[TVP2] Va Banque

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Va Banque

Post autor: Trzeciak » 08 sty 2020, 19:24

I to był mistrz pierwszego odcinka. :D

No i tu zawitały pytania o skróty "OMG" i "WT*". ;D
Pozdrawiam, Trzeciak
Kostka
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: Kostka » 08 sty 2020, 20:11

Co ciekawe, za czasów Kaczora, kategoria finałowa jak i hasło wyświetlane zostały na paru monitorach z pozostałych kilkunastu.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP2] Va Banque

Post autor: Direct » 08 sty 2020, 20:20

Była też inna kolejność przy wyświetlaniu zawartości tablicy na początku rund. Najpierw kategorie, potem kwoty. W tej wersji jest na odwrót.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

Post autor: SNOL » 08 sty 2020, 22:19

Jestem zdziwiony, że podoba Wam się. Ja wciąż mocno tkwię w starej wersji VB, którą oglądałem jako dziecko regularnie, wręcz codziennie, i ta odsłona kompletnie na mnie nie działa - od oprawy muzycznej (okropna!) po studio i grafikę. Bardzo lubię Przemysława Babiarza, ale jednak „Tak, proszę dalej” Kazimierza Kaczora miało swój urok, do którego wracam z sentymentem. Szkoda, że w 2020 nie udało się puścić oczka do miłośników starego VB. Melodia z ówczesnych czołówki i tyłówki jest nie do zastąpienia (dreszcze gwarantowane :) ). Dodam, że nigdy nie widziałem aktualnej wersji amerykańskiej (podejrzewam, że podobnie jak większość widzów TVP2).

Żałuję też, że skoro zdecydowano się na kompletnie nową odsłonę, nie odnowiono planszy z odpowiedziami. Wygląda to bardzo anachronicznie, rodem z lat 90. Z technicznych wpadek nieprzyjemna dla widza mogła być trzęsąca się kamera pokazująca zawodników. Na plus duża dynamika gry, ciekawe na ile to efekt montażu.

Czy w studiu jest prawdziwa publiczność? Nie została pokazana ani razu, więc równie dobrze mogłoby to być nagranie dokładane na montażu.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
LoudWhisper
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: LoudWhisper » 08 sty 2020, 23:02

A ja się dziwię, że Tobie się nie podoba. Ja akurat mam dreszcze przy amerykańskiej czołówce i muzyce (czyli jak obecnie u nas). Nie warto jest kurczowo trzymać się sentymentów i bać się zmian. A przynajmniej ta zmiana (odświeżenie) wyszło moim zdaniem wyśmienicie. Do tego stopnia, że jest to teraz mój ulubiony program (nawet prześcignął "Jeden z dziesięciu"!).
I polecam obejrzenie chociaż kilku odcinków "Jeopardy!" (na Youtubie jest trochę), bo warto.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

Post autor: SNOL » 08 sty 2020, 23:14

Sądziłem, że będzie więcej głosów sentymentu.

Kto nie kojarzy tej muzyki z czołówki albo rundy finałowej (pierwszy z brzegu filmik na YT), ten mnie nie zrozumie. Zupełnie inny styl. Ten amerykański jest taki... familiadowy, kiczowaty.

Btw. kto zna na pamięć reklamę z początku nagrania, palec do budki! ;)
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

Post autor: Poland » 08 sty 2020, 23:27

Ja też pamiętam tą wersje ale nie jestem wstanie wskazać która jest lepsza.
Poland - Aktywnie najlepszy!
mati446e
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: mati446e » 08 sty 2020, 23:48

Widać że zegar jest bardzo tolerancyjny, jeśli uczestnik już zaczął zadawać pytanie.
No i tak jak wczoraj, czuć było trochę że gracze nie potrafili się wysłowić nie dlatego że nie znali odpowiedzi, tylko dlatego że nie umieli szybko stworzyć pytania mającego sens.
Ciekawe czy z czasem gracze dadzą sobie z tym spokój i zaczną poprostu mówić "Co to jest..." albo "Kto to jest..."
Awatar użytkownika
LoudWhisper
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: LoudWhisper » 08 sty 2020, 23:55

Znam muzykę ze starszej polskiej wersji i lepsza jest amerykańska. A familiadowa to jest (zgodnie z nazwą) nasza "Familiada" w odróżnieniu do genialnego "Family Feud".

mati446e, też to zauważyłem. Mam nadzieję, że to kwestia czasu.
piksel169
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: piksel169 » 09 sty 2020, 0:20

SNOL pisze:
08 sty 2020, 22:19
Jestem zdziwiony, że podoba Wam się. Ja wciąż mocno tkwię w starej wersji VB, którą oglądałem jako dziecko regularnie, wręcz codziennie, i ta odsłona kompletnie na mnie nie działa - od oprawy muzycznej (okropna!) po studio i grafikę.
Cała wypowiedź zbudowana na ogromnej nostalgii i sentymencie, który potrafi nawet stuprocentowo zakłamać i zakrzywić rzeczywistość. Ja też oglądałem kazdy odcinek w latach 90., ale jestem świadomy wad Kaczora, studia i ówczesnej, dość prymitywnej, muzyki. Tego wszystkiego pozbyto się w obecnej edycji. A "Think!" Merva Griffina to już legenda.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

Post autor: janekpogwad » 09 sty 2020, 1:10

Dokładnie tak, @SNOL, niezły sentymentalista i nostalgik z Ciebie! :D Zamknij oczy, wywołaj wspomnienie z przeszłości i posłuchaj tego: https://www.youtube.com/watch?v=8GW6sLrK40k. To dopiero poczujesz co to sentyment. ;) Albo inne kawałki z nurtu synthwave/chillwave/vaporwave. :D

Wybaczcie ten offtopic, ale to tylko dlatego, że lubię Snola. :D I że absolutnie rozumiem o co mu chodzi.
Taberski
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: Taberski » 09 sty 2020, 1:30

Dla mnie ten teleturniej jest nudny jak flaki z olejem. Z tego całego pasma teleturniejowego będę oglądał tylko Koło fortuny i ewentualnie 1z10
astrolog
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: astrolog » 09 sty 2020, 15:39

Uważam, że należy zamienić Va Banque i Koronę królów programami. W ten sposób VB i 1z10 będą tworzyć pasmo teleturniejowe w jedynce, a w dwójce poszerzy się pasmo serialowe. Aż się o to prosi...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP2] Va Banque

Post autor: Trzeciak » 09 sty 2020, 15:57

Ale docelowo o 19:00 wiosną ma być nadawany program Rogalskiej "finansowany" przez Biedronkę. Na razie nie ma to więc sensu. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
mati90
Obserwator

[TVP2] Va Banque

Post autor: mati90 » 09 sty 2020, 17:10

No niestety dla mnie też ten program nie zrobił wczoraj wielkiego wrażenia bo po 15 minutach poddałem się.
Już o wiele lepsze jest Koło fortuny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”