[TVP2] Va Banque

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
JeopardyPL
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JeopardyPL »

rynienka pisze:
17 lut 2020, 11:33
Uznali, że te same osoby jako mistrzowie zaniżają oglądalność. Może i słusznie. Od siebie dodam, że to m.in. kwestia zachowania pierwszego "dlugiego" mistrza.
No bo po pierwszym "długim" mistrzu oglądalność strzeliła w górę :lol: :P
Don Error
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: Don Error »

marler pisze:
18 lut 2020, 9:46
przeszkadza mi bardzo duża bierność rywali w wielu odcinkach.
To nie bierność, tylko brak odpowiednich skillsów do gry (kombinacji wiedzy i refleksu).
marler pisze:
Zastanawiam się, czy to kwestia dość uznaniowego momentu, kiedy można się zgłaszać do odpowiedzi - decydują tak naprawdę ułamki sekundy
Wszyscy mają takie same szanse, zapala się światełko i teoretycznie od tego momentu można się zgłaszać.
marler pisze:
wygląda trochę, jakby początkujący gracze nie mogli się dobić do głosu
Na moje oko to oni zazwyczaj po prostu nie znają prawidłowych odpowiedzi i potem faktycznie ciężko złapać "rytm". Zresztą przed odcinkiem jest trening "na guziczku" dla dwóch pretendentów.
marler pisze:
Może lepiej byłoby, gdyby można było się zgłaszać od samego początku pytania, jak w 1z10?
Nie byłoby lepiej. Jak to sobie wyobrażasz? Dopiero byłyby jednostronne odcinki. Jeśli musiałbyś odpowiadać w momencie zgłoszenia, to nie dałoby się tego oglądać (Przemek nie kończyłby czytać pytania, wątpię by w wielu przypadkach skończył czytać pierwsze słowo ^^), bo najlepsi gracze często znają prawidłową odpowiedź w ułamku sekundy. Tak kiedyś było w oryginalnej wersji, ale zrezygnowali z tego z właśnie z wyżej wymienionych przyczyn.

Ja mam propozycje lepszych zmian:
1. zrównać czas Pierwszej i Drugiej rundy, tak by chociaż teoretycznie można było wyczyścić hasła w rundzie drugiej
2. skoro już ma być 5 odcinków (co moim zdaniem powinno funkcjonować od początku), to nie powinno być górnego limitu wygranej
marler
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: marler »

Don Error pisze:
18 lut 2020, 10:23
To nie bierność, tylko brak odpowiednich skillsów do gry (kombinacji wiedzy i refleksu).
Don Error pisze:
Na moje oko to oni zazwyczaj po prostu nie znają prawidłowych odpowiedzi i potem faktycznie ciężko złapać "rytm". Zresztą przed odcinkiem jest trening "na guziczku" dla dwóch pretendentów.
Tu bym się nie zgodził. Po pierwsze, często pretendenci nie zgłaszają się (a przynajmniej nie zgłaszają się skutecznie) do prostych pytań - tak często decydowałby brak wiedzy? W końcu zdarzali się już nawet wyjadacze z innych teleturniejów. Po drugie, doświadczenie programu mówi mi, że częściej wciska się na intuicję niż śledzi światełko. Co dawałoby przewagę dotychczasowym mistrzom, otrzaskanym w warunkach bojowych, nie tylkopróbie przed nagraniem.

Don Error pisze:
marler pisze:
Może lepiej byłoby, gdyby można było się zgłaszać od samego początku pytania, jak w 1z10?
Nie byłoby lepiej. Jak to sobie wyobrażasz? Dopiero byłyby jednostronne odcinki. Jeśli musiałbyś odpowiadać w momencie zgłoszenia, to nie dałoby się tego oglądać (Przemek nie kończyłby czytać pytania, wątpię by w wielu przypadkach skończył czytać pierwsze słowo ^^), bo najlepsi gracze często znają prawidłową odpowiedź w ułamku sekundy. Tak kiedyś było w oryginalnej wersji, ale zrezygnowali z tego z właśnie z wyżej wymienionych przyczyn.
To może nie być idealny pomysł, ale daj go chwilę pobronić. :) Prowadzący doczytywałby pytanie do końca, jak w 1z10. Jeśli ktoś zna odpowiedź w ułamek sekundy, niech ma szansę się wykazać. :) Na pewno nie będzie to co pytanie przypadek wszystkich 3 graczy, więc niech wygra wiedza. Z drugiej strony - zachęci to do większego ryzyka, więc % błędnych odpowiedzi wzrośnie. Pojedynki być może staną się ciekawsze, a nie bardziej jednostronne?

