[TVP Kultura] Wirtuozi V4+

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3352
x 1488

[TVP Kultura] Virtuosos V4+ - Gramy w tym samym języku

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Fakt, że momentami rozrywka w Dwójce zostawia wiele do życzenia, ale po formule widowiska, widać, że program zdecydowanie bardziej przystaje do TVP Kultura niż TVP2.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Adam d
Junior
x 74
x 83
Kontakt:

[Duna TV/TVP Kultura/ČT Art/RTVS/RTS] Virtuosos V4+ - Gramy w tym samym języku

Post autor: Adam d »

Program będzie miał 4 odcinki z koncertami międzynarodowymi (5, jeśli liczyć też węgierskie przesłuchania emitowane tydzień wcześniej na Duna TV, które nas nie interesują), finał 18 grudnia.

Węgierska Duna TV będzie pokazywać program od najbliższego piątku (20.11) o 20:30. Tego samego dnia, program będzie nadawany w Serbii przez tamtejszą RTS (na swojej platformie). Tydzień później (27.11), "Virtuozók V4+" będą pokazywani w reszcie krajów. O TVP Kultura wspominaliśmy, w Czechach z ramienia tamtejszego nadawcy publicznego na ČT Art, emisja o 20:40. A na Słowacji w dniu premiery, RTVS pokaże program na swojej platformie internetowej i dzień później w Dvojka, o 20:35.
Nic nie może przecież wiecznie trwać, Co zesłał los, trzeba będzie stracić. Nic nie może przecież wiecznie trwać, Za Eurowizję Junior też przyjdzie kiedyś nam zapłacić.
Na Forum, tylko prywatne opinie
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 22
x 227
Kontakt:

[TVP Kultura] Virtuosos V4+ - Gramy w tym samym języku

Post autor: Poland »

Według jednej z osób pracujących przy programie ma on być też pokazywany w TVP1: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... speed_dial
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3352
x 1488

Tutaj więcej szczegółów. Każdy z krajów biorących udział w talent-show będzie reprezentować po 4 młodych muzyków w wieku od 6 do 23 lat, w pierwszym etapie (odcinki 1 i 2) zobaczymy 20 młodych muzyków, w półfinale (odcinek 3) 10, a w finale (odcinek 4) o główną nagrodę zmierzy się 5 najlepszych muzyków. Oprócz głównego jury - występy uczestników oceni także super jury z innych krajów: https://centruminformacji.tvp.pl/509301 ... vp-kultura
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Adam d
Junior
x 74
x 83
Kontakt:

Reprezentantami biorących udział w programie krajów będą:
Węgry - Amira Abouzahra (Lat 14, skrzypce), Maja Patkós (Lat 13, harfa), Ildikó Rozsonits (Lat 14, pianino), Ella Schmalzl (Lat 11, wiolonczela)
Czechy - Eduard Kollert (Lat 17, skrzypce), Eliska Tkadlcikova (Lat 18, pianino), Jan Voboril (Lat 15, róg). Martin Sulz (Lat 18, akordeon)
Słowacja - Ajna Marosz (Lat 13, Flet), Alzbeta Rehakova (Lat 18, wokal). Teo Gertler (Lat 12, skrzypce), Vanesa Cierna (Lat 19, wokal)
Serbia - Kristina Vasic (Lat 8, saksofon), Lana Zorjan (lat 11, skrzypce), Petra Spasojevic (Lat 15, pianino), Vuk Vukajlović (Lat 15, gitara)
Nasz kraj będą reprezentować - Dawid Siwiecki (Lat 14, akordeon), Maciej Smoląg (Lat 17, pianino), Michał Korzeń (Lat 13, pianino) i Zarina Zaradna (Lat 9, harfa).

Powtórki programu w naszym kraju, będą emitowane w TVP HD, w soboty o 17:45.
Nic nie może przecież wiecznie trwać, Co zesłał los, trzeba będzie stracić. Nic nie może przecież wiecznie trwać, Za Eurowizję Junior też przyjdzie kiedyś nam zapłacić.
Awatar użytkownika
Ogorek
Junior
x 1217
x 178

Post autor: Ogorek »

Bardzo fajny program, lepszy od większości programów na głównych antenach TVP tej jesieni, spokojnie mógłby być na TVP1 albo TVP2.
Błagam, noście maseczki, ale poprawnie. 😷
#ZaŻyciem #NieStrajkuję
Awatar użytkownika
Adam d
Junior
x 74
x 83
Kontakt:

Jesteśmy już po emisji 1 odcinka i ja, jako osobie która poza popem, rockiem i Indie słucha też muzyki klasycznej, oceniając na chłodno - to bardzo fajny program, ewentualnie jeden z lepszych wyemitowanych w tym sezonie. Dla mnie Każdy, kto występuje w programie zasługuje na uznanie, za swój talent i wykon.

W 1 odcinku występowali - Ella Schmalzl i Ildikó Rozsonits z Węgier, Michał Korzeń i Zarina Zaradna z Polski, Jan Voboril i Martin Sulz z Czech, Teo Gertler i Ajna Marosz z Słowacji oraz Vuk Vukajlović i niewidoma Petra Spasojevic ze Serbii.

Do dalszego etapu w programie przeszli: Zarina, Martin, Anja, Vuk i Ildikó

I tak nawiasem mówiąc, jeszcze kilka miesięcy temu nie wyobrażałem sobie takiego widoku:
Zrzut ekranu (527).png
Inaczej, angażu Idy Nowakowskiej w tego typu ambitnym projekcie, ale mimo to, spisała się u mnie lepiej niż się spodziewałem. Myślę, że będzie dobrze w następnych odcinkach.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3352
x 1488

Całego odcinka programu nie udało mi się zobaczyć, ale czuć mimo wszystko profesjonalizm produkcji, szczególnie pod kątem scenografii. Myślę, że część widzów, którzy nie mają do czynienia na co dzień z muzyką klasyczną nawet z chęcią spojrzy na ten projekt.

Zdecydowanie mi przeszkadzał lektor, który zagłuszał aż za bardzo przemowy jurorów. Natomiast duet Idy Nowakowskiej z Thomasem Gottschalkiem - klasa. Zresztą i tak nie budzi tylu obaw przed jutrzejszym JESC, czego o pozostałej dwójce nie można napisać.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”