[TVP2] Va Banque

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jako że niedawno pan Kazimierz Kaczor obchodził okrągłą bo bodajże 50-letnią rocznice działalności aktorskiej warto przypomnieć sobie o prowadzonym przez niego teleturnieju "Va Banque" (który był emitowany popularnego w Stanach Zjednoczonych programu "Jeopardy!") charakteryzującego się tym że gracze grali na odwrót - to znaczy dopasowywali pytanie do podanej przez prowadzącego odpowiedzi.
Parę przykładowych odcinków tego teleturnieju możecie znaleźć pod tymi linkami:
- www.youtube.com/watch?v=0MbinOe_zhg (uwaga PIERWSZY odcinek)
- www.youtube.com/watch?v=gvW5pAGO3r4
- www.youtube.com/watch?v=d3PvwDmexXo
To chyba był jeden z najlepszych teleturniejów w historii Dwójki :D
Poland - Aktywnie najlepszy!
cfcpoland
Poster
Posty: 1528
Rejestracja: 11 maja 2014, 15:09
x 2

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cfcpoland »

Doskonale pamiętam ten program, był świetny, mimo że miał nietypową formułę. Prowadzący też był na poziomie. Dodam że teleturniej był emitowany w TVP2 przez 7 lat, od 1996 do 2003 roku.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tym samym teleturniej zyskał miano kultowego. Jeżeli dobrze kojarzę to "Va Banque" startowało chyba w tym samym czasie co "Jeden z Dziesięciu" gdyż oba teleturnieje były emitowane na przemian w Dwójce.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Naprawdę dobry teleturniej. Nietypowa formuła i świetne prowadzenie Pana Kaczora. Pierwszy odcinek wyemitowano 1 marca 1996 i początkowo leciał w piątki, soboty i niedziele. Około 1997/1998 przeniesiono emisję na poniedziałki/wtorki, a w końcowym okresie emisji już tylko w poniedziałki. Tak więc nie można mówić, że startował równocześnie z "Jednym z dziesięciu", bo ten wystartował w połowie 1994. A układ teleturniejów w '96 /pasmo o 18:35/ był taki: pon-wt Koło fortuny, śr-czw Jeden z dziesięciu, pt-nd Va Banque /do lutego Gra/.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Do historii przeszło pozdrowienie "Victorią" przez Kazimiera Kaczora. Program naprawdę można miło i sentymentalnie wspominać. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

A ja przewrotnie napiszę że z tego całego programu to mi się tylko podobało to nagromadzenie telewizorów ;)
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Które później zostały wymienione na jedną ściankę LED-ową. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W tym roku mamy pewną ciekawostkę otóż gospodarz tureckiej wersji teleturnieju "Va Banque" a konkretniej mówiąc Serhat został... reprezentantem San Marino na Eurowizji.
Poniżej znaleźć możecie prowadzony przez niego teleturniej "Riziko" który to był emitowany w TRT1 równolegle z naszą rodzimą wersją w TVP2: https://youtu.be/mvVY4WDmNDM
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

No to może chociaż San Marino nie skompromituje się w tym roku na konkursie, jak rok temu pewna para z "Junior Eurovision" ;)

Swoją drogą - to, że na całym świecie umieszczało się zegary na ekranie przed programami informacyjnymi wydaje się intuicyjne. Ale nie wiedziałem, że jeszcze wtedy zegary umieszczano na początku teleturniejów. :D
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP2] Va Banque (1996-2003)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Czy ja wiem drogi Trzeciaku - propozycja prowadzącego turecki "Va Banque" jest następująca: https://www.youtube.com/watch?v=KYKFKgwVbV4
Co do zegaru to tam może był on przy każdym programie - nagranie pochodzi z 1995 roku (a Serhat prowadził program w latach 1994 - 2000 produkując zresztą go w większej części z tych lat) więc może tak to wówczas wyglądało.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Iwona_W
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2016, 15:18

[TVP2] Va Banque (1996-2003)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwona_W »

Hej, jestem nowa na forum. Jako uczestniczka i zwyciężczyni odcinka Va Banque mam pytanie: czy ktoś z Was pamięta odcinek, w którym brały udział trzy kobiety? Chyba był tylko jeden taki, a jedną z tych kobiet byłam ja. Szukałam w necie, ale nigdzie nie mogłam znależć. Było to chyba w 1999...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Va Banque (1996-2003)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I z tego co pamiętam, to chyba Pani musiała brać udział w kolejnym odcinku. Niestety takiego nagrania nie posiadam, ale może kiedyś się znajdzie na w internecie.

Ja również witam na forum. :) Dodam tylko, że 1 marca minęło równo 20 lat od kiedy teleturniej pojawił się na antenie Dwójki. A tak to wtedy wyglądało: https://www.youtube.com/watch?v=jzELqUGEN40

Jak na te czasy, to scenografia programu była bardzo nowoczesna. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Szymi1111
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 23 lut 2016, 17:19

[TVP2] Va Banque (1996-2003)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szymi1111 »

To były czasy, to były teleturnieje. Dżentelmen prowadzący i dżentelmeni gracze. Wszystko w stonowanej, ale bardzo ciekawej i inteligentnej oprawie.
Mam wielki sentyment do tego programu. Oglądałem jako dzieciak, chociaż nie zawsze wiedziałem o co biega ;)
Ehh, to se ne vrati... :(
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP2] Va Banque (1996-2003)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

A może vrati... w końcu mody, style i formaty lubią wracać!!! :D Witajcie, jestem tu nowy, ale forum regularnie czytam od 3 lat (przypadkowo po pierwszy trafiłem na tę stronę jesienią 2007 czyli półtora roku po powstaniu), a świat mediów rajcuje mnie od przedszkolnych lat. Chciałbym się pochwalić swoimi pomysłami na ten program, które pojawiły się jakiś czas temu...
Ostatnio zmieniony 10 maja 2016, 22:33 przez telemaniak92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Va Banque (1996-2003)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Witaj. Zwróć uwagę, że owszem, można usuwać swoje posty, ale tylko przez określony czas.
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości