[TVN7] Big Brother

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 28 wrz 2019, 21:48

Jak dla mnie to mogą wychodzić jedno po drugim, byle nie było tak nudno jak teraz ;)
typeO
Obserwator

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: typeO » 28 wrz 2019, 21:49

Oglądanie jak grają w karty jest "fascynujące". Nie mogliby czegoś wymyślić? Jak zaczęły się żarty o "trójkach" w jacuzzi to poszły w ruch wizytówki.
abc
Obserwator

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: abc » 28 wrz 2019, 22:06

Wszystkie kamery pokazują siostry & Vasyla grających w "karty", fascynujące!!!, jak ktoś już to zauważył. Ojjjj, doszła Natalia
typeO
Obserwator

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: typeO » 28 wrz 2019, 22:45

Kiedy im dali alkohol? Nie było mnie na streamie przez chwilę, a tu taka zmiana. Czy to musi być jedyny sposób na podkręcenie atmosfery? Teraz zaczęli zabawę w pytania.
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 28 wrz 2019, 23:22

[ Spoiler ]
RXRi2
Użytkownik

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: RXRi2 » 28 wrz 2019, 23:29

Ktoś na początku porównał bliźniaczki do tytułowej postaci z sitcomu "Roseanne". Teraz widać kolejną wspólną cechę. Tam główna bohaterka z każdym sezonem stawała się coraz bardziej irytująca, apodyktyczna i zgorzkniała a pod koniec serialu nie miała nic wspólnego z zabawną puszystą Panią z pierwszych odcinków. Jestem zdania, że z bliźniaczkami powinno się zrobić to samo co z Roseanne w sequelu.
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: FA98 » 28 wrz 2019, 23:40

Oto ostatnie podsumowanie głosowania na forum przed jutrzejszą Areną :) (jutro nie będzie u mnie już czasu na to)

Obrazek

Głosować można jeszcze do 20:00 :)
viewtopic.php?f=100&t=11981
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Karol » 29 wrz 2019, 0:16

tinsel pisze:
28 wrz 2019, 21:15
Olka zawsze mogła też coś źle zapamiętać ;) Ustanowienie takiej kary to byłoby zbyt duże ryzyko, moim zdaniem.
Niekoniecznie. Nie wiem jaka dokładnie jest formuła umowy pomiędzy nadawcą/producentem a uczestnikami, ale chyba oczywistym jest, że taka musi istnieć - od nakreślenia ogólnych zasad funkcjonowania w domu, przez wykonywanie poleceń "Wielkiego Brata", aż po poddawanie się presji produkcji, zadań czy humorów innych mieszkańców. Każdy dzień i każdy punkt scenariusza to duże koszty dla produkcji, a nieplanowane wyjście to czasami wywrócenie całego stołu z pomysłami na kilka tygodni w przód. Oczywiście, producenci maja swoje obowiązki wobec mieszkańców, ale z wzajemnością - a kary umowne są niczym homonto, trzymają niesfornych w ryzach, dlatego pewnie Maćkowi i Kubie na rękę było wylecieć na żądanie produkcji, a nie swoje 🙂

Co do Olki. Można jej nie lubić, ale sam wiek przeświadcza, że może mieć lepszą pamięć niż takie bliźniaczki, a także może zwracać uwagę na szczegóły typu "kary umowne" w czymś takim jak umowy, które podpisuje 🙂

Gdy idziesz do pracy, także podpisujesz umowę, której nie możesz rozwiązać ot tak bez konsekwencji z dnia na dzień. Chyba, że to "porozumienie stron" 🙂 Ale powiedzmy, że to akurat inny kaliber problemów, porównując do układów w programie kosztującym miliony złotych.
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 29 wrz 2019, 0:34

W przypadku chęci nałożenia takiej kary musieliby udowodnić rzeczywistą szkodę powiązaną z wyjściem mieszkańca. A to nie jest takie proste. Nie mówię, że w tej umowie nie ma żadnych kar, ale nie wierzę, że dobrowolne opuszczenie domu = kara finansowa :)

Gdy idziesz do pracy, masz okres wypowiedzenia. Natomiast nie ma takiej możliwości, żeby po tym okresie ktoś Cię zmusił do dalszej pracy. W zeszłej edycji był bodajże jakiś określony czas po którym uczestnik mógł wyjść, wcześniej zgłaszając taką chęć. Tak samo nikt nie może Cię zmusić do przebywania w domu BB wbrew własnej woli pod groźbą kary finansowej :) Co nie wyklucza oczywiście kar np. w sytuacji gdyby ktoś nie tylko sam chciał wyjść, ale też namawiał do tego inne osoby, albo gdyby bez żadnej przyczyny chciał wyjść w tygodniu finałowym, co mogłoby realnie zagrozić formatowi. Od takich sytuacji zapewne się ubezpieczyli :)

