[TVN] Agent-Gwiazdy

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Rektor » 18 maja 2016, 0:26

No dobrze, zgodnie z obietnicą moje podsumowanie Agenta :)

1.Pomysł powrotu Agenta
[ Spoiler ]
2.Prowadząca
[ Spoiler ]
3.Uczestnicy
[ Spoiler ]
4.Zadania
[ Spoiler ]
5.Montaż
[ Spoiler ]
6.Wskazówki
[ Spoiler ]
7.Strategia finałowej trójki
[ Spoiler ]
8.Wrażenie saute
[ Spoiler ]
9.Wrażenie na podstawie (WIDM)
[ Spoiler ]
10.Obserwacja forum
[ Spoiler ]
Bardzo dziękuję wiatriwoda za ogromne wsparcie merytoryczne jak i niektórym starym i nowym użytkownikom tego forum za wysiłek włożony w rozpracowanie agenta :)
Awatar użytkownika
Skarlet
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Skarlet » 18 maja 2016, 0:35

Finał-porażka. Mogli to sobie nakręcić na kanapie w "Dzień Dobry TVN" i efekt był by taki sam. Szkoda też że na sam koniec nie zrobiono ukłonu do widza i w finałowych kopertach, zamiast zwykłej kartki nie znalazły się... piórka.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Re: [TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: wiatriwoda » 18 maja 2016, 0:40

Jednego jestem ciekaw też czy wybierając Huberta myślała produkcja,że najciemniej pod latarnią :) mam nadzieje,że tak :)
Sacrebleu
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Sacrebleu » 18 maja 2016, 0:47

Wielkie rozczarowanie. Chyba najgorsza z mozliwych opcji, agent z Huberta nijaki, wedlug mnie, juz nawet nie mieli co podciagnac pod jego "dzialalnosc", to dali takie akcje, jak stanie na dachu i zastanawianie sie czy zejsc, czy nie... Wow, kapcie spadniete, d**a urwana...
Ktos zapytal czemu w podsumowaniu nie dali odgadniecia potraw- ano bo byloby to naciagane, bo prawie wszystko odgadla Tamara, ale w sumie prawie kazde jego "dzialanie" bylo naciagane. Jak wielu tutaj, druga edycje obejrze, ale juz bez entuzjazmu, rozkminania, biernie po prostu i z sentymentu... Szkoda, bo potencjal format ma duzy...
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Medyk24 » 18 maja 2016, 0:53

Myślę, że temu programowi może pomóc jedynie zmiana producenta (poza oczywiście Earl Grey), wątpię żeby JV wyciągnął całkowicie nas zadawalające wnioski z porażki na wielu płaszczyznach...
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Tradycja » 18 maja 2016, 0:58

Nastepne edycja programu zacznie sie od zawiazywania sojuszy juz na lotnisku ;)
sojusz przeciwko sojuszowi przeczuwam
90filip
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: 90filip » 18 maja 2016, 0:58

Wszyscy jesteśmy po finale Agent Gwiazdy TVN (przynajmniej tak zakładam). Chciałbym pokusić się o małe podsumowanie. Swoją wypowiedź jednak zacznę od tego, że mój typ odnośnie agenta - Huberta się sprawdził, aczkolwiek wygrany/przegrany, no tu nie udało mi się trafić.
Dla niektórych z Was, przypominam swój poprzedni, a zarazem pierwszy post na tym forum:
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f= ... 05#p305705

Emocję związane z programem powoli opadają, chociaż jeszcze przez długi czas będą one krążyć wokół Nas i dalej wzbudzać niemałe poruszenie. Jako fan tego programu, obeznany z edycjami Polskimi, zagranicznymi, mogę pokusić się o stwierdzenie, że ta edycja, niestety, pozostawia niesmak.
Wpływa na to kilka czynników: montaż, zadania, wskazówki, wyjaśnienie działalności agenta, poukrywane wskazówki, uczestnicy czy prowadząca.
Przejdę zatem do podsumowania tej serii.

UCZESTNICY
Wiadomo, że przy wyborze zawodników do takiego programu, jest brane pod uwagę wiele czynników. Zestawienie uczestników było skrajne, od cech charakterów, sposobie bycia, medialności, poprzez inteligencję, wzbudzanie emocji wśród widzów. Grupa moim zdaniem była dobrze dobrana. Wszystkie osoby były mi znane, co sprawiało mi przyjemność oglądanie gwiazd, z innej strony, niż z tej, jaką miałem przyjemność ich "poznać" w telewizji. Każda gwiazda tego programu, była inna, co wpływało na ciekawsze oglądanie tego programu. Mieliśmy osoby takie jak Hubert - który był znany z wysokiej inteligencji, manipulacji przy programie Milionerzy, elokwentny i z wysoką kulturą, jednak w Agent Gwiazdy, dał się poznać też z innej strony, jako krętacz (wiedząc, że już jest agentem), wybuchowy, dający ponieść się emocjom. Antek, aktor z poczuciem humoru, lubiący się zabawić, dobrze kombinujący w programie, wesołek programu. Tamara, blogerka, znająca się na modzie i ładnym wyglądzie (w sumie tyle można było dowiedzieć się o niej wcześniej), a w samym show widać, że jest dobrą obserwatorką i bardzo inteligentną kobietą. Dodatkowo dochodzą uczestnicy, którzy wprowadzili swoimi wypowiedziami, zachowaniem i charakterem duże poczucie humoru - Michał, Tomek czy Maciek. Tomek pokazał, że liczą się dla niego zasady, Michał okazał się zakręconym "wariatem", czerpiącym radość z udziału w programie, natomiast Maciek, mimo iż jest cichy i wycofany, to potrafił pokazać, że posiada poczucie humoru (na swój sposób). Oczywiście nie wolno zapominać o płci pięknej, która tutaj wykazywała różne, jakże skrajne osobowości. Asia, (tak jak Monika) bawiąca się w agenta, w celu wyeliminowania uczestników, ale z drugiej strony z fajnym poczuciem humoru, taka zabawna i wesoła osoba. Podobne wrażenie odniosłem w stosunku do Evy i Dominiki. Z jednej strony biorące czynny udział w programie, ale i pokazujące, że mają dystans do swojej osoby, i równie potrafiące zażartować, pobawić się. Sylwia z kolei, wykazywała dobroduszność, pomoc innym uczestnikom. Kamila - szara myszka tego programu (w moim odczuciu), jednak bardzo miła, towarzyska i kulturalna. Rafał, tutaj ciężko mi cokolwiek o nim napisać - z jednej strony chciał pokazać się w roli wyluzowanego faceta, który traktuje to jako zabawę i chcący zmienić swój image, aczkolwiek widać było po nim zawód, szybkim odpadnięciem z programu. Vienio - taki wesoły uczestnik programu, z dobrym poczuciem humoru, mającym swoje zasady, który przyjechał się zabawić i trochę (moim zdaniem) przypomnieć o swoim istnieniu.
Jak widać, wszyscy uczestnicy są inni i dużo wnosili do tego programu. Dzięki takim skrajnym charakterom, ten program był ciekawszy i przyjemniej się go oglądało. Niektórzy oczekiwali, iż w Agent Gwiazdy, powinny być gwiazdy z pierwszych stron gazet, wzbudzające większe emocje, jednak z mojej strony, ta grupa też je nasiliła.

ZADANIA
Tutaj można się "przyczepić", że zadania są za mało ekstremalne, uczestnicy mają komfortowe warunki do spędzania czasu w RPA, podczas produkcji programu. Nie wolno zapominać o tym, że na Agent Gwiazdy był na prawach zagranicznych i opierał się o nie, przy czym zadania zostały powielone (w większej mierze). Dla widzów, którzy nie mieli styczności z poprzednimi edycjami, te zadania były i tak emocjonujące. Wiadomo też, że dla samych gwiazd, nie mogli zrobić ciężkich i wymagających zadań, ze względu na zdrowie i wizerunek gwiazd. Brakowało jednak konkurencji, które by pokazały jak gwiazdy radzą sobie w cięższych warunkach, którzy mierzą się z nimi jak zwykli uczestnicy, tego typu programów. Chciałbym też (oprócz wymagających fizycznie zadań) zobaczyć takie, gdzie trzeba by było wykazać się wiedzą i inteligencją, logicznym myśleniem. Kolejny aspekt, to słabo wyjaśnione treści zadań, ale o tym później.

WSKAZÓWKI
Wielki błąd ze strony produkcji, że nie pokazali Nam, nie wyjaśnili, nie odpowiedzieli na pytania czy takowe były i jak wyglądały. Czyżby nie chcieli zdradzać ich ze względu na kolejną edycję? Uważam, że widzowie powinni się o takich dowiedzieć i móc sprawdzić się, czy mieli rację odgadując oraz znajdując niektóre z nich.

AGENTURA
Kolejny minus, że jednak bardzo mało było pokazane z działalności agenta Huberta. Kilka zadań, w których tak naprawdę miał więcej szczęścia i wyręczali go inni zawodnicy. Trzeba mu przyznać, że w poszukiwaniu ze złota wykazał się sprytem. To samo tyczy się w sytuacji rozbijania kul, kiedy to napinał linę, zamiast ją luzować lub podczas zadania z paintball'em - chowając 1000 zł.

FINAŁ
Po części wymieniłem już czego mi brakowało w ostatnim odcinku. W związku z tym odniosę się tutaj tylko do tego, że za dużo było pokazanego materiału, który tak naprawdę widzieliśmy po kilka razy, oglądając odcinki programu. Rozmowy z uczestnikami, które tak naprawdę nie wyjaśniły ważnych rzeczy: kto jak typował, dlaczego zmienił swój typ, jak wyglądały pytania na testach, jak wyglądały nagrania, co robili w wolnych chwilach.

INTERNET
Tutaj można by pisać wiele. Od tego, że nie dostaliśmy miejsca by móc się podzielić swoimi przemyśleniami i obserwacjami (niestety Facebook nie daje tej możliwości), przez ankiety (robione z błędem), wolną lub też kompletnym brakiem uaktualnienia strony oficjalnej. Uważam, że producenci mogliby pokazać więcej pytań jakie padały na teście, udostępnić więcej multimediów, ciekawostek, zdjęć etc. Producenci na tej linii polegli i zwiedli wiele osób korzystających z internetu.

PROWADZĄCA
Kinga w jakiś sposób spisała się w tej roli, jednak ja osobiście widziałbym tutaj kogoś innego. Nie chce wymieniać konkretnej osoby, jednak uważam, że w TVN są dziennikarze/prezenterzy, które wykazaliby się znacznie lepiej. Mimo mojej sympatii do samej Kingi, kolejną edycję powinien poprowadzić ktoś zupełnie inny, z "charakterem".

MONTAŻ
Cóż, tutaj nie będę się wypowiadał za wiele. Wiadomo, brakowało wielu rzeczy, było dużo błędów, a ogrom można by poprawić. Być może producenci przy kolejnej edycji wezmą to pod uwagę i przyłożą się do zadania lepiej. Przez to ciężko było zrozumieć tak naprawdę treść zadania, widzowie byli wprowadzani w błąd przez montaż i nie odzwierciedlał on rzeczywistej chronologii wydarzeń (pojawiający się uczestnicy, których teoretycznie nie ma w programie, zmiany strojów uczestników, kolejność wykonywania zadań przez gwiazdy, wypowiedzi, setki etc). Dzięki takim zagrywkom, ciężko było wytypować agenta, często montaż przeszkadzał w realnej ocenie sytuacji, przez co widz miał utrudnione zadanie podczas oglądania programu. "Magia telewizji". Montaż był chyba tak naprawdę wykazał większą agenturę, niż sam Hubert.

PROGRAM
Agent Gwiazdy - fajnie, że po tylu latach powrócił program. Ciekawym aspektem było umieszczenie gwiazd w takim formacie. Można było ich trochę lepiej poznać, przekonać jacy są naprawdę, jak się bawią, jak wykazują, jaki mają charakter, poczucie humoru, sposób bycia, a także jak grają, potrafią mataczyć, i kombinują.

Podsumowując, jest to już koniec programu, który wzbudzał wielkie emocję. Pomimo różnych błędów i braków, dostarczył on świetnej zabawy, pozwolił widzom bawić się w detektywa, czy wykazać swoją czujność i spostrzegawczość. Najważniejszą kwestią, którą udało się zrealizować producentom, było zainteresowanie tym programem i chyba co najważniejsze - różnymi technikami oraz sztuczkami - nie ujawnić kto jest agentem, przez co do samego końca czekaliśmy na ogłoszenie wyników w napięciu (przynajmniej część widzów).
Odnośnie mojego typowania, nie pomyliłem się i udało mi się rozpracować Huberta, konsekwentnie go obstawiając i obserwując (na podstawie materiału przekazanego przez TVN). Niestety nie trafiłem z przegranym i wygranym, tutaj uważałem, iż zwycięży Tamara.

Z racji tego, że lubię ten program (nie tylko polskie edycje), cieszyłem się z możliwości oglądania go w Naszej wersji. Mogłem bawić się w "detektywa", rozważać różne zagrywki, zachowania, wypowiedzi i reakcje. Te kilkanaście tygodni szybko minęło i będzie mi brakowało tego programu i emocji z nim związanych. Pomimo tych błędów, niedociągnięć i braków, uważam, że nie zmarnowałem czasu, podczas oglądania kolejnych odcinków.

Czego mogę życzyć sobie, widzom i Wam forumowicze? Na pewno wytrwałości w oczekiwaniu na kolejną edycję polskiego agenta. Poprawy tych wszystkich braków, wyciągnięcia wniosków i zwrócenia uwagi na reakcję publiczności odnośnie tego programu przez produkcję. Miejmy nadzieję, że powracający Agent, będzie lepszy, da Nam więcej emocji i podniesie poprzeczkę. Wszyscy mamy inne oczekiwania, reakcje i spostrzeżenia, a jednak nie zapominajmy, że najważniejsze zostało zrealizowane: program wzbudził nie małe zainteresowanie, kontrowersje i przyciągnął przed ekrany telewizorów i komputerów dużą grupę ludzi.
Rektor pisze: 10.Obserwacja forum
[ Spoiler ]
Bardzo dziękuję wiatriwoda za ogromne wsparcie merytoryczne jak i niektórym starym i nowym użytkownikom tego forum za wysiłek włożony w rozpracowanie agenta :)
Punkt 10, no tutaj to się z Tobą zgodzę. Sam byłem osobą, która włożyła niemały wysiłek w rozszyfrowanie agenta (udane), a niestety na sam koniec nie dostałem nic z tego, czy tak naprawdę były jakieś wskazówki i czy w ogóle co do nich dobrze myślałem. Jednak działanie Huberta, zachowanie i reakcje potwierdziły się w finałowym odcinku.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 1:06 przez 90filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Filip.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Medyk24 » 18 maja 2016, 1:04

Tradycja pisze:Nastepne edycja programu zacznie sie od zawiazywania sojuszy juz na lotnisku ;)
sojusz przeciwko sojuszowi przeczuwam
Boję sie że tak niestety może być i będziemy mieli jeszcze większą przewagę ukazywanych zagrywek psychologicznych nad jakością i atrakcyjnością zadań niestety...
POZDRAWIAM, Medyk24
krejzolekk
Obserwator

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: krejzolekk » 18 maja 2016, 1:10

Ciekawe, czy dla TVN-u Agent-Gwiazdy 1 to już zamknięty temat, czy możemy liczyć na jakieś dodatkowe ciekawostki umieszczone na FB, typu zestaw pytań na finałowym teście? Znając życie, tak nie będzie, a tego rodzaju dodatki otrzymamy od Tamary, która gdzieś tam między wierszami wspominała, że wrzuci np. zdjęcia swojego notesu.

Planowałem od dnia jutrzejszego obejrzeć cały sezon od początku, analizując działalność Agenta, ale po dzisiejszym finale zwyczajnie straciłem na to ochotę...
Awatar użytkownika
Reality
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Reality » 18 maja 2016, 1:25

Moim zdaniem program mógłby spróbować udźwignąć Endemol :)
Chociaż też ciekawy byłbym efektu gdyby TVN postarał się samodzielnego go wyprodukować...
Mr_Agent
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: Mr_Agent » 18 maja 2016, 2:07

Po przeczytaniu nowych postów już po finale to mogę powiedzieć że tego się spodziewałem takiej reakcji z powodu naszego zaangażowania a finał nam nic nie dał.

Owszem Agent przywołał do siebie po kilku latach, ale zarazem odepchnął takim finałem jaki nam dali. Wiadomo był to inny format inny niż poprzednie mimo to wzięliśmy to pod uwagę że jednak to celebryci więc poniekąd ten agent musiał być inni niż poprzednie edycje. Mimo to wciągnęliśmy się i sami zabawiliśmy się w detektywa zapewne też w wyniku podobieństw to WIDM 2013. Jednak szczerze bardziej byśmy my wyprodukowali i byśmy mieli większe loty tego programu niż produkcja TVN. Najbardziej skopany został finał, ponieważ wszystko było tajemnicą tylko nasze sugestie, bystre oko, nawet i uszy były wystawiane czy nie ma jakieś podpowiedzi, ponieważ braliśmy pod uwagę wersję holenderską. Jednak ostateczności został nie smak. Zostało poczucie czekania na wspaniały i smaczny wypiek, ale gdy został otwarty piekarnik to wyszedł zakalec.

Szczerze bardziej czytając te forum miałem wrażenie WOW gdy ktoś konkretną sugestie dawał, które trzymały się pewnej całość, logiki i miały sens niż po obejrzeniu ostatecznie finału. Po dowiedzeniu się kto jest agentem miałem nadzieje że o zobaczę jak on działał, ale po każdym przypadku bardziej czułem nie smak niż oglądałem z ciekawością. Liczyłem że jednak akcja agenta były te książki, które znikły niż to że wyrolowanie Antka i danie jemu nie jego książki. Jedyna akcja, którą większość tu wspomina to akcja ze złotem i ona spowodowała skupienie a resztę po prostu przeleciało jak powtórka filmu.

TVN mógł dużo zyskać i do tego podążało mimo błędów, wiadomo powrót do programu, który był tworzony parę lat temu, nowi ludzie itp. więc błędy się zdarzają, wiadomo jednym tym błędem było za dużo ludzi a za mało czasu. Jednak liczyłem że finał mają przemyślany jak go pokażą, aby nie zawieść stałych fanów (tych co pamiętają poprzednie sezony) a zarazem pozyskać nowych fanów. Jednak finał to pełna sielanka gadanie przy kawce i jedyny moment to wyjawienie Agenta i finał o tak po prostu przeleciał. Już mogli dać finał w weekend i dać 2 godziny z tą sielanką tym wstępem a potem poważnie pokazać jak to zabawili się z nami, ale cóż.

Po akcjach Agenta czyli Huberta widać że produkcja się nie spisała zbyt z pomysłowością, nawet samemu może Hubertowi nie chciało się poza dobrym pomysłem z tym złotem. Zarazem inne programy, które są brane z zagranicy to mimo to u nas zawsze one wychodzą jakoś gorzej a gdy są to programy, które zmuszają widza do zaangażowania się to wychodzą nawet jeszcze gorzej co mamy tego dowód finał agenta. Co do wskazówek może i były, ale nie pokazali z powodu wykorzystania ich w kolejnej edycji, ponieważ po co mają wymyślać nowe sposoby jak można to łatwiej zrobić. Uważam że jednak TVN poszedł na łatwiznę i nie chciało mu się zbyt wysilać. Zabawili się, po zwiedzali Afrykę, pod drodze zarobili trochę kasę i tyle. Nawet Joasia wspominała że miała inne nastawienie na program a to co jej pokazali nie zbyt ją zadziwiło. Powiedzmy szczerze taki program jest po to, aby coś przeżyć, sprawdzić się i mimo że ktoś jest tą "gwiazdą" to jednak i oni lubią się sprawdzać w takich sytuacjach. Co do narażania są pełno zadań, można pełno ich wymyślić a zarazem zadbać o bezpieczeństwo uczestnika. Czy ktoś myślał o uczestnikach z poprzedniej edycji czy ktoś da radę np biegać gdy ma nadwagę lub nie jest zbyt aktywny fizycznie? Odpowiedz brzmi NIE było zadanie i każdy je wykonywał tak jak mógł co były te zadania pokazane bardziej naturalne niż te z Agent gwiazdy.

Uważam że następne edycję jednak przejdą echem i zakończy się na 3 sezonie z powodu małej oglądalności jeśli nić nie zmienią. Szczerze Hubert i to jak grał Antek byli łatwymi Agentami. Innym sposobem była rola Moniki, Asi czy nawet Tamary. W przypadku Tamary nawet było to na wysokim poziomie, ponieważ kto by się spodziewał agenta, który pomaga, wykonuje zadania choć nie zawsze a mimo to próbuje namieszać psychologicznie ukazując że ktoś jest agentem aby odrzucić podejrzenia od sienie. Czy zawarty sojusz co mógłby taką mgłą zakrywający akcje agenta itp. Myślałem pod koniec że w taki sposób zaskoczy mnie TVN. Jednak wyszło jak zawsze wyszła oczywista oczywistość czyli Agentem była osoba, która w programach psychologicznie próbowała zmylić uczestnika gry tak aby nie była pewna swej odpowiedzi tak jak to było w Milionerach dlatego Hubert był brany pod uwagę bo był do tego idealny. Jednak też każdy zadawał sobie pytanie czy TVN poszedłby na taką łatwiznę gdyby zaczynała od nowa zabawę w Agenta. Na to wychodzi że jednak tak i za dużo nie ma co liczyć na produkcję polskich producentów, ponieważ nie wysilają się, aby zaskoczyć widza.

Kolejną edycję obejrzę, ale tak po prostu może zaskoczą i bardziej się przyłożą tak jak my na tym forum. Przynajmniej dobrze się wami bawiłem w Agenta i to na pewno była dobra strona oglądania tego programu :):) Dzięki wielkie
veltrish
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: veltrish » 18 maja 2016, 7:43

Jestem rozczarowana. Zarowno finalowym odcinkiem jak i Agentem. Gdy pokazali "akcje" Huberta z lusterkiem przelaczylam tvn. Mialam kilka dni temu plan zeby po finale ogladac raz jeszcze wszystkie odcinki ale teraz to juz bezsensowne.. Tvn wszystko podal nam na tacy, czego sie nie spodziewalam. Naprawde nie sadzilam ze pojda na taka latwizne..

Obstawiajac Tamare wierzylam w to ze final mnie zaskoczy. Bylaby idealnym Agentem, ktorego malo kto podejrzewa. Niestety. Wydawalo mi sie ze to zbyt proste zeby Agentem byl Hubert. No chyba ze to dlatego ze bedzie prowadzil kolejna edycje Agenta z gwiazdami zamiast Kingi :)
encore_
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: encore_ » 18 maja 2016, 9:12

Po obejrzeniu końcówki jednego holenderskiego WIDM i amerykańskiego moje oczekiwania wobec agenta mocno spadły - to po prostu osoba, który coś od czasu do czasu popsuje. Hubert był OK - w psuciu wielu zadań ubiegali go uczestnicy. Akcja ze złotem - super, robił to na bezczela, gdy cała grupa już go mocno podejrzewała i pilnowała - no i nikt nie zauważył! 4 kawałki złota dorzucił 3 prawie zjadł - efektowna akcja (i późniejsza prezentacja) agenta. Zagranie przy szukaniu drogi na camping, czyli sugerowanie poprawnej drogi przez agenta - to już wyższa szkoła jazdy (na Tomka to wyraźnie podziałało), choć grupa i tak była zmęczona i chciała po prostu gdziekolwiek dojechać. Prawdopodobnie Hubert sporo mącił w sferze psychologicznej właśnie. Rozpracowano go wcześnie, ale wiemy, że gwiazdy mogły być uprzedzone (Hubert odstawał formatem, mogli nie wierzyć, że jest na takich samych warunkach w programie), ponadto nawet po odpadnięciu mogły przekazywać reszcie informacje o swoich typowaniach, Antek który powrócił i nagle niby wpadł na trop Huberta - po prostu miał wiedzę jak agenta typować nie należy. Ciężko mieć pretensje do Urbańskiego, raczej należy je kierować do produkcji, która postawiła na kontrowersyjność pomysłu i rozgłos po ogłoszeniu wyników, będący niezłą kampanią marketingową przed drugą edycją (oby bez celebrytów). Moim zdaniem jakąś, co najmniej niefrasobliwością jest, że dyskutujemy bardziej pierwotną decyzję o wyborze Agenta, niż jego działalność. Sama czuję się co najmniej dziwacznie broniąc Huberta w tym kontekście, ale w końcu On się tym agentem nie mianował, a zadanie miał naprawdę trudne.

W tym wariancie agenta zakładałam Antka jako zwycięzcę, bo to taki cwaniak, który wystawił Tamarę (ta dawała sygnały na blogu, że sama wielce uczciwa została jakoś wykiwana przez Antka), założę się, że celowo nie dzielił się z Nią informacjami od Huberta, może wystarczyło nie powiedzieć Jej o tym jednym dżokerze, którego od Niego dostał (a może i użyć go w finale?). Antek zachowywał się jak koleś, ściągający na egzaminie od kujonki, po czym sprawdzający jej odpowiedzi z kimś trzecim (bo czwórka nie wystarczy), nie przekazując potem feedbacku do źródła - paskudny schemat (jeśli prawdziwy). Tak naprawdę można powiedzieć, że Tamara wpadła we władne sidła, niestety Antek nie wystąpił tu w roli ostatniego sprawiedliwego (zasługiwał na podobny koniec). Antek spełnił własne oczekiwania stawiane wobec finalisty: trzeba być trochę ch***, jednocześnie powinien dodać, że by wygrać program to już trzeba być mega ch***, zwłaszcza gdy wiemy, że Tamara dała mu jedną poprawną odpowiedź (Tomek, który tak naskakiwał na Szpaka - mógłby teraz Antkowi wytłumaczyć dlaczego, jako prawdziwy facet, w duchu uczciwej, sportowej rywalizacji - powinien podziękować i odmówić).

Realizacja finału słaba, jak już wszyscy pisali - powinni pokazać komentarze agenta do większej liczby zadań nawet jeśli nie udało mu się zbytnio namieszać, bo np. ktoś go ubiegł. Wskazówki mnie nie interesowały, ale niektórzy mocno się w to wkręcili, więc skoro format coś takiego zakłada to powinno być i u nas. Szkoda mi widzów, którzy doszukiwali się tych znaków, chyba po nic.

Kinię bym w przyszłości zmieniła, ona sprawiała wrażenie bardziej zainteresowaniem wrzucaniem selfie na instagrama niż prowadzeniem programu. Była przezroczysta, nie dodawała żadnej wartości do programu, tak naprawdę sygnalizacja ekranowa przy eliminacji mogła się startować automatycznie, nie byłoby wielkiej różnicy. Ewentualnie tak wytrawni montażyści mogliby ją (lub kogokolwiek innego) wstawić potem komputerowo.

Na koniec dodam, że Hubert wykazał się sporą odwagą żeby przyjąć taką rolę (co też i Kinia podkreśliła na sam koniec). Może specjalnie zmienił wizerunek do programu, żeby się teraz strzyżeniem odciąć od tej niewdzięcznej roli - wg mnie działa, jest/był jak inny człowiek. Wyszedł z roli.

A poranny DDTVN to po prostu żenada. Sfora celebrytów jest gorsza niż jeden celebryta, wpuścić takich na wizję i wszystko wygadają, i to na wyścigi. Na przyszłość wolałabym wersję bez celebrytów (mniej reżyserii, specjalnego traktowania, ale też i uprzedzeń wyniesionych z postrzegania konkretnych uczestników przez widza na długo przed programem).
confusion will be my epitaph
despina
Użytkownik

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: despina » 18 maja 2016, 10:03

Mam nadzieje, ze Hubert Agent poprowadzi nastepna edycje. Niektorzy sie skarza, ze byl latwy do rozszyfrowania. Dlaczego wiec przez tyle stron (co rowniez pokazuje ankieta), glosy byly bardzo podzielone na pozostalych 2 uczestnikow :)? Co do wygranej Antka to mimo, ze nie podobal mi sie styl gry Tamary, to ona powinna wygrac - gdyby nie ona, to Antek nie doszedlby do finalu. W koncowce wczorajszego programu bylo widac, jak robila dobra mine do zlej gry - pewnie Antek nie byl z nia do konca uczciwy co do niektorych szczegolow, ktore zdecydowaly o jego zwyciestwie. Gdyby nie kamery, to chyba strzelilaby mu z liscia :). Poza tym ten jego owiany mgla niejasnosci powrot do programu i prostackie odzywki do wspoluczestnikow (np. gdy Sylwia i Monika byly porwane). Moje pozostale przemyslenia pokrywaja sie z wczesniejszymi wypowiedziami forumowiczow.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[TVN] Agent-Gwiazdy

Post autor: wiatriwoda » 18 maja 2016, 10:13

Antek wygrał jednym pytaniem-poinformowała Tamara na blogu. Szkoda , że tego nie wyjawiono wczoraj, w WIDM tak robią.

To dodaje smaczka , że mogła wygrać gdyby nie podzieliła się podpowiedzią i dobrze o niej świadczy.

Edit-
Antek miał i tak lepszy czas więc de facto dwa punkty, Antek dostał gratulacje od Arłukowicza :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”