[TVN/TVN7] Big Brother

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Asjata
Junior
x 46
x 138

[TVN7] Big Brother

Post autor: Asjata » 21 lis 2018, 21:51

Z TV4 pamiętam drętwego prowadzącego, Jolkę Rutowicz (bo kiedyś tam udało mi się trafić na powtórkę) i z niektórych filmików na yt akcję z wywaleniem drzwi oraz plastikowe krzesło - Danielę (ale to była piątka).

@Dejmian Nie sądzę, by skończyli z formatem, ale skoro było drętwo. 18 miała być ostatnią, ale dali ją do C5 i jakoś wyemitowali + mają jeszcze CBB. Podobno nasza narodowa gwiazdka edycji dawała czadu w tej ostatniej edycji. A co do eliminacji to uczestnicy sami nominują dwójkę uczestników, a widzowie ją wywalają, czy też uczestnicy (jak w US i w Kanadzie)?
0 x
PROJEKT LADY FAVES: DOMINIKA | IWONA | KLAUDIA
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 367
x 183

[TVN7] Big Brother

Post autor: Dejmian » 21 lis 2018, 21:58

Ja osobiście bym widział właśnie styl z Wielkiej Brytanii w tej naszej wersji.
Wejście do domu po schodach robi wrażenie!
Jeśli chodzi o ich wersję, z pewnością wróci, prędzej czy później. Natomiast C5 zrezygnowało całkowicie - i z BB i z CBB. Tomasz był barwną postacią. :D Uczestnicy sami nominują, natomiast w tej ostatniej edycji widać było dużą inspirację wersją z USA. Był to jednak dodatek do klasycznej rozgrywki.
0 x
10 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 1459
x 572

Re: [TVN7] Big Brother

Post autor: Trzeciak » 21 lis 2018, 22:03

Asjata pisze:Z TV4 pamiętam drętwego prowadzącego, Jolkę Rutowicz (bo kiedyś tam udało mi się trafić na powtórkę) i z niektórych filmików na yt akcję z wywaleniem drzwi oraz plastikowe krzesło - Danielę (ale to była piątka).
A dziś Kuba Klawiter jest w TVN Turbo. :)
wiatriwoda pisze:Zgadzam się. Najtrudniej będzie przyciągnąć i zatrzymać tych, którzy pamiętają pierwsze odcinki w historii o których mówiła cała Polska i to pozytywnie
Obrazek

Wysłane z mojego G3311 przy użyciu Tapatalka
Z tym, że cała Polska mówiła pozytywnie o programie, to bym nie przesadzał.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Asjata
Junior
x 46
x 138

[TVN7] Big Brother

Post autor: Asjata » 21 lis 2018, 22:13

Podobno są rozmowy co do BBUK, by Netflix przejął - nie wiem, czy to dobry ruch.
Jednak na naszym podwórku wolałbym styl edycji US/Kanada. Tak jak @Dajmian jest bardziej przyzwyczajony do UK, tak ja do US/Kanady.

Mam tylko nadzieję, że produkcja nie uraczy nas bandą pozbawionych mózgu/podstawionych uczestników; oby wykazywali zdolności strategiczne i socjalne. Oby zadania też nie zawiodły, a z tym może być różnie.
0 x
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
x 367
x 183

[TVN7] Big Brother

Post autor: Dejmian » 21 lis 2018, 22:19

Właśnie tego się obawiam, że będziemy mieć coś pokroju "Warshaw Shore". O Netflixie i jego pomyśle słyszałem i mam mieszane uczucia.
0 x
10 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
ali_cia
Obserwator
x 20
x 56

