[TVN/TVN7] Big Brother

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Fillion
Użytkownik
x 92
x 61

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Fillion » 24 mar 2019, 1:07

https://i.ytimg.com/vi/ZC3uTL3NwCc/hqde ... 0b1O9Te1qQ

Te słowa nabrały nowego znaczenia przez ostatnie dni ;-)
16 x
BennyTheBall
Użytkownik
x 13

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: BennyTheBall » 24 mar 2019, 1:12

Dobry wszystkim

Ominął mnie jeden dzień, wchodzę tutaj i czytam co się działo a potem gdy już żenadometr zrobił czwarte okrążenie uznałem że zaloże konto. Dziękuję Wam za opisy streamu - nie ma czasu samemu oglądać a do tego realizacja streamów w porównaniu do pierwszego edycji można powiedzieć że jest binarna tzn. wtedy była a teraz jej nie ma ;)

Pozwolę sobie wkleić mój komentarz co dałem w innym miejscu:

Ten nowy BigBrother Polska to najlepszy przykład na to że:
- nawet format samograja można spierdolić
- oszczędzanie na ludziach nie przynosi zysku
- oszczędzanie na infrastrukturze nie przynosi zysku

Wiedziałem że ta edycja nie dorówna pierwszej, podejrzewałem że nawet pierwszym trzem może nie dać rady, ale nie spodziewałem się że będzie pretendentem do tytułu najgorszego reality show w polskiej telewizji.

Czy to oznacza że formuła takich programów się wyczerpała czy może raczej TVN i Endemol lata świetności mają już dawno za sobą? Takie programy z sukcesem wciąż realizują inni więc to jest chyba pytanie retoryczne.

A czy ktoś może ma dojścia i wie jak bardzo spadły stawki reklamowe przy tym programie? Bo jak tak dalej pójdzie to nawet mnie będzie stać by wykupić reklamę ;)

Dzięki raz jeszcze za wspaniałą robotę. Keep doing :)

Pozdrawiam
Benny
1 x
Marta93
Użytkownik
x 41

Re: [TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Marta93 » 24 mar 2019, 1:13

Co tam się dzisiaj zadziało, totalna porażka.
Produkcja kuleje, a nawet już upadła. Wolne sobie na weekend pobrali czy co?

Porównuje tą edycje do tych brytyjskich bo te najlepiej znam.
Tam nie miałyby miejsca takie sytuacje jak np ta z wodą. Produkcja od razu reagowała na jakiekolwiek problemy w domu, zapraszała domowników do pokoju zwierzeń i informowała ich, że np problem zostanie zaraz naprawiony.
Psycholog z tego co wiem był tam dostępny 24h, odmowa rozmowy z nim lub brak reakcji niedopuszczalny.

Nawet ta sytuacja z nogą Natalii, w Uk by ją natychmiast zawołali do Pokoju Zwierzeń i upewnili sie czy nie potrzebuje pomocy lekarza. Może brzmi to absurdalnie bo mała ranka, ale tam tak dbali o domowników.

Według mnie głosem Wielkiego Brata powinien być ktoś z produkcji. Tutaj często slychac, że Wielka Siostra nie wie co ma powiedzieć, jakby sama nie wiedziała co się dzieje. Słabo to się ogląda.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

2 x
Awatar użytkownika
rafal_rambo
Obserwator
x 2
x 76

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: rafal_rambo » 24 mar 2019, 1:17

Powinni mieć do wykonania zadania codzienne a oprócz tego ogólne zadanie tygodniowe (za które mogą wygrać coś ekskluzywnego) to wtedy by się nie nudzili, bo ten tydzień to jakaś lipa jedyne co mogli coś porobić to zbudować meble bo reszta zadań to jakieś głupie gry "planszowe".
Jak by zrobili takie zadanie jak było w UK BB http://www.showmag.info/2005/07/02/zada ... brother-6/ to by było zabawnie.
0 x
kajtek900
Obserwator
x 68
x 39

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: kajtek900 » 24 mar 2019, 1:22

Oprócz wszystkich problemów, największy uważam za brak autorytetu i decyzyjności
WIELKIEGO BRATA/SIOSTRY
Skandaliczny jest brak odpowiedzi, albo rozpoczynanie wypowiedzi i kończenie jej po kilku minutach. Idealnie stosunek określa Maciej, który jest gburem i chamem, ale przynajmniej nie owija w bawełnę. Dzisiejsze odcinki i wydarzenia to porażka.
1 x
Arturess
Użytkownik
x 10

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Arturess » 24 mar 2019, 1:25

Obejrzałem dzisiejsze wydanie Big Brother nocą + i uważam,że to wydanie z relacji na żywo z domu powinno być codziennie, a spotkanie z psycholog i Chajzerem raz w tygodniu by wystarczyło - czyli odwrotnie, od poniedziałku do piątku relacja live z domu, gdzie mają jakieś zadanie,zakupy,rozmowy itp, a w sobotę te duskusje w studio. Za mało jest pokazywanego domu na żywo, bo te krótkie 2 minutowe wydania to nic nie wnoszą praktycznie. A do tego czemu nie było dziś odcinka normalnego? W poniedziałek pokażą odcinek z relacji z 3 dni? Takie podsumowanie dnia powinno być codziennie, live nocny dłuższy codziennie...i wydłużenie tych krótkich wejść do tych 5 minut chociaż,a nie tylko 2 minuty a reszta reklamy...

