Dokładnie. Najpierw nagrywane są występy itd. Potem osobno dogrywane jest tylko rozgrywka uczestników. Wiadomo, montaż, gra kamer ma dać złudzenie, że to jedna całość. O ile kilka lat temu wyglądało to w miarę realistycznie i można było się nabrać, tak dziś każdy średnio ogarnięty w mediach widz, załapie, że to zwykła ściema. Znaczy ściema w sensie, że wszystko dzieje się w jednym studiu na jednym nagraniu.
    Awatar użytkownika
    Direct
    VIP Mod
    x 140
    x 284

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Direct »

Dziś na otwarciu odcinka Krzan udawała, że gra na gitarze :).

W finale za hasło "Szukać igły w stogu siana" uczestnik wygrał 25 tysięcy PLN. Swoją drogą "powiedzenie" to chyba najłatwiejsza kategoria. Czasem wystarczy zgadnąć jedno słowo, by łatwo domyślić się pozostałych. W przeciwieństwie do np. kategorii "tytuł" czy "anatomia".
    Pozdrawiam, Direct
    Awatar użytkownika
    Trzeciak
    VIP Mod
    x 3284
    x 1455

[TVP2] Koło Fortuny

Ciekawa historia wydarzyła się w dzisiejszym odcinku. Otóż do finału doszedł uczestnik, którego ojciec 22 lata temu brał udział w "Kole Fortuny", i nie odgadł hasła przez źle wytypowane litery (chociażby nie podał litery "K"). Dziś było podobnie. bo w haśle był cytat "Krokodyla daj mi, luby" (także nie została podana litera "K"), a w kopercie było aż 30 000 zł. :)
    Pozdrawiam, Trzeciak
    Czarli02
    Użytkownik
    x 1

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Czarli02 »

Bardzo, ale to bardzo fajnie Brzoza zaśpiewał "Stację Warszawa" LP... W takich stylach i rejestrach jest bardzo dobry.
    ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”