[TVP2] Va Banque

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3029
x 1325

[TVP2] Va Banque

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I to był mistrz pierwszego odcinka. :D

No i tu zawitały pytania o skróty "OMG" i "WT*". ;D
Pozdrawiam, Trzeciak
Kostka
Użytkownik
x 7

[TVP2] Va Banque

Post autor: Kostka »

Co ciekawe, za czasów Kaczora, kategoria finałowa jak i hasło wyświetlane zostały na paru monitorach z pozostałych kilkunastu.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 123
x 258

[TVP2] Va Banque

Post autor: Direct »

Była też inna kolejność przy wyświetlaniu zawartości tablicy na początku rund. Najpierw kategorie, potem kwoty. W tej wersji jest na odwrót.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 84
x 75
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

Post autor: SNOL »

Jestem zdziwiony, że podoba Wam się. Ja wciąż mocno tkwię w starej wersji VB, którą oglądałem jako dziecko regularnie, wręcz codziennie, i ta odsłona kompletnie na mnie nie działa - od oprawy muzycznej (okropna!) po studio i grafikę. Bardzo lubię Przemysława Babiarza, ale jednak „Tak, proszę dalej” Kazimierza Kaczora miało swój urok, do którego wracam z sentymentem. Szkoda, że w 2020 nie udało się puścić oczka do miłośników starego VB. Melodia z ówczesnych czołówki i tyłówki jest nie do zastąpienia (dreszcze gwarantowane :) ). Dodam, że nigdy nie widziałem aktualnej wersji amerykańskiej (podejrzewam, że podobnie jak większość widzów TVP2).

Żałuję też, że skoro zdecydowano się na kompletnie nową odsłonę, nie odnowiono planszy z odpowiedziami. Wygląda to bardzo anachronicznie, rodem z lat 90. Z technicznych wpadek nieprzyjemna dla widza mogła być trzęsąca się kamera pokazująca zawodników. Na plus duża dynamika gry, ciekawe na ile to efekt montażu.

Czy w studiu jest prawdziwa publiczność? Nie została pokazana ani razu, więc równie dobrze mogłoby to być nagranie dokładane na montażu.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
LoudWhisper
Użytkownik
x 3
x 4

[TVP2] Va Banque

Post autor: LoudWhisper »

A ja się dziwię, że Tobie się nie podoba. Ja akurat mam dreszcze przy amerykańskiej czołówce i muzyce (czyli jak obecnie u nas). Nie warto jest kurczowo trzymać się sentymentów i bać się zmian. A przynajmniej ta zmiana (odświeżenie) wyszło moim zdaniem wyśmienicie. Do tego stopnia, że jest to teraz mój ulubiony program (nawet prześcignął "Jeden z dziesięciu"!).
I polecam obejrzenie chociaż kilku odcinków "Jeopardy!" (na Youtubie jest trochę), bo warto.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 84
x 75
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

Post autor: SNOL »

Sądziłem, że będzie więcej głosów sentymentu.

Kto nie kojarzy tej muzyki z czołówki albo rundy finałowej (pierwszy z brzegu filmik na YT), ten mnie nie zrozumie. Zupełnie inny styl. Ten amerykański jest taki... familiadowy, kiczowaty.

Btw. kto zna na pamięć reklamę z początku nagrania, palec do budki! ;)
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 17
x 171
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

Post autor: Poland »

Ja też pamiętam tą wersje ale nie jestem wstanie wskazać która jest lepsza.
Poland - Aktywnie najlepszy!
mati446e
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: mati446e »

Widać że zegar jest bardzo tolerancyjny, jeśli uczestnik już zaczął zadawać pytanie.
No i tak jak wczoraj, czuć było trochę że gracze nie potrafili się wysłowić nie dlatego że nie znali odpowiedzi, tylko dlatego że nie umieli szybko stworzyć pytania mającego sens.
Ciekawe czy z czasem gracze dadzą sobie z tym spokój i zaczną poprostu mówić "Co to jest..." albo "Kto to jest..."
LoudWhisper
Użytkownik
x 3
x 4

[TVP2] Va Banque

Post autor: LoudWhisper »

Znam muzykę ze starszej polskiej wersji i lepsza jest amerykańska. A familiadowa to jest (zgodnie z nazwą) nasza "Familiada" w odróżnieniu do genialnego "Family Feud".

mati446e, też to zauważyłem. Mam nadzieję, że to kwestia czasu.
piksel169
Użytkownik
x 2

[TVP2] Va Banque

Post autor: piksel169 »

SNOL pisze:
08 sty 2020, 22:19
Jestem zdziwiony, że podoba Wam się. Ja wciąż mocno tkwię w starej wersji VB, którą oglądałem jako dziecko regularnie, wręcz codziennie, i ta odsłona kompletnie na mnie nie działa - od oprawy muzycznej (okropna!) po studio i grafikę.
Cała wypowiedź zbudowana na ogromnej nostalgii i sentymencie, który potrafi nawet stuprocentowo zakłamać i zakrzywić rzeczywistość. Ja też oglądałem kazdy odcinek w latach 90., ale jestem świadomy wad Kaczora, studia i ówczesnej, dość prymitywnej, muzyki. Tego wszystkiego pozbyto się w obecnej edycji. A "Think!" Merva Griffina to już legenda.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
x 74
x 186
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

Post autor: janekpogwad »

Dokładnie tak, @SNOL, niezły sentymentalista i nostalgik z Ciebie! :D Zamknij oczy, wywołaj wspomnienie z przeszłości i posłuchaj tego: https://www.youtube.com/watch?v=8GW6sLrK40k. To dopiero poczujesz co to sentyment. ;) Albo inne kawałki z nurtu synthwave/chillwave/vaporwave. :D

Wybaczcie ten offtopic, ale to tylko dlatego, że lubię Snola. :D I że absolutnie rozumiem o co mu chodzi.
Taberski
Użytkownik
x 31
x 5

[TVP2] Va Banque

Post autor: Taberski »

Dla mnie ten teleturniej jest nudny jak flaki z olejem. Z tego całego pasma teleturniejowego będę oglądał tylko Koło fortuny i ewentualnie 1z10
astrolog
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: astrolog »

Uważam, że należy zamienić Va Banque i Koronę królów programami. W ten sposób VB i 1z10 będą tworzyć pasmo teleturniejowe w jedynce, a w dwójce poszerzy się pasmo serialowe. Aż się o to prosi...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3029
x 1325

[TVP2] Va Banque

Post autor: Trzeciak »

Ale docelowo o 19:00 wiosną ma być nadawany program Rogalskiej "finansowany" przez Biedronkę. Na razie nie ma to więc sensu. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
mati90
Obserwator
x 17

[TVP2] Va Banque

Post autor: mati90 »

No niestety dla mnie też ten program nie zrobił wczoraj wielkiego wrażenia bo po 15 minutach poddałem się.
Już o wiele lepsze jest Koło fortuny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”