[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

[TVP2] Koło Fortuny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Z tego co wiem - oprawa muzyczna także będzie zmieniona w stosunku do wersji 2007-2009. Sama czołówka też będzie nieco dłuższa.

Po porze emisji i częstotliwości widać, że myślenie dyrektora Wolskiego nt. pasm w Dwójce utknęło nawet nie w latach 90, ale głębokim PRL-u. Teleturniej nadaje się na późniejszą porę i emisję góra 2-3 razy w tygodniu, a nie 6. Przy tak mocnej konkurencji w tym paśmie niezbyt wróżę sukces tej produkcji. Oby to były nietrafione przewidywania, ale realia swoje robią.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
x 598
x 12

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: MaciejOlek »

No właśnie. Ten sześciodniowy tryb emisji i jeszcze ta pora. Uważam, że wyjdzie na tym żle. Co innego emisja weekendowa. To nie lata 90., że takie Koło fortuny leciało po 4-5 razy w tygodniu i było hitowe. Mamy inne czasy.
moni_27
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: moni_27 »

Witam! Czy ktoś wie czy nagrania się rozpoczęły do programu "KOŁO FORTUNY" ?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

[TVP2] Koło Fortuny

Przejrzyj wątek - szczególnie poprzednią stronę. Tam już jest informacja na ten temat. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
moni_27
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Hmm od 8 nagrania?! Bardzo dziwne...
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
x 20
x 41

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: PPM »

Nie wiem co w tym dziwnego. Dla przykładu "Kocham Cię, Polsko" też zaczynali zaraz z rana bo przeważnie nagrywali dwa odcinki dziennie.
moni_27
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

no może i racja. Czyli w sumie są już nagrania czy dopiero od piątku będą?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

[TVP2] Koło Fortuny

Już w poprzednim poście dałem chyba wystarczająco jasną wskazówkę: http://forum.media2.pl/viewtopic.php?p=393825#p393768
Pozdrawiam, Trzeciak
moni_27
Użytkownik

[TVP2] Koło Fortuny

Co to znaczy "po dwóch castingach" ? Czy był Pan w dwóch miastach na castingu?
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 141
x 167
Kontakt:

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: Ama18 »

Mam z tym Kołem pewien problem. W normalnych warunkach (przy zastanowieniu się, co w latach 2007-2009 nie wypaliło i czy widzowie mają w ogóle do pierwszej serii sentyment - a jeżeli tak, to do jakich elementów pierwowzoru) to byłby sukces na miarę Milionerów. Ponadto ktoś powściągnął emocje i nie powalczył bezpośrednio z TVN-owskim teleturniejem o widzów (16.30 nie jest jednak najlepszą godziną, co innego weekendowa emisja)

Ciężko mi jednak nie nazwać angażu Brzozowskiego inaczej, niż sabotażem. To potencjalnie najsłabszy punkt programu. Może nie będzie irytował ;)

Pierwsze Koło Fortuny było wg mnie dosyć przaśne, jak cała epoka zresztą. Prowadzący to był także "swój chłop" potrafiący zareagować emocjonalnie, a jednocześnie na poziomie uczestnika - w przeciwieństwie do Mikulskiego. Odnoszę wrażenie, że właśnie w takie klimaty próbuje uderzać najnowsza wersja. Wstawki muzyczne, choreografia, potencjalnie kolorowa czołówka. Studio żywcem wygląda jak tekturowe wycinanki z lat 90, jest strasznie brzydkie (na zdjęciach) ale ma swój styl.

To bardzo ciekawe wznowienie formatu. Milionerzy zaoferowali to samo, co zawsze (w mocniejszej dawce), tutaj czeka nas spory reboot serii i coś niezbyt trendy. Chyba, że odwoływanie się do folkloru lat 90. jest już modne. Z pewnością jest tak w Telewizji Polskiej ;)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2331

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: wiatriwoda »

Zapowiedź programu, te godziny dla zwykłego widza nie będą łatwe do zapamiętania :) Nawet ta muzyka dość przyjemna dla ucha, ale czy ma coś wspólnego z samym programem?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

[TVP2] Koło Fortuny

Szczerze - średnia ta zapowiedź tegorocznej reaktywacji programu, jakby program nie chciałby być zauważony przez widzów. Taką zapowiedź to można dać, kiedy program jest już dobrze na antenie, a nie tuż przed jego premierą.
Pozdrawiam, Trzeciak
piksel169
Użytkownik
x 8

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: piksel169 »

Muzyka wzięta z bazy utworów, znając Kurskiego pewno jeszcze na wolnej licencji :D Niestety w Polsce źle się przyjęło, że ten teleturniej nie ma stałego motywu muzycznego. Za czasów Tyńca mogli pociągnąć poprzedni motyw Marka Bilińskiego (albo on mógł pociągnąć stary, zinspirowany USA), ale niestety postanowili podrobić nieudolnie francuski motyw (porównajcie sobie wszystkie melodie Francji z czołówką z Tyńcem - tam jest taki krótki, charakterystyczny sygnał).

Za to na pochwałę zwraca uwagę stanowisko do gry - po filmie promocyjnym z PnŚ myślałem (a wręcz się bałem), że pola kwot każdego z zawodników zostaną na szarym polu. Teraz widać, że to musiał być jakiś odcinek testowy, bo jest zdecydowanie bardziej barwnie.

[EDIT] - tak samo finałowe koło jest inne. Super!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3327
x 1472

[TVP2] Koło Fortuny

Przecież Polska edycja nie jest jedyną, gdzie nie ma stałego motywu muzycznego. Takie zmieniano w wielu edycjach na świecie, w tym w Niemczech, Belgii, Czechach, itp. Nawet z czasem w amerykańskiej, czy francuskiej edycji pożegnano się z tym charakterystycznym motywem. Dla przykładu tu nagranie z 1994 roku:
Z kolei melodię do "Koła Fortuny" z czasów Tyńca (lata 2007-2009) skomponował Adam Sztaba. Fakt, że brzmi nieco podobnie, ale jak dla mnie to taka sama dość spora różnica, jak między oprawami muzycznymi "Wiadomości" i "Faktów" z lat 2002-2004. Niby jest to samo, ale jednak jest coś innego.

Co do ekranów przy tym dużym kole, i tym finałowym małym to dobrze, że tak zrobili. To finałowe małe koło, które pokazało się w "PnŚ" (i pewnie będzie w pierwszych wydaniach) nie prezentuje się najlepiej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
x 2
x 60

[TVP2] Koło Fortuny

Post autor: dida12314 »

Też trzeba pamiętać, że pierwsze odcinki Koła Fortuny z Tyńcem wyglądały inaczej niż późniejsze. (kilka pierwszych w 4:3, później 16:9 / o wyglądzie studia nie wspomnę, bo tam zaszły spore zmiany) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”