[TVP1] Szlak Nadziei

Programy w produkcji lub czekające na swoją premierę telewizyjną.
Jordi
VIP Expert
x 1751
x 1774

[TVP1] Szlak Nadziei

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

W każdym razie dyskusja sprowadza się do jednego.

Prócz Kammela i ewentualnie Rogalskiej w TVP nie ma kompletnie choćby przyzwoitych prowadzących ;)

Znaczy jest Izka, ale widać po CP jak beznadziejnie traktuje ją Kurski...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3043
x 1336

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Trzeciak »

wislok pisze:
12 paź 2019, 10:59
@Trzeciak no i co ma wynikać z twojego wywodu?
Gdybyś jeszcze raz, spokojnie, ze zrozumieniem i bez ignorancji przeczytał mój "wywód", to byś ujrzał, że coś z niego wynika. ;) A wynika to, że Nowakowska będzie jeszcze bardziej obecna na antenie TVP od Kurdej-Szatan, co czyni zarzut o przesycie blondynce z Playa (podobno jednego z pracowników TVP) na antenie publicznego nadawcy tym bardziej absurdalny.
wislok pisze:
12 paź 2019, 10:59
Otóż Kurdej-Szatan było pełno w TVP, każdy flagowy program rozrywkowy TVP2 prowadziła czy współprowadziła, do tego była w najpopularniejszym serialu TVP 2
Widzę, że nie czytasz uważnie. W " The Voice of Poland" była tylko w odcinkach "Live" (czyli tylko w cztery soboty na trzynaście), w "The Voice Kids" cały sezon, ale to wynika z formatu, tak samo w przypadku "KCP" i "DDD". Czyli niemal to samo, co robił Kammel, nawet mniej, bo programu śniadaniowego Dwójki nie prowadziła.
wislok pisze:
10 paź 2019, 21:50
@Tele Rozrywka postawił tu tezę,że Idy jest za dużo. Ma prawo do takiej oceny, jednakże czy faktycznie Idy jest zdecydowanie więcej niż innych osób w TVP? No to analizujmy :
Iza Krzan- "Koło fortuny"(codziennie!) , "Czar Par"
Maciej Kurzajewski- "Czar Par", "Wielki Test", audycje sportowe , jeszcze mogę dodać "The Wall, który miał swoje premiery,a także będzie powtarzany od 20 X
Marzena Rogalska- "PnŚ", "Gotowi do gotowania. Start!(codziennie!)
Kammel- "PnŚ", The Voice, The Voice Kids, The Vice Senior .
Manowska- "Rolnik Szuka żony", , The Voice Senior", "Sanatorium Miłości"
Młody Nowicki - "PnŚ", "Postaw na Milion"

Więc czy naprawdę Ida, która obecnie prowadzi "PnŚ" (choć okazuje się,ze obecnie nawet tego nie) jakoś specjalnie wyróżnia się częstotliwością obecności w TVP?
To może przytoczę Ci w jakich programach Ida Nowakowska występuje lub wystąpi w najbliższym czasie. ;):
*"Pytanie na śniadanie" - prowadzenie
*Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach - prowadzenie
*"The Voice Kids" - prowadzenie
*"Dance Dance Dance" - jurorowanie
*"Szlak Nadzei" - prowadzenie
*eventy Dwójki (bo w składzie prowadzących "Sylwester Marzeń" pod Giewontem najprawdopodobniej się znajdzie) - prowadzenie
*uroczyste gale (Nagrody Mediów Publicznych, Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci).

Do tego dodajmy gościnne występy w programach takich jak "Najgorszy Kucharz", "Wkręceni w randkę", "Jaka to melodia?", "Koło Fortuny", i pod tym względem Nowakowska bezapelacyjnie na tej liście zajmuje pierwsze miejsce.

A nasz zarzut dotyczy tego, że Nowakowska występuje w programach, w których jej rola bywa sprzeczna, jak właśnie "DDD" i "Szlak Nadziei". Osobiście nie mam nic do niej, ale jest takie powiedzenie, że jak ktoś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do... no właśnie. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: wislok »

@Trzeciak problem w tym,że ja żadnego zarzutu Kurdej-Szatan nie stawiam, sama nazwała siebie twarzą TVP. Kurdej-Szatan współprowadziła "The Voice Of Poland" , nigdzie nie mówiłem,że wystąpiła we wszystkich odcinkach,ale była częścią i to istotną tego projektu co sama dumnie twierdziła, więc nie zarzucaj mi ignorancji. Stwierdzam fakty, że prowadziła, współprowadziła wszystkie flagowe programy TVP2 i gra w ich najpopularniejszym serialu. Swoją drogą występowała w TVP w roli konferansjerki, aktorki no i wokalistki, więc też w różnych rolach,a teraz jest uczestniczką programu rozrywkowego w innej stacji, czyli w kolejnej roli. Dla mnie to nic złego,ze ktoś jest wszechstronny czy ambitny i chce się sprawdzić w różnych rolach. Zresztą mówiło się,ze Pani Basia i jej mąż mieli być jurorami w "Czar Par:"..