Pamiętajmy też, że Karolina zrezygnowała z udziału w programie, zanim jeszcze się zaczął, choć była już przedstawiona jako uczestnik. Czy obciążyli ją jakąś karą, nie sądzę, choć oczywiście nie mogę tego wiedzieć :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Karol » 29 wrz 2019, 1:01

Nie znam formy prawnej umów jakie podpisuje się w takich programach, ale jest to coś na styl "usługi" wobec firmy producenckiej - załóżmy "Podmiot X wykonuje usługę występu w programie Y z zachowaniem takich a nie innych zasad na rzecz podmiotu Z za taką i taka kwotę za dzień. Niewykonanie usługi z winy podmiotu X z bylejakiego powodu skutkuje tym i tamtym, za co może zostać nałożona kara umowna w wysokości pierdyliarda bratków. "

Poza tym trzeba pytać osoby zajmujące się takimi umowami, bo my tylko gdybamy. 🙂
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 29 wrz 2019, 1:23

Tak, to są tylko teoretyczne rozważania, bo zapisów umowy nie poznamy :) Kluczowym może być tu powód "niewykonania usługi". Bo w zasadzie można przyjąć, że każda osoba, która chce opuścić program odczuwa jakiś "dyskomfort psychiczny" powiązany z uczestnictwem w projekcie BB, co już samo w sobie może stanowić uzasadniony powód do opuszczenia programu (czyli niepodlegający karze). No chyba, że znajdzie się tam taki odważny, co zechce opuścić program, "bo tak". To wtedy faktycznie może się na jakieś konsekwencje narazić.

Żeby nie odbiegać za bardzo od tematu głównego, to po dzisiejszych rozmowach wnioskuję, że uczestnicy już wiedzą, że jutro Arena, aczkolwiek nie widziałam czy był jakiś moment, w którym WB to oficjalnie ogłosił?
Kati33
Junior

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Kati33 » 29 wrz 2019, 10:31

Nic sie wczoraj nie dzialo, ze nie piszecie? Nawet imprezy nie bylo?? :o
Widze, ze jednak Lukasz wyleci i dobrze , bo nudzi. Co do blizniaczek to sa naprawdę konfliktowe babki :rolleyes: Po co robic afere o kuchnie, Czy moze to jest ustawione. Jesli chodzi o kuchnie to przeciez najlepiej by bylo robic dyzury tygodniowe i problem z glowy. Dziwne tez dla mnie jest ze ta mezatka Kasia klei sie do Natalii. Nie wyobrazam sibie, co musi czuc jej maz :huh:
Aha, ktos tu napisal, ze tylko atrakcyjne osoby powinny brac udzial w tym programie. Troche to przykre. Sara moze nie jest szczupla, ale nie jest źle z jej figura. Blizniaczki to typowo zaniedbane osoby. Mlode i powinny bardziej o siebie dbac. Jednak ja bym tez tak łatwo nie osądzała ludzi po figurze; Niektorzy nic nie robia i sa szczupli, a niektorzy moga miec powazne problemy hormonalne itp. Chociaz chyba blizniaczek to nie dotyczy. Tu raczej chodzi o niezdrowy styl zycia. Same o tym mowily.
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 29 wrz 2019, 11:04

Wczoraj generalnie była nuda. Była przez chwilę nawet dość fajna zabawa "nigdy nie", czy jak to się tam nazywa, jeśli ktoś wyłapał czyjąś zaskakującą odpowiedź to może się podzielić na forum ;)

Ja akurat dosyć sporo streama oglądam i na tej podstawie stwierdzam, że bliźniaczki (przynajmniej w programie, bo jak jest na zewnątrz nie wiem) nie jedzą dużo. Zatem jest to raczej kwestia genów i siedzącego trybu życia. Ja bym zdecydowanie nie chciała, żeby w programie były same osoby "atrakcyjne", bo to nie LI tylko BB.
Kati33
Junior

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Kati33 » 29 wrz 2019, 11:13

Poczytalam troche Wykop i tam ludzie caly czas dyskutuja o sexualnych opowiesciach Oli. Sa bardzo zniesmaczeni tym co opowiadala.
annawoj1104
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: annawoj1104 » 29 wrz 2019, 11:15

@Kati33 a gdzie ty to widzisz że Łukasz wyleci? Wczoraj podczas odcinka jak pokazywali to Krolina miała 69 %
No własnie jak to sie zmienia, ja bym chciała teraz zeby to Karolina została, a z tej czwórki poleciał Łukasz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”