[TVN7] Big Brother

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Anonymous2
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 12 maja 2019, 11:25

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Anonymous2 » 01 lip 2019, 15:51

bustram pisze:
30 cze 2019, 17:19
600 zł dziennie za oglądanie starej baby ? Ja na pewno się nie dołożę do jej gaży. Wykupię stream pod warunkiem, że będą przynajmniej dwie biuściaste bezpruderyjne naturalne laski inaczej nawet nie robię podejścia. Duet Justyna & Łukasz raczej nie trafi się drugi raz, więc teraz muszą mnie skusić czymś konkretnym ;D
Po co czekasz do września, masz tam porn tv czy inne, tyle tego w necie, nie starcza ci? :)
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 2347
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18

Re: [TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Manieq » 01 lip 2019, 16:50

temereme pisze:Jest tylko "mały" problem - hejt nakierowany na innych uczestników (co jest ściśle powiązane z oblehowym podczepem, który właśnie się chwalił na insta, że ma duże jaja, ale nie pokaże..., fuj i w dodatku kłamliwe fuj). o tym milczeć trudno.
To akurat był żart (a przynajmniej tak się zdaje) w nawiązaniu do jednego z zadań w "Tamagoczi" - projekcie Plotka. Hejtowanie nie jest ok, ale wyciąganie zdania z kontekstu - również.
POZDRAWIAM | MANIEQ
temereme
Użytkownik
Posty: 205
Rejestracja: 22 maja 2019, 2:54

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: temereme » 01 lip 2019, 17:40

kontekst był jednoznaczny i mocno wąski w swojej oczywistości...
gazzza
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 15 cze 2019, 8:09

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: gazzza » 01 lip 2019, 21:28

temereme pisze:
01 lip 2019, 11:51
Jest tylko "mały" problem - hejt nakierowany na innych uczestników (co jest ściśle powiązane z oblehowym podczepem, który właśnie się chwalił na insta, że ma duże jaja, ale nie pokaże..., fuj i w dodatku kłamliwe fuj). o tym milczeć trudno.
Z tymi dużymi jajami to mocno przesadził :o , nic nie musi pokazywać, w DWB pokazał nie raz :lol:

https://vimeo.com/339022172 ; uwaga 18+

Co do hejtu, sprawa byłaby prostsza, gdyby uczestnicy wprost powiedzieli, że nie życzą sobie hejtu na innych uczestników na swoich profilach (zrobiła to Madzia, choć zrobiła to za delikatnie tylko pod ktorymś z komentarzy na temat Łukasza), ideałem byłoby żeby w postach zaapelowali do swoich "ogladaczy", żeby nie robili tego w ogóle. No, ale lajk jest lajk ilość konentarzy też się liczy do statystyk wiec im na rękę takie awanturki i będą się biernie przyglądać i liczyć.
temereme
Użytkownik
Posty: 205
Rejestracja: 22 maja 2019, 2:54

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: temereme » 02 lip 2019, 10:46

Gazzza, dziwi mnie tu tylko zachowanie, a raczej kompletna neutralność Magdy. Wycofała się praktycznie z odniesienia do hejtu wobec Łukasza, nic nie określiła w tym kierunku (poza tym komentarzem, którego nie widziałam), a Łukaszowi dało to pewnie do myślenia. Nie jedzie na festiwal, choć będzie Magda bez obleha i może byłaby okazja pogadać o tym i innych nieprzegadanych rzeczach. Magdę to prawdopodobnie przerasta, Łukasz to wie i też pewniakiem mocno rozczarowany
gazzza
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 15 cze 2019, 8:09

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: gazzza » 02 lip 2019, 12:01

No fakt, nie broni Łukasza z taką gorliwoscia, jaką robiła to w programie. Faktem jest, że poza Mackiem nikt go też tak nie atakuje otwarcie. A z hejtem internetowym trudniej walczyć. Tym bardziej, ze zapewne widzi, że Łukasz sam prowokuje hejterow. Skoro większość hejtu jest zwiazana z jego wypowiedziami o Olegu i związku jego z Madzią, to logiczne, że należałoby publicznie zamilczeć na te tematy i to mu dobry przyjaciel powinien doradzić. Ukrainiec ma lepszy instynkt samozachowawczy i swiadomie unika tematu Łukasza i wychodzi na tym lepiej. Rozgrywa ten "konflikt" po mistrzowsku, choć nie jest psychologiem, tak jak Lukasz
temereme
Użytkownik
Posty: 205
Rejestracja: 22 maja 2019, 2:54

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: temereme » 02 lip 2019, 14:38