Fajna lista Idy tylko dodajmy,że na miesiąc zniknęła z "PnŚ" i obecnie Idy w ogóle nie widzimy na antenie. Warto też dodać,że pierwotnie "Szlak Nadziei" miał być na jesieni tego roku, więc miałaby "PnŚ" i ten "Szlak" na jesieni( bo jednak już nie traktujmy jednorazowego prowadzenia eventu jak normalnie cyklicznego programu sezonowego) , więc to,że nastąpiło przesunięcie i program pójdzie jednak na wiosnę to chyba niezależne od samej Idy. Faktycznie na wiosnę Idy może być za dużo,ale to nie jej wina. Zawsze mogło być jej więcej, bo jednak nie prowadzi odcinków live zwykłego Voice. Nawiasem Pani Barbara Kurdej-Szatan życzyła powodzenia Idze Nowakowskiej , ta zwyczajnie zastąpiła ją w roli "twarzy TVP" .

Co do epizodów to szczerze widziałem ją chyba tylko w "wkręconych w randkę", bo nie znajduję czasu na śledzenie wszystkich programów. Pozdrawiam
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Jordi
VIP Expert
x 1751
x 1774

[TVP1] Szlak Nadziei

Twarzy dużo słabszej dodajmy.

Baśka nawet jak zaczynała, to bardzo szybko się wyrobiła. Poza tym ludzie już kochali ją za reklamy Play.

Ida gafa za gafą w PnŚ (tym bardziej jestem w szoku, że dają ją do programu wymagającego obycia z historią i to dość szczegółową jeśli chodzi o postać, no ale pewno będą ją "ratować" na bieżąco), sztywniactwo i sztuczność w eventach (Lato Dwójki była najsłabszym ogniwem prowadzących)... W DDD najlepiej, ale czasami z d**y się czepiała.

To kolejny dowód na słabą obsadę TVP jeśli chodzi o prowadzących. Jeśli twarzą stacji zostaje osoba nieznana zbytnio jeszcze rok temu i dostaje co chwila coś nowego.

Ona nawet do Sykut z Polsatu ma megadaleko jeśli chodzi o poziom. Przemilczę już prezenterów TVN, żeby nie "kopać leżącego".
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

[TVP1] Szlak Nadziei

Jak można kogoś kochać za reklamy? No cóż, ja nie jestem chyba tym ludzikiem :D Iza lepiej sobie radzi,a Lucińska to też dla mnie objawienie, generalnie zawodzi mnie Marcelina.. Ida się wyrabia,a w "DDD" była w swoim żywiole, widać,że taniec to jej pasja,a swoim tańcem w finale pozamiatała. :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3043
x 1336

[TVP1] Szlak Nadziei

wislok pisze:
12 paź 2019, 15:49
@Trzeciak problem w tym,że ja żadnego zarzutu Kurdej-Szatan nie stawiam
Bo nie Tobie ten "zarzut" stawiam. ;)
wislok pisze:
Zresztą mówiło się,ze Pani Basia i jej mąż mieli być jurorami w "Czar Par:"..
Już pomijając to, że "Czar Par" po raz w tej dekadzie hitem już nie będzie (z całym szacunkiem, ale nawet TVN-owskie "We Dwoje" 17 lat temu wyglądało dużo lepiej), to jednak szkoda, że nie pojawiło się tam jedno z najbardziej medialnych małżeństw ostatnich lat.
wislok pisze:
Fajna lista Idy tylko dodajmy,że na miesiąc zniknęła z "PnŚ" i obecnie Idy w ogóle nie widzimy na antenie.
Za to wróci, i to jeszcze z większym impetem. ;)
wislok pisze:
Warto też dodać,że pierwotnie "Szlak Nadziei" miał być na jesieni tego roku, więc miałaby "PnŚ" i ten "Szlak" na jesieni( bo jednak już nie traktujmy jednorazowego prowadzenia eventu jak normalnie cyklicznego programu sezonowego)
Jednak ten jednorazowy event jest drugim co do wielkości przedsięwzięciem telewizyjnym w Europie, z którego sygnał zostanie wyemitowany praktycznie na cały świat. Trudno nie nazwać tego sporym wyróżnieniem (choć ze względu na znajomość j. angielskiego - jak najbardziej jest uzasadnione).
wislok pisze:
Faktycznie na wiosnę Idy może być za dużo,ale to nie jej wina.
Poniekąd jest. Mówimy mimo wszystko o dorosłej osobie, nikt przecież nie zmusił jej do tego, by przyjmowała wszystkie propozycje. ;)
DaMiAn1998 pisze:
11 paź 2019, 23:17
Program zadebiutuje w styczniu.
Sobotnie "Wiadomości" potwierdziły emisję programu wiosną: http://wiadomosci.tvp.pl/44816514/szlak ... la-andersa
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

[TVP1] Szlak Nadziei

@Trzeciak po pierwsze nie wiesz czy przyjmuje wszystkie propozycje, po drugie powtórzę o porze emisji i obecności na antenie decyduje TVP S.A. Swoją drogą może się okazać,że TVP przesunie program na lato czy jesień, bo takie sytuacje już bywały. Moim zdaniem byłaby niemądra odrzucając akurat tą konkretną propozycję. Ma swoje 5 minut, musi je wykorzystać, jakoś Barbara Kurdej-Szatan nie powiedziała do Rinkiego- "niech np. "DDD" poprowadzi ktoś inny, bo ja już miałam tyle programów i dużo mnie na antenie.. To nie jest jej rola i zmartwienie - to kwestia TVP , producenta. Rozumiem to, tylko się dziwię,że teraz niektórzy oczekują,żeby Ida najlepiej odrzucała propozycje, bo za dużo jej na antenie będzie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3043
x 1336

[TVP1] Szlak Nadziei

Ciągle nie widzisz, że Nowakowska będzie dużo bardziej eksponowana na antenie TVP od Kurdej-Szatan? :)

Poza tym w telewizji kwestie wizerunkowe są bardzo istotne, role "dobrej cioci" dla dzieci, surowej jurorki i podróżniczki historycznej gryzą się wręcz ze sobą, i to bardzo.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

[TVP1] Szlak Nadziei

Widzę,że ty masz o to ogromny ból pewnej części :D Tak poważnie to ok- wiosną może tak być,ale za to obecnie nie jest więc to się wyrówna. Jak będzie za to dalej - nie wiadomo- Szatan przez trzy lata była mocno eksponowana w TVP i widzą to chyba wszyscy poza Tobą. Na tym kończę to dyskusję prowadzącą donikąd.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3043
x 1336

[TVP1] Szlak Nadziei

Żadnego bólu nie mam. :D Stwierdzam fakty, które Ty próbujesz omijać. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

[TVP1] Szlak Nadziei

Trzeciak pisze:
14 paź 2019, 13:47

Poza tym w telewizji kwestie wizerunkowe są bardzo istotne, role "dobrej cioci" dla dzieci, surowej jurorki i podróżniczki historycznej gryzą się wręcz ze sobą, i to bardzo.
Warto się do tego odnieść. Czy Ida nie zna się na tańcu i nie powinna być jurorką w "DDD" ? Należy odpowiedzieć nad wyraz przecząco. Co do Kids? Ida Nowakowska- rocznik 1990, aktywna zawodowo od 2000 r., gdzie występowała już w Musicalach itd. To znaczy,ze ona doskonale wie co takie dziecko na progu kariery czuje, bo sama była taką dziewczynką, która nie bała się podążać za marzeniami, musiała mierzyć się z presją, tremą,ambicjami, wielkimi scenami, publicznością. Więc czy nie nadaje się jako takie duchowe wsparcie dla dzieciaków ? Może nie będzie ich traktować tak infantylnie jak Basia? Mnie tu się nic nie gryzie :) "Szlak Nadziei" przecież to będzie zwyczajny reality -show, tylko,że trasę wyznaczyli szlakiem Andersa. Jeśli mają być jakieś wątki histryczne to nie zdziwię się jak będzie jakiś konsultant czy ekspert historyczny przy programie, to tak jakby nagle wymagać od Ibisza czy kammela,że skoro program ma elementy taneczne czy muzyczne to oni mają się na nich znać.
To jedynie moja opinia. Pozdrawiam serdecznie @Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3043
x 1336

[TVP1] Szlak Nadziei

Nie neguję tego, że w składzie jurorów "DDD" Nowakowska nie znalazła się zasłużenie (mimo, że czasami z opiniami lekko przesadzała), ani tego, że ma świetny kontakt z dziećmi (co pokazała w "Bake Off Junior", ale tutaj udział Nowakowskiej jest dość wątpliwy. ;) Poza tym "zwyczajne", to może są takie programy jak "Rolnik szuka żony", czy "Teściowe i Synowe", ale ten ma mieć jakąś misję. A konsultanci historyczni nie są w stanie zapełnić wszystkich wątków historycznych.

A porównywanie tego typu produkcji dokumentalnej do "The Voice of Poland", czy "Tańca z Gwiazdami" jest niedorzeczne. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

[TVP1] Szlak Nadziei

@Trzeciak nie mam zamiaru z góry przesądzać czy skreślać Idy Nowakowskiej tak jak Ty to czynisz . Zawsze jest czerwony guzik na pilocie, naprawdę nie trzeba oglądać.Nie nazwałbym tej produkcji dokumentalnej.
Jordi
VIP Expert
x 1751
x 1774

[TVP1] Szlak Nadziei

A niby czym? Bo na pewno nie reality szoł czy programem rozrywkowym, skoro tam ma być ZERO rywalizacji, a "wzajemna pomoc" i "poznawanie historii"...
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 32
x 162

[TVP1] Szlak Nadziei

@Jordi producenci już dawno odpowiedzieli na to pytanie i nie trzeba tu interpretacji poszczególnych użytkowników https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... edy-emisja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiadane programy telewizyjne”