Czasem mam wrażenie, że tvn się zacofalo. Już lepiej realizacyjnie wyglądały pierwsze edycje,a tu trochę zajeżdża amatorka. Już lepiej technicznie TV4 to zrobiło,były dluzsze codzienne wejścia live, codzienne materiały z całego dnia, nominacje na żywo osobnego dnia. Był meski glos wielkiego brata (znany z pierwszych edycji tvnu),odpowiednią muzyka i emocje. Zadań nie mieli jakichś super,ale mam wrażenie że więcej się działo,moze za sprawą tego że nie było live streamu i była uczestnikiem np Jolka, przy której (lubiąc ja czy nie) nie dało się nudzić. Jeśli będzie kolejna edycja (a oby,bo uwielbiam bb) to niech sobie przypomna pierwszą edycję, mniej amatorki, niech zaplanują im te 90 dni odpowiednio, aby mieli co robić i aby widz też miał co oglądać i żeby były emocje. I wielki brat powinien być mężczyzną (jak sama nazwa programu mówi) i być stanowczy.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2019, 1:30 przez Arturess, łącznie zmieniany 1 raz.
3 x
Jordi
VIP Expert
x 941
x 1155

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Jordi » 24 mar 2019, 1:27

Trzeba mieć nadzieję, że zepną tyłki, bo dzisiaj to totalne pomyje na nich lecą w mediach społecznościowych. Chyba to ich otrzeźwi tak myślę...

Aga SBWS tak się rwała do prowadzenia, a może pożałować. Ciekawe jak jutro ta Arena wyjdzie...
2 x
Arturess
Użytkownik
x 10

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Arturess » 24 mar 2019, 1:34

Oby tylko się nie poddali i przez to nie zrezygnowali , że odpuszcza sobie to i będą robić jeszcze gorzej, a o kolejnych edycjach moglibysmy zapomnieć. Niech się zepna, wyciągną wnioski,niech słuchają tego co ludzie piszą i o co proszą mieszkancy. Bo skoro chcą odchodzić no to musi być naprawdę słabo...nudy,zimna woda - niedopuszczalne. Mam wrażenie,że producenci tego nie zaplanowali do samego końca , za szybko wszystkiego się podjęli i wyszło jak wyszło...już dziś stanowczość wielkiej siostry była lepsza,bo wcześniej była bardzo sztywna.
1 x
perrone
Użytkownik
x 29
x 12

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: perrone » 24 mar 2019, 1:37

Cześć. Pierwszy raz się udzielę na forum i to moja opinia.

TVN7 nie zrezygnuje z produkcji. Milion widzów dzienne i tak podnosi wyniki siódemki, więc zysk z reklam będzie. Sądzę, że zamiast odchodzacych osób wprowadza osoby skrajne np. Izabelę Skorupę Kisio. Tak była w Endemolu na castingu. Tak widziałem ją.

Moim zdaniem na CITO powinni jednego dnia dać im karaoke. Drugiego zrobić imprezę lata 70te z muzyką i przebierankami. Trzeciego dzień sportu (sponsor może dać stroje). Da się to wszystko zorganizować minimalny kosztem. Nawet dając im grę Twister będzie atrakcją jak będą się gimnastykowac na podłodze. Może być kupa śmiechu. Innego dnia jak w starym BB niech przyjdzie Hubert Urbański i zrobi im edycję Milionerów live - do wygrania fajki, alkohol, żarcie,na co komu zależy (no veganka walczyła by o warzywa, ta co sama wychowuje brata wygrała y rozmowę telefoniczną) w zależności od udzielonych odpowiedzi. TVN ma tylu celebrytów niech ich wykorzystuje. Nawet dzień gotowania z Gesslerem, to już atrakcja.

Jak jest drama z psychologiem to powinni mieć ustalone że psycholog jest dostępny np od 10 do 13 i wtedy mogą korzystać - niech mają te wiedzę.

Endemol daje d**y. Mogą wycisnąć z tego programu więcej tylko muszą chcieć

PS Szukam pracy, więc jeśli produkcja to czyta to mam więcej pomysłów xD ;D
5 x
Mint
Użytkownik
x 42
x 33

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Mint » 24 mar 2019, 1:37

Jordi pisze:
24 mar 2019, 1:27
[...] Aga SBWS tak się rwała do prowadzenia, a może pożałować. [...]
Jak tak dalej pójdzie to niedługo sama zawróci się do p.Miszczaka z tekstem "To ja jednak lecę na AE". :lol:
1 x
barty
Użytkownik
x 4

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: barty » 24 mar 2019, 1:42

Nie no nie ma opcji, teraz to Endemol musi się ogarnąć i nie wiem jak, ale to wszystko naprawić jeśli chce myśleć o tworzeniu jakiegokolwiek huba w Polsce dla tego formatu. Najbardziej nie mogę zrozumieć czemu ich olewają. Córce Czubówny w ogóle bym podziękował i lepiej niech produkcja z nimi rozmawia, zresztą czasem tak jest, bo chyba słyszałem tam też dzisiaj głos męski i inny kobiecy jeszcze. Tak by było najprościej, jak w brytyjskim BB, niech mówi osoba która aktualnie pełni dyżur - "This is Big Brother" i dalsza wypowiedź :D

A co do tych streamów, no cóż od początku nie byłem ich zwolennikiem. Są pewne powody dla których telewizje boją się tego robić i transmisja na żywo nie zawsze jest dobrym pomysłem. Tak naprawdę uważam, że produkcja nie powinna dopuścić do takiej sytuacji żebyśmy usłyszeli to co usłyszeliśmy dzisiaj. Ale też tych streamów online moim zdaniem po prostu powinno nie być. Sama transmisja na żywo po 23 w TVN7 też była dość nudna. Szczerze mówiąc wolałbym widzieć mniej wejść na żywo ale za to jakieś ciekawsze highlights show.
0 x
Awatar użytkownika
Reality
VIP Expert
x 25
x 50

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Reality » 24 mar 2019, 1:47

Przeglądając wnętrze domu mam ogólne wrażenie, że sama przestrzeń nie została do końca przemyślana i to trochę blokuje produkcję w wielu działaniach... Nie ma tam żadnej "interaktywności"... No może oprócz ruchomych kamer i automatycznych rolet :D
Ogólnie naprawdę słabo. Dalej jestem w szoku, że to Endemol, TVN i taka fuszerka...
1 x
alojz
Użytkownik
x 7
x 3

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: alojz » 24 mar 2019, 1:52

Zgadza się, ruchome rolety są. Jednak gdy uczestnicy proszą o ich "zaciągnięcie", bo zwyczajnie razi ich słońce podczas jedzenia obiadu w jadalni, to pozostają oni bez odpowiedzi. A rolety jak były zwinięte, tak nadal są....
Nawet takie drobne rzeczy bardzo źle świadczą o produkcji :/
0 x
BennyTheBall
Użytkownik
x 13

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: BennyTheBall » 24 mar 2019, 1:53

I pomyśleć że blisko dwadzieścia lat temu potrafili ogarnąć kuwetę i porządnie zrobić reżyserkę oraz live :) Normalnie rozmawiali z uczestnikami ludzie co mieli dyżury a właściwy Wielki Brat był wtedy kiedy działy się rzeczy jakie potencjalnie były planowane na puszczanie w programach. Live był robiony z opóźnieniem, odpowiednim montażem. Do tego stopnia że ludzie potrafili nie orientować się że jest opóźnienie i jak duże :) No ale wtedy to był inny standard, TVN był w rękach wizjonera oraz biznesmena a teraz brakuje tam ludzi z wizją tam mają być ludzie wierni linii korporacji.
Zresztą nawet patrząc na seriale - dawniej TVN oznaczał najlepsze seriale, a teraz Polsat i nawet TVP potrafią produkować lepsze i dłużej utrzymujące się. TVN musiał wrócić do odgrzewania starych kotletów, tak seriali jak i produkcji. Nie mają kompletnie pomysłu na siebie. I szczerze powiedziawszy to sądzę że gdyby nie obecna sytuacja polityczna w kraju i to że TVN jest uznawany za jedyną słuszną linię opozycji, to TVN chyliłby się ku upadkowi.
2 x
Takatar
Obserwator
x 99
x 131

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Takatar » 24 mar 2019, 2:04

Tez mam nadzieje ze produkcja wyciagnie z tego wnioski. Pokazali juz kilka razy ze czytaja nasze forum a teraz nadszedl czas na rewolucje ktora pobidzi format. Jak dobrze pamietam to w poprzednich edycjach mieli zadanie do ktorego przygotowywali sie caly tydzien ale dodatkowo zadania dzienne. Jezeli zaliczyli zadanie tygodniowe mieli wiecej kasy na zakupy jezeli nie wtedy mniej. Mysle ze gdyby zaprosili nas forumowiczow do wspolpracy to bysmy zrobili im lepszego Big Brothera.

Jezeli chodzi o glos to dzis Wielka Siostra na plus, zdecydowany pokazujacy mieszkancom ja tu rzadze. Dodatkowo nowy meski glos Wielkiego Brata tak samo. Tutaj powinna byc osoba/osoby ktore sa tam caly cas. Niech beda nawet to 4 osoby ale powinny byc na bierzaco z wydarzeniami i reagowac. Jak ktos sie zwraca do Wielkiegi Brata z pytaniem to powinna byc odpowiedz a nie cisza. Brakuje bardzo tej interakcji z Wielkm Bratem.

Produkcja dostala dzis kubel zimnej wody (tak tej z prysznica w domu) i mam nadzieje ze w tym tygodniu poprawia to wszystko.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”