[TVP1] Szlak Nadziei

Programy w produkcji lub czekające na swoją premierę telewizyjną.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Trzeciak » 21 paź 2019, 21:10

wislok pisze:
16 paź 2019, 22:47
@Trzeciak nie mam zamiaru z góry przesądzać czy skreślać Idy Nowakowskiej tak jak Ty to czynisz . Zawsze jest czerwony guzik na pilocie, naprawdę nie trzeba oglądać.
@wislok - tylko dlaczego do niemal każdej dużej nowości musi być angażowana Nowakowska, a TVP zabiera szansę chociażby Brzózce, który świetnie prowadzi "Grę Słów - Krzyżówkę" - i z góry - dużo bardziej pasuje do tego projektu niż Nowakowska. :)
wislok pisze:
Nie nazwałbym tej produkcji dokumentalnej.
A jak chcesz nazwać reality-show, który sam w sobie jest formą dokumentalną, a na dodatek - będą w nim poruszane wątki historyczne? Do swojego zdania masz prawo, ale tu piszesz bzdurę przeczącą sobie. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Jordi
VIP Expert

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Jordi » 21 paź 2019, 21:18

Co to za survival, gdzie będą z niepasującą tam kompletnie prowadzącą tylko podniecać się historią Andersa? :o

Producenci zawsze gadają cuda wianki, a potem najczęściej brakuje w programie wiele z tego co zapowiadali ;)
wislok
Junior

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: wislok » 21 paź 2019, 21:38

Trzeciak pisze:
21 paź 2019, 21:10
wislok pisze:
@Trzeciak nie mam zamiaru z góry przesądzać czy skreślać Idy Nowakowskiej tak jak Ty to czynisz . Zawsze jest czerwony guzik na pilocie, naprawdę nie trzeba oglądać.
@wislok - tylko dlaczego do niemal każdej dużej nowości musi być angażowana Nowakowska, a TVP zabiera szansę chociażby Brzózce, który świetnie prowadzi "Grę Słów - Krzyżówkę" - i z góry - dużo bardziej pasuje do tego projektu niż Nowakowska. :)
wislok pisze:
A jak chcesz nazwać reality-show, który sam w sobie jest formą dokumentalną, a na dodatek - będą w nim poruszane wątki historyczne? Do swojego zdania masz prawo, ale tu piszesz bzdurę przeczącą sobie. ;)
Trzymajmy się faktów. Tylko ta jesień- zdaje się 5 czy 6 nowości("Czar Par", Wkręceni w randkę", "Najgorszy Kucharz",Gra słów.Krzyżówka.", Gotowi do gotowania.Start!", "Matki i synowe") ile prowadzi Nowakowska - 0 . Ze pojawiła się gościnie- to na tej samej zasadzie Niecik był zaangażowany itd. To groteskowe ,że to liczysz. Możesz jej nie lubić, ale wiesz akurat ten zarzut brzmi groteskowo w ustach człowieka, który nie widział problemu,że wszystkie produkcje Rochstaru prowadziła Barbara Kurdej-Szatan(lokomotywy stacji) ,ale to ok, bo ją akurat lubił. Nie jesteś w żaden sposób obiektywny, sprawiedliwy i uczciwy w swoich ocenach. Nie będę dopytywał niby dlaczego Brzózka ma większe kompetencje od Idy - mnie np. on irytuje, a Krzyżówkję prowadzi beznadziejnie.

@Trzeciak ja nie muszę jej nazywać, TVP i producent to zrobili, obejrzę to będę mógł powiedzieć co to za produkcja. Dla mnie dokument to np. "Prorok w dżinsach"
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Trzeciak » 21 paź 2019, 22:02

