[TVP1] Wielkie Testy - temat zbiorczy

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
solec1
Użytkownik

[TVP1] Wielki test piłkarski

Post autor: solec1 » 13 maja 2012, 17:55

Jeszcze informacja o powtórkach programu na TVP Polonia - widzę aż dwie: w poniedziałek 22V o 22.45 i we środę 23V o 15.15.
0 x
solec1
Użytkownik

Post autor: solec1 » 14 maja 2012, 15:09

O ile mnie wzrok nie myli, to w tekście do którego podałem link (post #2) NIE MA JUŻ ZDANIA O LOSOWANIU uczestników Testu spośród uprzednio zerejestrowanych!

TAK: zrezygnowali z tego losowania!
0 x
solec1
Użytkownik

Post autor: solec1 » 17 maja 2012, 13:31

Na Facebooku rozdają dziś 40 wejściówek dla publiczności! (do studia TVP w W-wie, gdzie "walczyć" będą "gwiazdy")

Jest jeszcze 14 miejsc (pt. 18.05, godz.9.20)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2079
x 843

Post autor: Trzeciak » 18 maja 2012, 19:16

http://www.teletydzien.pl/rozrywka/news ... nId,606507 - szczegóły Wielkiego Testu Piłkarskiego.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2079
x 843

Post autor: Trzeciak » 21 maja 2012, 22:19

Za nami Wielki Test Piłkarski. Oprawa graficzna w podobnym stylu do Wielkiej Matury Polaków. Oprawa muzyczna - taka jak w Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej - tylko w podczas pytań użyto tej samej muzyki, co w Wielkiej Maturze Polaków. Scenografia także podobna, z tym, że zaaranżowana na stadion piłkarski. Były dwa ekrany na podłodze - jeden na scenie głównej, a drugi na niższej podłodze, który wyświetlał boisko piłkarskie. Na ekranach wyświetlano licznik ile dni i godzin zostało do startu Mistrzostw Europy. Był także taki tunel, którym Szpakowski wchodził do studia (podobny do tego, co wchodzą piłkarze). Specjalne występy mieli - Kabaret Skeczów Męczących i Oceana (przynajmniej hymn śpiewała na żywo i w miły sposób nawiązała do "Koko Euro Spoko").

W Krakowie test rozegrano na trybunach stadionu Cracovii. Nagrodą za pierwsze trzy miejsca była piłka z autografami, a zwycięzca otrzymał 30 000 zł i podwójny bilet na ostatni mecz grupowy Polska-Czechy we Wrocławiu. W studiu zwycięzca także otrzymał pamiątkowy dyplom i piłkę.

Ogólnie - ze wszystkich "Wielkich Testów" myślę, że to był najlepiej wyprodukowany "Wielki Test" od jego pierwszej edycji w listopadzie 2008 roku. Czasami mało było czuć, że to robi publiczna (wiem, że ta kwestia wiele razy się już powtarza). Świetnie i oby tak dalej.

Test prowadzili Paulina Chylewska z Warszawy i Przemysław Babiarz z Krakowa, a pytania czytał Dariusz Szpakowski.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jack
Junior

Post autor: jack » 22 maja 2012, 0:21

Tylko zwycięzca odpowiedział na wszystkie pytania w Krakowie.
0 x
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 2
x 3

Post autor: Dijon » 22 maja 2012, 0:46

Warto odnotować, że jednym uczestników dzisiejszego testu była Beata Tadla.
0 x
solec1
Użytkownik

Post autor: solec1 » 22 maja 2012, 5:14

Fajny pomysł, że Test odbył się na stadionie! Jakkolwiek pewnie gdyby była np. burza, wyglądałoby to inaczej - ciekawe, czy Organizatorzy przewidywali taki wariant?
A dla zwycięzcy - GRATULACJE!
0 x
Awatar użytkownika
jack
Junior

Post autor: jack » 23 maja 2012, 0:43

W sudio był Michał Pol, który jest pracownikiem nsport HD i na dodatek o tej samej godzinie co był Wieli test leciał program w nsport HD w którym on jest stałym ekspertem. Zatem dziwne, że TVN pozwolił mu iść do komkurencji i to jeszcze w czasie w którym jest Jego program w nsport HD. On jest u konkurencji a program gdzie jest ekspertem bez niego.... Dziwna sytuacja.
0 x
solec1
Użytkownik

Post autor: solec1 » 23 maja 2012, 7:55

Ja się co prawda na temacie konkurencji nie znam, ale skoro pojawił się tu pan Michał Pol - jeden z autorów pytań do WTP, to tylko chciałem napisać, że spotkałem go akurat wczoraj rano na dworcu centralnym w Warszawie i podziękowałem za ciekawe pytania (nie znam pana Pola osobiście, ale stwierdziłem, że skoro na niego trafiłem, to porozmawiam nieco o pytaniach Wielkiego Testu Piłkarskiego). Oczywiście, pytania jak pytania, jednym mogły się podobać, inni oczekiwali innego ujęcia historii reprezentacji. Osobiście uważam, że WTP był pod względem pytań o wiele ciekawszy niż WT Wiedzy Ekonomicznej. Świadczą też o tym wyniki - jak już wyżej napisano, w Krakowie maksa miał tylko zwycięzca a na Teście Ekonomicznym chyba kilkanaście osób.

PS. Wie ktoś może, jaka była oglądalność?
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2079
x 843

Post autor: Trzeciak » 23 maja 2012, 11:26

jack pisze:W sudio był Michał Pol, który jest pracownikiem nsport HD i na dodatek o tej samej godzinie co był Wieli test leciał program w nsport HD w którym on jest stałym ekspertem. Zatem dziwne, że TVN pozwolił mu iść do komkurencji i to jeszcze w czasie w którym jest Jego program w nsport HD. On jest u konkurencji a program gdzie jest ekspertem bez niego.... Dziwna sytuacja.
Michał Pol jest pracownikiem portalu Sport.pl, który współpracuje z "Gazetą Wyborczą" - w nSporcie występuje tylko jako ekspert - ale pracownikiem stacji nie jest.

Tak samo nSport nie jest kanałem z grupy TVN-u, a z grupy ITI - niby żadna różnica, a jednak.
solec1 pisze:PS. Wie ktoś może, jaka była oglądalność?
1,4 mln widzów. Była to najniższa ze wszystkich "Wielkich Testów" oglądalność. Ale powstaną kolejne edycje tego widowiska: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ich-testow
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
solec1
Użytkownik

Post autor: solec1 » 24 maja 2012, 9:14

Trzeciak pisze:1,4 mln widzów. Była to najniższa ze wszystkich "Wielkich Testów" oglądalność. Ale powstaną kolejne edycje tego widowiska: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ich-testow
Oj, to malutko !!!
A piszą nawet, że WT w tym roku pojawi się jeszcze KILKUKROTNIE - ciekawe, skoro rocznic historycznych na horyzoncie nie widać (no, chyba że ja nic nie kojarzę), a wydaje mi się, że to właśnie Wielkie Testy z Historii przyciągały najwięcej widzów, a inne (ekonomiczny, matura i piłkarski) - już trochę mniej. Ale może tylko tak mi się wydaje - fajnie byłoby odnaleźć dane z poprzednich testów i raz jeszcze zsumować, bo nie wiem czy te 15 czy 17 milionów to dokładna suma?
A może na szybko Wielki Test Olimpijski zrobią?
0 x
solec1
Użytkownik

Post autor: solec1 » 24 maja 2012, 9:49

5 dotychczasowych Wielkich Testów z Historii miało oglądalność 15 milionów (3mln+3,2mln+3,2mln+3mln+2,6mln).
Oczywiście około 15mln, bo różne źródła podawały trochę inaczej.

Ale nie wiem, jaka była oglądalność WT Ekonomicznego i Wielkiej Matury (jakkolwiek Wielkiej Matury nie zaliczam do cyklu Wielkich Testów).
0 x
Awatar użytkownika
jack
Junior

Post autor: jack » 24 maja 2012, 16:25

Jestem w szoku. Myślałem, że wlk test piłkarski to zdecydowanie najwięcej ludzi przyciągnie. Przecież piłką interesuje się tyle ludzi a ilu interesuje się odległą historią mówiąc złośliwie prehistorią? Garstka.
0 x
solec1
Użytkownik

Post autor: solec1 » 25 maja 2012, 9:59

jack pisze:Jestem w szoku. Myślałem, że wlk test piłkarski to zdecydowanie najwięcej ludzi przyciągnie. Przecież piłką interesuje się tyle ludzi a ilu interesuje się odległą historią mówiąc złośliwie prehistorią? Garstka.
Ja też jestem w szoku, liczyłem na... 4 miliony widzów a przynajmniej na 3,5 miliona - co byłoby rekordem.
Jednak padł - o ile się nie mylę - rekord w liczbie uczestników: na "Cracovii" było ich ok.370.
Jakkolwiek... wcale to nie oznacza rekordowego zainteresowania tematyką - wszyscy chętni, którzy przybyli, wzięli udział w teście. Miejsc było 374, zarejestrowało się co prawda więcej osób i powstała kilku czy kilkunastoosobowa lista rezerwowa. Ale o 18-tej okazało się, że kilka osób z listy głównej zrezygnowało i od razu na ich miejsca "wskoczyli" WSZYSCY z listy rezerwowej. Nikt więc nie został "odprawiony z kwitkiem".
Prawdziwy rekord uczestników padłby na KULu w Lublinie podczas WTzH "Polskie zwycięstwa", ale... nie padł, bo miejsc było 352 i tylu uczestników a chętnych było wówczas DUŻO WIĘCEJ (nie wiem, może 500 osób?)
Dosyć ciekawe: zdecydowanie więcej osób przybyło w Lublinie na WT o polskich bitwach niż w Krakowie na test piłkarski!
Może MAJ to najlepsza pora roku (matury, sesja)? Bo co do widzów przed telewizorami, to odnoszę wrażenie, że część z nich odpuściła sobie oglądanie Wielkich Testów po "WT Wiedzy Ekonomicznej" - podczas którego wielu rozczarował poziom pytań... Tymczasem WT Piłkarski był pod tym względem ciekawy.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”