[TVN7] Big Brother (2019)

Archiwalne programy TVN.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Oglądalność "Big Brother" coraz gorsza. W zeszły poniedziałek udziały w ogólnej poniżej 2%, a w komercyjnej poniżej 3%. To chyba niechlubny rekord.
https://[link zakazany]/m/artykul/b ... zy-tydzien
2008-2023
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jak za porażkę odcinków po godz. 20:00 można obwiniać ludzi odpowiadających za promocję programu na antenie, to za tragizm wyników "Big Brother Nocą" odpowiada późna i przede wszystkim ruchoma pora emisji. Jednego dnia program pokazywany jest kilkanaście minut po 23, żeby kolejnego wchodzić na antenę tuż przed 24 - wszystko w zależności od długości wieczornego filmu.

Smutne, bo realizacyjnie program naprawdę poszedł do przodu, wydaje się, że TVN dokapitalizował produkcję. Niestety nie wykorzystuje się potencjału szerokiego wachlarza kanałów tematycznych, które mogłyby intensywniej promować markę "Big Brother".

Pamiętajmy, że TVN7 cały czas jest drugoligową stacją, więc promocja na jednej antenie to za mało. Dalej jestem za tym, aby "Arena" weszła na główną antenę w weekend.
przemek94
Obserwator
Posty: 421
Rejestracja: 09 kwie 2019, 18:27
x 45
x 100

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemek94 »

Nie jestem tym zaskoczony, oglądam tą edycję ale jednak lepiej oglądało mi się tą poprzednią. W tamtej może na początku było nudno ale wkręciłem się w ten program a tutaj wydaję mi się się to wszystko trochę sztuczne. Na tym forum też wydaje mi się że większe było zainteresowanie poprzednią edycją.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Karol pisze: 23 wrz 2019, 8:31Smutne, bo realizacyjnie program naprawdę poszedł do przodu, wydaje się, że TVN dokapitalizował produkcję. Niestety nie wykorzystuje się potencjału szerokiego wachlarza kanałów tematycznych, które mogłyby intensywniej promować markę "Big Brother".
Pamiętajmy, że TVN7 cały czas jest drugoligową stacją, więc promocja na jednej antenie to za mało. Dalej jestem za tym, aby "Arena" weszła na główną antenę w weekend.
Promocja "Big Brother" na jednej antenie? Przecież program jest promowany codziennie przez całe popołudnie w głównym TVNie, w tym przed "Faktami" (o 18:40) i po "Faktach" (o 19:30). Ponadto spoty widziałem w pozostałych kanałach tematycznych, nawet w Discovery Channel. Zwiastuny BB można również zobaczyć przy materiałach x-news w serwisach Polska Press. ;-)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jak dla mnie spoty na kanałach tematycznych, to za mało. Jaki problem powtarzać program na innych antenach, robić wersję "Extra", itp.? 🙂

Postawiono na widzów Player, zaoferowano miesięczną subskrypcję z pakietem Start, zamiast trzymiesięcznej na sam pakiet Big Brother i to z pewnością po części zwraca nakłady finansowe. Chociaż tyle, że dom już był przygotowany do programu od wiosny, kamery, reżyserka, układ pomieszczeń, a nawet namiot "Areny" grzecznie czekał przez całe lato. Tutaj TVN nie musiał się kosztować drugi raz poza drobnymi modyfikacjami.
Kati33
Junior
Posty: 1137
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:32
x 557
x 533

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kati33 »

A moze o prostu ludziom nie chce sie tego ogladac???
Awatar użytkownika
KleineMau5
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:55
x 25
x 5

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KleineMau5 »

Karol pisze: 23 wrz 2019, 8:31 Jak za porażkę odcinków po godz. 20:00 można obwiniać ludzi odpowiadających za promocję programu na antenie, to za tragizm wyników "Big Brother Nocą" odpowiada późna i przede wszystkim ruchoma pora emisji. Jednego dnia program pokazywany jest kilkanaście minut po 23, żeby kolejnego wchodzić na antenę tuż przed 24 - wszystko w zależności od długości wieczornego filmu.

Smutne, bo realizacyjnie program naprawdę poszedł do przodu, wydaje się, że TVN dokapitalizował produkcję. Niestety nie wykorzystuje się potencjału szerokiego wachlarza kanałów tematycznych, które mogłyby intensywniej promować markę "Big Brother".