wislok pisze:
21 paź 2019, 21:38
Trzymajmy się faktów. Tylko ta jesień- zdaje się 5 czy 6 nowości("Czar Par", Wkręceni w randkę", "Najgorszy Kucharz",Gra słów.Krzyżówka.", Gotowi do gotowania.Start!", "Matki i synowe") ile prowadzi Nowakowska - 0 .
Skoro czepiamy się faktów, to prowadzi(ła) "Pytanie na śniadanie", a niedługo będzie prowadzić Eurowizję Junior, która będzie największym przedsięwzięciem telewizyjnym w Polsce tej jesieni. Minie Konkurs w Gliwicach i Nowakowskiej będzie w TVP coraz wiecej. ;)
wislok pisze:
Możesz jej nie lubić, ale wiesz akurat ten zarzut brzmi groteskowo w ustach człowieka, który nie widział problemu,że wszystkie produkcje Rochstaru prowadziła Barbara Kurdej-Szatan(lokomotywy stacji) ,ale to ok, bo ją akurat lubił.
Bo Kurdej-Szatan ma charyzmę, czego Nowakowskiej - z całym szacunkiem - brakuje. Dlatego jej słodko-skrzeczący głos aż tak nie irytuje, a i w "TzG" radzi sobie świetnie tanecznie i ma sympatię u widzów. Do tego nikt nie ładował blondynki z pewnej sieci komórkowej w jakieś reality-show, które do niej nie pasuje.
wislok pisze:
Nie jesteś w żaden sposób obiektywny, sprawiedliwy i uczciwy w swoich ocenach. Nie będę dopytywał niby dlaczego Brzózka ma większe kompetencje od Idy - mnie np. on irytuje, a Krzyżówkję prowadzi beznadziejnie.
To, że ją lubię, nie znaczy, że mam jej nie krytykować. Poza tym jednak Brzózka ma - większy warsztat (w "Kawie czy Herbacie?" nie ekscytował się byle czym, jak to często robi Nowakowska w "Pytaniu na śniadanie") i doświadczenie. A skoro Ciebie irytuje w "Krzyżówce" - OK, masz do tego prawo, ale nie zarzucaj komuś braku obiektywności, sprawiedliwości i uczciwości, skoro sam ignorujesz pewne twarde argumenty. :)
wislok pisze:
@Trzeciak ja nie muszę jej nazywać, TVP i producent to zrobili, obejrzę to będę mógł powiedzieć co to za produkcja. Dla mnie dokument to np. "Prorok w dżinsach"
Umówmy się, że (przynajmniej w części) jesteśmy osobami dorosłymi i wypowiadamy się na forum poświęconym mediom, gdzie z opisu nietrudno można wywnioskować jaka to będzie produkcja. Tak samo "BB" i "Top Model" to jak najbardziej seriale dokumentalne, tyle, że robione w specyficznych warunkach
Pozdrawiam, Trzeciak
adijos98d
Poster

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: adijos98d » 21 paź 2019, 22:17

Szukacie problemów tam gdzie ich nie ma.... Jak się nie podoba prowadząca to nie będziecie oglądać.. jest pilot i setki kanałów i nie musicie oglądać Idy.
Jordi
VIP Expert

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Jordi » 21 paź 2019, 22:23

@adijos98d wybacz, ale to jest forum, a nie temat "jak coś nie pasi to nie oglądaj i nie pisz".

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, tylko jak zawsze widać głównie o dziwo w tematach programów i seriali TVP, że niektórzy tego nie rozumieją :)

Fakt jest taki, że z bardzo dobrego pomysłu na reality-show z rywalizacją wyjdzie nie wiadomo co, a zapowiedzi producentów tylko pogłębiają to wrażenie... I nie tylko o prowadzącą chodzi tak naprawdę.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2019, 22:26 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
Alek1224
Activist

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Alek1224 » 21 paź 2019, 22:25

Od początku były założenia że ma nie być rywalizacji.
Jordi
VIP Expert

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Jordi » 21 paź 2019, 22:28

@Alek1224 tak mi chodzi o to, że ten pomysł aż się prosi o taki właśnie format programu, a nie to co zapowiadają "ciuciuciu pomagajmy sobie w potrzebie i poznajmy historię" - przecież sama ta zapowiedź wieje nudą na kilometr :o
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Trzeciak » 21 paź 2019, 22:33

Akurat w tego typu formacie tym trudniej wyobrazić sobie rywalizację (i przez to tym bardziej dziwnym pomysłem jest prowadzenie programu przez Nowakowską). Tutaj dużo zależy od operatorów kamer i realizatorów, szczególnie od ich ujęć, i wtedy może wyjść całkiem interesujący projekt. Co prawda w "Sanatorium Miłości" jest rywalizacja, ale zepchnięta na drugi plan i tu dużym atutem stanowią chociażby widoki na Ustroń.
Pozdrawiam, Trzeciak
wislok
Junior

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: wislok » 21 paź 2019, 22:38

@Trzeciak piszesz,że angażowana jest Ida Nowakowska do niemal każdej dużej nowości, na co Ci odpowiadam,że do żadnej nowości tej jesieni nie jest zaangażowana tak jak ja rozumiem to słowo, czyli prowadzenie programu,a nie występ epizodyczny w jakimś odcinku to Ty na to,że prowadzi "Pytanie na śniadanie. Tylko,że rozmawialiśmy o nowościach,a tym "Morning show" dwójki nie można nazwać.

TV zawsze ma pewne osoby, na które stawia i taką osobą była Barbara Kurdej-Szatan, którą pozytywnie odbierała publiczność i prowadziła te wszystkie programy, Polsat ma Sykut- Jeżynę, która prowadzi programy rozrywkowe, pogodę, nawet swego czasu program sportowy "atleci" czy programy muzyczne .
Co do Idy to może się nie sprawdzi w tym nowym programie, ja zwyczajnie po ludzku życzę jej dobrze, a wiesz czemu? Bo mnie "kupiła" , "Kupiła mnie swoją pasją w "DDD" - widać,że ona żyje tańcem,a ten taniec w finale mnie powalił. Cenię ludzi z prawdziwą pasją.. Czy TVP dobrze robi stawiając teraz na Idę ? Tego nie wiem, to ocenią widzowie i sukcesy lub ich brak programów. Nie czuję się kimś kto jest nie wiadomo kim,żeby wydawać ostateczne osądy. Popełniłem ten błąd z Izą Krzan kiedy nie dałem jej za dużo czasu i zbyt pochopnie, bardzo niesprawiedliwie, powierzchownie ją oceniłem. Teraz się z tym fatalnie czuję i to mnie też czegoś nauczyło. Wolę teraz nie wydawać negatywnych opinii, a raczej podchodzić z większą życzliwością. Zyczę Idzie by przeżyła świetną przygodę,a program by odniósł względny sukces.
Czy to na pewno ma tak wyglądać jak to przedstawiacie ? , to,że nikt nie odpada nie oznacza,że nie będzie rywalizacji,a może po prostu zadania jakie będą mieli do wykonania w trakcie będą wymagały współpracy, co nie oznacza,że nie będą zdobywać jakiś pkt czy czegoś i triumfator czegoś nie wygra.
Alek1224
Activist

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Alek1224 » 21 paź 2019, 22:43

Sami producenci mówili że ma być nacisk na współpracę grupy.
wislok
Junior

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: wislok » 21 paź 2019, 22:49

Przed chwilą czytałem,ze słowa producentów są niewiarygodne,ale widzę,że to też tutaj jest traktowane wybiórczo , czyli,że to będzie reality-show to cuda-wianki i bajka producentów,ale jak już mowa o braku rywalizacji czy współpracy to już wiarygodni :) Zobaczymy co z tego wyjdzie bo to może faktycznie projekt unikatowy w świecie i ogromne z tym ryzyko. Dużo bezpieczniej sprowadzić sprawdzony w świecie format na licencji niż samemu coś wymyślić.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Trzeciak » 21 paź 2019, 23:30

