[TVP1] Ośmiu wspaniałych

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: Trzeciak » 27 gru 2019, 21:28

wislok pisze:
26 gru 2019, 16:21
Trzeciak sorry,ale biologii nie oszukasz i w pewnym wieku jednak masz świadomość,że jednak zostało Ci raczej mniej życia niż więcej. Seniorzy,z którymi często rozmawiam mają tego pełną świadomość.
I dlatego trzeba cieszyć się nim i spełniać swoje marzenia. :) Przecież każdemu z nas życie może się nagle przerwać.
wislok pisze:
Doskonale pamiętam także kontekst, krytykował śluby osób w okolicach 60,70 z osobami dużo młodszymi. Więc nie wmawiaj tu kontekstu choroby śp. Bogusława Kaczyńskiego jak nie oglądałeś tego programu. Podzielam w pełni jego zdanie.
Nie zmienia to stanu rzeczy, że każdy swoje poglądy opiera w mniejszym lub w większym stopniu na własnych przeżyciach. Akurat ponowne zawieranie małżeństw przez wdowy i wdowców nie jest zabronione w Kościele Katolickim, wręcz przeciwnie. ;)
wislok pisze:
Seniorzy są teraz bardzo aktywni chociażby w Kołach Gospodyń Wiejskich , Klubach seniorach, ćwiczą, jeżdżą na wycieczki itd. Jednak jak każdy człowiek powinien się prowadzić moralnie i etycznie. Nie może być tak,że tak,ze senior zostawia żonę w domu, jedzie do sanatorium i podrywa koleżanki itd. Moim zdaniem 60, 70-latek nie powinien zachowywać się jak 20-latek.Wszystko ma swój czas. Tu zdania nie zmienię, kieruję się i wyznaję pewne wartości bardzo silnie związane właśnie z okresem jaki obecnie przeżywamy. Nie będę w przeciwieństwie do Manowskiej bronił karygodnego zachowania wobec Kobiety Seweryna. Nie będę także ":kanonizował"w cudzysłowie Manowskiej i pisał jaka ona jest cudowna bo tak nie uważam
Tylko w "Sanatorium Miłości" mogą brać udział osoby, które nie są nawet w związku partnerskim i mają ukończone 60 lat - zarówno mężczyźni, jak i kobiety, tak więc tutaj zarzut jest bezpodstawny.
A Manowska w dalszej części wypowiedzi napisała, że chodziło ją o bezzasadny hejt wobec Seweryna (bo to rzeczywiście zniżanie się do poziomu kłótni Seweryna i Marleny) i sama napisała, że życzy wszystkiego najlepszego także Marlenie.
wislok pisze:
27 gru 2019, 1:35
@Nina napisałem wyraźnie "Jednak jak każdy człowiek powinien się prowadzić moralnie i etycznie",
Na szczęście w Polsce mamy coś takiego jak wolność sumienia. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: wislok » 27 gru 2019, 22:54

Czyli jeśli coś zgadza się z moją wolnością sumienia to oznacza,że jest ok? Czyli jeśli zabicie kogokollwiek nie jest sprzeczne z czyimś sumieniem to jest ok? No chyba @Trzeciak jednak nie :)
@Trzeciak istnieją także marzenia nie do spełnienia- np. moje o byciu osobą pełnosprawną , więc słuchając ciebie wychodzi,że moje życie nie ma sensu skoro nie mogę spełnić swojego marzenia.
Widziałem kawałek sanatorium i byłoby mi wstyd gdyby tam był ktoś bliski. Moim zdaniem co za dużo to niezdrowo. Za dużo tych programów randkowych.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: Trzeciak » 29 gru 2019, 22:26

wislok pisze:
27 gru 2019, 22:54
Czyli jeśli coś zgadza się z moją wolnością sumienia to oznacza,że jest ok? Czyli jeśli zabicie kogokollwiek nie jest sprzeczne z czyimś sumieniem to jest ok? No chyba @Trzeciak jednak nie :)
Ciężko porównywać coś tak skrajnie nierozsądnego jak gwałtowne pozbawienie życia drugiej osoby, do czegoś być może najcenniejszego, co jedna osoba może dać drugiej, czyli do miłości. ;)
wislok pisze:
@Trzeciak istnieją także marzenia nie do spełnienia- np. moje o byciu osobą pełnosprawną , więc słuchając ciebie wychodzi,że moje życie nie ma sensu skoro nie mogę spełnić swojego marzenia.
A kto tu pisze o jakichś nierealnych wizjach? Czym innym jakieś fantazje z kosmosu, a czym innym marzenia, które można w życiu spełnić. ;)
wislok pisze:
Widziałem kawałek sanatorium i byłoby mi wstyd gdyby tam był ktoś bliski. Moim zdaniem co za dużo to niezdrowo. Za dużo tych programów randkowych.
A ja widziałem znacznie więcej niż tylko kawałek i cieszę się, że taki format powstał.
W większości u wielu dorosłych (także u młodzieży) panuje taki stereotyp o nadzwyczajnej złośliwości ludzi starszych, a ten program pokazał, że w większości to takie same osoby, tyle, że więcej przeżyły. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: wislok » 30 gru 2019, 20:55

Zdrowy niepełnosprawnego nie zrozumie co dowiodłeś @Trzeciak Moje marzenie jest normalne jak u każdego niepełnosprawnego, nie znam kogoś kto by go nie miał przynajmniej na jakimkolwiek etapie. Zresztą wystarczy znać definicję słowa marzenie
:https://sjp.pwn.pl/sjp/marzenie;2481549.html
1. «powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlających pragnienia, często nierealne»
Więc marzenie wcale nie musi być realne , jest wręcz odwrotnie.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: Trzeciak » 31 gru 2019, 1:30

Dlatego napisałem o marzeniach, które są realne, a tych definicja PWN nie wyklucza. A znalezienie drugiej połówki i poprawa swojego stanu zdrowia w każdym wieku to nie są jakieś cele wyjęte z kosmosu.

Marta Manowska o nowym programie:
[ Spoiler ]

Póki co zapowiada się coś pomiędzy "Sanatorium Miłości", a "Szlakiem Nadziei". :P
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: wiatriwoda » 10 sty 2020, 15:22

Emisja od połowy marca, wg opisu zanosi się Czar par dla facetów w terenie.

https://teleshow.wp.pl/8-wspanialych-ma ... 487889025a
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: Medyk24 » 10 sty 2020, 16:23

Wszystko zależy jak zostanie to przedstawione, biorąc jednak pod uwagę pozostałe reality show Manowskiej to prędzej spodziewam się czegoś z klasą niż z jarmarkiem.
POZDRAWIAM, Medyk24
#zostanwdomu #nieklammedyka
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: Trzeciak » 22 sty 2020, 22:42

W miniony weekend w siedzibie TVP w Warszawie odbyły się castingi stacjonarne do programu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: Trzeciak » 26 sty 2020, 22:07

Medyk24 pisze:
10 sty 2020, 16:23
Wszystko zależy jak zostanie to przedstawione, biorąc jednak pod uwagę pozostałe reality show Manowskiej to prędzej spodziewam się czegoś z klasą niż z jarmarkiem.
Biorąc pod uwagę, że w dzisiejszym odcinku "Sanatorium Miłości" prawdopodobnie mieliśmy przedsmak nowego programu Manowskiej, to "8 Wspaniałych" rzeczywiście zapowiadają się obiecująco. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
annawoj1104
Activist

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: annawoj1104 » 26 sty 2020, 22:29

Wiadomo kiedy nagrania kiedy emisja?
Manowska gdzieś w Azji jest już od jakiegos czasu, wiec ciekawe czy zdążą na wiosenną ramówkę
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: Trzeciak » 26 sty 2020, 22:30

Nagrania prawdopodobnie w lutym. Emisja zapewne od 15 marca w niedziele o 21:15. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
annawoj1104
Activist

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: annawoj1104 » 26 sty 2020, 22:34

Ok dzięki, czyli w sumie nagrania i zaraz emisja-może to i dobrze SM 1 edycja też w podobnym tempie i wyszła ciekawiej niż obecna ;)
Swoją drogą Manowska co niedzielę bedzie już nawet wiosną, jesień i zima wiadomo tez, czyli jedynie letnie niedziele wolne od Manowskiej ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: Trzeciak » 26 sty 2020, 22:42

No i w grudniu - na czas "The Voice Senior", który jest przecież w soboty.

A co do nowego sezonu "SM" - pomimo szacunku do pierwszej edycji - drugi ogląda się lepiej. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
KubaBing
Użytkownik

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: KubaBing » 07 lut 2020, 17:44

Niedawno ruszyły nagrania

Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] 8 wspaniałych

Post autor: Trzeciak » 07 lut 2020, 17:55

Tak wygląda logo programu: