[TVN/TVN7] Big Brother

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 16 wrz 2019, 13:46

Pamiętajmy, że liczą się jeszcze wyniki z playera ;) Ale faktycznie wyniki oglądalności szału nie robią, a szkoda, bo uczestnicy są naprawdę lepiej dobrani niż w poprzedniej edycji.
BartekBBfan
Użytkownik

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: BartekBBfan » 16 wrz 2019, 13:48

Trzeciak pisze:
16 wrz 2019, 13:26
BartekBBfan pisze:
16 wrz 2019, 13:11
Box pisze:
16 wrz 2019, 12:57
Ale wy bronicie tego "Big Brothera", matko. :lol: A to ktoś nie wiedział, a to zmienić dzień emisji. A jak Kurski zmienia w czasie sezonu to pojawia się krytyka. ;) Mnie tam cieszy tak niski wynik tego żałosnego programiku. :)
TO jest forum dla fanów BB. Po wypowiedzi wnioskuje ewidentnie, że nie jesteś. Dziękujemy już Panu, papa 👋🏻
Nie jest ważne kto jest fanem jakiego programu, i każdy ma prawo do wyrażenia krytycznej opinii (mieszczącej się oczywiście w granicach kultury i rozsądku). Nie życzę sobie tutaj "wykluczania" kogokolwiek z dyskusji, bo to jednak nie jest forum tylko o Big Brotherze.
Moje ‚papa’ było ironiczne. Jeśli odebrałeś to inaczej to sorry. Po temacie forum wnioskuje jednak, że właśnie o BIG BROTHERZE jest to forum. Jeśli nie o BB, to o czym?
Nazywanie programu żałosnym jest równie niewłaściwe, co moje prześmiewcze pożegnanie się z kolegą.
arekon
Użytkownik

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: arekon » 16 wrz 2019, 13:49

Oglądałem sporo na playerze od piatku i też uważam, że ludzie sa o wiele ciekawsi i produkcja wyciągnęła błędy z poprzedniej edycji, zadania są od początku, uczestnicy zresztą cały czas potrafią sobie coś zorganizować
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Ediss » 16 wrz 2019, 13:51

Znacznie poniżej oczekiwań wynik piątkowego otwarcia nowej edycji BB był trybkiem żeby coś o tej nowej edycji napisać :).
Wiosną udało mi się dosyć celnie obstawiać wyniki oglądalności BB, na otwarcie tej edycji zakładałem 1.1-1.3MLN widzów. Stąd ponad połowa poniżej oczekiwań to spory szok. Na sam początek można przytoczyć i skonfrontować słowa dyrektora programowego TVN, który powiedział, że format się przyjął. Jak widać - nie.
Poziom poprzedniej edycji, przede wszystkim techniczny, pozostawiał wiele do życzenia i sam BB6 bardziej zniechęcił niż skusił do oglądania nowej edycji. Uznaję, że jednym z powodów słabego wyniku jest poprzednia edycja.
Nowy dzień emisji "Areny"? Od początku uważałem, że to bardzo zły pomysł. Sam, jako fan Big Brothera od kilkunastu lat, zrezygnowałem z oglądania otwarcia programu na rzecz piątkowego wyjścia. Myślę, że wielu osób do których celowany jest program po prostu w tym czasie nie było przed telewizorami. Myślę, że przenosiny na piątek bardziej niż pomóc Arenie, miały zamortyzować straty głównego TVNu. W końcu wiosną Masterchef Junior dostał po tyłku konfrontując się z BB Arena. Tym razem to piątkowy film TVNu skopał tyłek Arenie. I chociaż ocena jest na podstawie wyniku jednej emisji Areny i piątkowego filmu, to akurat tutaj można powiedzieć, że Potter nieco bardziej niż Masterchef ma zbliżony do BB target odbiorców.

Co dalej? Przede wszystkim należy nastawić się na to, że wyniki z soboty i niedzieli wcale nie musiały być lepsze, a decydujące będą najbliższe tygodnie emisji BB, podczas których ta edycja będzie musiała wyrobić sobie sama markę. Gulczas, wspomnienia z 2001 roku - to zadziałało na genialny wynik otwarcia wiosną. Teraz jest czas walki o widza za pomocą zadań, twistów i trzymaniu generalnego poziomu programu. A jest o co walczyć i jest czym walczyć.

Jeśli chodzi o sam początek programu - otwarcie bez porównania lepsze niż wiosną, właściwie poza dostawionym wykonaniem "Kim naprawdę jesteś?" (które powinno moim zdaniem otworzyć program) i braku wspomnienia słowem o obecności zwyciężczyni poprzedniej edycji (pomijając już pozostałych uczestników, bo wiemy jak w TVN pilnowany jest czas antenowy i jak skromnie jest dawkowany na każdy program) nie można wiele zarzucić. Prowadzący, uczestnicy (chociaż tu wszystko się dopiero okaże), realizacja (super pomysł na prezentacje uczestników) - jak najbardziej okej.
Pierwsze dni także wypadają o wiele lepiej niż wiosną. Eksperyment pod tytułem "niech się zanudzą, to się poznają i zagryzą" nie wypalił, bardzo dobrze że pojawiło się konkretne zadanie tygodniowe, które jednak nie przysłania możliwości pierwszych osobistych rozmów i możliwości poznania się nawzajem. Realizacja odcinków dziennych (poza lektorem - wolałem poprzedniego) także się poprawiła i przypomina mi bardziej tą, którą w BB6 wypracowano dopiero po miesiącu.

Podsumowując. Jestem jak najbardziej za tym, by dać tej edycji szansę. Ktoś z Endemolu, bądź TVNu ostatnio w wywiadzie dla WM przyznał, że kilka rzeczy wiosną nie zagrało i będą nad tym pracować. Efekty widać już teraz. Jeśli poziom programu zostanie utrzymany - liczę na to, że zobaczymy lepsze wyniki, na podstawie których będzie można wróżyć jakąkolwiek przyszłość programu po tym sezonie.
Obrazek
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 16 wrz 2019, 13:56

LIVE
[ Spoiler ]
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 13:58 przez tinsel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ogorek
Użytkownik

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Ogorek » 16 wrz 2019, 13:56

arekon pisze:
16 wrz 2019, 13:49
produkcja wyciągnęła błędy z poprzedniej edycji
Nie do końca:
- cały czas występują problemy techniczne (a mieli 3 miesiące, żeby je naprawić, ale chyba w tym czasie byli na wakacjach :P),
- godziny streamu zostawili od 9 do 1 zamiast zmienić na od 10 do 2,
- no i to nieszczęsne głosowanie na starcie - znowu wyglądało, jakby było ustawione :P
arekon
Użytkownik

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: arekon » 16 wrz 2019, 13:58

Zostały jakieś mankamenty, ale po trzech dniach oglądania playera i podsumowania o 20 jest zdecydowana poprawa
kamil2505
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: kamil2505 » 16 wrz 2019, 14:06

Na Wirtualnemedia.pl jest już analiza oglądalności BB za cały weekend:
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/b ... ality-show
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 16 wrz 2019, 14:12

Aktualne zadanie jak zwykle ma wady :) Nad tym powinni popracować :)

[ Spoiler ]
bustram
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bustram » 16 wrz 2019, 14:15

kamil2505 pisze:
16 wrz 2019, 14:06
Na Wirtualnemedia.pl jest już analiza oglądalności BB za cały weekend:
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/b ... ality-show
Auuu, auuu, auuu... słabiutko. To chyba jednak będzie ostatnia edycja - o ile ją dociągną, bo przy takich wynikach to nawet wyproszenie uczestników z chałupy wchodzi w grę :)
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 16 wrz 2019, 14:21

W zadaniu duży zamęt i wszyscy zdenerwowani, nie wyszło to ciekawie.
Awatar użytkownika
Takatar
Obserwator

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Takatar » 16 wrz 2019, 14:23

Od dawna telemetria w tej formie jest do ... .

Trzeba doliczyć widzów na playerze, część na pewno nie ogląda odcinków w TV jak już to powtórki na playerze. Musimy poczekać na jakiś oficjalny komunikat od TVN.
Barteg
Obserwator

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Barteg » 16 wrz 2019, 14:32

Jakie to zadanie jest głupie... jak zwykle sam pomysł nie był zły, ale wykonanie tragiczne. Jak ktoś jest sprytny to od razu się zorientował, że wystarczy nie biegać i czekać aż reszta sama się wyeliminuje. Pomijam też brak jasnych zasad odnośnie biegania i komunikacji między partnerami.
tinsel
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: tinsel » 16 wrz 2019, 14:40

@Barteg dokładnie, ja to bym pół tej konkurencji stała w miejscu i czekała ;) Chociaż liczba pkt może zależeć od liczby poprawnych odp., więc można by się na jedno postarać odpowiedzieć.

Wiadomo, że część pytań jest trudna, ale żeby nie wiedzieć ile województw jest w Polsce :rolleyes:
Awatar użytkownika
Asjata
Poster

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Asjata » 16 wrz 2019, 14:43

LIVE
[ Spoiler ]
Te pytania są z poziomu podstawówki i na nie nie potrafią odpowiedzieć :lol:
WIDM 20 FAVES: BUDDY | CLAES | TINA
SURVIVOR: WAW FAVES: YUL | ETHAN | PARVATI | SANDRA | MICHELLE | DANNI | NATALIE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”