wislok pisze:
21 paź 2019, 22:38
@Trzeciak piszesz,że angażowana jest Ida Nowakowska do niemal każdej dużej nowości, na co Ci odpowiadam,że do żadnej nowości tej jesieni nie jest zaangażowana tak jak ja rozumiem to słowo, czyli prowadzenie programu,a nie występ epizodyczny w jakimś odcinku to Ty na to,że prowadzi "Pytanie na śniadanie.
Już w poprzednim poście pisałem dlaczego Nowakowska nie prowadzi dużego programu w jesiennej ramówce. Wystarczy tylko uważniej przeczytać post i połączyć fakty jak równanie 2+2. :)
wislok pisze:
Co do Idy to może się nie sprawdzi w tym nowym programie, ja zwyczajnie po ludzku życzę jej dobrze, a wiesz czemu?
To, że kogoś tu krytykujemy, nie znaczy, że nie życzymy jej dobrze. Wręcz przeciwnie.
wislok pisze:
Bo mnie "kupiła" , "Kupiła mnie swoją pasją w "DDD" - widać,że ona żyje tańcem,a ten taniec w finale mnie powalił. Cenię ludzi z prawdziwą pasją..
Nikt tu nie kwestionuje talentu tanecznego Nowakowskiej, jaki bez dwóch zdań ma.
wislok pisze:
Tego nie wiem, to ocenią widzowie i sukcesy lub ich brak programów. Nie czuję się kimś kto jest nie wiadomo kim,żeby wydawać ostateczne osądy. Popełniłem ten błąd z Izą Krzan kiedy nie dałem jej za dużo czasu i zbyt pochopnie, bardzo niesprawiedliwie, powierzchownie ją oceniłem. Teraz się z tym fatalnie czuję i to mnie też czegoś nauczyło.
A ja bym się z tym fatalnie nie czuł. ;) Piszemy o osobach dorosłych, które na dodatek pracują w show-biznesie, gdzie na co dzień trzeba mierzyć się z krytyką, a nikt ich przecież siłą tam nie zaprowadził. :) Sam nie żałuję tego, że krytykowałem Brzozowskiego za pierwsze odcinki "Koła Fortuny", gdzie sprawiał wrażenie dość aroganckiego i krzykliwego, ale z czasem się uspokoił, zrobił postęp (w przeciwieństwie do Tyńca) i się wyrobił. A inni wydają takie, a nie inne opinie o Nowakowskiej, ale nie dlatego, że ktoś ją lubi lub nie, ale w oparciu o coś.
wislok pisze:
21 paź 2019, 22:49
Przed chwilą czytałem,ze słowa producentów są niewiarygodne
Nikt takich słów nie użył, pisałem tylko o Twojej błędnej interpretacji.
wislok pisze:
21 paź 2019, 22:49
Dużo bezpieczniej sprowadzić sprawdzony w świecie format na licencji niż samemu coś wymyślić.
Na szczęście sukces "Sanatorium Miłości" przeczy tej tezie. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
wislok
Junior

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: wislok » 22 paź 2019, 13:00

@Trzeciak @Jordi napisał
Jordi pisze:Producenci zawsze gadają cuda wianki, a potem najczęściej brakuje w programie wiele z tego co zapowiadali
to odnośnie nikt nie pisał,że słowa producentów są niewiarygodne.
Trzeciak pisze:Na szczęście sukces "Sanatorium Miłości" przeczy tej tezie.
Nie przeczy. Po pierwsze to,że "sanatorium miłości" odniósł sukces nie oznacza,że TVP nie poniosła ryzyka tworząc własny projekt. Dwa - jednak zrobili coś a'la "Rolnik" tylko w sanatorium, nic odkrywczego,że w sanatorium są romanse, rozumiem,że nie każdy był w sanatorium,ale w skeczach nie ma krzty przesady o pobytach w sanatorium. Wiem, bo żyję na tym świecie i niejedno widziałem, niedawno wróciłem z sanatorium.

wrzucam tu twój post -
Trzeciak pisze:
wislok pisze:
wislok pisze:
Do niego się odnosiłem,a nie do 10 innych postów , gdzie może pisałeś coś innego. Z tego postu wynika,że Ida Nowakowska jest angażowana do niemal każdej nowej produkcji . Odniosłem się
wislok pisze:
Trzeciak pisze:
wislok pisze:
wislok pisze:
Trzymajmy się faktów. Tylko ta jesień- zdaje się 5 czy 6 nowości("Czar Par", Wkręceni w randkę", "Najgorszy Kucharz",Gra słów.Krzyżówka.", Gotowi do gotowania.Start!", "Matki i synowe") ile prowadzi Nowakowska - 0 . Ze pojawiła się gościnie- to na tej samej zasadzie Niecik był zaangażowany itd. To groteskowe ,że to liczysz. Możesz jej nie lubić, ale wiesz akurat ten zarzut brzmi groteskowo w ustach człowieka, który nie widział problemu,że wszystkie produkcje Rochstaru prowadziła Barbara Kurdej-Szatan(lokomotywy stacji) ,ale to ok, bo ją akurat lubił. Nie jesteś w żaden sposób obiektywny, sprawiedliwy i uczciwy w swoich ocenach. Nie będę dopytywał niby dlaczego Brzózka ma większe kompetencje od Idy - mnie np. on irytuje, a Krzyżówkję prowadzi beznadziejnie.

Na co Ty piszesz o "PnS" , sugerując,że pomijam fakty czy argumenty
Trzeciak pisze:
21 paź 2019, 22:02
wislok pisze:
Trzymajmy się faktów. Tylko ta jesień- zdaje się 5 czy 6 nowości("Czar Par", Wkręceni w randkę", "Najgorszy Kucharz",Gra słów.Krzyżówka.", Gotowi do gotowania.Start!", "Matki i synowe") ile prowadzi Nowakowska - 0 .
Skoro czepiamy się faktów, to prowadzi(ła) "Pytanie na śniadanie", a niedługo będzie prowadzić Eurowizję Junior, która będzie największym przedsięwzięciem telewizyjnym w Polsce tej jesieni. Minie Konkurs w Gliwicach i Nowakowskiej będzie w TVP coraz wiecej. ;)
wislok pisze:
Możesz jej nie lubić, ale wiesz akurat ten zarzut brzmi groteskowo w ustach człowieka, który nie widział problemu,że wszystkie produkcje Rochstaru prowadziła Barbara Kurdej-Szatan(lokomotywy stacji) ,ale to ok, bo ją akurat lubił.
Bo Kurdej-Szatan ma charyzmę, czego Nowakowskiej - z całym szacunkiem - brakuje. Dlatego jej słodko-skrzeczący głos aż tak nie irytuje, a i w "TzG" radzi sobie świetnie tanecznie i ma sympatię u widzów. Do tego nikt nie ładował blondynki z pewnej sieci komórkowej w jakieś reality-show, które do niej nie pasuje.
wislok pisze:
Nie jesteś w żaden sposób obiektywny, sprawiedliwy i uczciwy w swoich ocenach. Nie będę dopytywał niby dlaczego Brzózka ma większe kompetencje od Idy - mnie np. on irytuje, a Krzyżówkję prowadzi beznadziejnie.
To, że ją lubię, nie znaczy, że mam jej nie krytykować. Poza tym jednak Brzózka ma - większy warsztat (w "Kawie czy Herbacie?" nie ekscytował się byle czym, jak to często robi Nowakowska w "Pytaniu na śniadanie") i doświadczenie. A skoro Ciebie irytuje w "Krzyżówce" - OK, masz do tego prawo, ale nie zarzucaj komuś braku obiektywności, sprawiedliwości i uczciwości, skoro sam ignorujesz pewne twarde argumenty. :)
wislok pisze:
Umówmy się, że (przynajmniej w części) jesteśmy osobami dorosłymi i wypowiadamy się na forum poświęconym mediom, gdzie z opisu nietrudno można wywnioskować jaka to będzie produkcja. Tak samo "BB" i "Top Model" to jak najbardziej seriale dokumentalne, tyle, że robione w specyficznych warunkach
Więc to tak, odnośnie 2+2, nie mogę przy całej sympatii zaliczyć "PnŚ" jako nowości, a "Eurowizję junior"przypomnę,że nie tylko ona prowadzi. Zważając na to,że bardzo dobrze operuje językiem chyba o to pretenmsji mieć nie możemy..
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Szlak Nadziei

