[TVN7] Big Brother

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 967
x 2794

[TVN/TVN7] Big Brother

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

To jest marna pisarka która "płodzi" totalny bullshit, popłuczyny po Grey'u, prędzej spodziewam się rozmowy w BB Nocą niż uczestnictwa jej.
Mabos
Obserwator
x 183
x 123

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Mabos »

BartekBBfan pisze: 27 mar 2019, 18:20
[ Spoiler ]
Bardzo mi plusuje Magda. Co prawda maluje się pół programu ale jest szalenie sympatyczna a te jej angielskie wstawki są nawet zabawne 🦔

Czy macie już jakieś typy co do finału? Kogo na chwilę obecną obstawiacie?
Hah, widzę że prudukcja chyba czytała mój post z propozycją zorganizowania lekarza, żeby uczestnicy się mogli do niego zapisać 😉 przecież tam każdy jest chory dzięki tej lodowatej wodzie i brakach w jedzenie 😉

Co do typów, to moim zdaniem uczestnicy będą eliminować Maćka, Radka, Tomka (gdyby nie odpadł teraz), Justynę, Marlenę czy Kasie. Do finału mogą wejść Igor, Klaudia i np. Magda :)
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 116
x 656

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Final98 »

Najwyższy czas nadrobić całą zaległość - tak to jest, kiedy przez ostatnie dwa dni miało się 15-00 :P

Obrazek

Niedzielne przemyślenia będę ograniczać do samej Areny. Live w moim wykonaniu wyszedł jak wyszedł, ale po przemyśleniach stwierdziłem, że będzie jeszcze kilka takich relacji na żywo. Kiedy one będą, to ogłoszę w swoim czasie.

Ale wracając do meritum: odpadła Natalia stosunkiem głosów 52% do 48%. Osobiście obawiałem się takiego scenariusza, lecz nie sądziłem że wyniknie taka mała różnica. Zaskoczeniem natomiast dla mnie był tylko jeden głos na Maćka w drugich nominacjach. Niestety (dla mnie) przewidziałem to, czego się obawiałem - nominacja Łukasza. Zresztą tutaj szybkie podsumowanie głosowania:

Obrazek

Kto na kogo głosował?

Karolina - Łukasz i Iza
Bartek - Tomek i Justyna
Klaudia - Karolina i Justyna
Igor - Justyna i Tomek
Iza - Marlena i Tomek
Radek - Łukasz i Marlena
Tomek - Oleh i Łukasz
Justyna - Iza i Bartek
Kasia - Tomek i Karolina
Marlena - Magda i Tomek
Magda - Tomek i Marlena
Oleh - Łukasz i Magda
Łukasz - Maciek i Karolina
Maciek - Łukasz i Magda

Zaskoczyła mnie nominacja Tomka, który przecież poprzednim razem był jedyną osobą z czystym kontem. Zaskoczenie nie wynika jednak z przekonania że nie zasłużył, a bardziej z tego, że spora część osób, która na niego wskazała zdawała się myśleć, że jak na niego wskaże, to i tak nic się z nim nie stanie. Jak widać za dużo osób tak pomyślało i pojawił się efekt jo-jo.

Co do realizacji Areny - polecieli na łeb na szyję z tempem. Tak naprawdę cały program zakończył się już koło 21:15, kiedy mają czas do 21:30 O.O Zaskoczyło mnie również to, że niemal od razu po zakończeniu głosowania widzów pojawiły się wyniki i tak samo szybko Wielki Brat podała je mieszkańcom. Totalny brak emocji, a wystarczyłoby pójść na najpopularniejszy chwyt zwany "wyniki po reklamach". Tak samo nominacje zostały spartolone ponownie. Muzyki się już nie czepiam, ale znowu nie było w tym większych emocji. Najbardziej drażniła mnie argumentacja wskazań, a właściwie ich brak. "Głosuję, bo... nie wiem dlaczego, ale tak głosuję" czy "Głosuję tak, bo głosowałam/em tak samo poprzednim razem" - naprawdę nie da się w bardziej przekonywujący sposób umotywować swojej decyzji? I największy grzech, czyli totalne machnięcie ręką na podawanie wyników nominacji. "W tym tygodniu nominowani są Tomek i Łukasz" - odhaczone, można machnąć ręką, dawajcie Red Lips na "do widzenia". Co im szkodzi podać od razu szczegółowe wyniki w celu zbudowania napięcia i pokazania ich reakcji na werdykt? To stanowi o sile nominacji, a tutaj traktuje się to jako zło konieczne, że "dobra, odbębnijmy to i miejmy to z głowy". Ogromny minus, że postanowili do tego podejść w ten sposób!

Co do nominowanych - znowu podejdę do tego zarówno z własnego serca, jak i z perspektywy przeciętnego widza. Moje serce (chyba nie zaskoczę) mówi mi, żeby został Łukasz, lecz próbując oszacować nastroje widzów, zaczynam się obawiać, że to właśnie jego niestety zobaczę w studiu BB w następnej Arenie. Tomek moim (i nie tylko) zdaniem próbuje coś ugrać na tym programie, że dąży do sławy. Nie wychyla się ponad to, żeby przypadkiem się nie wyróżnić czy narobić sobie wrogów, dzięki czemu unikałby nominacji. Jak widać taktyka ta legła w gruzach. Natomiast myślę, że widzów może jednak bardziej drażnić zachowanie Łukasza, którzy mogą widzieć w nim stereotypowego, miękkiego geja, a taki wizerunek osoby nie jest za bardzo mile widziany zwłaszcza wśród męskiej części widzów. Oczywiście ja to widzę zupełnie inaczej, ale ja to tylko ja i nie jestem głosem miliona osób, które mogą to śledzić.

Obrazek

Na wstępie - czemu nie było nic o samych zakupach? Moim zdaniem tego nie powinno zabraknąć kiedy daje się podsumowania dni jako jeden z stałych elementów BB. Nie każdy ogląda wydanie na żywo w sobotę po 23.

Akcja z kiblem... eee... Sam nie wiem jak najlepiej to skomentować. Rozumiem zdenerwowanie Maćka, ale kurna, który to już raz, kiedy ma on ochotę wszystkich ścigać za coś, co mu się nie spodobało? Czy jak zobaczy malutką plamkę na stole kuchennym, to też będzie latał po wszystkich i odwalał Durczoka pytając kto tak upi***dolił stół? Będę nudny i wyjdę na jakiegoś fana, ale znowu poprę stanowisko Łukasza w tej sprawie, chociaż ja bym chyba nie sprzątał po kimś toalety, jeśli bym wiedział że to nie ja ją "zapaskudziłem". I szczerze mówiąc większe dreszcze niż tamten sedes wywołał u mnie Maciek przedrzeźniający Łukasza, robiąc ruchy i głos geja rodem z mokrych snów homofoba. Czy naprawdę nie da się z klasą zażartować o homoseksualistach? Ja sam mam dystans do takich rzeczy, ale lecenie po stereotypach wychodzi poza strefę mojego poczucia dobrego smaku. Tak samo mógłbym zrobić głos Sebixa, rozłożyć ręce i udawać "mięśniaka-idiotę". O konflikcie na linii Maciek-Łukasz już nic nie mówię, bo chyba domyślacie się co bym napisał.

Zadanie dla kosza jajek z basenem - podobno od razu po rezygnacji zatrudnili Daniela do ekipy w celu wymyślania zadań. A tak poważnie to tutaj się produkcja nie postarała z czymś bardziej kreatywnym.

Rozmowa Oleha z Radkiem o miłości szczerze mnie znużyła. Nie wiem, jakoś nie interesują mnie takie rozmowy. Może miało wyjść uroczo, ale ja chciałem szczerze to przewinąć. Rymowane rapsy - ok, spoko, fajnie. Kurczę, w ogóle wyciąłbym cały środek tego odcinka, bo mnie jakoś wynudził. Tak jak Magda to określiła "na początku byłam bardzo excited, a teraz nie jestem taka bardzo exicted". Chyba że chcecie bardzo coś wiedzieć, to mówcie.

Przejdę od razu do momentu eliminacji. Najlepsze jest to, że już tu zbudowali większe napięcie niż w programie na żywo poprzez parosekundową ciszę xD Miałem cichą nadzieję na naprawienie wczorajszego błędu z wynikami nominacji, kiedy Wielki Brat ogłosiła, że będą one "szczegółowe". I co? "Tomek - otrzymałeś 6 nominacji, Łukasz - otrzymałeś 5 nominacji". Koniec. Wiecie co ja sobie pomyślałem?
-----------------
[ Spoiler ]
-----------------
No.

I trafny komentarz Bartka - nie mam nic od siebie do dodania. Jeśli co niektórzy myśleli, że BB to będą same luksusy i czekanie na odbębnienie zadań, to to nie ten program, to nie Warsaw Shore.

