[???] Dance Revolution

Programy w produkcji lub czekające na swoją premierę telewizyjną.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[???] Dance Revolution

Post autor: Trzeciak » 11 lis 2019, 12:19

Golden Media Polska kupił licencję na pochodzący z Kanady format Armozy "Dance Revolution", który w formule przypomina "Got to Dance" i "World of Dance" (bardziej to drugie, choć z użyciem kamer tworzących efekt 360 stopni) i będzie chciał przekonać polskie stacje do realizacji tego projektu: http://ceetv.net/readItem?id=46083

Tu prezentacja formatu: http://www.armozaformats.com/formats/st ... revolution

Chyba ktoś tu zapomniał jak wielką klapą było rok temu "World of Dance" w Polsce. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

[???] Dance Revolution

Post autor: Nina » 11 lis 2019, 15:53

WoD tak, ale już DDD nie, więc gdzie jest pies pogrzebany? Czy przyjdą do programu utalentowanii i charyzmatyczni uczestnicy i czy przede wszystkim uda się znaleźć odpowiednich prowadzących i jurorów, nie mówiąc o tym kto się skusi, żeby wyprodukować i wrzucić program do ramówki. Jeśli kolejna odsłona DDD nie straci widowni, to chyba będzie znaczyło, że taniec jeszcze ma się dobrze i może warto będzie zaryzykować.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[???] Dance Revolution

Post autor: Trzeciak » 11 lis 2019, 16:02

No właśnie dlatego, że "DDD" odróżnia się znacznie od tych formatów (choćby charakterem, sceną, technikami realizacyjnymi), a ponadto występują celebryci, którzy walczą o nagrody na szczytne cele - program osiągnął (umiarkowany, ale jednak) sukces. Akurat format "Dance Revolution" też obserwuję też niemal od początku (w Kanadzie jurorami jest duet Les Twins - pierwsi zwycięzcy "WoD" w USA), i dla mnie jest, poza detalami, za bardzo podobny do "WoD" do tego nieco gorzej wykonany. A kamery 360 stopni były już w czwartej edycji "Got to Dance" w UK, więc to żadna nowość.

Wiadomo, że Goldenowi chodzi poniekąd o kasę i sentymenty związane z "YCD", ale nie widzę w 2020 roku zbyt wielu szans na sukces tego programu, już pomijając to, że taniec jest najbardziej niedocenianą formą sztuki w telewizji.
Pozdrawiam, Trzeciak
adijos98d
Poster

[???] Dance Revolution

Post autor: adijos98d » 11 lis 2019, 16:06

Program może wylądować w Polsacie i być może poprowadzi go Basia Kurdej-Szatan. Nina dostała prezent od Kurskiego, Basia jako prowadząca radzi sobie świetnie i niczego jej nie brakuje :)
Jeśli w programie zasiądą w jury profesjonaliści, dobrzy prowadzący to program może okazać się sukcesem.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[???] Dance Revolution

Post autor: Trzeciak » 11 lis 2019, 16:08

Nie sądzę, by Polsat po tak ogromnej klęsce "World of Dance" inwestował w kolejny tak podobny projekt, pomijając to, że program od. J. Lo. miał fatalnie dobraną obsadę. ;)

Zresztą po producencie można się domyślać jakiej stacji jako pierwszej zostanie zaproponowany program. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
wislok
Junior

[???] Dance Revolution

Post autor: wislok » 11 lis 2019, 17:46

Trzeciak pisze:
11 lis 2019, 16:02
Już pomijając to, że taniec jest najbardziej niedocenianą formą sztuki w telewizji.
Tak na pewno :lol:
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

[???] Dance Revolution

Post autor: Nina » 11 lis 2019, 19:18

adijos98d pisze:
11 lis 2019, 16:06
Jeśli w programie zasiądą w jury profesjonaliści, dobrzy prowadzący to program może okazać się sukcesem.
Herbuś, "Roofi", Malitowski, czyż to nie profesjonaliści? W temacie tańca zdecydowanie tak. Nawet współprowadzący Niecikowski również, a mimo wszystko czegoś zabrakło :-\ Być może jednak faktycznie udziału gwiazd. Jak widać po różnych tytułach takie programy ciągle mają się dobrze, w każdym razie nie najgorzej. Również nie sądzę, żeby Polsat dał się skusić po klapie WoD, bo i po co, ma swój TzG do którego zawsze ściągnie gwiazdy, a w zasadzie bardziej już "gwiazdy", które wygenerują wystarczające zainteresowanie. Kurdej nie pasuje mi na prowadzącą takie programy, ale to moje zdanie. Może TVN da się namówić, na pewno zrobią to dobrze to i może jakiś sukces będzie :)
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Jordi
VIP Expert

[???] Dance Revolution

Post autor: Jordi » 11 lis 2019, 21:38

TVN bierze od "szczekającego pieska" raczej mniejsze programy. Wyjątkiem był właśnie... YCD :o

Ale nie chciałbym tego programu w PL. Jeszcze opary megaklapy WoD całkowicie nie opadły xP
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert

[???] Dance Revolution

Post autor: CaptainMorgan » 11 lis 2019, 21:47

Pytanie, czy mając YCD lepiej ryzykować z wprowadzeniem nowego formatu, czy powrócić do sprawdzonego programu.