Post autor: Trzeciak » 22 paź 2019, 18:33

wislok pisze:
22 paź 2019, 13:00
@Trzeciak @Jordi napisał
Jordi pisze:Producenci zawsze gadają cuda wianki, a potem najczęściej brakuje w programie wiele z tego co zapowiadali
to odnośnie nikt nie pisał,że słowa producentów są niewiarygodne.
@Jordi tutaj pisał o postawie producentów, którzy często PR-owo mówią, że to produkt, którego jeszcze nie było, a sam w sobie wykonany jest średnio, co się niestety potwierdza, a tutaj odnieśliśmy się na razie tylko do programu "Szlak Nadzei". Oczywiście wcale tak być nie musi w tym przypadku.
wislok pisze:
Trzeciak pisze:Na szczęście sukces "Sanatorium Miłości" przeczy tej tezie.
Nie przeczy. Po pierwsze to,że "sanatorium miłości" odniósł sukces nie oznacza,że TVP nie poniosła ryzyka tworząc własny projekt. Dwa - jednak zrobili coś a'la "Rolnik" tylko w sanatorium, nic odkrywczego,że w sanatorium są romanse, rozumiem,że nie każdy był w sanatorium,ale w skeczach nie ma krzty przesady o pobytach w sanatorium. Wiem, bo żyję na tym świecie i niejedno widziałem, niedawno wróciłem z sanatorium.
1. Ryzyko jest zawsze, ale jak mówi znane powiedzenie - "Jest ryzyko, jest zabawa". :)
2. Owszem - program jest w stylu "Rolnika", ma tą samą prowadzącą (co jak najbardziej jest zrozumiałe), ale sam sobie różni się od "Rolnika". Jest większa interakcja Manowskiej, która razem z kuracjuszami bierze udział w większości atrakcji. Owszem - może nic nadmiernie odkrywczego, ale ktoś to zauważył, i zrobił z tego całkiem udany komercyjnie produkt, który nie powstał na bazie zagranicznej licencji, co się udało chyba pierwszy raz od ponad 10 lat. No i dobrze - może drugimi USA, UK czy Holandią nie będziemy, ale czas użyć kreatywności i przestać się ograniczać tylko do programów na licencji. ;)
wislok pisze:
Do niego się odnosiłem,a nie do 10 innych postów , gdzie może pisałeś coś innego. Z tego postu wynika,że Ida Nowakowska jest angażowana do niemal każdej nowej produkcji . Odniosłem się
A czy tak nie jest? ;) Przecież wymieniłem listę. Może teraz jest to niezauważalne, ale telewizyjnej jesieni bliżej już końca, niż początku, Konkurs Piosenki Eurowizji dla Juniorów już za miesiąc, a przed "The Voice Kids" jeszcze Sylwester i Nowakowskiej będzie coraz więcej. ;)
wislok pisze:
Więc to tak, odnośnie 2+2, nie mogę przy całej sympatii zaliczyć "PnŚ" jako nowości, a "Eurowizję junior"przypomnę,że nie tylko ona prowadzi. Zważając na to,że bardzo dobrze operuje językiem chyba o to pretenmsji mieć nie możemy..
Na Eurowizji Junior (gdzie to prowadzący ogłoszą zwycięzcę) - każda osoba prowadząca jest niezwykle ważna. Dodajmy, że to nie jest prowadzenie n-tego programu z rzędu, tylko dużego, ponad 2-godzinnego międzynarodowego widowiska, gdzie jednak trzeba opanować scenariusz w języku angielskim, a to przez udział Nowakowskiej w "Szlaku Nadzei" jest w tej chwili nieco zaburzone. Skończy się Junior Eurowizja, to znając życie w TVP zacznie się promocja "Sylwestra Marzeń" (także z udziałem Nowakowskiej), a później "The Voice Kids" i zacznie się to wszystko już toczyć torem, gdzie Nowakowskiej będzie pełno. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiadane programy telewizyjne”