[TVN7] Big Brother (2019)

Archiwalne programy TVN.
Awatar użytkownika
Spiderman0409
Poster
x 930
x 470

[TVN/TVN7] Big Brother

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spiderman0409 »

no i super odcinek na 7.
To jest początek końca Justynki w BB :DD :P
..
LIVE
zmiana , teraz Radzio ma zasłonięte oczy
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 20:55 przez Spiderman0409, łącznie zmieniany 1 raz.
o.-___-.o
Użytkownik
x 38

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: o.-___-.o »

Spiderman0409 pisze: 06 maja 2019, 18:23 LIVE
pierwsze zadanie ewidentnie wymagające logicznego myślenia.
Mają pustą butelkę 1,5L i 5L , muszą tak przelewac wodę w tych butelkach aby na koniec w 5-litrowej butelce zostały 4 L
..
maja 45min na wykonanie zadań. To jest pierwsze.
No i takie zadania powinny być chociaż nikt nam nie wytłumaczył zadania tygodniowego. Jak kogoś interesuje filozofia za takimi zadaniami: Jeżeli w 5L butelce ma być określona objętość to znaczy, że operujemy głównie drugą butelką. Dopełniamy albo odlewamy. Ponieważ odlewanie jest trochę wbrew logice (nie wiem czy istnieje zadanie w którym pełni kluczową rolę w takim układzie) to chodzi o dolewanie. Więc żeby dolać do 4L musimy mieć 1L na start. I ponownie to samo rozumowanie - można to uzyskać odlewając lub dolewając. Odlewanie jest znów wbrew logice więc właściwy trop to uzyskanie 1L w naszej butelce roboczej. No i z tego miejsca to proste skojarzenia. 1.5-1-0.5. Gdzie mogliśmy zaobserwować 0.5? Zastanawiając się ile butelek 1.5 wejdzie w 5L (z jaką resztą). Więc wlewamy 3 i 1.3 do 5L, wylewamy dużą butlę, wlewamy 1L z małej i dopełniamy dwoma pełnymi małymi butlami. Pewnie użytkownicy będą marudzić, że nie lubią matematyki, ale to jest zadania do którego można dojść na różne sposoby w tym myśląc logicznie, niestety szkoła powszechna zabija tego rodzaju sposoby rozumowania i po prostu żąda bycia schematycznym uber kalkulatorem. Najśmieszniejsze jest, że nawet nic nie rozumiejąc z matematyki i kulejąc z logicznego rozumowania to zadanie powinno być do zrobienia tylko na podstawie dwóch założeń: istnieje rozwiązanie (wystarczy sobie to wmówić) i szukamy nowych ścieżek nie powtarzając starych. Akurat w matmie taki prymitywizm znowu będzie wyśmiany, ale jest to szokująco skuteczne podejście. Coś jak metoda pinkertona.

Ale proszę o wyjaśnienie zadania tygodniowego.
J&M pisze: 06 maja 2019, 18:35 dla osoby siedzącej w spokoju to jest łatwe, ale w grupie, gdzie każdy krzyczy można ogłupieć. nie zdziwię się jak uwiną się ledwo-co albo wcale.
O widzisz i tu objawia się kolejna strategia. Po zebraniu danych (to zadanie ma ich śmieszną ilość) bierzesz kartkę ołówek i odchodzisz na bok. Jeżeli jesteś w klasie to próbujesz się skupić i wyłączyć.
SuzannaM
Użytkownik
x 72
x 46

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: SuzannaM »

Karol pisze: 06 maja 2019, 20:50 @SuzannaM bo akcje z Bartkiem pokazano wczoraj w live 🙂
Okej, dzięki za wyjaśnienie :)
Spiderman0409 pisze: 06 maja 2019, 20:54 no i super odcinek na 7.
To jest początek końca Justynki w BB :DD :P
Czemu tak myślisz? Wydaje mi się, że ludzie będą im kibicować, bo są sami przeciwko wszystkim.
kara
Użytkownik
x 90
x 99

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: kara »

Zgadza sie , wlasnie ogladalam BB w TVN , no i naprawde oni nic nie pokazali jak naprawde bylo!!! Pokazali tylko w negatywnym swietle Igora , ze jest przywodca tej niemilej atmosfery. No a Justyne i Pawla tak wycieli przycieli ze tylko widac jaki oni poszkodowanie, ze chca sie integrowac z grupa ale nikt niechce. OMG jak ta TV klamie to szok, teraz to widze. Czemu nie pokazali jak oni tylko w lozku zamulali, i jak mowia o innych.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 83
x 2338

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: wiatriwoda »

Paweł z Igorem mają iść na molo napić się herbaty :lol:
o.-___-.o
Użytkownik
x 38

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: o.-___-.o »

Pepunia pisze: 06 maja 2019, 19:00 Oj wątpię czy oni wpadną na to. Też się glowilam i nie wiem. Dość ciężkie to zwłaszcza w takiej grupie osób.
A mają to na czas? Mi się udało odpowiedzieć po kilku minutach na obozie zuchowskim w podstawówce, ale po latach stwierdzam, że o ile butelki wody powinny być na czas to takie zadanie na logiczny błysk powinno być na noc czyli 24h.

Ale jak produkcja zawala to dramat, wiem jak to jest poddać się, bo zagadka była źle sformułowana. I nie chodzi o to, że wprowadzała w błąd tylko czego nie domykała. To domknięcie, mimo, że niby ogranicza pole manewru tak naprawdę jest podpowiedzią jaka jest odpowiedź.
FA98 pisze: 06 maja 2019, 19:30 LIVE
Zadanie nr 3: suma liczb od 1 do 100.

