[TVP2] Koło Fortuny

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
J-Will
Użytkownik
x 1
x 21

[TVP2] Koło Fortuny (edycja 1992-1998)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J-Will »

Dzisiaj akurat w Jagielskim na żywo był wywiad z Pijanowskim gdzie opowiadał o początkach programu, może faktycznie jest coś na rzeczy z powrotem?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3102
x 1370

Post autor: Trzeciak »

Gdyby to był jeszcze wywiad w TVP, to bym rozumiał, ale skoro to była rozmowa w konkurencyjnej stacji to daleki jestem od takich powiązań.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 128
x 268

Post autor: Direct »

Jak pokazał przykład "Milionerów" można z sukcesem wejść na antenę po raz trzeci. Powrotu "Koła Fortuny" bardzo bym chciał, ale... obowiązkowo z Tyńcem. Uwielbiałem jego sposób prowadzenia :).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 80
x 119
Kontakt:

Post autor: Ama18 »

Milionerzy zawsze byli dosyć dynamicznym teleurniejem. W Polsce mieliśmy już dwie zupełnie różne inkarnacje Koła Fortuny i chociaż ja też mam sentyment do Tyńca, nawet do jego prowadzenia na początku powrotu, ale szczerze mówiąc wątpię w spektakularny sukces.

Nie obraziłbym się na odciążenie Jednego z dziesięciu i wejście z dwa razy w tygodniu w tę porę, ale szykowanie pory na prime time może się skończyć gorzej.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 128
x 268

Post autor: Direct »

Do prime-time to by musieli zaszaleć z nagrodami. Nie niemal niemożliwe do trafienia 50 tysięcy ukryte w jednej z 24 kopert, tylko pewny samochód za odgadnięcie hasła finałowego, tak jak było w najstarszych odcinkach. Ale jeśli nawet, to to nie jest format na PT. Wersja z Tyńcem leciała w poniedziałki i wtorki gdzieś w okolicach 19:00 (pamiętam pokazywaną w czasie KF belkę informującą o zaczynających się za chwilę w TVP1 "Wiadomościach").
Pozdrawiam, Direct
parkingowy
Użytkownik

Post autor: parkingowy »

Tyniec był najlepszy z wszystkich prowadzących "Koło fortuny" w historii
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3102
x 1370

Direct pisze:Do prime-time to by musieli zaszaleć z nagrodami. Nie niemal niemożliwe do trafienia 50 tysięcy ukryte w jednej z 24 kopert, tylko pewny samochód za odgadnięcie hasła finałowego, tak jak było w najstarszych odcinkach. Ale jeśli nawet, to to nie jest format na PT. Wersja z Tyńcem leciała w poniedziałki i wtorki gdzieś w okolicach 19:00 (pamiętam pokazywaną w czasie KF belkę informującą o zaczynających się za chwilę w TVP1 "Wiadomościach").
Tyle, że te małe koło z nagrodami jest też m. in. w edycji USA. Tam od kilku lat główna nagroda to milion dolarów. :)

Pod koniec drugiej emisji "KF" program był emitowany o godzinę wcześniej, bo o 18:00.
Ama18 pisze:Milionerzy zawsze byli dosyć dynamicznym teleurniejem. W Polsce mieliśmy już dwie zupełnie różne inkarnacje Koła Fortuny i chociaż ja też mam sentyment do Tyńca, nawet do jego prowadzenia na początku powrotu, ale szczerze mówiąc wątpię w spektakularny sukces.
Ja również. Może pierwszy odcinek wykręci i niezłą oglądalność, ale później będzie i gorzej. Co jak co, ale odgadywanie literek w haśle przy kręceniu kołem kojarzyć się może dziś nieco... infantylnie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

Post autor: Frontowiec »

Jeżeli chodzi o zagraniczne wersje ''Koła Fortuny'', to najlepsza jest zdecydowanie rosyjska wersja ''Koła'' pod nazwą ''Pole Cudów'', która jest emitowana w piątki wieczorem na Pierviy Kanal, przed głównym wydaniem serwisu informacyjnego ''Wriemia''. Jednak rosyjskie ''Koło Fortuny'' jest bardziej programem rozrywkowym niż teleturniejem, występują m.in. artyści muzyczni (wśród nich dzieci), oraz jest także położony ''szwedzki stół'' na kole :).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3102
x 1370

Szczerze - rosyjska edycja to dla mnie niezły jarmark. Dla mnie i tak pod względem klasy nic nie przebije amerykańskiego oryginału. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
R_321
Obserwator
x 5
x 42

[TVP2] Koło Fortuny (edycja 2007-2009)

Post autor: R_321 »

Koło fortuny wraca na antenę ! Przed chwilą widziałem reklamę zachęcającą do udziału w programie z fragmentami z zagranicznych wersji
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 629
x 777

Post autor: N-O-R-O-N »

Również zauważyłem. To kolejny wielki powrót do ramówki TVP2 - po ''997''. :)
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
Christianus
Junior
x 197
x 207

Post autor: Christianus »

Widać wyraźnie, że Kurski obiera nową taktykę. Po zdominowaniu ostatnich ramówek swoimi nieudanymi programami, co skutkuje beznadziejnymi wynikami oglądalności, teraz powraca do sprawdzonych pozycji sprzed lat. O ile powrót "Magazynu Kryminalnego 997" można oceniać naprawdę pozytywnie, do "Koła fortuny" nie jestem do końca przekonany. W przeciwieństwie do "Milionerów" o ponadczasowej wręcz formule, tutaj może być różnie. Wiele zależy od sposobu realizacji, wysokości nagród i wyboru prowadzącego. Na razie podchodzę do tej reaktywacji dosyć sceptycznie, jednak z nadziejami na udany powrót. TVP2 i TVN pokazują, że jednak da się wejść trzeci raz do teleturniejowej rzeki, zobaczymy jeszcze z jakim skutkiem ;)
Parowka09
VIP Expert
x 486
x 56

Post autor: Parowka09 »

Było w zwiastunie powiedziane, czy emisja będzie od września ? Jestem ciekaw czy będą duże zmiany oraz kto zostanie prowadzącym.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 239
x 862

Post autor: Manieq »

Skoro zachęcają teraz, to raczej spodziewałbym się "Koła Fortuny" najwcześniej w październiku/listopadzie.
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 461
x 1096

Post autor: Medyk24 »

R_321 pisze:Koło fortuny wraca na antenę ! Przed chwilą widziałem reklamę zachęcającą do udziału w programie z fragmentami z zagranicznych wersji
Ciekawe czemu nie pokazano fragmentów z polskich edycji.

Mam mieszane odczucia co do powrotu, bo tak jak już tutaj zostało napisane formuła programu nie jest ponadczasowa jak przy "Milionerach", a jednocześnie w pamięci mam też wielką klapę Kurskiego "Ja to znam".
POZDRAWIAM, Medyk24
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”