Pamiętajmy, że TVN7 cały czas jest drugoligową stacją, więc promocja na jednej antenie to za mało. Dalej jestem za tym, aby "Arena" weszła na główną antenę w weekend.
Jak dla mnie, większość odcinków Big Brother Nocą jest po prostu nudna. Zdecydowanie bardziej bym wolał np. odcinki z ciekawym materiałem, który nie zmieścił się w standardowym wydaniu.

Również jestem tego zdania, że Arena powinna wejść na główną antenę w weekendy. Przeniesienie jej na piątek przynajmniej w jakimś stopniu mogło spowodować spadki.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Moim zdaniem było trzeba postawić na jedną edycje w roku, ale dłuższą, tak jak stosował to niemiecki RTL2. Od grudnia/stycznia do maja /czerwca.
Tylko żeby coś takiego zrobić trzeba jeszcze jakiś mniejszy projekt na jesień przygotować. A tu nic.
Widać, że jesienią jest silniejsza konkurencja niż wiosną.

Nawet u mojej rodziny i znajomych w weekend jeżeli już się ogląda tv to wybierają "Mam talent" i "Masterchef", a nie "Big Brother".
2008-2023
Kati33
Junior
Posty: 1137
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:32
x 557
x 533

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kati33 »

Dokladnie. Kompletna porazka z tym piatkiem. Ludzie maja swoje przyzwyczajenia po calym tygodniu pracy albo imprezuja, albo wyjezdzaja itd. Niedziela byla ok, bo wiekszosc ludzi bywa wtedy w domu. Ja na pewno bym wtedy ogladala bo mnie programy typu Masterchef nie interesuja np.
Poza tym faktycznie na jesien jest wiecej ciekawych programow w tv wieczorami.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Po za tym tydzień zadań się kończył w piątki, nowy od poniedziałku, teraz jest to wszystko bez sensu przestawione, chyba tylko chęć nie uderzenia w Masterchefa, ale swoje by wziął, a tak BB to prawie klapa. Choć w sumie mnie ten sezon i uczestnicy też nie przekonuje w dużej mierze.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2019, 9:19 przez wiatriwoda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Wyników ostatniej Areny jeszcze nie znamy, tym bardziej ciężko za słabe wyniki obwiniać "ten piątek". Minął dopiero tydzień, takich wyników można było się spodziewać po pół milionowym otwarciu. Można zażartować, że % spadek widowni otwarcia względem odcinków dziennych jest dużo mniejszy niż wiosną, stąd ta edycja angażuje dużo bardziej :D.
Jest słabo, ale jeszcze może być nieźle. Ja także zauważyłem (co jest poniekąd wytłumaczalne) słabszą promocję niż przed premierą wiosennej edycji i po wyniku otwarcia wyraźnie widać, że ma to bardzo duży wpływ na oglądalność programu.
Co do samej edycji po tygodniu - pod niemal każdym względem jest lepiej i mam nadzieję, że będzie tak dalej. Dodałbym więcej dramaturgii podczas ogłaszania wyników w trakcie Areny.
Liczę, że wzrost jakościowy zostanie utrzymany i pojawi się widownia w ilości "godnej" tego programu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

https://[link zakazany]/m/artykul/b ... iosna-2019

Wyniki pierwszej edycji.

Oczywiście wyniki drugiej są słabsze, ale warto odnotować, że średnią liczbę widzów wcześniejszej podbiło "otwarcie" oraz "Areny". Odcinki regularne notowały zbliżone wyniki, za to większe udziały 🙂 Wniosek - zajebista konkurencja w primetime, ale o jakotakim odplywie widzów nie ma mowy. Szczególnie po tygodniu trwania show.

Dużo za to stracił "BBN". Szkoda, bo dorobił się świetnej prowadzącej.

PS. Gabi dzisiaj w TVN7.
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Racja, jest bardzo gęsto w prime time. Swoją drogą, ciekawe jakie udziały w grupie komercyjnej notuje bezpośrednia konkurencja - TV Puls i Czwórka.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

W sumie "39 i pół tygodnia" kończy się już 10 listopada. Może wtedy zdecydują się na przeniesienie "Areny" na niedziele 21:30. Czy to do tvn czy to do tvn7. Tylko połowa listopada to może być już jednak zbyt poźno. Mogli o tym wcześniej pomyśleć.
2008-2023
przemek94
Obserwator
Posty: 421
Rejestracja: 09 kwie 2019, 18:27
x 45
x 100

[TVN/TVN7] Big Brother

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemek94 »

W niedziele wydaje mi się że jest jednak mniejsza konkurencja niż w piątek. Ja gdyby Arena była w niedziele to na pewno bym oglądał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości