[TVN7] Hotel Paradise

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zacznijmy od tego, że TVN7 ma wciąż średnie udziały niższe, i to niekiedy dużo od Polsatu. Ważne jest to jak mocno program przekracza średnie stacji.

Jeśli program po jesieni doczeka się piątego sezonu, to osobiście jestem za tym, by od przyszłego roku program był emitowany tylko raz rocznie i stacja poszukała znamiennika dla "Hotelu Paradise" - niekoniecznie chodzi o kolejne show na wyspie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
Posty: 2525
Rejestracja: 01 sie 2009, 16:03
x 1992
x 660

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dejmian »

Szczerze mówiąc spodziewałem się lepszych wyników. Ta edycja to była męczarnia, szczególnie ostatnie odcinki. Spokojnie wystarczyłaby jedna edycja rocznie.
15 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

W komercyjnej to ponad 8% i pozycja lidera wśród "mniejszej" czwórki, a i pewnie w tej "większej" czwórce miesza. Wyniki znacznie powyżej średniej stacji. Nie widzę powodu do odłożenia tego formatu na bok. Przynajmniej na razie.

Aczkolwiek zgadzam się, że mogliby poszukać jakiegoś zamiennika. Może "Big Brother" w stylu "One night squad"? :)
2008-2023
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Ja mam nadzieję, że zauważyli krytykę i mimo wszystko zmontują mniej epów na jesień - 48-50 maks powinno być.


Sama edycja cóż... Miałem napisać więcej, ale w skrócie:

- za długa
- za nudna (druga połowa to Ciechocinek prawie nonstop)
- produkcja idąca po omacku (zbyt późne powroty, nietrafione)
- wyrocznia - dobry pomysł skopany przez niekumatych uczestników, ale i samą produkcję, bo mijali się z prawdą kilkukrotnie licząc na dymy... A ich i tak nie było.


Ogólnie za mało dymów i sensownych twistów zwłaszcza w drugiej połowie. Oby 4 była bardziej dynamiczna i było więcej knucia (co jedna uczestniczka zapowiedziała, ale szybko skasowała - że u nich "leżakowania" nie było za bardzo :P )
Ostatnio zmieniony 07 cze 2021, 11:02 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
MB89

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB89 »

Czyli do tej pory największą średnią oglądalność miała 2 edycja programu, gdzie FINAŁ oglądało blisko milion osób. W tej widać było maksymalnie ponad 800 tysięcy widzów i FINAŁ najsłabszy pod względem oglądalności ze wszystkich. PS; 7 edycję BB to pokona każdy program bo była koszmarnie zrealizowana, ale jednak FINAŁ miał ten milion jak pamiętam, a HP jeszcze tego nie miało mimo trzech edycji pod rząd.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Finał 2 edycji miał milion. Dokładnie 1.003.

1ep 1 sezonu na TVN i TVN7 obejrzało 1.81. Wiadomo TVN zrobił swoje, no ale jednak,
tomaszek173
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 15 gru 2020, 19:36
x 22
x 18

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszek173 »

5 edycja na pewno bedzie, bo ten cały Hubercik już szuka ludzi, a jak 5 to i pewnie 6 bo zawsze nagrywają od razu dwie. Wiec bez wzgledu jak czwòrka by nie nie spadła z ogladalnoscia bedą to ciągnąć caly przyszly rok..Ale zgadzam jedna edycja HP rocznie w zupelnie by wystarczyła a w zastępstwie inny reality. Najlepiej ten co był poprzednio, w końcu przyzwoicie zrealizowany ale to już moje osobiste życzenia 😁
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Z korytarzy TVN wiem, że nie ma szans na BB w najbliższych 2-3 latach. Program przyniósł spore straty (zwłaszcza 2 edycja) i Mazurkiewicz z Miszczakiem kręcą nosem z tego powodu. Niestety dobrze zreazlizowane BB wymaga środków. 1 sezon po powrocie poszedł na sentymencie, bo też ogólnie jakiś megadobry nie był. Dwójka już "nie ruszyła" widzów, a wręcz wkurzyła pompowaniem Kamila...
tomaszek173
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 15 gru 2020, 19:36
x 22
x 18

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszek173 »

Dlatego napisalem ze to bardziej życzeniowe podejscie. Tez uwazam ze w najblizszych latach BB nie powròci. Randkowe show sie bedzie zawsze u nas lepiej sprzedawac bo nie ma az tylu kontrowersji i tyle. Poziom realizacji BB to juz inna sprawa.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

Nie powiedziałbym, że dwójka BB nie ruszyła widzów, wręcz przeciwnie, ruszyła ich bardziej niż 3 edycje HP razem wzięte. Porównajcie sobie zainteresowanie, jakie wzbudzał BB na YT z HP. Przykładowo (przypadkowe znalezione akcje z BB, nawet nie jakieś przełomowe; niestety przez jakieś ustawienia filmiki tutaj się nie odtwarzają, trzeba wejść na YT):
Randka Babi (prawie jak Bibi xD) z Wiktorem - prawie milion wyświetleń
Odwiedziny Ewy w domu WB - ponad 200 tys. wyświetleń
Pogadanka Justyny z Danielem - ponad pół miliona wyświetleń

Dla porównania konkretne akcje z HP:
Komentarz Bibi odnośnie seksu z Simonem. Zaledwie trochę ponad 70 tys. wyświetleń
Szarża wściekłego Kuby - zaledwie niespełna 80 tys. wyświetleń
Kłótnia Kamila z Magdą - zaledwie niespełna 90 tys. wyświetleń

Liczba stron w wątku BB, a w wątku HP też jest znamienna. Efekt BB dla forum itd... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

@semperadastra bo niestety dla Siódemki kluczowy jest telemetr. A że ten ma ograniczona liczba osób to jest jak jest.

W streamingu/modelu subskrybcyjnym można zmierzyć faktyczne zainteresowanie widzów. Idealnie o tym przekonały się władze ligi francuskiej i teraz mają problem ze sprzedażą praw tv. ;)
2008-2023
tomaszek173
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 15 gru 2020, 19:36
x 22
x 18

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszek173 »

Tak dwòjka poruszyła że był duży odpływ widzòw. Ta edycja to była porazka pod wieloma wzgledami chociaz nie uważam że od poczatku było źle. W skròcie atmosfera w samym domu była po pewnym czasie tak
do chrzanu ze i widzowie tego nie mogli znieść.Ja osobiscie mocno męczyłem sie dotrwajac do końca.Nie bede wdawal sie szczczegòly bo to forum w końcu o HP a nie o BB.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

semperadastra pisze: 07 cze 2021, 12:23 Liczba stron w wątku BB, a w wątku HP też jest znamienna. Efekt BB dla forum itd... :)
Różnica jest jednak taka, że - raz: BB jest wciąż mniej lub bardziej rozpoznawalną marką (vide fenomen edycji z śp. Januszem i Manuelą), a dwa: miał 16-godzinny streaming live z Domu Wielkiego Brata + cotygodniową "Arenę" na żywo, a w "Hotelu Paradise" masz do czynienia jedynie z godzinną relacją, nagraną na dodatek kilka miesięcy wcześniej. Nietrudno się domyślić, co jest większą siłą napędową do generowania aktywności w czasie rzeczywistym :)
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Poza tym materiały dodatkowe HP na Playerze miewają więcej wyświetleń niż miały dodatki BB2 tamże ;)

Co innego program robiony na bieżąco, co innego nagrany. Poza tym w HP widzowie nie mają żadnego wpływu na program to też wielka różnica.


Jeszcze co do podsumowania zapomniałem o plusach :P Były TRZY:

- Kisiel :D
- Bardzo dobra już Klaudia w tej chwili bijąca na głowę konkurentkę ;)
- Mimo wszystko wchodząca w głowę piosenka SONI :P
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

[TVN7] Hotel Paradise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

Jordi pisze: 07 cze 2021, 14:03 Poza tym materiały dodatkowe HP na Playerze miewają więcej wyświetleń niż miały dodatki BB2 tamże ;)
Nie no tych dodatków BB2 nikt nie oglądał, bo to było przecież na streamie. HP to co innego, ale ogólne poruszenie i przeżywanie programu wśród widzów było z 10x razy większe w przypadku BB. To wystarczy zerknąć na komentarze na fb, insta, yt czy nawet wykopie... :D

Oba formaty mają swoje plusy i minusy. Dla mnie świetnym rozwiązaniem byłoby BB z ludźmi takimi jak z HP (bardziej z I czy II edycji oczywiście). Poza tym przyzwyczaiłem się już do HP i fajnie, że będą powstawać kolejne edycje. Mam nadzieję, że tak co najmniej z 10 ich będzie. Ewentualnie równoległe mogliby nadawać i jedno i drugie, to już w ogóle byłoby super, ale to raczej mało realne rozwiązanie... :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Maciej T. i 16 gości