W programie też unikała konfrontacji - i nie chodzi tylko o Łukasza. Trudniej walczyć? A może po prostu przestać robić za platformę dla hejtu i nienawiści? To jej konto, jej przestrzeń i możliwość zaznaczenia pewnych granic. Wypowiedzi o oblehu i relacji z Magdą to przeważnie pretekst - za tym kryje się jeszcze mnóstwo niefajnych rzeczy, ale to temat na dłuższą rozmowę ( i nie chodzi tylko o kontekst homofobiczny). Obleh mało gada, bo - jak to on - w ogóle nie ma zbyt dużo do powiedzenia i brakuje mu realnego pato wsparcia, by poleciały oblehowe teksty. Jak prowadzi live nie jest taki do końca bezstronny i nie udaje mu się unikać tematu, dystansować. Z Magdą ma ujadać? Z jej znajomymi? W sumie - może to robi, nie wiemy. Co to znaczy zamilczeć? Niemożność odniesienia się (nawet bardzo ogólnego), zaznaczenia swojej racji? Prowokuje samym prawem do wypowiedzi (bo takie prawo ma)?. Łukasz i tak nie powiedział wszystkiego i pewne rejony pozostawił bez komentarza (może nawet nie wypowiedział się wystarczająco mocno i dosadnie). A obleh - zasadził się w swoim niezbyt inteligentnym milczeniu i w tym wypadku nie robi nic innego. Tak, obleh jest mistrzem, w byciu upupionym i upupiającym.
gazzza
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 15 cze 2019, 8:09

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: gazzza » 02 lip 2019, 16:36

Łukasz zakładając, że to co pokazał w DWB nie było od a do z odgrywaniem roli, narzuconej przez produkcję- to osoba z zaburzeniami umiejętności społecznych. Nie umie żyć w grupie. Książkowy przykład zespołu Aspergera. Mam w rodzinie taki przypadek. On nie jest złym człowiekiem, ale jako absolwent psychologii powinien wiedzieć dlaczego budzi taką niechęć, a nie płakać w poduszkę i wylewać żale w internecie. Dopóki nie spokornieje i nie zrozumie, że ma problem, a także nie zacznie pracować nad sobą, to będzie bardzo nieszczęśliwą osobą. Swiat nie składa sie tylko z takich ludzi jak Ci z gangu słodziaków, wiecej w nim "patusów". Musi się w końcu nauczyć też z nimi koegzystować. Ci co się troszczą o niego, zamiast go slepo bronić, glaskać i kadzić jaki jest zajebisty, powinni mu to uswiadomić i pomóc.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2019, 19:10 przez gazzza, łącznie zmieniany 1 raz.
temereme
Użytkownik
Posty: 205
Rejestracja: 22 maja 2019, 2:54

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: temereme » 02 lip 2019, 17:05

może z tymi diagnozami to do specjalisty, bo jakoś trudno mi określić, czy jesteś właściwym i odpowiednim w swoim eksperctwie ekspertem (ekhm). może ostrożnie z tym przypisywaniem chorób i zaburzeń. przypominam , że z tej bb grupy dwie osoby zostały karnie usunięte - przyczyną były nieumiejętności społeczne Łukasza? odwrócę pytanie - dlaczego osobniki pokroju maćka i kuby spotykają się ze sporą akceptacją i aprobatą (nie jest manifestowana wobec nich niechęć, przykładowo)? a tak w ogóle choroba psychiczna, zaburzenia psychiczne nigdy nie powinny być same w sobie pretekstem do nienawiści, uprzedzeń i wykluczeń. można zadać sobie pytanie o odpowiedzialność osób obciążonych chorobami psychicznymi za patologię która ich spotyka ze strony "zdrowych" ludzi. a o Łukasza chyba nie powinnaś się zbyt mocno martwić - jest w dobrych rękach, jak ostatnio napisał Bustram (Monika) :))) to taki żart na przymykanie smutnego wątku.
gazzza
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 15 cze 2019, 8:09

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: gazzza » 02 lip 2019, 18:14

Przyczyną słusznego usuniecia dwoch osob karnie było ich chamskie, prostackie zachowanie. Homofobiczne i rasistowskie teksty, groźby wobec wspołmieszkańców, swiadome łamanie regulaminu, oraz naciski internautów. Ale obaj Panowie chyba zdają sobie doskonale sprawę z tego co zrobili i chyba z tego że zapracowali na hejt. Łukasz nie zdaje sobie sprawy, w programie płakał w poduszkę i zadawał pytanie, (czasem nawet sam do siebie) czemu go nikt nie lubi, będąc przekonanym wrecz o słuszności swojego postepowania, co też podkreslał w tych rozmowach samym ze sobą. Po wyjściu wylewał te same żale w internecie. No ja od psychologa oczekuję jednak trafniejszej oceny otaczającej rzeczywistosci, zachowań ludzkich, identyfikacji ich przyczyn. Umiejętności znajdowania rozwiązań oraz kompromisu, łagodzenia konfliktów w grupie, o ogólnym radzeniu sobie z takimi sytuacjami nie wspominając. Oczekuję też bardziej rozwiniętej inteligencji emocjonalnej. Łukasz zawiódł mnie nie jako człowiek, bo jak widzisz mam swoje wytłumaczenie przyczyn jego zachowania, ale jako psycholog. Kuba i Maciek zawiedli mnie, jako ludzie.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2019, 18:59 przez gazzza, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 43014
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Trzeciak » 02 lip 2019, 18:35

