[TVN/TVN7] Big Brother

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
bustram
Activist
x 80
x 1456

[TVN7] Big Brother

Post autor: bustram » 21 lis 2018, 18:13

Jak zaangażują fajne dziewczyny i będą robić nocne transmisje spod prysznica to jestem za ! :P Do tego ten program się jedynie nadawał...
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2892
x 1229

[TVN7] Big Brother

Post autor: Trzeciak » 21 lis 2018, 18:31

Trzeba przyznać, że informacja na miarę m. in. reaktywacji "Tańca z Gwiazdami". Akurat TVN7 wybrano nie przez przypadek. W końcu w Polsce ma być produkowana nie tylko polska edycja, więc nie będzie takiego parcia, by program zarabiał jakieś bajońskie sumy. ;)
pulkownik pisze:Ramówka TVN jest tak zabetonowana, że nie sposób byłoby wcisnąć coś w prime time. No chyba że nie wiosną i nie jesienią.
Gdy w 2001 roku debiutował "Big Brother" - TVN nie miał aż tak powszechnego zasięgu jak dziś. Na dodatek - wciąż stacja przed debiutem show jeszcze nie była w ścisłej ekstraklasie. Produkowano holenderskie formaty Endemolu jak "Zostań gwiazdą", "Mini Playback Show" i "To było grane", które w porównaniu z Niemcami, czy Holandią wyglądały taniej, choć na tle siermiężności TVP i Polsatu - bardzo efektownie. A ponadczasowymi hitami te programy nie były. Wszystko zaczęło się zmieniać od "Milionerów" i "Big Brothera", który był prawdziwą bombą atomową (zupełnie nowa formuła - takie połączenie teleturnieju z telenowelą dokumentalną i niespotykany w Polsce rozmach).
Dziś TVN jest na tyle już dojrzałą stacją, że taki projekt nie jest specjalnie potrzebny, no i dobrze. Byłoby niesamowite pompowanie balonika oczekiwań rekordowej widowni. Zresztą zbyt bardzo zmieniła się telewizja i widownia, szczególnie, gdy sukces odniosły takie formaty jak m. in. "The Voice", "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i "Rolnik szuka żony". Dowodem jest to, że po powrocie"YCD" nie za długo zagrzał miejsce. ;)
wiatriwoda pisze:Prezes Fremantle dla Party.pl: Prowadzimy rozmowy. Kwestie techniczne nie są problemem.
EndemolShine mój drogi. ;)
kacper3100 pisze:Ten program na pewno poprawi wyniki oglądalności Siódemki i przede wszystkim zniszczy konkurencję, w szczególności mizerny Puls.
Ty jak zwykle z tym niszczeniem konkurencji...

Fakt, że niedługo TV Puls może mieć kłopoty przy takim podejściu.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
R_321
Obserwator
x 4
x 40

[TVN7] Big Brother

Post autor: R_321 » 21 lis 2018, 19:14

Jeżeli ten program odniesie sukces , wcale się nie zdziwię jak za jakiś czas POLSAT reaktywuje ,, Bar '' :-)
0 x
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 178
x 219
Kontakt:

[TVN7] Big Brother

Post autor: kacper3100 » 21 lis 2018, 19:16

Też bym się nie zdziwił, jakby skopiowali pomysł od TVN, jak robią to zawsze.
0 x
Awatar użytkownika
havanew
VIP Expert
x 440
x 655

[TVN7] Big Brother

Post autor: havanew » 21 lis 2018, 19:25

Trzeciak pisze:Trzeba przyznać, że informacja na miarę m. in. reaktywacji "Tańca z Gwiazdami". Akurat TVN7 wybrano nie przez przypadek. W końcu w Polsce ma być produkowana nie tylko polska edycja, więc nie będzie takiego parcia, by program zarabiał jakieś bajońskie sumy. ;)
Jaki inny kraj będzie realizował swoją edycją "Big Brothera" w Polsce? Jest to chyba dosyć niecodzienne rozwiązanie, chociaż szczerze mówiąc nie do końca wiem, jak obecnie wygląda BB na świecie. :)
0 x
Strefa wolna od głupoty
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 260
Kontakt:

[TVN7] Big Brother

Post autor: Tomek » 21 lis 2018, 19:35

Chodzi o to, że Endemol ma w Polsce wybudować centra produkcyjne dla swoich formatów, a więc z myślą o produkcji dla większej ilości krajów. Taka forma oszczędności, że nie trzeba będzie budować/wynajmować większej ilości budynków czy zatrudniać osobnego personalu do produkcji, tylko wszystko będzie w jednym miejscu.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/e ... -2017-roku
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2892
x 1229

[TVN7] Big Brother

Post autor: Trzeciak » 21 lis 2018, 19:53

I w taki sposób produkowany jest w Polsce "The Wall", a ma być także realizowany "Fear Factor". :)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ManiakTV
Obserwator
x 23
x 14

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

Post autor: ManiakTV » 21 lis 2018, 20:29

TVN7...według mnie, nie bardzo jak na Siódemke, jak ogląda ją ponad 200tys ludzi, wątpie że bedzie doskonała oglądalnosc na tym kanale, mogli by na TTV czy na głównej antenie po zakończeniu Mam Talent albo MasterChef Junior :)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2892
x 1229

[TVN7] Big Brother

Post autor: Trzeciak » 21 lis 2018, 20:34

wiatriwoda pisze:Przykrycie reality dla emerytów ;)
Jednak pogłoski o powrocie Kubicy dziś także przykryją ten powrót. ;) A trzymając się tematu - oba show przecież nie będą nadawane w tych samych sezonach. :)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Asjata
Poster
x 98
x 307

[TVN7] Big Brother

Post autor: Asjata » 21 lis 2018, 21:36

Jestem bardzo zadowolony z powrotu formatu do Polski, a przede wszystkim TVN.
Dejmian pisze:Mam cichą nadzieję na styl UK! Nie wiem jak Wy, ale mną aż nosi na tę informację. Tyle lat czekania!
Czy mógłbyś nieco opisać rozgrywkę w UK, jak rozgrywane są nominacje itd.? Wiem, że nie ma chyba tak jak w US, czy w Kanadzie zadań o HoH i PoV, a do tych edycji jestem przyzwyczajony.

I jak było dawniej w Polsce?
0 x
BIG BROTHER FAVES: MALWINA
DWTS FAVES: DAMIAN
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
x 7
x 86

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

Post autor: Kryterium0 » 21 lis 2018, 21:38

ManiakTV pisze:TVN7...według mnie, nie bardzo jak na Siódemke, jak ogląda ją ponad 200tys ludzi, wątpie że bedzie doskonała oglądalnosc na tym kanale, mogli by na TTV czy na głównej antenie (...)
Coś słaby z Ciebie "maniak" skoro myślisz, że TTV ma lepszą oglądalność od TVN7...

No i podstawowa rzecz: nikt tu nie mówi o doskonałej oglądalności, bo takowe określenie to rzecz względna w dzisiejszych czasach. Program ma przyciągnąć do kanału nową widownię, młodą, no i ma ich zachęcić do oglądania innych pozycji programowych.

Żeby tylko nie zaczęli się bawić w tak perfidną reżyserkę jak było w czasach TV4 - miała być nowa jakość w dobie internetu itd, a był stream live na www, ale bez dźwięku z jedynie 4 kamer...
0 x
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 714
x 2132

[TVN7] Big Brother

Post autor: pulkownik » 21 lis 2018, 21:44

Ach ta wersja TV4 :D Nieudolna reżyserka, jakieś kosmiczne "innowacje", ukryte pokoje, bliźniaczki, manipulowanie przez produkcję, do tego obraz jakości VHS z rzekomo najnowocześniejszych wówczas kamer HD :lol:
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 851
x 324

[TVN7] Big Brother

Post autor: Dejmian » 21 lis 2018, 21:45

Asjata pisze:Jestem bardzo zadowolony z powrotu formatu do Polski, a przede wszystkim TVN.
Dejmian pisze:Mam cichą nadzieję na styl UK! Nie wiem jak Wy, ale mną aż nosi na tę informację. Tyle lat czekania!
Czy mógłbyś nieco opisać rozgrywkę w UK, jak rozgrywane są nominacje itd.?
I jak było dawniej w Polsce?
Zasady w UK są bardzo klasyczne, natomiast sama realizacja jest bardzo charakterystyczna. Właściwie była, bo przed dwoma tygodniami Big Brother w Wielkiej Brytanii przeszedł do historii. Channel 5 który emitował program zrezygnował z dalszej realizacji. Było sporo fajnych zadań i ciekawe twisty urozmaicające grę, ale ostatnie sezony pozostawiały wiele do życzenia. Poprawiali się znowu w tym ostatnim, pożegnalnym. Bywały naprawdę świetne akcje, a domy nierzadko odlotowe!
Na marginesie dodam że tak samo jak BBUK się skończył, tak samo szybko wróci. :)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2018, 21:48 przez Dejmian, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
10 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 714
x 2132

[TVN7] Big Brother

Post autor: pulkownik » 21 lis 2018, 21:48

Jeśli chodzi o nowe otwarcie w TVN7 - muszą mimo wszystko nawiązywać do wersji TVN, chociażby logiem, pewnymi rozwiązaniami - trzeba pamiętać że gros grupy 16-49 to widzowie, którzy za dzieciaka oglądali ten program i mają do niego sentyment. Oby to tylko nie poszło w kierunku osób pokroju sióstr Godlewskich, wszak fenomen 1 edycji BB to przede wszystkim fantastyczny casting.
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 66
x 2025

Re: [TVN7] Big Brother

Post autor: wiatriwoda » 21 lis 2018, 21:50

Zgadzam się. Najtrudniej będzie przyciągnąć i zatrzymać tych, którzy pamiętają pierwsze odcinki w historii o których mówiła cała Polska i to pozytywnie

Wysłane z mojego G3311 przy użyciu Tapatalka
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”