[TVN7] Big Brother

Post autor: ali_cia » 21 lis 2018, 22:23

Oj wciągnęłam się w ostatnią brytyjską edycję, która miała taki klasyczny, trochę retro styl. Było mi bardzo przykro, kiedy podano do wiadomości, że to już koniec. A tu dzisiaj taka niespodzianka! Jak parę osób napisało - mam nadzieję, że zostanie postawiony nacisk na casting i nie będą to osoby stojące w blokach startowych do rozpoczęcia karier celebryckich (chociaż takich nie da się chyba dzisiaj uniknąć) i będziemy mogli zobaczyć paru normalsów z biglem i dużym poczuciem humoru. Jedno jest pewno - przez początkowy okres emisji stacja ma we mnie stałą obserwatorkę programu!
0 x
Asjata
Junior
x 46
x 138

[TVN7] Big Brother

Post autor: Asjata » 21 lis 2018, 22:29

I oby mi nie wprowadzali dodatkowych uczestników w trakcie rozgrywki, wkurzyło mnie to w ostatniej Kanadzie.
0 x
Pirlo
Użytkownik
x 8

[TVN7] Big Brother

Post autor: Pirlo » 21 lis 2018, 22:31

Niech zainwestują w porządna obsadę ludzi 40+ i nie zapraszają więcej niż 1-2 uczestników poniżej 25.
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 34
x 138
Kontakt:

[TVN7] Big Brother

Post autor: Tomek » 21 lis 2018, 22:39

Co do celebryctwa - kto powiedział, że będzie to edycja dla zwykłych ludzi? Może zrobią z tego program dla celebrytów, w czym TVN specjalizuje się od lat (kolejny powód, dlaczego nie lubię tego nadawcy to fakt, że jak włączam go to nie mam pojęcia, kim są ci "znani" ludzie i dlaczego mam się śmiać z ich tanich żartów :P).
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 45
x 1273

Re: [TVN7] Big Brother

Post autor: wiatriwoda » 21 lis 2018, 22:55

Coś w tym jest, choćby uparcie do gwiazd w Agence, gdzie w tamtym roku był dość słaby skład i wyniki, ale teraz dalej gwiazdy i nie zmienili koncepcji. Podejrzewam, że robili może badania i tak im wyszło.

Wysłane z mojego G3311 przy użyciu Tapatalka
1 x
barty
Użytkownik

[TVN7] Big Brother

Post autor: barty » 22 lis 2018, 0:08

Świetna wiadomość. Przypuszczałem, że prędzej czy później tak się stanie, chociaż muszę się przyznać że osobiście obstawiałem emisję w TTV.

Również liczę na coś w stylu brytyjskiej edycji, ale niekoniecznie tej w wydaniu C5. Muszę przyznać, że osobiście mam ogromny sentyment do programu za czasów Channel 4, z Daviną w roli prowadzącej <3 Później już program tylko tracił na wartości. Przede wszystkim wprowadzano głupie zadania, czuć było reżyserkę, no i przede wszystkim casting leżał. To był chyba największy problem BB w ostatnich latach. Zgłaszali się ludzie, którzy zwyczajnie chcieli zaistnieć w show-biznesie i wymyślili sobie że zrobią to za pomocą tego programu. Każdy na siłę chciał zwracać na siebie uwagę i oglądało się to zwyczajnie źle. Program zupełnie stracił klimat z wcześniejszych edycji. Zawsze podobało mi się, że Channel 4 nie robiło z tego wielkiego show jak TVN, tylko wszystko wyglądało skromniej ale jednak wystarczająco. I teraz liczę właśnie na coś takiego w przypadku TVN7.

Kiedyś już nawet wspominałem o tym tutaj, że chętnie widziałbym Agnieszkę Szulim jako prowadzącą. Z drugiej strony, ciekawie też byłoby zobaczyć ponownie Martynę w tej roli. To byłoby miłe nawiązanie do dawnych czasów. W każdym razie myślę, że jeden prowadzący/a wystarczy.