Z drugiej strony TVP raczej odpada ze względu na DDD, a Polsat już na takim programie się przejechał.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

[???] Dance Revolution

Post autor: N-O-R-O-N » 11 lis 2019, 21:56

Eeech... jeżeli TVN stawia na zupełnie nowy program taneczny, to trochę słabo. Zaraz możnaby stwierdzić, że to odpowiedź na ostatnie pozycje Polsatu i TVP... I pomyśleć, że kiedyś bywało na odwrót. Do DDD to może i tym bardziej, bo jakieś technologiczne cudawianki, sądząc po opisie. Nie będę się przyglądał temu zbytnio, zresztą mnie programy taneczne przestały kręcić.
#TVPZaMurem :twisted:

2020.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[???] Dance Revolution

Post autor: Trzeciak » 12 lis 2019, 21:36

wislok pisze:
11 lis 2019, 17:46
Trzeciak pisze:
Już pomijając to, że taniec jest najbardziej niedocenianą formą sztuki w telewizji.
No i co tym nieco pogardliwym wpisem chciałeś wnieść? Rozumiem, jak każdy rodzaj sztuki nie każdemu może przypaść do gustu, ale biorąc pod uwagę ile tancerki i tancerze wkładają pracy, by wykonać układ perfekcyjnie to tym bardziej należy się im szacunek.
CaptainMorgan pisze:
11 lis 2019, 21:47
Pytanie, czy mając YCD lepiej ryzykować z wprowadzeniem nowego formatu, czy powrócić do sprawdzonego programu.
W powrót "YCD" wątpię. Zresztą w USA także format prawdopodobnie przejdzie do historii biorąc pod uwagę jak żenujące wyniki oglądalności osiągnęła tegoroczna edycja programu.

Gdyby tak hipotetycznie TV Puls zainwestowała w program, no to byłaby niezła niespodzianka. :evil:
Pozdrawiam, Trzeciak
wislok
Junior

[???] Dance Revolution

Post autor: wislok » 12 lis 2019, 23:52

Trzeciak pisze:
12 lis 2019, 21:36
wislok pisze:
11 lis 2019, 17:46
Trzeciak pisze:
No i co tym nieco pogardliwym wpisem chciałeś wnieść? Rozumiem, jak każdy rodzaj sztuki nie każdemu może przypaść do gustu, ale biorąc pod uwagę ile tancerki i tancerze wkładają pracy, by wykonać układ perfekcyjnie to tym bardziej należy się im szacunek.
@Trzeciak ,że co? Taniec nie jest niedoceniany w TV. Musicale, opery, muzyka klasyczna , sztuka ludowa i mógłbym wymienić wiele innych rodzajów sztuki całkowicie pomijanych w TV,a taniec ma w TV co chwila jakiś program i on niby jest najbardziej niedocenianą formą sztuki w TV , Jedyne co zrobiłem to się zaśmiałem z twojej opinii . Nie wiem jak można tu było dostrzec pogardę dla tańca czy tancerzy? Mam ogromny szacunek dla tancerzy.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[???] Dance Revolution

Post autor: Trzeciak » 13 lis 2019, 8:57

Rozumiem, przepraszam, że to źle zrozumiałem. :) Mi chodziło głównie o programy talent-show, gdzie produkcje muzyczne (minimum 21 edycji "Szansy na sukces", 12 edycji "Od przedszkola do Opola", 11 edycji "MBTM", minimum 12 edycji "TTBZ", o całej serii "The Voice" plus ewentualnym nowym projekcie, który może wkrótce się w Polsce pojawić nie wspomnę) radzą sobie znacznie lepiej od widowisk tanecznych (wyjątkiem jest "TzG", który doczekał się 23 edycji, a tak "YCD" - 9 edycji, "Got to Dance" - 4 sezony). Nawet w Eurowizji konkursy muzyczne lepiej sobie radzą od tanecznych (Eurowizja Taneczna anulowana po dwóch edycjach, Eurowizja Młodych Tancerzy się w tym roku nie odbyła).
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiadane programy telewizyjne”