Strona 1 z 30

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 17:32
autor: mediaf
Polsat pracuje nad programem o roboczym tytule „Nasz Nowy Dom”. Jego producentem będzie firma Constantin Entertaiment Polska. Zgłaszać do programu można się od dzisiaj do 30 września 2013 r. Konkurs skierowany jest do rodzin, których pragnieniem jest remont własnego domu lub mieszkania. Rodziny muszą być gotowe poświęcić tydzień na urządzenie swojego wymarzonego domu lub mieszkania. Remont przeprowadzać będzie ekipa remontowa wraz z profesjonalnymi dekoratorami i architektami. Nagrania odbędą się między 5 sierpnia 2013 roku a 30 listopada 2013 r. na terenie województwa mazowieckiego.
http://www.tvpolsat.info/news.php?readmore=5411

Chyba coś w stylu "Pan i Pani House", "Kto Was tak urządził" i może trochę "Dekoratorni".

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 17:43
autor: Trzeciak
To przypomina prędzej emitowaną od 7 lat na Polsacie amerykańską wersję programu "Extreme Makeover Home" na ABC (emitowaną u nas pod nazwą "Dom nie do poznania")

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 17:51
autor: mediaf
Ale u nas to pewnie nie będzie z takim przytupem jak we wspominanym przez Ciebie programie. Nie te budżety, nie te kraje ;).

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 18:00
autor: Trzeciak
To oczywiste. Zresztą sam nowy program Polsatu nie jest formatem.

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 18:06
autor: Poland
Poza tym w "Domu nie do poznania" domy budowano od podstaw uprzednio stare równając z ziemią a nie remontowano tak jak ma to być w planowanym przez Polsat i autora serialu "Malanowski i Partnerzy" programie.

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 20:19
autor: Dominik
Wreszcie polska wersja 'Domu nie do poznania', bo z opisu programu nie ulega wątpliwości, że to będzie coś w tym stylu, tylko oczywiście z odpowiednio mniejszym rozmachem ;)
Aż dziw bierze, że Polsat dopiero teraz zdecydował się stworzyć tego typu program, biorąc pod uwagę, że 'Dom nie do poznania' jest emitowany już od tylu lat i właściwie przez ten czas jest w ramówce prawie bez przerwy.
Nawiasem mówiąc z tego co pamiętam, w pierwszych kilku odcinkach nie burzono domów, dopiero później program nabrał iscie amerykańskiego rozmachu :P

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 20:39
autor: matik
Dominik pisze:Aż dziw bierze, że Polsat dopiero teraz zdecydował się stworzyć tego typu program
No cóż. Na fali "Masterchefa" produkują program "Top Chef", a po sukcesie "Bitwy o dom" decydują się na program o podobnej tematyce. Cały Polsat...

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 20:50
autor: Trzeciak
Ale "Nasz Nowy Dom" to wbrew pozorom inny program od "Bitwy o dom" bo remontowane będą także mieszkania w kamienicach i domy jednorodzinne, a sami bohaterowie - nie zmieniają miejsca zamieszkania. Stąd takie porównanie wydaje mi się trochę na siłę.

Co innego w przypadku "TopChefa", którego wielkiego sukcesu nie wróżę.

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 21:05
autor: matik
Ok, wiem, że to są inne formaty. Nie zaprzeczam temu, jednak są ze sobą powiązane bo i tu i tu chodzi o remont mieszkania.

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 21:10
autor: Trzeciak
W "Bitwie o dom" remontowano głównie surowe mieszkania, a tym programie - używane. To też jest różnica.

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 21:22
autor: Direct
Dominik pisze:Wreszcie polska wersja 'Domu nie do poznania', bo z opisu programu nie ulega wątpliwości, że to będzie coś w tym stylu, tylko oczywiście z odpowiednio mniejszym rozmachem ;)
Tylko, żeby nie wyszło takie nie wiadomo co, jak zrealizowana także przez Polsat rodzima wersja "Fear Factor" :P.

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 21:23
autor: matik
Trzeciak pisze:W "Bitwie o dom" remontowano głównie surowe mieszkania, a tym programie - używane. To też jest różnica.
Ale główny motyw programu nadal jest ten sam :> Wiem, za chwilę usłyszę, że jest sporo np. programów muzycznych. Programów, które są same w sobie popularne od wielu, wielu lat. Stąd też ich jest dużo. Ale w nowościach Polsatu (nie wszystkich) jest łatwo dostrzec trend pogoni za konkurencją. Moim zdaniem nie ma tu mowy o przypadku, zresztą na innych stronach podobnie niektóre osoby o tym sądzą.

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 21:32
autor: Trzeciak
Sorry, że się powielę, ale to i tak lepiej wygląda od "Top Chefa".

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 21:34
autor: matik
I nie zamierzam tego zaprzeczać ;) Też uważam, że lepiej to wygląda niż "Top Chef", ale dalej uważam, że to jest program na fali "Bitwy o dom" ;)

[POLSAT] Nasz Nowy Dom

: 26 lip 2013, 22:00
autor: jekyll
Top Chef jeszcze nie wyszedł, a już został okrzyknięty na forum klapą, dobre, nie?

Co do tego programu, cóż, mieszane uczucia, jednak to nie jest "Dom nie do poznania", bo budowa jednego domu zajęła by rok, a nie tydzień. Może to coś ala "Kto Was tak urządził?" - ten program był świetny.