Myślę, że największy wyzwaniem będzie teraz casting oraz nawiązanie do pierwszych edycji - ukłon w stronę ich widzów. Jednocześnie pamiętając o tym że minęło kilkanaście lat, a w świecie telewizyjnym to dość dużo i jednak musi to być program na miarę 2019 roku, poniekąd "uwspółcześniony". Dlatego liczę na pewne nawiązania do poprzednich TVN-owskich edycji, ale jednocześnie chciałbym zobaczyć dynamiczny, nowoczesny program. Myślę, że świetnie sprawdziłaby się np. brytyjska oprawa muzyczna :) Czas powinien akurat sprzyjać, bo sądzę że upłynęło już wystarczająco dużo czasu od edycji z TV4 i ludzie zdążyli raczej o niej zapomnieć.

Większość w tym wątku skupiła się na samym programie i mało kto zwrócił uwagę na jedną ważną kwestię - jaka to jest ogromna szansa dla TVN7. Na pewno największa taka w historii tej stacji. Tak znany format w codziennym prime-timie. Zresztą właśnie z myślą o takich nadawcach powstał ten format, dlatego nie ma się co dziwić że nie trafi do TVN, która dzisiaj jest po prostu "za duża". Kto wie, być może wkrótce TVN7 trafi do zupełnie innej ligi nadawców.

I na koniec, nie chcę zapeszać, ale jeśli faktycznie Endemol buduje w Polsce hub dla tego formatu i będą tu produkowane zagraniczne edycje, to myślę że są szanse na naprawdę fajny dom :)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 1459
x 572

[TVN7] Big Brother

Post autor: Trzeciak » 22 lis 2018, 0:48

Bo buduje. Już w sierpniu Ryszard Sibilski mówił o polskim centrum produkcyjnym dla "Big Brothera" i "Fear Factor". Zresztą na branżowych portalach także były na ten temat artykuły.
barty pisze: Większość w tym wątku skupiła się na samym programie i mało kto zwrócił uwagę na jedną ważną kwestię - jaka to jest ogromna szansa dla TVN7. Na pewno największa taka w historii tej stacji. Tak znany format w codziennym prime-timie. Zresztą właśnie z myślą o takich nadawcach powstał ten format, dlatego nie ma się co dziwić że nie trafi do TVN, która dzisiaj jest po prostu "za duża". Kto wie, być może wkrótce TVN7 trafi do zupełnie innej ligi nadawców.
Czwórka ponad dekadę temu zmarnowała tą szansę, a mimo to z roku na rok mozolnie budowała swoją pozycję. :)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Mafia
Obserwator
x 55
x 20

[TVN7] Big Brother

Post autor: Mafia » 22 lis 2018, 0:53

Właśnie czytałem z sierpnia ;) --> https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/e ... -2017-roku

Oby nie było czegoś na wzór Frytki :P

0 x
Jestem tu nowy, a jakby już od dawna... :)
ManiakTV
Użytkownik
x 16
x 5

[TVN7] Big Brother

Post autor: ManiakTV » 22 lis 2018, 1:57

Jeśli TVN zrobi cudowną miodna promocje wszędzie, to może TVN7 będzie pozycją przez Big Brothera...ale, jednak szkoda że TVN7 a nie głównej antenie + TTV z akcjami pikantnymi po 23:00
Ale czekam na taki powrót klasycznego formatu w polskiej TV
0 x
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 32
x 39
Kontakt:

[TVN7] Big Brother

Post autor: SNOL » 22 lis 2018, 2:01

Mogliście nie wrzucać tych fragmentów z pierwszej edycji! Zdążyłem zapomnieć, jak świetny to był wtedy program i jak genialnie dobrani uczestnicy... Manuela za każdym razem rozbraja.

Oby nie było powtórki z bubla Czwórki. Tak naprawdę tylko tego oczekuję od nowej edycji. Bo na emocje jak w pierwszej to nie ma co liczyć – inne czasy, inna rzeczywistość, inni my (widzowie). Zbyt dużo już widzieliśmy.
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”