Obrazek

No i wczorajszy odcinek. Tu się działo już zdecydowanie więcej! Tylko czy aby to idzie w dobrym kierunku?

"Wasi najwierniejsi widzowie - internauci, którzy wykupili dostęp, żeby móc oglądać cały czas wasze życie w domu - stwierdzili, że widzą głównie waszą nudę" - łał, nie dość, że to ekipa to zauważyła, to jeszcze zdecydowała się to dać do TV - czyli wychodzi na to, że to oni są bardziej temu winni :P Magia obracania faktami :P Znaczy nie bronię mieszkańców do końca, bo oni sami z siebie też powinni się czymś wykazać, ale to prawda, że chwilami produkcja nie umie dostarczyć nam wrażeń, która mogłaby dać, robiąc Murator Live czy dając wszystkie kamery na to samo z różnych perspektyw, kiedy tak naprawdę dzieje się coś ciekawszego. Niemniej akcja z przywitaniem słońca obudziła we mnie promyk nadziei na to, że w końcu coś bardziej ruszy w zadaniach. No i w końcu dostali ciepłą wodę pod prysznicem :P

Drama Marleny szczerze już mnie wynudziła jeszcze zanim została pokazana w TV. Ktoś bardzo trafnie określił, że ona jest Brexitem w pigułce - niby decyzja o opuszczeniu domu już podjęta, a ciągle nie widać kiedy miałaby to uczynić.

Pomysł z talk-show, codziennie z inną osobą - bardzo trafiony. Na pierwszy ogień Oleh i bardzo polubiłem to, w jaki sposób on się przedstawił przed innymi. Z dystansem do siebie, z iskrą - ja chętnie bym posłuchał całej jego historii, ale cóż, już nie zdołam tego zobaczyć, szkoda. Dla mnie chłopak wychodzi na plus :)

Scena z Łukaszem na sedesie, a na niego siadają Magda z Justyną... ooookkkkk... Dla mnie to było po prostu głupie, ale jeśli się lubią to czemu nie? Może tak to określę.

No i nareszcie zadanie tygodniowe - walka płci. Zadanie z przebierankami wyszło bardzo zabawnie i osobiście nie mogłem powstrzymać się od śmiechu :D Ale potem uświadomiłem sobie, że kurczę, przecież to już było kiedyś + jednak zalatuje to troszkę kabaretem (wiecie, chłop przebrany za babę, hi hi hi)... Ale mówię, tu mi to tak nie przeszkadzało, dystans też się przyda :) Nawet Maciek tak nie drażnił :) Chociaż gdybym był WB, to chyba tutaj dałbym zwycięstwo dziewczynom, ich interpretacje chłopaków były najlepsze :D Zresztą widać było, że mieszkańcom to się spodobało.

Z jednym wyjątkiem, a imię tego wyjątku to Tomek. Ewidentnie nie jego bajka, nie bawi go to - spoko. Ale uch, chłopie! Jeśli przez to odwalasz cyrk, że to nie program dla ciebie i że się nie odnajdujesz tutaj, to co tu jeszcze robisz? Wiedziałeś na co się piszesz idąc na casting do BB. Skoro boisz się, że przez program twoje środowisko cię oleje czy wyśmieje, to w tej chwili sam sobie jesteś winien, jeśli miałeś tego świadomość. Jeszcze robienie z siebie samarytanina, że "poświęcę się dla grupy", żeby obrócić to na swoją korzyść. I znowu muszę zgodzić się z Łukaszem - wiem, że to już chyba 20. raz, ale po prostu jego podejście jest mi bliskie. Dla mnie najbardziej sztuczna i fałszywa persona w tym momencie. Ja nie wierzę w to co on mówi. I słuszna opinia padła - nie po to zgłaszasz się do BB, żeby robić fochy.