Aż spróbuję w pamięci
Chyba im dali super proste, bo robili dramat. To jest zadanie jakie nam zadawali w 3 a może 2 klasie podstawówki. Trzeba tylko zorientować się jakie pary wychodzą i ile ich jest. 1 z 99 aż do 49 z 51 i 50, 100, więc 100x1do49=4900 + 100 +50 = 5050. Lub coś podobnego w zależności od tego jakie były warunki towarzyszące (czy 100 się zalicza czy nie np. ).
ninka pisze: 06 maja 2019, 19:48
Emikus pisze: 06 maja 2019, 19:45 Zwykły ciąg arytmetyczny, gdzie r=1 a1 = 1 an to a100 i równe 100. 5050 jak nic
a nie 4950 bo 49 razy 100 plus 50 ale może się mylę
Zależy czy włącznie ze 100 czy bez 100.
Dlatego takie zadania trzeba walić wprost np. suma wszystkich liczb naturalnych dodatnich o liczbie cyfr mniejszej niż 3. Albo 1 włącznie do 100 włącznie.
Pepunia pisze: 06 maja 2019, 19:54 Ale muszę przyznac, że Oleh mnie zaskoczył pozytywnie jeśli chodzi o zadanie matematyczne. Oraz to że może jednak ten tydzień trochę scali grupę.
Prawda jest taka, że do takiego programu łatwiej trafić komuś utalentowanemu zamieszanemu w migracje i nie do końca wiedzącemu o co chodzi niż rodzimemu talentowi. Znajdź mi takiego 20-letniego przystojniaczka w mega-formie, który mówi dwoma, może trzema językami w Polsce, który zgodzi się zamknąć w domu wielkiego brata. Sorry, nikt na to czasu nie ma, robią kariery, dbają o wizerunek itd.

P.S. Mam dla nich fajne zadanie o 13 promach... mogli by zrobić taki numer - dają zadanie na wieczór, czas 24h. Ale gdzieś (ukryty?) jest sejf, gdzie za podanie rozwiązania jest indywidualna nagroda (fajki, telefon od bliskich, życzenie o dezodorant np.). Taki trochę agent - niby grasz z grupą ale też przeciwko grupie.
bustram
Activist
x 84
x 1536

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bustram »

Jeśli chodzi o zadania to Igor mnie rozwalił :) "Ale zobacz dobrze będzie !", "moim zdaniem dobrze jest", "7 piętro to będzie 4 litry", "drobinkę można dolać, ale drobinkę", "dawać wagę !". Prosty chłop ale pozytywny ! :)

A filozofowie ? Zawalili - ktoś ich tam próbuje bronić, że niby Justyna coś obliczyła, a to nieprawda. Ona liczyła jak wszyscy złą metodą aż potem komuś wyszedł wynik. Paweł w ogóle się poddał i na tyle się zdała jego pseudomądrość.
Awatar użytkownika
Spiderman0409
Poster
x 930
x 470

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Spiderman0409 »

LIVE
Igor z Pawełkiem herbatka na molo, jako niby zadanie... :evil:
no i siedzą na krzesłach , a nie mogą .. :lol:
Awatar użytkownika
Saba397
Obserwator
x 30
x 122

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Saba397 »

Spiderman0409 pisze: 06 maja 2019, 21:31 LIVE
Igor z Pawełkiem herbatka na molo, jako niby zadanie... :evil:
no i siedzą na krzesłach , a nie mogą .. :lol:
No i to są tego typu zadania i pewnie będzie ich więcej w kolejnych dniach. Mieszkańcy sami mieli się skapnąć, ale jak na razie słabo im to idzie :D
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 83
x 2338

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: wiatriwoda »

Spokojnie rozmawiają, gdyby Igor tak robił częściej, byłby dużo lepszy, teraz niestety wyparł się słów, które powiedział, czyli że Paweł ma wszystkim lizać buty, a sam je słyszałem.
bustram
Activist
x 84
x 1536

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bustram »

Paweł inteligent siorbie na molo herbatę. Nie no, tego się nie spodziewałem. Już chyba Igor bardziej kulturalnie pije...
Agata_BB_2019
Użytkownik
x 341
x 32

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Agata_BB_2019 »

kam 1 i 2 - molo; kam 3 i 4 - sypialnia na górze.
A ja bym chciała posłuchać Izy i Bartka, którzy są na dole, no dlaczego się nie da???? :'( :(

Wiem, pytanie retoryczne, ale bym chciała.
Barteg
Obserwator
x 1851
x 326

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Barteg »

bustram pisze: 06 maja 2019, 21:24 A filozofowie ? Zawalili - ktoś ich tam próbuje bronić, że niby Justyna coś obliczyła, a to nieprawda. Ona liczyła jak wszyscy złą metodą aż potem komuś wyszedł wynik. Paweł w ogóle się poddał i na tyle się zdała jego pseudomądrość.
Ja broniłem i dalej będę bronił, bo to Justyna wymyśliła metodę, którą obliczyli wynik i to Justyna finalnie wpisała dobry wynik, kiedy Radek i Oleh podawali inny.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 294
x 1253

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Abbott »

LIVE Ja bym nie mógł siedzieć z Pawłem w jednym miejscu. On bredzi. Narzuca filozofię kto jak powinien postępować i myśleć. No psychoterapeuta się znalazł.
Przypomina jakiegoś lidera słabej sekty którego ubóstwia jedynie Justyna.
Amelia
Użytkownik
x 9
x 21

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Amelia »

Igor przyszedł się bawić do programu, odciąć się w pewnym stopniu od swojej pracy, a ten mu jęczy, że powinien promować sport i zachowanie godne olimpijczyka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”