Don Error pisze:
Ja mam propozycje lepszych zmian:
1. zrównać czas Pierwszej i Drugiej rundy, tak by chociaż teoretycznie można było wyczyścić hasła w rundzie drugiej
2. skoro już ma być 5 odcinków (co moim zdaniem powinno funkcjonować od początku), to nie powinno być górnego limitu wygranej
Co do pierwszego, masz mój głos. Co do drugiego - przy 5 odcinkach limit 100 tys. jest czysto teoretyczny, więc chyba to akurat wiele by nie zmieniło?
Don Error
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Ten Oziewicz jest całkiem niezły. Mam nadzieję, że dłużej się utrzyma. Bo ileż można oglądać "popisy" tych jednodniowych wynalazków. ^^
Doch
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: Doch »

Może to by było ciekawe, ale jestem przekonany, że taka zmiana tylko nasiliłaby dysproporcje między graczami - najlepsi rzutem oka wyłapywaliby z treści "słowa klucze" i tym bardziej byliby pierwsi na przycisku. Żeby to miało sens, to moim zdaniem wymagałoby to wycofania się z wyświetlania haseł w formie pisemnej, na tablicy mogłyby być tylko ilustracje do pytań, które tego wymagają. Diodka sygnalizująca start zgłoszeń musiałaby pozostać, żeby była jasność od kiedy można się zgłaszać w ciemno.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 48
x 39
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

Post autor: Iluzjonista »

Jednodniowe wynalazki, a on sam się nim okazał XDD
Choć postawił w finale dobre pytanie to za mało ugrał.
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
przemek94
Obserwator
x 8
x 44

[TVP2] Va Banque

Post autor: przemek94 »

W ostatnich odcinkach mamy sporo pytań do których nikt się nie zgłasza dla mnie to jest nudniejsze niż jakiś gracz który seryjnie wygrywa. Mam nadzieję że w najbliższych odcinkach taki ktoś się pojawi.
dida12314
VIP Expert
x 1
x 43

[TVP2] Va Banque

Post autor: dida12314 »

A może lepiej np. niech gra co odcinek 3 nowych, a 3 najlepszych w danym miesiącu gra np. o 50 tysięcy.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3021
x 1325

[TVP2] Va Banque

Post autor: Trzeciak »

Myślę, że jeśli nadal mistrzowie będą się wymieniać po 1-2 odcinkach, to zapis w regulaminie po prostu nie ma sensu. Widowni raczej też to nie zwiększy.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
tulius
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Post autor: tulius »

Najpierw był problem, że mistrzowie grają za długo, a teraz, że za krótko. 😂 Tak naprawdę wszystko zależy od doboru zawodników, nie wiem ile jest w tym przypadku, a ile świadomej kreacji organizatorów. Jeśli chodzi o pierwszego mistrza długodystansowca miałem wrażenie, że to było wpuszczenie lisa do kurnika, tak słabi zawodnicy mu się trafiali, oczywiście nie wszyscy, ale zadziwiająco wielu ewidentnie z innej ligi.
Don Error
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

tulius pisze:
19 lut 2020, 8:59
tak słabi zawodnicy mu się trafiali
Nie obrażaj Pan, dobra? ^^ Jak jesteś taki mundry, to sam z Nim zagraj i WYGRAJ!!! :huh: Szybciutko zmięknie rura.
Awatar użytkownika
tulius
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Don Error pisze:
19 lut 2020, 9:32
tulius pisze:
Nie obrażaj Pan, dobra? ^^ Jak jesteś taki mundry, to sam z Nim zagraj i WYGRAJ!!! :huh: Szybciutko zmięknie rura.
Ojojoj ktoś się poczuł urażony 😂
Don Error
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

tulius pisze:
19 lut 2020, 9:43
Don Error pisze:
tulius pisze:
Daj znać kiedy grasz/grałeś. Też się chętnie pośmieję. ;) Chociaż wolałbym osobiście Ci zetrzeć ten szyderczy uśmieszek z buźki. ;D
Awatar użytkownika
tulius
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

Don Error pisze:
19 lut 2020, 9:49
tulius pisze:
19 lut 2020, 9:43
Don Error pisze:

Daj znać kiedy grasz/grałeś. Też się chętnie pośmieję. ;) Chociaż wolałbym osobiście Ci zetrzeć ten szyderczy uśmieszek z buźki. ;D
Ciekawe, że wziąłeś moją uwagę do siebie, chociaż wyraźnie napisałem, że nie wszyscy byli słabi.😂
Napisać, że trafiali się slabi zawodnicy, to obrażanie, napisać o zwycięzcach odcinków, że to "jednodniowe wynalazki" to pełen szacunek. A teraz żegnam trollu.
Don Error
Użytkownik

[TVP2] Va Banque

tulius pisze:
19 lut 2020, 9:54
Napisać, że trafiali się slabi zawodnicy, to obrażanie, napisać o zwycięzcach odcinków, że to "jednodniowe wynalazki" to pełen szacunek. A teraz żegnam trollu.
Rozumiesz co to jest ironia, sarkazm? Specjalnie tak napisałem, po tym jak narzekano na wielokrotnych zwycięzców. Dla kontrastu i ukazania absurdu. No ale tak jak myślałem, nie jesteś zbyt lotny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”