[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 72
x 92
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Kogo? Ja z tamtej wersji żadnej Piekarskiej nie pamiętam
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3260
x 1440

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Trzeciak »

Wtedy to była Marta Lewandowska, dziś jest Marta Piekarska. O tym wspomniałem w wątku.
Pozdrawiam, Trzeciak
dida12314
VIP Expert
x 2
x 58

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: dida12314 »

"Lew, czarownica i stara szafa" dzisiaj nie przyniosły zawodnikowi dodatkowych 25 tys. złotych. Dzisiejsza wygrana finalisty to 3,5 tys. złotych.

Pokusiłem się dzisiaj znowu o kolejne obliczenia. Dzisiaj maksymalnie do wyjęcia było 142,5 tys. złotych. ;-)
bustram
Activist
x 84
x 1527

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: bustram »

https://www.youtube.com/watch?v=zRjj0_qZjGw

Jak to tłumaczyć ? Debilizm, idiotyzm, kretynizm, czy może coś innego ? Mieć prawie 6 tys. zł i wypuścić je z rąk w tak żałosny sposób ? Wprawdzie facet tłumaczył się stresem, ale przecież są jakieś granice...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3260
x 1440

[TVP2] Koło Fortuny

Łatwo się mówi, gdy samemu się nie brało udziału w teleturnieju.
Pozdrawiam, Trzeciak
dida12314
VIP Expert
x 2
x 58

[TVP2] Koło Fortuny

Ostatnio widziałem archiwum hiszpańskiej edycji. Zawodniczka kilka lat temu miała ponad 12 tys. € na koncie podczas rundy i 2 nieodsłonięte litery. Postanowila odgadnąć hasło i oczywiście podała je błędnie...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3260
x 1440

[TVP2] Koło Fortuny

I na tym polega urok tego teleturnieju. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
dida12314
VIP Expert
x 2
x 58

[TVP2] Koło Fortuny

Przysłowie "Niedaleko pada jabłko od jabłoni" przyniosło zawodniczce dzisiaj dodatkowe 8 tysięcy. Wliczając 1,9 tysiąca złotych zabiera łącznie 9,9 tysiąca złotych.

Dzisiaj do wyciągnięcia maksymalnie było 111,5 tysiąca złotych. ;-)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3260
x 1440

[TVP2] Koło Fortuny

Mamy pierwszą zwyciężczynię - panią Sandrę, która wygrywając finał nie zabierze do domu nawet 10 tysięcy złotych. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
dida12314
VIP Expert
x 2
x 58

[TVP2] Koło Fortuny

Przecież więcej było takich zawodników. Zwłaszcza na początku, gdzie losowali koperty z 4 i 5 tysiącami i zabierali nawet mniej niż te 8 tysięcy :-D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3260
x 1440

[TVP2] Koło Fortuny

Nie doprecyzowałem, że chodziło mi iż pierwszą od dawna. Doskonale pamiętam "Dominika, pogromcę bankruta", który jako pierwszy w tej wersji programu wygrał finał i miał w kopercie 4000 zł. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Tomektomm
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Tomektomm »

Czy w polskiej wersji gracz który otrzyma turę musi zakręcić kołem przynajmniej raz (nie może kupić samogłoski ani odgadnąć hasła od razu)?
dida12314
VIP Expert
x 2
x 58

[TVP2] Koło Fortuny

Może po prostu tak format jest ustalony. Chociaż znowu nawiążę do wersji hiszpańskiej, która pod względem zasad wygląda kompletnie inaczej :

- podczas rund "kto pierwszy ten lepszy" uczestnik, który podał złą odpowiedź może dalej brać udział w odgadywaniu hasła
- zawodnik nie musi po uzyskaniu kolejki kręcić kołem (może kupić samogłoskę lub od razu odgadywać hasło)
- w Hiszpanii w finale w skład stałych liter wchodzą 4 spółgłoski i 1 samogłoska
- na kole w Hiszpanii występuje kilka ciekawych pól :
a) Comodin - coś a'la Free Play w USA. W przypadku jakiegokolwiek błędu lub wykręcenia bankruta lub utraty kolejki, zawodnik może jeszcze raz zakręcić kołem
b) Me lo quedo (w wolnym tłumaczeniu "Twoje jest moje") - zawodnik po wykorzystaniu tej opcji przejmuje zarówno wszystkie nagrody jak i ułatwienia z koła w danej rundzie przed odgadnięciem hasła od innego zawodnika
c) Ayuda Final (w wolnym tłumaczeniu "Pomoc w finale") - zawodnik, który wchodząc do finału będzie miał to pole przy sobie otrzymuje wybór jednej z trzech kopert przed zakręceniem finałowego koła. A w kopertach : +5 sekund na odgadywanie hasła, dodatkowa samogłoska, dodatkowa spółgłoska.
d) Doble Letra (tł. "Podwójna litera) - cos jak Super Premia za czasów Mikulskiego. Zawodnik, jeśli uzna, że kwota wykręcona na kole jest satysfakcjonująca może podać dodatkową literę. Może użyć tego bonusu jednak tylko wtedy, kiedy pierwszą literę podał prawidłową.
d) Super Comodin - w Hiszpanii jest w pewnym momencie gry taka runda, w której podanie litery powoduje otrzymanie takiego bonusu. W jego skład wchodzi : Comodin, Doble Letra i Ayuda Final. Trzeba jednak wygrać rundę, aby to ułatwienie utrzymać. I co ważne : nie można użyć wszystkich ułatwień z tego bonusu. Zawodnik mając je wybiera z nich jedno, a reszta przepada.
e) "?" (niespodzianka) - pod tym polem może znajdować się wszystko (począwszy od stawek pieniężnych, poprzez ułatwienia, kończąc na bankrucie). Prowadzący przed decyzją zawodnika mówi mu, co się pod tym polem może się znajdować, po czym zawodnik podejmuje decyzje o tym, czy odsłonić czy nie.
f) Express - jeśli zawodnik poda prawidłową odpowiedź może zagrać w "Express". Przez 45 sekund podaje wszystkie możliwe spółgłoski jakie są w haśle. Za każdą z nich dostaje 50€. Opcja ta jest obarczona ryzykiem : jeśli nie zdąży w tym czasie również odgadnąć hasła, przepadają mu wszystkie środki pieniężne z konta.
Tomektomm
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Tomektomm »

dida12314 pisze: :- podczas rund "kto pierwszy ten lepszy" uczestnik, który podał złą odpowiedź może dalej brać udział w odgadywaniu hasła
Jeśli zawodnicy mogą zgadywać w tej rundzie w nieskończoność to to nie ma sensu. Chyba że jest tylko jedna dodatkowa szansa.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3260
x 1440

[TVP2] Koło Fortuny

A dziś "Ćwiczenia na równoważni" z kategorii sport nie przyniosły 10 000 zł, i pan Jakub wygrał 4400 zł. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”