[TVP2] Va Banque

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
tulius
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:57

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tulius »

@Doch
Gratuluję pięknych zwycięstw i niesamowitej wiedzy. Z każdym odcinkiem coraz bardziej zdawałem sobie sprawę jak skromna jest moja wiedza i ile jeszcze muszę nadrobić do najlepszych. :)
Doch
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2020, 17:33

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Doch »

Dziękuję, to była dla mnie niesamowita przygoda, wszystkim polecam :) Organizują teraz dosyć regularnie castingi, chyba nawet w najbliższy weekend są. Przebiega to bardzo sprawnie - u mnie trwało około godziny, od wejścia, do wyjścia ze studia.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38182
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3645

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Curvy Model pisze: 28 sty 2020, 8:36 Teleturniej ogląda niemal 900 tysięcy widzów, daje to ostatnie miejsce w Wielkiej Czwórce, ale w grupie 16-49 jest już trzeci.
https://[link zakazany]/artykul/o ... aw-babiarz
Nic się nie zmieniło, dalej poniżej 900 tysięcy :)

https://[link zakazany]/artykul/k ... rywa-z-tvn
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

W tym okresie wliczany jest także okres 1.01 - 6.01, gdzie były powtórki Sylwestra Marzeń, koncert Golców, film, i Na dobre i na złe.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13187
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

No ale w sumie niewiele się zmieniło, coś tam zyskali, gdy się porówna do gotowania, ale o więcej niż milion będzie ciężko. ,,Ukryta prawda" dalej ma dobre wyniki w tym paśmie, a KK na Jedynce traci.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38182
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3645

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

DAWIDKI pisze: 13 lut 2020, 10:42 W tym okresie wliczany jest także okres 1.01 - 6.01, gdzie były powtórki Sylwestra Marzeń, koncert Golców, film, i Na dobre i na złe.
Nie łudź się lepiej, że są dobre wyniki, bo nie ma. I to w zimie.
Grzegorz Ch.
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2020, 14:47

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Ch. »

Czy jest w studio jakiś wyraźny sygnał, od którego momentu można naciskać przyciski? W poprzedniej edycji pod ekranem zaświecała się taka czerwona listwa i dopiero wtedy można było przyciskać.
Doch
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2020, 17:33

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Doch »

Teraz też tak jest, z tym że mała diodka zapala się na pulpicie. Jest trudniej niż w poprzedniej edycji - wymaga większej koordynacji, bo gdzie indziej wyświetlane jest hasło, a na innym miejscu trzeba skupić wzrok zanim pytanie zostanie do końca odczytane.
Sashenka
Obserwator
Posty: 357
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:48
x 246
x 17

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sashenka »

Dopiero niedawno odkryłam, że ten program został reaktywowany. Oglądałam kiedyś, gdy prowadził go Kazimierz Kaczor, i nawet lubiłam, więc z ciekawości obejrzałam kilka odcinków nowej wersji na VOD TVP.

„Va banque” mnie nie nudzi, wizualnie też mi odpowiada. Prowadzący się w miarę sprawdza, jednak zastanawiający jest dość długi czas pomiędzy odpowiedzią-pytaniem zawodnika a potwierdzeniem przez Babiarza. Zaobserwowałam, że nie dotyczy to wyłącznie jakichś skomplikowanych, karkołomnych konstrukcji zapytań, ale takie długie milczenie pojawia się często przy kwestiach banalnych.

To, co mnie zmartwiło, to wpadki (Yogi Babu to indyjski aktor, a nie miś z kreskówki; Chopin nie mógł odwiedzać uzdrowiska po śmierci; cytowany przez Babiarza fragment piosenki nie pochodził z utworu Wałów Jagiellońskich; pewnie były jeszcze inne…). Wpadki mogą się zdarzyć, jednak wypadałoby je sprostować, skoro to teleturniej dotyczący wiedzy.
Awatar użytkownika
Christianus
User of the Year 2022!
Posty: 1691
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:26
x 1222
x 1897

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Christianus »

Zapewne będę w mniejszości, ale zdecydowanie lepiej oglądało mi się ostatnie trzy odcinki, kiedy do końca nie było wiadome, kto ostatecznie zwycięży. W poprzednich mieliśmy lidera od samego początku, a pozostała dwójka uczestników praktycznie nie miała szans. Oczywiście jestem pełen uznania dla wiedzy trzech panów, którzy utrzymywali się tak długo w programie, ale wówczas gra jest pozbawiona emocji. Wydaje mi się, że "Va Banque" nie powtórzy sukcesu "Koła fortuny" i nie będzie notować systematycznych wzrostów oglądalności, więc albo Kurski będzie musiał zadowolić się tymi okolicami miliona, albo z końcem wiosennej ramówki znów pożegnamy się z tym formatem.
Fame Is The Name of the Game :D
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4476
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 800
x 258

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Rzeczywiście w ostatnich odcinkach finały były emocjonujące. Emocje kulały, gdy jeden gracz odpowiadał prawidłowo na większość pytań. Mam nadzieję, że teleturniej będzie miał coraz lepszą widownię, ponieważ "Va Banque" jest naprawdę udanym programem.
Sashenka
Obserwator
Posty: 357
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:48
x 246
x 17

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sashenka »

Tak, ciekawiej, kiedy walka jest wyrównana.

A czy ktoś wie, dlaczego ten program jest 12+?
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Możliwe, że przez możliwość "hazardu" przy premiach czy też finale.
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4476
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 800
x 258

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Dla mnie największym minusem programu są brawa z off-u, które według mnie są niepotrzebne.
TheLuckySeven
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:11
x 18
x 53

[TVP2] Va Banque

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TheLuckySeven »

To trochę dziwne, bo z tego co wiem Jeopardy! ma oznaczenie G, czyli taki odpowiednik naszego "Dla Wszystkich"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości