[TVN] Agent-Gwiazdy

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
Imon
Junior

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Imon » 11 maja 2016, 18:58

Zadam pytanie, które zadałam na blogu Tamary:

Tamara dzisiaj napisała na swoim blogu:
"W nagrodę otrzymałam od harcerza kopertę z bezcenną informacją dotyczącą Agenta. Podzieliłam się nią z Antkiem, co nawet na tym etapie gry było dla mnie oczywiste. Od początku wiedziałam, że informacja, którą otrzymałam może zadecydować o mojej wygranej w programie. Jednak, jak już mogliście w tym programie zauważyć, wobec przyjaciół i sojuszników jestem lojalna do końca – cokolwiek by się nie działo ..... Antek .... jednak też na korzyść sojuszu – zdradził Hubertowi treść kartki z koperty, tylko… nieprawdziwą”.

Zakładając, że Agentem jest Hubert, Tamara i Antek wiedzą , że Agentem jest Hubert, to po co chcą wprowadzać w błąd Huberta podając mu nieprawdziwe informacje?
Dla Huberta-Agenta nie powinno mieć to żadnego znaczenia.
Dla mnie to nie trzyma się qupy.
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 11 maja 2016, 19:15

Ja też mam podobne obiekcje wobec zachowania Antka, który w końcówce ewidentnie próbował zwalać winę za np. zadanie w szkole na Huberta właśnie (wchodząc w jego przydział słów, a potem robiąc błędy lub pomijając ciszą swoje słowa). Po co by to robił, skoro uważał, że jest agentem? Tamara zwróciła uwagę, że np. Dominika skomentowała jakoś niepochlebnie wynik facetów, kierując uwagę właśnie na Huberta, podczas gdy jego słowa były odgadnięte w 100% (tylko czasem wcinał mu się dla niepoznaki Antek). W ten sposób Antek zmniejszał swoje szanse na finał. Wcześniej mogłam jeszcze uważać, że Antek wiedział, że Hubert agentem nie jest i chciał zmylić grupę, albo że próbował zmylić właśnie jego, ale po co skoro Hubert miał być wg Niego agentem? Ewidentnie stworzył atmosferę, w której Hubert musiał odgadywać swoje słowa na wyścigi, co zwiększało ryzyko błędu. Poza tym Antek odgadł kilka słów Huberta, ale swoich już chyba tylko połowę. Mi to wygląda na zakamuflowany sabotaż agenta. Tamara, która jako jedyna miała pełny pogląd na sytuację (od Antka) też się nad tym zastanawiała w setce. Percepcja całej reszty była zakrzywiona.

Poza tym będąc agentem i znając konsekwencje zadań przy ważeniu worków nasypałabym do nich jak najmniej. Tymczasem Hubert miał największy worek, co pewnie dało się ocenić na oko, strasznie się zmachał idąc do tego CH. No chyba, że Agent Hubert chciał w ten sposób sprawiedliwie równać szansę młodzieży na finiszu. Jak by nie patrzeć Antek miał już sporo mniej tego piachu, a mierzenie 70m oddał właściwie walkowerem (myślał, że ma prawie pół metra w bucie?). Ponadto Hubert, gdyby od razu po Antku i Tamarze zastopował czas (co miało strategiczny sens) to by wygrał konkurencję, co równało się 5 min. przewadze w drodze do pomnika - oczywiście mógł nie chcieć ryzykować, że wstrzeli się w te 70s. (+ tysiak do puli) i dlatego odczekał aż tak długo.

_____

TVN zaniedbał trochę internet - brakuje jakiejś platformy do dyskusji, zwłaszcza o programie, który wzbudza emocje i myśli warte przegadania. Na pewno FB takiej przestrzeni nie zapewnia, systemy komentarzy na stronach też nie. Na blogu u Tamary (zresztą również w formie komentarzy) też głupio cokolwiek pisać (zwłaszcza negatywnego), jak się nie jest fanem. Ponadto tamtejsze treści są z definicji kierowane do Niej, a nie innego widza, co mi się mija z celem.

To dość ciekawa luka, zważywszy, że Miszczak już kilka lat temu na jednej z konferencji ramówkowej tak chwalił "telewizję na żądanie" w dystrybucji internetowej, i świadomego widza, zestawionego z tym leniwym, oglądającym programy jak lecą w telewizorze. O ile jakieś dyskusje o np. serialach można toczyć na filmwebie to całkiem duża sfera produkcji telewizyjnych jest takiego kompleksowego medium pozbawiona. To chyba błąd, przecież takie fora dodatkowo angażują i napędzają zainteresowanie. Nietrudno sobie wyobrazić podpięcie pod oficjalną stronę Agenta zwykłego forum, dodatkowo z modem-wodzirejem, który mógłby czasem wejść w dialog z widzami, studząc jedne zapędy a inne podsycając. Zrobiliby konkurs z dziesięcioma smyczami z logo programu do rozdania i mieliby ruch jak w ulu.
confusion will be my epitaph
krejzolekk
Obserwator

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: krejzolekk » 11 maja 2016, 20:01

Kala79 pisze:

Kod: Zaznacz cały

według holenderskiej wersji Hubert agent Antek wygrany Tamara przegrany
Ale takie informacje, to umieszcza się w spoilerze, a nie jeszcze dodatkowo podkreśla... :) Swoją drogą obok Kingi siedzi Tamara, obok niej Hubert. Nie wiem, na jakiej podstawie określiliście, że Antek siedzi na przeciwko. Nie widać tego dokładnie.

Po zadaniu w pociągu można chyba ze 100% pewnością stwierdzić, że zarówno Antek jak i Tamara obstawiają Huberta, a ten ostatni Antka. Jeśli to Antek jest Agentem, program wygra Hubert. Wchodziłoby to w schemat, o którym pisaliście wcześniej: w poprzednich edycjach prawdziwy Agent obstawiał jako Agenta przyszłego zwycięzcę.

Obejrzałem kilka razy finałową scenę i utwierdza mnie ona w przekonaniu, że to Antek jest Agentem. Już nawet nie mam na myśli tego, że zgłosił się on jako pierwszy. Moim zdaniem facet tuż przed momentem podniesienia ręki spogląda na Tamarę, obawiając się jej reakcji na to, że przez tyle odcinków robił ją w konia. Tamara, myśląc, że Antek robi sobie jaja, również podnosi rękę. Hubertowi nie pozostało nic innego, jak zrobić to samo. Tak to widzę. :)

x-bass, Mr_Agent:
Co do tego, czy niektóre pomysły są abstrakcyjne i schizofreniczne, proponuję wstrzymać się z osądami do przyszłego odcinka. Niektórym może zrobić się głupio, a sami użytkownicy obeznani w zagranicznych edycjach wspominali, że podpowiedzi podawane przez produkcje w niektórych krajach przechodziły ludzkie pojęcie.

Jako osoba, dla której Agent jest praktycznie jedynym programem rozrywkowym / reality show, które ogląda, nie uważam, że fakt ten powinien decydować o tym, czy mogę się wypowiadać w tym temacie, czy nie.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 20:49 przez krejzolekk, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Imon
Junior

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Imon » 11 maja 2016, 20:04

Ta cała gra przy pomniku utwierdza mnie w przekonaniu, że Agentem może być Tamara. Na tym etapie gry (na placu boju pozostało tylko dwóch graczy) miejsca na sojusz już nie ma. Tamara mogła zabawić się Antkiem pokazując mu kartkę. W ten sposób chciała od siebie oddalić podejrzenie i utwierdzić Antka w przekonaniu, że Agentem jest Hubert. Jeśli tak było, to może się okazać, że wygra osoba, która źle wytypowała Agenta, bo chyba ani Antek ani Hubert nie typują Tamary.
Sacrebleu
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Sacrebleu » 11 maja 2016, 20:22

krejzolekk pisze:
Kala79 pisze:

Kod: Zaznacz cały

według holenderskiej wersji Hubert agent Antek wygrany Tamara przegrany
Ale takie informacje, to umieszcza się w spoilerze, a nie jeszcze dodatkowo podkreśla... :) Swoją drogą obok Kingi siedzi Tamara, obok niej Hubert. Nie wiem, na jakiej podstawie określiliście, że Antek siedzi na przeciwko. Nie widać tego dokładnie.

Po zadaniu w pociągu można chyba ze 100% pewnością stwierdzić, że zarówno Antek jak i Tamara obstawiają Huberta, a ten ostatni Antka. Jeśli to Antek jest Agentem, program wygra Hubert. Wchodziłoby to w schemat, o którym pisaliście wcześniej: w poprzednich edycjach prawdziwy Agent obstawiał jako Agenta przyszłego zwycięzcę.

Obejrzałem kilka razy finałową scenę i utwierdza mnie ona w przekonaniu, że to Antek jest Agentem. Już nawet nie mam na myśli tego, że zgłosił się on jako pierwszy. Moim zdaniem facet tuż przed momentem podniesienia ręki spogląda na Tamarę, obawiając się jej reakcji na to, że przez tyle odcinków robił ją w konia. Tamara, myśląc, że Antek robi sobie jaja, również podnosi rękę. Hubertowi nie pozostało nic innego, jak zrobić to samo. Tak to widzę. :)

x-bass, Mr_Agent:
Tamara na blogu dala podpowiedz, jedyna tak dosadna od poczatku zalozenia bloga, ze agent slyszal dwie przepiwiednie, co wyklucza Antka. Watpie, zeby tak perfidnie sklamala/namieszala
Katarzyna
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Katarzyna » 11 maja 2016, 20:56

Sacrebleu pisze:
Tamara na blogu dala podpowiedz, jedyna tak dosadna od poczatku zalozenia bloga, ze agent slyszal dwie przepiwiednie, co wyklucza Antka. Watpie, zeby tak perfidnie sklamala/namieszala
Ale Antek również usłyszał tylko dwie przepowiednie "Collect all the tubes... But not everything is what it seems to be".
Tylko pierwsza grupa usłyszała dodatkowo: "Don't say the true about the feelings. The mole is always listening". W tej grupie Antka nie było. On przyszedł z Tomkiem i Moniką później (aczkolwiek przed Tamarą i Hubertem).
elgato
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: elgato » 11 maja 2016, 21:10

Mam nadzieje ze nie bedzie to kolejna nic nie wnoszaca teoria i mnie nikt nie okrzyczy:p a tak na serio w ogole sie nie boje:p
Przyszlo mi do glowy takie cos jeszcze co mogloby ewentualnie wskazywac na mojego kandydata Krolika. W ostatnim odcinku w ogole nie pokazywali ile w koncu jest kasy. Nie podsumowali tego a ze tylko skarbnik mogl fizycznie przy pieniadzach kombinowac to byc moze tak tez uczynil i zarobek zwyciezcy zostal zachowany na final poniewaz cala pula bedzie jednym z elementow przedstawionej nam dzialalnosci agenta.
90filip
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: 90filip » 11 maja 2016, 21:51

Imon pisze:Zadam pytanie, które zadałam na blogu Tamary:

Tamara dzisiaj napisała na swoim blogu:
"W nagrodę otrzymałam od harcerza kopertę z bezcenną informacją dotyczącą Agenta. Podzieliłam się nią z Antkiem, co nawet na tym etapie gry było dla mnie oczywiste. Od początku wiedziałam, że informacja, którą otrzymałam może zadecydować o mojej wygranej w programie. Jednak, jak już mogliście w tym programie zauważyć, wobec przyjaciół i sojuszników jestem lojalna do końca – cokolwiek by się nie działo ..... Antek .... jednak też na korzyść sojuszu – zdradził Hubertowi treść kartki z koperty, tylko… nieprawdziwą”.

Zakładając, że Agentem jest Hubert, Tamara i Antek wiedzą , że Agentem jest Hubert, to po co chcą wprowadzać w błąd Huberta podając mu nieprawdziwe informacje?
Dla Huberta-Agenta nie powinno mieć to żadnego znaczenia.
Dla mnie to nie trzyma się qupy.
Być może Antek podał złą odpowiedź Hubertowi w celu sprawdzenia jego reakcji, dowiedzenia się prawdy o tym pytaniu, wybadaniu Huberta. Trzymając się tych założeń, że Hubert to agent - Tamara dostaje poprawną odpowiedź (zwiększa to jej szansę na wygranie), podaje Antkowi złą, a ten konfrontuje tą informację z Hubertem. Oczywiście są to tylko przypuszczenia i refleksje.
encore_ pisze:TVN zaniedbał trochę internet - brakuje jakiejś platformy do dyskusji, zwłaszcza o programie, który wzbudza emocje i myśli warte przegadania. Na pewno FB takiej przestrzeni nie zapewnia, systemy komentarzy na stronach też nie. Na blogu u Tamary (zresztą również w formie komentarzy) też głupio cokolwiek pisać (zwłaszcza negatywnego), jak się nie jest fanem. Ponadto tamtejsze treści są z definicji kierowane do Niej, a nie innego widza, co mi się mija z celem(...).
Zgadzam się w 100%, powinno być jakieś forum, możliwość wypowiadania się i dzielenia z innymi widzami o swoich typach, spostrzeżeniach etc. Dlatego też trafiłem na to forum w poszukiwaniu miejsca aby przedyskutować kilka kwestii. Facebook jak wspomniałaś, kompletnie się do tego nie daje.

Co do poprzedniej Twojej wypowiedzi odnośnie Antka w roli agenta w zadaniu w szkole, to może chciał on ściągnąć na siebie uwagę Dominiki lub Aśki, że jest agentem, a to skutkowało tym, iż jedna z nich źle typowała, co poskutkowało odpadnięciem z programu. Dzięki temu zmniejszyłby swoją konkurencję, a do następnego odcinka przechodzi ze swoją sojuszniczką Tamarą i kolejną uczestniczką do "wyrzucenia".
Pozdrawiam, Filip.
vissi

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: vissi » 11 maja 2016, 22:14

Filip ja też obstawiam Huberta jako agenta-ale jedna rzecz mi nie pasuje-w odcinku z porwaniem dziewczyn-grupa poszukujaca uknuła intrygę-żeby celowo wprowadzić je w błąd-zmiejszajac szanse na teście. powiedzieli że faceci płynęli łodzią,a dziewczyny jechały samochodem-i tutaj naprawdę Hubert płynął łodzią,a Tamara jechała autem-tylko w przypadku Antka jest to kłamstwo-i to mi wtedy dało do myslenia, niby stawiam na Huberta-ale ciagle mam też Antka na uwadze-włąsnie przez ten wkręt... i był to pomysł Antka/
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Rektor » 11 maja 2016, 22:38

Myślę, że Hubert miał to zwyczajnie gdzieś i uznał, że lepiej jest się nie mieszać bo i tak uwaga na Antka spadnie.
Cieszę się, że teraz na pierwszym planie jest jakość wypowiedzi poparta ciekawymi teoriami. :)
Kala79
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Kala79 » 11 maja 2016, 22:41

Bardzo nie podoba mi się to przypuszczenie co do Agenta Antka ale niestety wszystko za tym przemawia Dlaczego na zajawce finałowego odcinka nie jest pokazany Antek?Natomiast bardzo chętnie produkcja pokazała dyskusję Huberta i Tamary? Coś mi się wydaje że Maslak miał rację.....niestety Hubert wygrany a niestety Tamara wielki przegrany
90filip
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: 90filip » 11 maja 2016, 22:51

@vissi Też już się nad tym zastanawiałem i nie dawalo mi to spokoju. Widzę to osobiście w taki sposób (ciągle zakładam, że to Hubert jest agentem):
Tamara jedzie autem, Hubert płynie łodzią, według intrygi, Antek również płynie łodzią. Z tego co mi sie kojarzy, to w poprzednim odcinku Sylwia typowala Antka. Zatem gdyby np. padło pytanie na teście: czy agent był na łodzi, Sylwia odpowiada TAK, to celuje jak uważa w Antka (odpowiedź poprawna w przypadku gdy Hubert jest agentem), jak zatem mogla odpaść? Myślę, ze na zasadzie pytań o szczegóły, załóżmy ze pytanie następne brzmi: czy agent ma siwe włosy? Ona odpowiiadajac NIE, gdyż myśli, że to Antek, już łapie błędna odpowiedź, oczywiście dalej zakładając - Hubert to agent.

@Rektor Dokładnie, kiedy spadnie podejrzenie na Antka, Hubert dzięki temu nie będzie postrzegany jako agent, a co zyskuje na tym sojusz? Kolejna osoba wyrolowana, więc Antek, Tamara i wtedy Tomek, dalej pozostają w grze.

Tylko taka refleksja przychodzi mi do głowy odnosnie tego odcinka.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 22:54 przez 90filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Filip.
CharlieMalcolm
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: CharlieMalcolm » 11 maja 2016, 22:54

Założyłem tutaj konto ze względu na zawsze merytoryczną dyskusję - zwykle piszę pod postami Tamary na jej blogu - to właśnie tam pierwszy raz rozpocząłem prowokowanie jej komentarzami. Co, jak co - social ma genialny! :) - prywatnie bardzo ją polubiłem. Swój typ ukrywałem bardzo długo,
[ Spoiler ]
Co mnie wkurza najbardziej? - to, że ludzie tam podkradają moje analizy i przedstawiają jako swoje licząc na jej odpowiedzi ;) - może moje wskazówki są naciągane, ale wierzę w nie ;)
[ Spoiler ]
90filip
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: 90filip » 11 maja 2016, 23:03

@CharlieMalcolm Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Ja sam z tych wszystkich, zauważyłem tylko punkty #8 i #9, ale to pewnie dlatego, że nie obserwowałem jej tak bacznie jak Huberta.

Co do liczby, mi kompletnie nic nie przychodzi do głowy. Jednak ta teoria, z pomnożeniem przez 7 (gdzieś ta liczba w odcinkach/odcinku się pojawiła), może mieć sens. Tamara ma 27 lat? Myślałem, że 25.

Od kiedy Twój typ na agenta to Tamara? Mniej więcej od którego odcinka, czy może już od pierwszego?
Pozdrawiam, Filip.
Awatar użytkownika
Imon
Junior

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Imon » 11 maja 2016, 23:06

90filip pisze: Być może Antek podał złą odpowiedź Hubertowi w celu sprawdzenia jego reakcji, dowiedzenia się prawdy o tym pytaniu, wybadaniu Huberta. Trzymając się tych założeń, że Hubert to agent - Tamara dostaje poprawną odpowiedź (zwiększa to jej szansę na wygranie), podaje Antkowi złą, a ten konfrontuje tą informację z Hubertem. Oczywiście są to tylko przypuszczenia i refleksje..
Nie zakładam, że Tamara podała Antkowi złą odpowiedź, ponieważ dzisiaj kilkukrotnie na swoim blogu stanowczo temu zaprzeczyła. Natomiast Antek, być może:
a. chciał, tak jak piszesz, wybadać Huberta,
b. sprawdzić reakcję Tamary,
c. albo (jeśli to on jest Agentem i wie, że Hubert na niego głosuje), tak zamieszać Hubertowi, żeby oddalić od siebie jego podejrzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”