I na sam koniec moment, który wywołuje we mnie skrajne odczucia i to jest moment rozklejenia się Łukasza w pokoju zwierzeń po homofobicznych tekstach Tomka z Maćkiem. Jeśli ktoś przy mnie mi mówi, że jak wrażliwy chłopak, to od razu zachowuje się jak baba i z tym sikaniem na siedząco... Co komu do tego jak robi jedynkę? I najważniejsze - czy naprawdę musimy budować taki obraz, że jeśli ktoś nie jest "męski" to od razu robi się z niego ostatnią babską sierotę? Takie szufladkowanie ludzi jest już czymś perfidnie niesmacznym i zasługuje na potępienie. Ja osobiście odczułem emocje Łukasza i sam byłem bliski popłakania się, bo wiem jak nawet słowo potrafi kogoś zniszczyć. Ale teraz żeby nie było, że tylko chwalę Łukasza na lewo i prawo - uważam, że tym płaczem niestety sobie zaszkodził. Widzowie mogą to odebrać jako próba wzbudzenia współczucia, robienia z siebie ofiary, a tego ludzie nie znoszą. Słyszałem, że ma dużo wsparcia od widzów, ale boję się, że po prostu w pewnym momencie to odbije się rykoszetem w jego stronę. Ja jestem z nim, ale wiem, że mogę być jedną z niewielu osób, która go broni.

-------------------

ARCHIWUM RELACJI: START /// NOMINACJE /// REZYGNACJA

0. 17 marca - viewtopic.php?f=169&t=10975&p=493740#p493740
1. 18 marca - viewtopic.php?f=169&t=10975&p=493989#p493989
2. 19 marca - viewtopic.php?f=169&t=10975&p=494736#p494736
3. 20 marca - viewtopic.php?f=169&p=494823#p494818
4. 21 marca - viewtopic.php?f=169&t=10975&p=495152#p495152
5. 22 marca - viewtopic.php?f=169&t=10975&p=495661#p495661
6. 23 marca - viewtopic.php?f=169&t=10975&p=495847#p495847
MB89
Obserwator
x 226
x 143

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: MB89 »

pulkownik pisze: 27 mar 2019, 18:47 To jest marna pisarka która "płodzi" totalny bullshit, popłuczyny po Grey'u, prędzej spodziewam się rozmowy w BB Nocą niż uczestnictwa jej.
Ale ona powiedziała że dziś po 23 wchodzi do domu ''Wielkiego Brata(Siostry)''
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2237

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: wiatriwoda »

Ale studio BB Nocą jest na jego terenie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 577
x 2825

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Karol »

Łukasz w TTV 😂 Teraz.
Gurson
Obserwator
x 30
x 92

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Gurson »

hahaha
Kati33
Junior
x 558
x 545

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Kati33 »

Strasznie marny aktor z Lukasza. Gdzie on sie pcha??
Masturbator2000
Użytkownik
x 23
x 130

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Masturbator2000 »

Do domu właśnie
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2237

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: wiatriwoda »

Oficjalnie, ta cała Blanka będzie tylko gościem.
bustram
Activist
x 83
x 1523

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bustram »

LIVE:
[ Spoiler ]
Mabos
Obserwator
x 183
x 123

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Mabos »

@FA98

„Potwierdza się to, co już mówiłem: Tomek ma plan od samego początku, aby eliminować najmocniejszych w programie (Bartek podsłuchał taką rozmowę).”

1. Tomka nominowano z powyższego powodu i rozmowy, którą podsłuchał Bartek i podzielił się tym z innymi mieszkańcami.

2. Co do Twojej oceny Łukasza:
Mieszkańcy, jak ja i zapewne wielu widzów live, widzi w Łukaszu małego kombinatora i cwaniaka-bo tak jest. Przecież on i juszes obgadują wszystko i wszystkich mieszkańców. Nic mu praktycznie nie pasuje (nie, tu nie chodzi o to, że on ma swoje zdabie), rozmowy mu przeszkadzają, zebranie i tematy są żenujące, to wieczne „niewyobrażanie sobie takiego zachowania” jak Wy. No cóż, jeżeli nie odpadnie to będzie ponownie nominowany przez mieszkańców. Myślę, że najmniejszą sympatią darzą go Maciej, Radek, Tomek i oczywiście Karolina (vel Maćkowa) mogą na niego ponownie zagłosować :)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2019, 19:49 przez Mabos, łącznie zmieniany 3 razy.
kuba26
Użytkownik
x 20
x 66

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: kuba26 »

Czemu Tomek nie je z resztą?
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 255
x 900

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Manieq »

Karol pisze: 27 mar 2019, 19:05 Łukasz w TTV 😂 Teraz.
Wczoraj "Dlaczego ja", dzisiaj "Ukryta prawda"... Cóż za zbieg okoliczności :lol:
POZDRAWIAM | MANIEQ
bustram
Activist
x 83
x 1523

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bustram »

@kuba26
Bo może chce resztę zostawić dla innych - w końcu mają braki żywnościowe :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”