Na hejt nikt nie zasługuje, na konstruktywną i rzeczową krytyke - i owszem.
Pozdrawiam, Trzeciak
temereme
Użytkownik
Posty: 205
Rejestracja: 22 maja 2019, 2:54

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: temereme » 02 lip 2019, 20:20

hmmm.... cóż, chyba pozostaje wybaczyć Łukaszowi, że nie sprostał byciu figurą poradnika inteligencji emocjonalnej. pozwolił sobie w tym eksperymencie na nadszarpnięty normatyw wizerunkowy. że perspektywa interpretacyjna Łukasza pozostanie jego jednostkową perspektywą, a nie tylko abstrakcyjnym mechanizmem i schematem do przepracowania. psychotyczny atak spamerski każdego by zszokował - Łukasz określił tutaj swoją reakcję. jego rola w eksperymencie chyba nie polegała na zbiorowym działaniu terapeutycznym. mówienie o poważnym problemie nazywasz "wylewaniem żali w internecie"? poważnie, czy omylnie wyczuwam tu posmak hejt retoryki? (maciek nic nie zrozumiał i pozostał tak samo aroganckim lolkiem jakim był - a może nawet bardziej w tym zwyżkował).
gazzza
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 15 cze 2019, 8:09

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: gazzza » 02 lip 2019, 21:30

temereme: z mojej strony nie ma tutaj żadnej hejt retoryki. Raczej niezrozumienie toku postępowania, gościa, który wydaje się być naprawdę bystry, elokwentny, mającego przygotowanie merytoryczne jeśli chodzi o możliwe ludzkie zachowania. A mimo to jego inteligencja emocjonalna jest na poziomie 10 latka. Stąd bliżej mi do teorii, że w DWB miał stworzyć pewną kreację aktorską, które miała rozkrecić show, a jeśli nie, dla mnie jest to zespół Aspergera (krecenie loczka, i tak czesta masturbacja przed kamerami mnie w tym tylko utwierdza) . Co do Macka, moim zdaniem doskonale wie skąd hejt w jego stronę, ale on sie tym upaja, i najwyrazniej nie zamierza zmieniać swojego wizerunku Bad Boya. Wręcz z premedytacją nakręca hejterow jeszcze bardziej. Wiadomo, patologia też cieszy sie popularnością w mediach spolecznosciowych.
bobaas
Junior
Posty: 1195
Rejestracja: 03 kwie 2019, 18:56

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bobaas » 02 lip 2019, 22:11

gazzza pisze:
02 lip 2019, 21:30
... i tak czesta masturbacja przed kamerami mnie w tym tylko utwierdza...
Zaraz pewnie jeszcze dopiszesz, że zapraszał i chciał sobie robić dobrze przy Madzi :P
Częsta? To znaczy? Skąd wiesz jak częsta? Ile takich przypadków odnotowałaś?

Trzeba się zainteresować przypadkiem Igora w takim razie. Codzienne golenie jaj i regularna masturbacja pod prysznicem. Asperger jak się patrzy.
Awatar użytkownika
Imon
Junior
Posty: 871
Rejestracja: 11 maja 2016, 17:11

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Imon » 02 lip 2019, 22:32

bobaas pisze:
02 lip 2019, 22:11
gazzza pisze:
02 lip 2019, 21:30
... i tak czesta masturbacja przed kamerami mnie w tym tylko utwierdza...
Zaraz pewnie jeszcze dopiszesz, że zapraszał i chciał sobie robić dobrze przy Madzi :P
Częsta? To znaczy? Skąd wiesz jak częsta? Ile takich przypadków odnotowałaś?

Trzeba się zainteresować przypadkiem Igora w takim razie. Codzienne golenie jaj i regularna masturbacja pod prysznicem. Asperger jak się patrzy.
@bobaas dokładnie, gazzza głupoty wypisuje wyciągając statystyki wyssane z palca. Skąd ona może o tym wiedzieć kto, kiedy, ile razy. Bo TV pokazała właśnie Łukasza?
Niech sięgnie do wypowiedzi jej ukochanego Olo, który po wyjściu z programu zapytany o trójeczki wprost powiedział, że daleko mu było do osiągnięć Igorka, bo zaliczył w programie ich tylko trzy. Jeszcze na tej podstawie przeprowadza psychoanalizy. :angry: :angry: :angry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości