[TVN] Agent-Gwiazdy

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Sacrebleu
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Sacrebleu » 13 maja 2016, 22:59

Christianus pisze:Nigdy nie udzielałem się w tym wątku. Po początkowych wątpliwościach "Agent" niesamowicie się rozkręcił i w tej chwili ogląda mi się go chyba najprzyjemniej ze wszystkich programów telewizyjnych.

Jest jednak pewien plus zakończenia tego programu. Dzięki temu przestaną pojawiać się te, w większości śmieszne, nietrafione analizy i teorie spiskowe wypisywane przez nowych użytkowników. Wątek "Agenta" jest strasznie zapchany. Z całym szacunkiem do nowych osób na forum, ale po prostu nie da się tego czytać. Podejrzewam, że po zakończeniu programu, 90 % użytkowników, którzy dołączyli w trakcie jego trwania, nie napiszą już później żadnego postu w żadnym innym temacie.

Przepraszam, że pozwoliłem sobie na słowa krytyki, ale i tak pewnie zostaną zaraz przykryte kolejnymi domniemaniami wyssanymi z palca ;)
Czyzbys pil do mnie? :) Przepraszam, ze jestem nowym uzytkownikiem, ktory odkryl to forum za sprawa programu 'Agent- Gwiazdy' i kole w oko takiego starego zajadacza chleba jak Ty, ktory jak sam stwierdzil, nigdy nawet nie posilil sie wzbogacic rozmowy swoimi spostrzezeniami... Moze podzielisz sie w takim razie swoja niesmieszna teoria, ktora otworzylaby nam oczy i sprawila, ze spuscimy wzrok zazenowani jak to moglismy w ogole niezauwazyc tak niesmiesznych faktow?
Aleksjej
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Aleksjej » 13 maja 2016, 23:05

Christianus pisze:Nigdy nie udzielałem się w tym wątku. Po początkowych wątpliwościach "Agent" niesamowicie się rozkręcił i w tej chwili ogląda mi się go chyba najprzyjemniej ze wszystkich programów telewizyjnych.

Jest jednak pewien plus zakończenia tego programu. Dzięki temu przestaną pojawiać się te, w większości śmieszne, nietrafione analizy i teorie spiskowe wypisywane przez nowych użytkowników. Wątek "Agenta" jest strasznie zapchany. Z całym szacunkiem do nowych osób na forum, ale po prostu nie da się tego czytać. Podejrzewam, że po zakończeniu programu, 90 % użytkowników, którzy dołączyli w trakcie jego trwania, nie napiszą już później żadnego postu w żadnym innym temacie.

Przepraszam, że pozwoliłem sobie na słowa krytyki, ale i tak pewnie zostaną zaraz przykryte kolejnymi domniemaniami wyssanymi z palca ;)
52 posty... ależ z Ciebie weteran....
Sacrebleu
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Sacrebleu » 13 maja 2016, 23:07

Aleksjej pisze:

52 posty... ależ z Ciebie weteran....
Ale za to jaki status spoleczny wysoki- zarejestrowany 9 lat temu... Klaniam sie do stop! ;)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 23:39 przez Sacrebleu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Reality
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Reality » 13 maja 2016, 23:12

Za takie zgryźliwości to chyba powinno być jakieś ostrzeżenie.
Nie wylewajcie na siebie niepotrzebnego jadu...
Nie chcę nikogo bronić ale akurat liczba postów o niczym nie świadczy, odkąd pamiętam to forum jest otwarte dla każdego i każdy jest tutaj tak samo równy :)
Christianus
Obserwator

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Christianus » 14 maja 2016, 0:55

Nie mam pojęcia kto jest Agentem. Zamiast wysnuwać kolejne zmyślone teorie wolę zachować swoje spostrzeżenia dla siebie i cierpliwie poczekać do wtorku. Gdyby kierować się bujną wyobraźnią nowych użytkowników, wyszłoby na to, że agentem była już Dominika (tak przecież wynikało ze wskazania na nią palcem w czołówce + ten słynny kod binarny układający się w słowo TAJNER), Asia (można było o tym wyczytać na nieistniejącej stronie, na której widniało też nazwisko zwycięzcy "Masterchefa Juniora"), a Monika miała wracać przed półfinałem do programu. Czas pokazał, że nic z tego nie było prawdą, a z kolejnych postów w większości nadal nie można wyciągnąć nic sensownego.

Sacrebleu - nie piję do nikogo konkretnego, tylko wypowiadam się na temat tego, co tutaj się dzieje od paru tygodni. Ty z kolei ewidentnie pijesz do mnie, dlatego zachowaj swoje dalsze złośliwości dla siebie. Spodziewałem się ataku ;) Zgadzam się z tym, że to nie ilość postów się tutaj liczy, natomiast regularnie czytam to forum od ładnych paru lat i Wasza nadaktywność bardzo wyróżnia się na tle innych działów. Nie chcę rzucać żadnych oskarżeń. Kto bardziej domyślny, ten zrozumie, z czym prawdopodobnie ma związek tak liczne uczestnictwo właśnie w tym temacie i nabijanie postów. Zresztą było to już wcześniej poruszane przez innego użytkownika, weterana o jeszcze większym statusie społecznym :)

Życzę miłych wrażeń z oglądania finałowego odcinka!
Ostatnio zmieniony 14 maja 2016, 1:12 przez Christianus, łącznie zmieniany 1 raz.
turysti
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: turysti » 14 maja 2016, 1:02

W zapowiedziach "finału finałów" odświeżyłem sobie moment w którym Kinga pyta: "kto jest agentem?". Zastanawia mnie zachowanie Huberta. Skoro w ostatnim odcinku w pytaniach z testu wyraźnie było widać, że opowiada się za agenturą Antka to dlaczego był aż tak zszokowany jak ten podniósł rękę?
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Tradycja » 14 maja 2016, 1:21

Christianus pisze: Zamiast wysnuwać kolejne zmyślone teorie wolę zachować swoje spostrzeżenia dla siebie i cierpliwie poczekać do wtorku.

Chociaz i ja sie zarejestrowalam na fali pierwszych odcinkow Agenta i mnie ten watek bardzo wciagnal to jednak przyznaje ze mam podobne zdanie,
mieli sie juz takie szczegoly ze nawet po przeczytaniu tych ostatnich postow nic nie zapada w pamiec, albo wszystko juz czytalam wczesniej. Odpadlam
z rytmu dyskusji ;)
Mysle ze juz niebawem gdy sie okaze kto tym Agentem jest, bedziemy mieli co krytykowac albo czym sie zachwycac :)
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Rektor » 14 maja 2016, 4:34

Myślę, że tworzenie teorii za kimś i przeciwko komuś zostało w 99% wyczerpane i nie ma dalszego sensu. Oczywiście nie zabronię nikomu podawać kolejnych, ale też myślę, że już lepiej do tego wtorku poczekać.
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 14 maja 2016, 7:02

@Rektor: Odnośnie wcześniejszej zapowiedzi to rozumiem, że nawet Kini się dostanie? ;) Zapowiada się kompleksowy materiał, punkty 6. (wskazówki) i 9. (WIDM) wydają mi się najciekawsze - nawet jeśli są to wskazówki numerologiczne itd., bo w ogóle się nad tym nie zastanawiam, a WIDMu widziałam tylko kilka odcinków. Obok kwestii montażu dodałabym jeszcze olanie w ogóle Internetu (bo przecież blog Tamary nie załatwia sprawy), w XXI w. to zgroza. Mam wrażenie, że powrót tego formatu po latach jest związany z nowym właścicielem stacji (kasa, światowe formaty). Swoją drogą ciekawe, czy gwiazdorski Agent przebił kosztami "Wyprawę Robinson", która była chyba dotąd najdroższym programem w historii polskiej tv.

No i nie chce mi się wierzyć, że aż dwie osoby popełniły ten sam błąd przy laserowym labiryncie i doszły do sejfu, bez uwalniania zapadek. Zwłaszcza, że Tamara potem krytykuje postawę Antka w setce (że niby nie zrozumiał zadania, a siedział koło niej gdy było tłumaczone). Wtedy to już chyba naprawdę przepowiednia "nothing is as it seems" byłaby dla widzów, i dotyczyła montażu telewizyjnego. A to, że jeszcze zastanawiamy się czy Tamara miała spodnie, czy biegała w samym staniku z techniczną kamizelką - to też jest swoiste kuriozum, ale tym razem wynikające z zawodniczki, której pomyliły się programy. Może rzeczywiście od tego momentu zaczęli ich informować o tym jak się należy ubrać dnia następnego - Tamara pisała, że takie info było podawane (potrzebne było chyba tylko Jej), ciekawe czy stało się to normą po aferze stanikowej, którą należy uznać jednak za faux pas. No i na koniec: czy skoro Tamara nie wiedziała, że jest źle ubrana do zadania, to nie jest to argument przeciw jej agenturze? No chyba, że jako agent chciała odwrócić czyjąś uwagę cyckami.

Skoro już mamy te wszystkie odcinki za sobą to może napiszmy, co Nam się podobało z tego, co widzieliśmy? Nie będę odnosiła się do zadań jako takich, bo uważam, że większość była słaba z punktu widzenia widza: zwłaszcza te na wysokościach, może gdyby tam wpuścić rozdygotanego Arłukowicza, ze szlugiem w ustach byłoby lepiej; też nie wiem jak można tak spartaczyć safari, choćby i obwoźne - przecież wszyscy kochamy zwierzątka, nawet jeśli tak jak Tomek byliśmy kiedyś w zoo. Uważam ponadto, że podziałowi na grupy częściej powinna towarzyszyć prawdziwa rywalizacja, tzn. która szybciej, trafniej coś ogarnie (ta dostaje śniadanie, dżokera - cokolwiek). Wtedy też podział na słabsze / silniejsze (pod różnymi aspektami) grupy miałby większe znaczenie strategiczne, i byłoby to lepsze bo naturalne środowisko do tworzenia się sojuszy w atmosferze gry konkurencyjnej, a nie wyjazdu wakacyjnego. Na początku widać było (przy podziale na 2 grupy w aucie, narzuconym przez Antka), że poszczególni zawodnicy przywiązywali uwagę do tego z kim będą w grupie - bo mogło mieć to znaczenie, później tak jakby było im wszystko jedno (no poza tym spa, i ogólnym śledzeniem Huberta).

Co do plusów - mam najbardziej w pamięci jednak końcówkę, której hitem było zadanie w ciemni, gdzie przypadkiem Aśce udało się świetnie wykiwać pozostałą dwójkę. Nie wiem jak Wy, ale ja się szczerzyłam wówczas do ekranu, jej komentarz do sytuacji też był świetny, naturalny, zabawny. Poza tym, gdy w programie już robiło się gęsto od intryg podobało mi się zadanie, w którym cała niemal grupa pomagała sobie (jeszcze w taki dość naiwny sposób) wygrać po 3 dżokery (nagle soliści zaczęli grać razem, przeciw "złu"). Niby wydawało się to pozbawione sensu (zwłaszcza gdy Tamara zdobyła 3 dżokery), ale było też niczym odwilż po latach stalinizmu. A mój typ Antek, odchodząc z rywalizacji - znów mógł zadziałać, bo gdyby wszyscy zakończyli wynik z 3 dżokerami łatwiej byłoby je wymienić grupowo na hajs (a tak sam został z jednym, więc blokował decyzję, gdyż inni mieli - i chcieli mieć - jakąkolwiek nad nim przewagę). Antek chyba naprawdę miał okazje by namieszać w każdym zadaniu, także wtoreczek może być efektowny, a sam odcinek - za krótki.
confusion will be my epitaph
elgato
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: elgato » 14 maja 2016, 8:46

dlatego ja w ogóle nie obstawiam Tamary i będę temu wierna do ostatniej chwili, nawet jeśli się pomylę to uznam, że beznadziejny to montaż i agent też. właśnie właśnie, teorie o Tamarze w labiryncie laserów, tak jak mogą coś znaczyć, tak właśnie sprawiają, że niektórzy odpływają tak bardzo chcąc coś wyśledzić. pasuje tu jak ulał najprostsza odpowiedź. Antek tam był, Antek przesunął sejf bo kamer dla uczestników tam nie było
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Rektor » 14 maja 2016, 10:00

encore_ pisze:@Rektor: Odnośnie wcześniejszej zapowiedzi to rozumiem, że nawet Kini się dostanie? ;) Zapowiada się kompleksowy materiał, punkty 6. (wskazówki) i 9. (WIDM) wydają mi się najciekawsze - nawet jeśli są to wskazówki numerologiczne itd., bo w ogóle się nad tym nie zastanawiam, a WIDMu widziałam tylko kilka odcinków. Obok kwestii montażu dodałabym jeszcze olanie w ogóle Internetu (bo przecież blog Tamary nie załatwia sprawy), w XXI w. to zgroza. Mam wrażenie, że powrót tego formatu po latach jest związany z nowym właścicielem stacji (kasa, światowe formaty). Swoją drogą ciekawe, czy gwiazdorski Agent przebił kosztami "Wyprawę Robinson", która była chyba dotąd najdroższym programem w historii polskiej tv.
Wskazówki ocenię pod kątem tego jaka była ich przejrzystość. Znowu zaznaczam, że moje słowa są tylko próbą wytłumaczenia, nie zaś typowaniem. Tamara mogła wiedzieć, że zły ubiór spowoduje nieodpowiedni wygląd, a co za tym idzie prawie pewność braku obecności w tv podczas zadania.
Aaagentka
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Aaagentka » 14 maja 2016, 10:22

turysti pisze:W zapowiedziach "finału finałów" odświeżyłem sobie moment w którym Kinga pyta: "kto jest agentem?". Zastanawia mnie zachowanie Huberta. Skoro w ostatnim odcinku w pytaniach z testu wyraźnie było widać, że opowiada się za agenturą Antka to dlaczego był aż tak zszokowany jak ten podniósł rękę?
No właśnie, co do montażu nie wiemy (jeszcze) dokładnie jak bardzo był przerabaiany, aby ukryć działalność agenta. Ale co do reakcji uczestników, w różnych momentach gry, to można by cos wywnioskowac - jak np. W sytuacji opisanej wyżej. Niby Hubert opowiada się z Antkiem, ale patrzy z zaskoczeniem na Tamare (może właśnie zastanawia się czy ona obstawiala Antka?) I do tego jego setki: wzrok gdzieś krąży po bokach, słabe reakcje na zielony ekran, jakby wiedział, że przejdzie dalej. To mnie, póki nie mamy odp.na pytanie kto jest agentem, najbardziej przekonuje.
Natomiast Tamara, moim zdaniem, była bardzo przestraszona gdy została z Asia i nie wiedziała która z nich odpadnie.
Takze montaż montażem, ale reakcji osób chyba nie reżyserowali- chyba że blogerka umie tak dobrze udawać jak zawodowy aktor (musiałaby tez pisać bzdury w pamiętniku, bo agent nie może pomagać innym, wybranym uczestnikom (!?), tylko powinien ich po kolei eliminowac, a Hubert jako prawdziwy aktor również umiał wprowadzić widzów w błąd.
Finał, mam nadzieje, ze wyjaśni nam dokladnie jak to ostatecznie było na konkretnych przykładach. Oby nie było w tym ostatnim odcinku takiego haosu jaki był wcześniej, chociazby przez brak wytłumaczenia jak poprawnie zrealizować zadanie.
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 14 maja 2016, 11:39

Rektor pisze:Tamara mogła wiedzieć, że zły ubiór spowoduje nieodpowiedni wygląd, a co za tym idzie prawie pewność braku obecności w tv podczas zadania.
To byłaby chyba zupełnie nowa strategia Agenta, zaryzykuję, że na miarę wszystkich światowych edycji ;D .

@Aaagentka: Oni podobno nie dowiedzieli się w RPA kto jest Agentem, więc ta końcówka musiała być reżyserowana. Te zmieniające się podniesione łapki Antka (lewa, prawa) sugerują, żeby powtarzali tę scenę kilka razy. Słabe reakcje Huberta można tłumaczyć, że może aż tak Mu nie zależało (w setkach mówił, że jest zaskoczony, iż zaszedł tak daleko), a po drugie On jest przecież taki powściągliwy, uczynił z tego niemal sztukę, prowadząc "Milionerów".

@elgato Też mam nadzieję, że nie będę musiała wypierać agenta, tzn. tego prawdziwego, a stanie się tak jeśli naprawdę mocno namieszali montażem. To jak wyciąganie poukrywanych kart z rękawa, gra z zasady nie fair, więc nawet nie warto takowej podejmować. Ja bym się przynajmniej czuła oszukana, i to w taki nieelegancki sposób.
confusion will be my epitaph
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Re: [TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: wiatriwoda » 14 maja 2016, 11:45

Jako ciekawostkę dodam,że w WIDM 2016 wystąpiła także blogerka modowa ,która w zadaniu nocnym z elementami światła ubrała się na biało -co powodowało podejrzenia wobec niej-agentem nie była,ale grała dość dobrze:)
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: CaptainMorgan » 14 maja 2016, 12:13

Tymczasem Królikowski i Oświeciński dzisiaj jako "Agenci" w innej roli :D
http://prasa.tvn.pl/informacje-prasowe/ ... 02406.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”